Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok! Ma kocsikáztam eggyet, mivel a hugomnak ma volt a ballagása és menet közben arra lettem figyelmes, hogy a sárga vész kigyulladt a műszerfalon és az autó nem akart menni. Kis idő után elaludt a lámpa és akkor ment, mint a távirat. Később már el sem aludt a lámpa és úgy kellett vánszorogni. Furcsa számomra, hogy van egy hiba, ami egyszer gondot okoz, utánna meg egy darabig semmi. -majd mikor nem is várja az ember egyszercsak előjön.(kamion előzés, brrr).Tippeket várok, mert ez így nem JÓ! Előre is köszi fiúk!...nem diszkriminálunk és LÁNYOK!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma kocsikáztam eggyet, mivel a hugomnak ma volt a ballagása és menet közben arra lettem figyelmes, hogy a sárga vész kigyulladt a műszerfalon és az autó nem akart menni. Kis idő után elaludt a lámpa és akkor ment, mint a távirat. Később már el sem aludt a lámpa és úgy kellett vánszorogni. Furcsa számomra, hogy van egy hiba, ami egyszer gondot okoz, utánna meg egy darabig semmi. -majd mikor nem is várja az ember egyszercsak előjön.(kamion előzés, brrr).Tippeket várok, mert ez így nem JÓ! Előre is köszi fiúk!...nem diszkriminálunk és LÁNYOK!

Villogtass hibakódot és okosabb leszel.....És mi is könnyebben segítünk.... <_<

Link to comment
Megosztás:

Villogtass hibakódot és okosabb leszel.....És mi is könnyebben segítünk.... :lol:

Ja, azt nem is írtam nagysietve, hogy milyen az autó <_< : '99-es 2.0 DTL 101Le, a gázpedál nem elektromos. Az EGR szelep ki van takarítva és esedékes az olaj és a különböző szűrők cseréje is.

Link to comment
Megosztás:

Ja, azt nem is írtam nagysietve, hogy milyen az autó <_< : '99-es 2.0 DTL 101Le, a gázpedál nem elektromos. Az EGR szelep ki van takarítva és esedékes az olaj és a különböző szűrők cseréje is.

Villogtatsd ki a hibakódot, így:

LINK

Így majd közelebb leszel a hiba okához.

HIBAKÓDOK

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Véleményetek szerint melyik a legjobb dízelmotor a G-ben?

Korábban volt egy 2.0dtl-em ,semmi gondom nem volt vele.Most újra dízel astrát akarok venni és nézegetem a 1.7dti-t és a 2.0dti is.Olvasgatva a fórumot az 1.7 kicsit problémásabbnak tűnik,mint a 2l-es.Nekem a dtl láncos volt,a dti már fogasszíjas? Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Vannak hibái mindkettőnek, az 1.7-es gyengébb de kevesebbet is fogyaszt...

A dtl (82le) és dth (101le) motor is láncos.

Ezek a mocik inkább a Vectrákban fordulnak elő nagyobb számban, ott több infót találsz róluk.

A Z17DTL (CDTI) nem láncos, nincs problémája az adagolószivattyúval (mivel common-rail, így nincs is benne) és az elektronikával sem és tényleg keveset fogyaszt. Ez a motor itt 82 LE-t, az Astra H-ban 101 LE-t produkál. A G-sorozatban található többi 1.7-es dízel 68-75 LE-vel bír.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok! Szükségem lenne egy 93-as évjáratú Astra G középső dobra! Ha valakinek van eladó akkor az írjon a következő e-mail címre:

toroksandor71@freemail.hu

Ha 93 akkor az F-astra topic a nyerő, ha 2003 akkor jó helyen jársz! <_<

Link to comment
Megosztás:

Villogtatsd ki a hibakódot, így:

LINK

Így majd közelebb leszel a hiba okához.

HIBAKÓDOK

Szerbusztok!

Kiderült, hogy az AGR szelep a rossz. Meg lett vákumozva és nem nyit, lehet, hogy a membrán van elszakadva benne. Igazándiból nem nagyon izgat, mert ha jobban belegondolunk ez nem más, mint egy önmegsemmisítő. Hiszen a kipufogógázt vezeti vissza az égéstérbe, oda meg nem nagyon hiányzik a korom. Ami jobban zavar, hogy mikor az elektronika érzékeli, hogy a szelep nem nyit, akkor át áll valamiféle vészfunkcióra és az autó hirtelen gyenge lesz. Ha ezt valahogy ki lehetne iktatni az jó lenne, mert még a fogyasztásom is csökkent és mikor nem világít a sárga vész, akkor szárnnyal a verda. Kérdés: tud e valaki kicsi pénzért AGR-t, vagy az elektronika érzékenységét leccsökenteni lehet e?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Szerbusztok!

Kiderült, hogy az AGR szelep a rossz. Meg lett vákumozva és nem nyit, lehet, hogy a membrán van elszakadva benne. Igazándiból nem nagyon izgat, mert ha jobban belegondolunk ez nem más, mint egy önmegsemmisítő. Hiszen a kipufogógázt vezeti vissza az égéstérbe, oda meg nem nagyon hiányzik a korom. Ami jobban zavar, hogy mikor az elektronika érzékeli, hogy a szelep nem nyit, akkor át áll valamiféle vészfunkcióra és az autó hirtelen gyenge lesz. Ha ezt valahogy ki lehetne iktatni az jó lenne, mert még a fogyasztásom is csökkent és mikor nem világít a sárga vész, akkor szárnnyal a verda. Kérdés: tud e valaki kicsi pénzért AGR-t, vagy az elektronika érzékenységét leccsökenteni lehet e?

Köszi előre is!

Hali!

Biza én benzines lennék, de a probléma az AGR-rel közös..legalábbis nekem csak volt.. :lol:

Nekem be-be ragadt és csinált hülyeségeket a kocsi..

A legegyszerűbb megoldás amit én is alkalmazok, hogy leszeded az AGR-t, legyártasz rozsdamentes anyagból a tömítés alapján egy takarólapot (természetesen csak a csararoknak kell két lyuk!), azt ráapplikálod, majd a szelepet kissé elfordítva egy csavarral rögzíted. A másik csavar csak a takarólemezt és a tömítést rögzíti.

A csatlakozó maradhat s elcsattog magában, vagy nem..de nem hülyíti be a motort..

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/64..._1238875659.jpg

Nekem már így működik kb március óta minden probléma nélkül. <_<

ha kérdésed lenne csak szólj.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Biza én benzines lennék, de a probléma az AGR-rel közös..legalábbis nekem csak volt.. :lol:

Nekem be-be ragadt és csinált hülyeségeket a kocsi..

A legegyszerűbb megoldás amit én is alkalmazok, hogy leszeded az AGR-t, legyártasz rozsdamentes anyagból a tömítés alapján egy takarólapot (természetesen csak a csararoknak kell két lyuk!), azt ráapplikálod, majd a szelepet kissé elfordítva egy csavarral rögzíted. A másik csavar csak a takarólemezt és a tömítést rögzíti.

A csatlakozó maradhat s elcsattog magában, vagy nem..de nem hülyíti be a motort..

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/64..._1238875659.jpg

Nekem már így működik kb március óta minden probléma nélkül. :lol:

ha kérdésed lenne csak szólj.

Üdv.

Akkor a legegyszerübb, és a hiba megelőzése érdekében érdemesebb úgy csinálni, ahogy Te, és akkor az AGR nem megy tönkre. :lol:

Vagy hülyeséget mondok? <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Biza én benzines lennék, de a probléma az AGR-rel közös..legalábbis nekem csak volt.. :lol:

Nekem be-be ragadt és csinált hülyeségeket a kocsi..

A legegyszerűbb megoldás amit én is alkalmazok, hogy leszeded az AGR-t, legyártasz rozsdamentes anyagból a tömítés alapján egy takarólapot (természetesen csak a csararoknak kell két lyuk!), azt ráapplikálod, majd a szelepet kissé elfordítva egy csavarral rögzíted. A másik csavar csak a takarólemezt és a tömítést rögzíti.

A csatlakozó maradhat s elcsattog magában, vagy nem..de nem hülyíti be a motort..

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/64..._1238875659.jpg

Nekem már így működik kb március óta minden probléma nélkül. :lol:

ha kérdésed lenne csak szólj.

Üdv.

Egyszerű, de hatékony megoldás. Eddig én olyanon agyaltam, hogy valamilyen közbetétet kellene beiktatni, és abba belemarni egy fészket a kitüremkedő szelepnek, ez az elforgatós dolog nem jutott eszembe. <_< Az enyém most felemásan van lezárva: az alátét levakításával csak azt tudtam elérni, hogy a szívósorra ne menjen a kipuff. gáz (nem hagy ott a gép, ha megszorul az AGR), de a szelepbe sajnos belép, így az enyém eddig félmegoldás volt.

Satupadon áramot adva a szelepnek, elég rendes csattogó hangja van, a Tiédben így félrefordítva behallatszik menet közben? Sárga lámpát nem dob időnként? (Az én megoldásom nem ad hibát, az érzékelő megkapja a nyomást.)

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű, de hatékony megoldás. Eddig én olyanon agyaltam, hogy valamilyen közbetétet kellene beiktatni, és abba belemarni egy fészket a kitüremkedő szelepnek, ez az elforgatós dolog nem jutott eszembe. :lol: Az enyém most felemásan van lezárva: az alátét levakításával csak azt tudtam elérni, hogy a szívósorra ne menjen a kipuff. gáz (nem hagy ott a gép, ha megszorul az AGR), de a szelepbe sajnos belép, így az enyém eddig félmegoldás volt.

Satupadon áramot adva a szelepnek, elég rendes csattogó hangja van, a Tiédben így félrefordítva behallatszik menet közben? Sárga lámpát nem dob időnként? (Az én megoldásom nem ad hibát, az érzékelő megkapja a nyomást.)

Hali!

Az enyém sajna annyira beragadt, hogy semmire sem reagált mikor próbáltam kinyitni a beáztatáshoz, ekkor választottam ezt az utat..

Ezzel a megoldással nekem nem jelez hibát gép. (csatlakozó a helyén, minden működik, csak nem szabályoz.. :lol: )

Viszont ha egyszer lesz kb 2 egész napom, hogy beáztassam, akkor megnézem, javítható e az állapota.

A zöldkártyán messze a gyári értékek alatt volt mindene :lol: , szóval ha ki is pucoltam, és működik akkor is marad így..

legalább nem megy tönkre <_< .

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

A tönkremenetelről annyit, hogy mindenhol az AGR kiktatását olvastam, ahol hülyülni kezdett a gép és ez volt a probléma gyökere ( a benzines topicban részletesen le vagyon írva, részlet a szervíz utasításokból cikkszámmal, stb),

sőt ebay-n is lehet rendelni blanking plate néven a takaró lemezt, ha jól emlékszem.

Az általános műszaki problémák topicban utánaolvashatsz az AGR szerepének, s annak, hogy nem ártasz vele ha kiktatod -ily módon- a rendszerből.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Biza én benzines lennék, de a probléma az AGR-rel közös..legalábbis nekem csak volt.. :lol:

Nekem be-be ragadt és csinált hülyeségeket a kocsi..

A legegyszerűbb megoldás amit én is alkalmazok, hogy leszeded az AGR-t, legyártasz rozsdamentes anyagból a tömítés alapján egy takarólapot (természetesen csak a csararoknak kell két lyuk!), azt ráapplikálod, majd a szelepet kissé elfordítva egy csavarral rögzíted. A másik csavar csak a takarólemezt és a tömítést rögzíti.

A csatlakozó maradhat s elcsattog magában, vagy nem..de nem hülyíti be a motort..

http://img.carstyling.hu/usercars/00/02/64..._1238875659.jpg

Nekem már így működik kb március óta minden probléma nélkül. <_<

ha kérdésed lenne csak szólj.

Üdv.

Helló!

Elgondolkodtató a dolog, köszi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az enyém sajna annyira beragadt, hogy semmire sem reagált mikor próbáltam kinyitni a beáztatáshoz, ekkor választottam ezt az utat..

Ezzel a megoldással nekem nem jelez hibát gép. (csatlakozó a helyén, minden működik, csak nem szabályoz.. :lol: )

Viszont ha egyszer lesz kb 2 egész napom, hogy beáztassam, akkor megnézem, javítható e az állapota.

A zöldkártyán messze a gyári értékek alatt volt mindene :lol: , szóval ha ki is pucoltam, és működik akkor is marad így..

legalább nem megy tönkre <_< .

Üdv.

Meglépem én is ezt az elfordítós lépést, csak idő kéne rá... Áztatásra nekem a nitrohígító vált be legjobban, közben néha megjáratom feszültségről. 2 óra alatt helyrerázódik. Mondjuk, ha kokszosabb, biztosan több idő kell neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy '99 X20DTL Astra G típusú problémám lenne.

A gond elvileg az egyik EGR szeleppel lenne amiből össz. 3 db van, kb. 1-2 éve útközben kigyulladt a sárga vezérlés lámpa és nem akart menni a kocsi.

A szerelő azt állapította meg hogy az egyik szelep meghalt ezért ideiglenesen felcserélte egy másikkal mondván addig jó lesz míg nem veszek bele egy újat,

kicsit többet eszik és ha pörgetve van jobban füstöl. Tehát ez az ideiglenes megoldás tart már 1-2 éve.

Mostanában ismét kigyulladt hosszabb ideig menetközben a lámpa és közben gáznyomásra nem reagál az autó.

Újabb szerelő, tesztelték, méregették és elvileg azt mondják hogy a szelepekkel nincs hiba.

A fő gond hogy az 1-2 év alatt párszor előfordult ez a jelenség (csak akkor pár percre gyulladt ki a lámpa) és mikor elvittem diagnosztikára, a problémámmal kapcsolatban nem volt tárolt hibakód és most sincs.(izzítás hibakódot tárol mert azzal is van valami amit szintén jelez a vezérlés lámpa 1-2 msp-es indítás utáni kigyulladása).

Amit kaptam legutóbbi tippet hogy ki kellene takarítani az egész szívótorkot.. <_<

Esetleg ha tudna vki valamiféle tippel szolgálni azt megköszönném.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy '99 X20DTL Astra G típusú problémám lenne.

A gond elvileg az egyik EGR szeleppel lenne amiből össz. 3 db van, kb. 1-2 éve útközben kigyulladt a sárga vezérlés lámpa és nem akart menni a kocsi.

A szerelő azt állapította meg hogy az egyik szelep meghalt ezért ideiglenesen felcserélte egy másikkal mondván addig jó lesz míg nem veszek bele egy újat,

kicsit többet eszik és ha pörgetve van jobban füstöl. Tehát ez az ideiglenes megoldás tart már 1-2 éve.

Mostanában ismét kigyulladt hosszabb ideig menetközben a lámpa és közben gáznyomásra nem reagál az autó.

Újabb szerelő, tesztelték, méregették és elvileg azt mondják hogy a szelepekkel nincs hiba.

A fő gond hogy az 1-2 év alatt párszor előfordult ez a jelenség (csak akkor pár percre gyulladt ki a lámpa) és mikor elvittem diagnosztikára, a problémámmal kapcsolatban nem volt tárolt hibakód és most sincs.(izzítás hibakódot tárol mert azzal is van valami amit szintén jelez a vezérlés lámpa 1-2 msp-es indítás utáni kigyulladása).

Amit kaptam legutóbbi tippet hogy ki kellene takarítani az egész szívótorkot.. <_<

Esetleg ha tudna vki valamiféle tippel szolgálni azt megköszönném.

Üdv.

AGR szelepből csak egy van. Az ezt vezérlő mágnes szelepekből van három. AGR, szívósor tisztitáson túl vagy? Tüzetesen vizsgáld át a vákuum rendszert, müanyag vákuumcsövek, vákuum dobozok.

Aztán az is lehet hogy teljesen más hibád van. Akkor menj hibakódot olvastatni amikor világít a sárga lámpa, tudom ezt nem könnyű kivitelezni. De csináltathatsz menetdiagnosztikát is, az többet elárul.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az Általános műszaki problémák! - Astra G topicban szó van hibakódolvasásról:

"Padlógáz, fék, gyújtás és villog. Ahányat villog ird le. A 10 villogás nulla. Azzal fog kezdődni. egy kód 4 karakter. ha kivillogott mindent hosszú szünet lesz!

A hibakódok 4-jegyűek. Nálad esetleg ez lehet: 0101, 0710, 0103. Mindig 0-val kezdődnek (ez ugye a tíz villogás). Ha minden hibát sorban kiadott magából, akkor egy hosszabb szünet után kezdi elölről.[email=http://www.obd-diag.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=49]Itt nézd meghogy mi lehet, de előbb pontosítsd le a kódokat."

Remélem működik.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

AGR szelepből csak egy van. Az ezt vezérlő mágnes szelepekből van három. AGR, szívósor tisztitáson túl vagy? Tüzetesen vizsgáld át a vákuum rendszert, müanyag vákuumcsövek, vákuum dobozok.

Aztán az is lehet hogy teljesen más hibád van. Akkor menj hibakódot olvastatni amikor világít a sárga lámpa, tudom ezt nem könnyű kivitelezni. De csináltathatsz menetdiagnosztikát is, az többet elárul.

Köszönöm a választ, nyilván hajlok a szívósor tisztítása felé mivel szerelőm is pont erre célzott, az autót meg már 6 éve hajtom de efféle karbantartást még nem kapott. Egy pillanatra azon gondolkodom hogy kb 2,5 éve sajnos átéltem egy adagoló cserét (300K :lol: ) és akkor elég rendesen meg volt bontva, tehát hogy akkor nem tisztíthatták meg? Egyébként olyan 280E a meter benne. Vezérműláncot kellene vagy illene cserélnem vagy úgyis hallat majd hangokat ha cserére szorul?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.