Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

1.7 DTI Astrán, elindulás után pár perccel motordiag lámpa, füstölés, elgyengülés, pár perc múlva elalszik és megy mint az állat. Aztán megint előröl! Izzítógyertyák cserélve, szervoszivattyú cserélve, EGR szelep kitisztítva... Valami tipp, esetleg egy hozzáértő és megbízható szerelő vagy szerviz, aki adagoló programozáshoz is ért, mert ez lenne az én tippem! ;) Azért rejtélyes a dolog, mert amikor nem világít a diag lámpa, jól megy az autó, ezért nem hiszem, hogy a vassal van gáz!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.7 DTI Astrán, elindulás után pár perccel motordiag lámpa, füstölés, elgyengülés, pár perc múlva elalszik és megy mint az állat. Aztán megint előröl! Izzítógyertyák cserélve, szervoszivattyú cserélve, EGR szelep kitisztítva... Valami tipp, esetleg egy hozzáértő és megbízható szerelő vagy szerviz, aki adagoló programozáshoz is ért, mert ez lenne az én tippem! ;) Azért rejtélyes a dolog, mert amikor nem világít a diag lámpa, jól megy az autó, ezért nem hiszem, hogy a vassal van gáz!

Előre is köszi!

Szia! Elsőként ki kellene olvasni a hibatárolót és az élőadat listát végig nézni, menet közben is. A fék gáz módszerrel te is ki tudod villogtatni a hiba tárolót, erről már többen is írtak itt az oldalon. Végül kellene húzni a légtömegmérő csatlakozóját és kipróbálni úgy a kocsit. Az adagolón nincs mit programozni. Finom, durva rángatásokat nem érzel menet közben?

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi az ötletet! Nem füstöl, picit jobban megy, de természetesen nem az igazi! Nekem úgy tűnik, ezzel lesz a probléma! Meg tudnád mondani, hogy érdemes ilyet venni? Persze olcsón! ;)

Előre is köszi!

Üdv. Zoli

Szia!

Ha le van húzva a légtömegmérő, olyankor nem tudja elérni a max teljesítményt a motor, mert ilyenkor egy állandó közép értéket állít be és azzal számol a vezérlő egység, ilyenkor nincs EGR kivezérlés sem. Amikor le volt húzva akkor egyenletesen ment, nem volt az a látványos legyengülés, torpanás?

Ha Dél-Pesten jársz akkor meg tudom oldani a diagnosztikát. Ha szükség van rá Pü-ben keress meg.

A légtömegmérőből kerüld a bontottat, és a nagyon olcsókat, mert nagyot lehet velük cumizni.

Ha Bosch van benne akkor a házról le tudod olvasni a 10 jegyű bosch számot és az alapján kellene keresni. Lehetséges, hogy pont alul van a szám és csak akkor látod ha kiszeded.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha le van húzva a légtömegmérő, olyankor nem tudja elérni a max teljesítményt a motor, mert ilyenkor egy állandó közép értéket állít be és azzal számol a vezérlő egység, ilyenkor nincs EGR kivezérlés sem. Amikor le volt húzva akkor egyenletesen ment, nem volt az a látványos legyengülés, torpanás?

Ha Dél-Pesten jársz akkor meg tudom oldani a diagnosztikát. Ha szükség van rá Pü-ben keress meg.

A légtömegmérőből kerüld a bontottat, és a nagyon olcsókat, mert nagyot lehet velük cumizni.

Ha Bosch van benne akkor a házról le tudod olvasni a 10 jegyű bosch számot és az alapján kellene keresni. Lehetséges, hogy pont alul van a szám és csak akkor látod ha kiszeded.

Üdv: András

Szia!

Köszi a segítséget, PÜ-ben keresni foglak!

Üdv. Zoli

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, új vagyok a fórumon, eddig F astrát hajtottam, ott voltam otthon, most itt leszek ;) 3 napja vettem egy 2003-as 1.7 DTI G Astrát, és bár elôtte is sokat olvasgattam itt a fórumot, kicsit most elkedvetlenített ez a szokásos adagoló dolog. Ezért is irok, mivel nem tudom, képzelôdök-e: olyan ez a dízel, hogy pl mikor lassú menetben (1 vagy rükverc) leveszem a lábam a gázról, egész megtorpan. Olyan, mintha bekapcsolna valami erôs motorfék. Ez azért is furcsa, mert az 1.6-os F astrámon mintha nagyobb lett volna a motorfék nagyobb fokozatokban, rendes menetnél. Tulajdonképpen ez a hiba nagyobb fokozatokban is fennáll, egyszerûen nem tudom a gázt finoman adagolni, rángat (nem vészesen egyébként). A sárga lámpa nem villan, nem ég. A rángatás csak 1 bizonyos ponton igaz, amikor a motorfék épp nem kapcsol be és éppen megnyomom a gázt...

Lehet, h EGR a ludas (mintha ezekrôl olvastam volna)? Vagy adagoló gyanús?

A mûszaki részhez persze nem konyítok (max pollenszûrô-csere ;)), szerelôkben nem bizom, bennetek annál inkább. Ha úgy adódik valamelyikôtökhöz el tudnék menni valamikor Pesten 1 gyors ránézésre, ilyesmi? Melyikôtök ért ehhez? Persze nem csak szivességbôl... ;)

Igazából nem vagyok pánikban, csak elejét venném a költségesebb mókáknak...

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumozók!

Most regisztráltam magam az oldalon, egy kis segítséget szeretnék kérni!

Egy 2001-es évjáratú Opel Corsa C 1.7 DTI VAN kisteherautónk van, 98 000 km futásteljesítménnyel.

Az vele a probléma, hogy indulás után kialszik, majd rögtön ki is gyullad egy hibajelző ikon a műszerfalon. Egy autó benne egy villáskulccsal, megnéztem az autó leírását: motorvezérlő elektronika vagy erőátvitel hibája - remek...

Szóval ég ez a led, de miután bemelegszik a motor, az indulás után pár perc vagy néhány km után el is alszik és ha melegen indítom el, akkor vagy nem is gyullad ki újra vagy csak rövidebb időre. Mivel az indulás után röviddel kialszik, ezért nem is foglalkoztam vele idáig, de most olvastam a neten, hogy meg lehet nézni az autón a hibakódokat úgy, hogy be kell nyomni a gáz és fék pedált egyszerre és ráadni a gyújtást, ekkor az a led fog egy "kódot villogni", amelyik a hibát jelzi. Tehát megpróbáltam kiolvasni a kódot, villog is a kis ikon, a kód a következő: 10,1,10,10 nagyobb szünet 10,3,8,10.

Olyan is előfordult, hogy kissé dadogott, rángatott az autó, egyszer autópályán, egyszer lakott területen kívül. Ez nem volt jelentős, csak kétszer fordult elő kb. 1000 km alatt (két hete van meg az autó...) és nem is rángatott nagyon és akkor talán nem égett a hibajelző ikon sem éppen.

Azt is olvastam az autó leírásában, hogy ha ez a hibajelző ikon ég, akkor a motorvez.elektronika vészprogramra áll át, ami növelheti az üzemanyag fogyasztást és csökkentheti a motor erejét.

Nem nagyon értek az autókhoz, de nem hiszem, hogy vészprogramra kapcsol, mert az 5 liter alatt eszik az autó, alapjárat van, könnyen indul és húz hidegen is, melegen is.

Olvasgattam a fórumot, látom, hogy vannak itt azért hozzáértők szép számban, ha valakinek volna ötlete vagy tudja mi a gond (vagy van-e egyáltalán gond), az legyen szíves segítsen!

Előre is köszönöm!

Üdv:

ggabor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy 2003-as 1.7 DTI Astránál hosszú menet után - mondjuk sok km autópálya - le lehet-e rögtön állítani a motort, vagy kell-e várni vele mondjuk pár perces alapjáraton való járatással? Valaki azt mondta, turbós autónál igy kell, ki szeretném deríteni, igaza van-e....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy 2003-as 1.7 DTI Astránál hosszú menet után - mondjuk sok km autópálya - le lehet-e rögtön állítani a motort, vagy kell-e várni vele mondjuk pár perces alapjáraton való járatással? Valaki azt mondta, turbós autónál igy kell, ki szeretném deríteni, igaza van-e....

Turbós autónál elvileg kell vele, amíg a túrbo visszahűl, vaqyis én így tudom.

Link to comment
Megosztás:

Bocs hogy szívó benzines tulajként belepofázok, de sztem annek az alapjáraton való visszahűtésnek akkor van értelme, hogy ha hosszabb autópályás hajtás után rögtön leállítanád (például mert megállsz egy autópályapihenőben, úgy hogy előtte huzamosabb ideig komoly tempót diktáltál), de ha mondjuk valamelyik autópályán beérsz teszemazt a fővárosba, és ott még hosszú percekig tartó városi autózás következik míg eléred a célodat (értelemszerűen jóval lassabb tempóban), akkor sztem erre nincsen szükség, ez alatt a városi autókázás alatt a turbó visszahűl annyira hogy ne károsodjon. Legalábbis az OFF dízel céges autót a fenteik szerint használom, most kábé 250e km van benne, és a turbó a legjobb egészségnek örvend, pedig még gyári, és sosem volt sem cserélve, sem felújítva. És néha azért kap kemény kiképzést... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megérett az olajcsere. Ezért a sokadszor említett olajtípushoz fordultam segítségért: Metabond Speed. Ezt az olajat már régebben is használtam csak akkor még benzines vasam volt (C14NZ). Egy olyan motorba öntöttem akkor ami már szét volt kergetve (több mint 300.000 Km figyelt benne). Elég nagy szelephangja és más oda nem illő kísérőhangok voltak, amikor a moci járt. ;) Mikor lecseréltem az olajat nem egyből, de egy kis járatás után megszűnt a szelephang, és halkabb lett az egész. Azért itt szeretném azt hozzáfűzni, amit egy jó öreg barátom mondott egyszer, hogy folyékony autószerelő nincs! -_-

De a tapasztalatok azt mutatták, hogy a nagyközönség által használt olajak, csak arra jók, hogy ne legyen hengerfejes a motor.

Már egy éve megváltam a gyönyörűségemtől, és lecseréltem az én kis szörnyetegemre 2.0 YDTH :P

A régi jól bevált forrásból, megint beszereztem ugyanazt az olajat, és hétvégén megejtem a cserét. Beírom majd a tapasztalatokat. Nagyon kíváncsi leszek, mert ugyebár a mostani dizel, és alapból hangosabb mint a benzines. Nagyon várom már....

Utólag is köszönöm opel16v -nek a segítségét az olaj megszerzéséhez (és még kedvezményt is kaptam! ;))

A lötyi ;) :

15cb9c76e822dc190fd92569eb259c7b.jpg

Folyt köv. csere után...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.