Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

érdeklődnék tapasztalt már valaki hasonlót Y17DT

0 indításnál néha erős nyekergő hang

1 hideg motornál iszonyatosan kerreg a motor 1800-2100 fordulat között, de ha felmelegszik semmi hangja

2 néha a fékem felkeményedik és mintha darálna az ABS szakaszosan felpuhul

3 ha le van engedve az ablak csak akkor hallom , gázadásnál valami nyekereg csak gázagásnál ha sebességben van, de nem az ékszíj

lehet hogy a porvédő gumiharang a féltengelyen

Link to comment
Megosztás:

érdeklődnék tapasztalt már valaki hasonlót Y17DT

0 indításnál néha erős nyekergő hang

1 hideg motornál iszonyatosan kerreg a motor 1800-2100 fordulat között, de ha felmelegszik semmi hangja

2 néha a fékem felkeményedik és mintha darálna az ABS szakaszosan felpuhul

3 ha le van engedve az ablak csak akkor hallom , gázadásnál valami nyekereg csak gázagásnál ha sebességben van, de nem az ékszíj

lehet hogy a porvédő gumiharang a féltengelyen

átkéne vizsgálni azt az autót mert még nem hallottam "mobil müszakivizsgáról".... :D

Link to comment
Megosztás:

átkéne vizsgálni azt az autót mert még nem hallottam "mobil müszakivizsgáról".... :D

amúgy a kicsi sárga veszedelem nem villogott hibát olaj 20000km alatt 1deci sem fogyott

fogyasztás max 6 liter a csúcsok csúcsa! minden működik hibátlanul csak azok a kicsi hangok a fülemben Idegesítenek egy picit

de ezért van a nagy zene hogy ne legyen gond :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Bár tudom, hogy "a nem indul az autóm, mi lehet a baj" kérdésre millió válasz létezik, mégis fel kell tennem ezt a kérdést.

Végigolvastam a topikot, de nem jutottam közelebb...

Egy Astra Caravan-om van, Y17DT motorral (2002.12. havi). Kb. két hónapja városi araszolgatás közben egyszercsak megállt, de újra lehetett indítani, majd másnap újra leállt és csak sokadszorra lehetett beindítani, végül egy hét elteltével egy leállítást követően már nem indult többet.

Kérdezősködtem, utánaolvastam és a sokat emlegetett EDU lett a gyanusított. Kiszereltem, szétszedtük (van műszerész a családban), több forrasztáson látszott, hogy nem teljesen egészséges, de biztos, ami biztos, kibontottuk a panelt és minden alkatrésze mérés alapján jó volt így nem maradt más mint forrasztás, összeszerelés, és indult is az autó elsőre. Öröm...

DE kb. két napja megint megállt, most menet közben és megint nem lehet azóta beindítani. Minden, amit laikusként találtam egy megolvadt 20A-es főbiztosíték a motortérben, de a cseréje nem oldotta meg a problémát.

Próbáltam kivillogtatni a hibakódot, de a gáz+fékpedál módszerrel csak folyamatos kontrollámpa villogást tudok elérni, a comp. csatlakozón meg nincs 6-os érintkező csak 3,4,5 és 7-es.

Minden ötletet köszönettel fogadok.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Bár tudom, hogy "a nem indul az autóm, mi lehet a baj" kérdésre millió válasz létezik, mégis fel kell tennem ezt a kérdést.

Végigolvastam a topikot, de nem jutottam közelebb...

Egy Astra Caravan-om van, Y17DT motorral (2002.12. havi). Kb. két hónapja városi araszolgatás közben egyszercsak megállt, de újra lehetett indítani, majd másnap újra leállt és csak sokadszorra lehetett beindítani, végül egy hét elteltével egy leállítást követően már nem indult többet.

Kérdezősködtem, utánaolvastam és a sokat emlegetett EDU lett a gyanusított. Kiszereltem, szétszedtük (van műszerész a családban), több forrasztáson látszott, hogy nem teljesen egészséges, de biztos, ami biztos, kibontottuk a panelt és minden alkatrésze mérés alapján jó volt így nem maradt más mint forrasztás, összeszerelés, és indult is az autó elsőre. Öröm...

DE kb. két napja megint megállt, most menet közben és megint nem lehet azóta beindítani. Minden, amit laikusként találtam egy megolvadt 20A-es főbiztosíték a motortérben, de a cseréje nem oldotta meg a problémát.

Próbáltam kivillogtatni a hibakódot, de a gáz+fékpedál módszerrel csak folyamatos kontrollámpa villogást tudok elérni, a comp. csatlakozón meg nincs 6-os érintkező csak 3,4,5 és 7-es.

Minden ötletet köszönettel fogadok.

nézesd meg valahol ahol van tech -2 müszer mert lehet hogy más is lehet

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek.

Bár tudom, hogy "a nem indul az autóm, mi lehet a baj" kérdésre millió válasz létezik, mégis fel kell tennem ezt a kérdést.

Végigolvastam a topikot, de nem jutottam közelebb...

Egy Astra Caravan-om van, Y17DT motorral (2002.12. havi). Kb. két hónapja városi araszolgatás közben egyszercsak megállt, de újra lehetett indítani, majd másnap újra leállt és csak sokadszorra lehetett beindítani, végül egy hét elteltével egy leállítást követően már nem indult többet.

Kérdezősködtem, utánaolvastam és a sokat emlegetett EDU lett a gyanusított. Kiszereltem, szétszedtük (van műszerész a családban), több forrasztáson látszott, hogy nem teljesen egészséges, de biztos, ami biztos, kibontottuk a panelt és minden alkatrésze mérés alapján jó volt így nem maradt más mint forrasztás, összeszerelés, és indult is az autó elsőre. Öröm...

DE kb. két napja megint megállt, most menet közben és megint nem lehet azóta beindítani. Minden, amit laikusként találtam egy megolvadt 20A-es főbiztosíték a motortérben, de a cseréje nem oldotta meg a problémát.

Próbáltam kivillogtatni a hibakódot, de a gáz+fékpedál módszerrel csak folyamatos kontrollámpa villogást tudok elérni, a comp. csatlakozón meg nincs 6-os érintkező csak 3,4,5 és 7-es.

Minden ötletet köszönettel fogadok.

lazitsd le az egyik nyomócsövet

ha nem jön gázolaj akkor rosszul sikerült az edu javitás

épp ezért mondom ne nyuljon olyan valaki abba az elektonikába aki azt hiszi pár forrasztás és jó lesz egy darabig..... :D

Link to comment
Megosztás:

lazitsd le az egyik nyomócsövet

ha nem jön gázolaj akkor rosszul sikerült az edu javitás

épp ezért mondom ne nyuljon olyan valaki abba az elektonikába aki azt hiszi pár forrasztás és jó lesz egy darabig..... :D

Köszönöm a segítséget, megpróbálom.

Link to comment
Megosztás:

amúgy a kicsi sárga veszedelem nem villogott hibát olaj 20000km alatt 1deci sem fogyott

fogyasztás max 6 liter a csúcsok csúcsa! minden működik hibátlanul csak azok a kicsi hangok a fülemben Idegesítenek egy picit

de ezért van a nagy zene hogy ne legyen gond :D

Nekem is Caravanom van, Y17DT nekem is vannak ilyen érdekes hangok, amik neked.

Én 1x felvettem MP3-ba ha érdekel átküldöm.

Link to comment
Megosztás:

lazitsd le az egyik nyomócsövet

ha nem jön gázolaj akkor rosszul sikerült az edu javitás

épp ezért mondom ne nyuljon olyan valaki abba az elektonikába aki azt hiszi pár forrasztás és jó lesz egy darabig..... :D

az EDU javitás jo lett hozzáértö nyult bele azota az LTM. is kicserélte a hozzáértö és ugy megy mint a golyó.y17dt a drága .

Link to comment
Megosztás:

Nekem kereken 1000-es fordulaton jön a Turbo takarólemeze alól valami kerregés. Sem alatta, sem felette nem jelentkezik a hang. Így használom 1éve és a hangot leszámítva semmi baja a kocsinak. Szerelő annyit mondott, hogy valami rezonációs zörej lehet és nem kell vele foglalkoznom, amíg nincs érezhető baja.

Link to comment
Megosztás:

csak nem a feszültség stabilizátort cserélitek?

még mindig az eduval szenvedtek?

Többek közt egy ilyen is meghalt benne, bár ez "mintha" MOSFET lenne...

Miután mindent elkövetett a gyártó annak érdekében, hogy ne nagyon lehessen javítani: kereskedelemben nem kapható alkatrészek (nincs adatlap semmihez), stb. így nyilvánvaló, hogy elsőre mindenki, aki megpróbálja javítani megszenved vele.

Másrészt a többi behalt SMD cuccot már azonosítottuk, sőt indul az autó, de még nem OK.

Link to comment
Megosztás:

Többek közt egy ilyen is meghalt benne, bár ez "mintha" MOSFET lenne...

Miután mindent elkövetett a gyártó annak érdekében, hogy ne nagyon lehessen javítani: kereskedelemben nem kapható alkatrészek (nincs adatlap semmihez), stb. így nyilvánvaló, hogy elsőre mindenki, aki megpróbálja javítani megszenved vele.

Másrészt a többi behalt SMD cuccot már azonosítottuk, sőt indul az autó, de még nem OK.

ellenörizzétek a 8.6 voltot

meg a kapocs feszültséget is

130v

és 5 volos signal jelet adjatok 4.5 voltos elemmel müködtetve

Link to comment
Megosztás:

Igaz hogy már régebben volt téma az elektronikus adagoló mechanikus adagolóra való lecserélésére, de csak most bukkantam rá. Igaz ez egy vectra 2.0 dti, de ők megoldották, bár a leírtak alapján nem tudom mennyibe állhatott meg ez a történet.

http://www.dieselcentrum.com/index_elemei/Page807.html

én ugy tudom hogy az y17dti-motorokat nem lehet átalakitani mert tiszta elektronika a nagy %-a

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.