Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Köszönöm a választ, nyilván hajlok a szívósor tisztítása felé mivel szerelőm is pont erre célzott, az autót meg már 6 éve hajtom de efféle karbantartást még nem kapott. Egy pillanatra azon gondolkodom hogy kb 2,5 éve sajnos átéltem egy adagoló cserét (300K :lol: ) és akkor elég rendesen meg volt bontva, tehát hogy akkor nem tisztíthatták meg? Egyébként olyan 280E a meter benne. Vezérműláncot kellene vagy illene cserélnem vagy úgyis hallat majd hangokat ha cserére szorul?

Ha volt adagoló cseréd akkor lehet hogy tisztították, de ha azóta sokat mentél vele megeshet hogy megint tele van dzsúvával. Szedd le az AGR-t, ha azon vastagon áll az olajsár, akkor a szívósor is tele van.

Vezérműláncot a motor élettartamához tervezik. Több fórumon vita tárgya volt hogy kell, vagy sem cserélni, én azon vagyok hogy nem kell, egy szerelővel is beszéltem, ő is azt mondta hogy még sosem cserélt, pedig javított már olyan opelt, ami túl volt az 500e- en. Én ezen nem aggódok. Sok hibát hallottam már ezekről a motorokról ( adagoló, AGR, turbó, légtömegmérő), de láncszakadásról még soha.

Link to comment
Megosztás:

Ha volt adagoló cseréd akkor lehet hogy tisztították, de ha azóta sokat mentél vele megeshet hogy megint tele van dzsúvával. Szedd le az AGR-t, ha azon vastagon áll az olajsár, akkor a szívósor is tele van.

Vezérműláncot a motor élettartamához tervezik. Több fórumon vita tárgya volt hogy kell, vagy sem cserélni, én azon vagyok hogy nem kell, egy szerelővel is beszéltem, ő is azt mondta hogy még sosem cserélt, pedig javított már olyan opelt, ami túl volt az 500e- en. Én ezen nem aggódok. Sok hibát hallottam már ezekről a motorokról ( adagoló, AGR, turbó, légtömegmérő), de láncszakadásról még soha.

megnyugtató :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A következő probléma miatt írok, hátha tudtok segíteni.

Van egy 2003-as Caravanom, a motorkódja Z17DTL. Kb. 2 hete, menet közben, igen erősen elkezdett füstölni. Előtte is volt kipufogógáz, de csak akkor, ha erőteljesen ráléptem a gázpedálra, és csak igen kevés ideig. Most azonban szinte folyamatosan füstöl, főleg olyan 2000-es fordulat környékén. Annyira ömlik a fekete korom a kipufogó végén, hogy még a lökhárítón is nyomot hagy.

A műszerfalon semmilyen visszajelző nem világít, még csak fel sem villan, és a menetteljesítményben sem vettem észre változást. Csak eléggé zavar, hogy ha olyan 90-es tempóval haladok, akkor olyan fekete füstfelhőt eregetek, mintha egy megpakolt pótkocsis IFA-t hajtanék.

Találkozott már valaki közületek ilyen gonddal?

Ha igen, akkor mi okozhatja, és annak mi a javítási lehetősége.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

szia!

nem lehet,h valami szart tankoltál be?

én anno úgy jártam...

mennyi van a motorban?

Helló!

A következő probléma miatt írok, hátha tudtok segíteni.

Van egy 2003-as Caravanom, a motorkódja Z17DTL. Kb. 2 hete, menet közben, igen erősen elkezdett füstölni. Előtte is volt kipufogógáz, de csak akkor, ha erőteljesen ráléptem a gázpedálra, és csak igen kevés ideig. Most azonban szinte folyamatosan füstöl, főleg olyan 2000-es fordulat környékén. Annyira ömlik a fekete korom a kipufogó végén, hogy még a lökhárítón is nyomot hagy.

A műszerfalon semmilyen visszajelző nem világít, még csak fel sem villan, és a menetteljesítményben sem vettem észre változást. Csak eléggé zavar, hogy ha olyan 90-es tempóval haladok, akkor olyan fekete füstfelhőt eregetek, mintha egy megpakolt pótkocsis IFA-t hajtanék.

Találkozott már valaki közületek ilyen gonddal?

Ha igen, akkor mi okozhatja, és annak mi a javítási lehetősége.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert ugyanott tankolok ahol eddig, és ezidáig nem volt gond.

A motorban 105.000 km van.

Bár most kb. 100 km-en úgy mentem vele, hogy a fordulatszámot tartósan 3000 körül tartottam, és mintha egy kis javulást tapasztaltam volna.

Lehet, hogy az "öreguras" vezetési stílusomon kell változtanom.

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert ugyanott tankolok ahol eddig, és ezidáig nem volt gond.

A motorban 105.000 km van.

Bár most kb. 100 km-en úgy mentem vele, hogy a fordulatszámot tartósan 3000 körül tartottam, és mintha egy kis javulást tapasztaltam volna.

Lehet, hogy az "öreguras" vezetési stílusomon kell változtanom.

nézzétek meg a mennyiség érzékelöt mennyiség szabályzót is..

adatlistában

általában ha kezd szarakodni produkál ilyet akkor szoktam ultrahangos mosóban kimosni 10-8 megjavul

ha nem ez akkor esetleg befecskendezöknél valamelyik azt egyszerü megnézni.....

vagy még a közösnyomócsönél a "visszacsapó" szelep.

még a légtömegméröt is megnézném de ezekre általában sárga lámpázna nics benne tárolt hiba?

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert ugyanott tankolok ahol eddig, és ezidáig nem volt gond.

A motorban 105.000 km van.

Bár most kb. 100 km-en úgy mentem vele, hogy a fordulatszámot tartósan 3000 körül tartottam, és mintha egy kis javulást tapasztaltam volna.

Lehet, hogy az "öreguras" vezetési stílusomon kell változtanom.

Hú, ezt nagyon imádja! 5-dik fokozatban 3000f/p ~130km/h.

A common-rail rendszer nem szereti az alapjárathoz közeli üzemet, ez nem zöldségesmerga :lol: .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy nagy gondom. Van egy g kombi 99 évjáratú 2000dtl motoros kocsim.

Hibajelenség: Az autó alapjárata akadozik mintha kihagyna a motor vagyis mintha leállna pillanatra a motor. Sajnos ezt menet közben is csinálja rángat a motorja. Terhelés alatt is kigyorsításkor Elvittem szerelőhöz egyből rávágta adagoló a hiba.

jó pénzért meg csinálja :D

találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? bontott adagolót érdemes venni? Azt mondta hogy az adagoló elektronikában van egy mágnes szelep és az szorul. :lol:

elhihető a dolog? Nem akarom hogy lerántson ezért kérdezlek titeket Köszönettel Joci

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A Hibakód kiolvasás érdekelne. Ami géppel én rendelkezem az a hibát nem írja ki, nem olvassa be. A gépkocsival kommunikál, de azt írja, hogy nincs hibakód a kocsiban. A problémámat már sokan leírták előttem, röviden sárga lámpa és erő vesztés, szerintem a turbó sem megy akkor. Mindent kitakarítottam, átnéztem, vákumszivattyú lecserélve. Mindenen túl vagyok, amit leírtatok, szerintem a légtömegmérő lesz, de mielőtt belerakok egy másikat, szeretném tudni a hibakódot.

Ami problémám van:

Gáz-fék gyújtás nem működik, lámpa meg sem mozdul.

5-6 lábak összekötése nem működik, valaki ellopta az egyik lábat.

Van más mód esetleg gépen kívül, mert mint mondtam, az én gépem nem hoz hibát.

Köszi előre is!

Üdv: Meldir 79!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lenne egy nagy gondom. Van egy g kombi 99 évjáratú 2000dtl motoros kocsim.

Hibajelenség: Az autó alapjárata akadozik mintha kihagyna a motor vagyis mintha leállna pillanatra a motor. Sajnos ezt menet közben is csinálja rángat a motorja. Terhelés alatt is kigyorsításkor Elvittem szerelőhöz egyből rávágta adagoló a hiba.

jó pénzért meg csinálja :D

találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? bontott adagolót érdemes venni? Azt mondta hogy az adagoló elektronikában van egy mágnes szelep és az szorul. :lol:

elhihető a dolog? Nem akarom hogy lerántson ezért kérdezlek titeket Köszönettel Joci

én most vettem 1 ilyen szelepet bontoban mert az enyém leállt és a szer. azt mondja hogy a szeleppel van baj pedig a szelep vágja gallyra az adagolo elektronikát .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :D

Meg lett nézve, hogy milyen hibák is vannak a kocsi agyában./ '99-es, 2.0 DTL 101le/ Hozta a légtömegmérőt és a turbónyomás érzékelőt. A légtömegmérővel nem foglalkozok, de a turbónyomás érzékelő az aggaszt. Ha normál tempóban, 90-100-al, közlekedek, semmi baj, de ha 2700-as fordulat fölé megyek 5.-ben, akkor bevillan a sárga lámpa és lassul a gép. Motor leállít és mint ha misem történt volna, mehetek tovább. A szerelő azt mondta, hogy el van kormolódva az érzékelő és annak környéke is./EGR ill. szívócsonkok/ Kérdésem a következő:

1.Azt a "deknit", amin az EGR ill. a turbónyomás érzékelő van, le lehet e úgy szedni, hogy a felette elmenő nyomócsöveket nem bántjuk? ....aki szerelt már ilyet, ill. takarította a szívótorkot az tudja. Vagy esetleg az aksi kivétele után, ezt a deknit ki lehet e játszani jobbra, mivel akkor kitakarítanám azt a részt.

2.Most cseréltünk olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt és gázolajszűrőt és az üzemanyagszűrő csere után nem akart indulni, lelevegősödött. Be kellett húzni és csak akkor kelt életre. Ez normális így?

Segítségeteket előre is köszönöm, remélem wessz is olvassa és segít ha tud! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :D

Meg lett nézve, hogy milyen hibák is vannak a kocsi agyában./ '99-es, 2.0 DTL 101le/ Hozta a légtömegmérőt és a turbónyomás érzékelőt. A légtömegmérővel nem foglalkozok, de a turbónyomás érzékelő az aggaszt. Ha normál tempóban, 90-100-al, közlekedek, semmi baj, de ha 2700-as fordulat fölé megyek 5.-ben, akkor bevillan a sárga lámpa és lassul a gép. Motor leállít és mint ha misem történt volna, mehetek tovább. A szerelő azt mondta, hogy el van kormolódva az érzékelő és annak környéke is./EGR ill. szívócsonkok/ Kérdésem a következő:

1.Azt a "deknit", amin az EGR ill. a turbónyomás érzékelő van, le lehet e úgy szedni, hogy a felette elmenő nyomócsöveket nem bántjuk? ....aki szerelt már ilyet, ill. takarította a szívótorkot az tudja. Vagy esetleg az aksi kivétele után, ezt a deknit ki lehet e játszani jobbra, mivel akkor kitakarítanám azt a részt.

2.Most cseréltünk olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt és gázolajszűrőt és az üzemanyagszűrő csere után nem akart indulni, lelevegősödött. Be kellett húzni és csak akkor kelt életre. Ez normális így?

Segítségeteket előre is köszönöm, remélem wessz is olvassa és segít ha tud! :lol:

Én szedtem már le azt a fedelet amiről beszélsz, de én leszedtem a nyomócsöveket, és szerintem másképp nem fér ki.

A gázolajszűrő csere utáni vonszolgatás nem normális. Teljesen fel kell tölteni a szűrőházat üzemanyagal, mielőtt felteszed a fedelet. Nekem szűrőcsere után (ezzel a módszerel) mindig pöccre indul, van egy kis dadogás utánna, de ahogy kidolgozza azt a is levegőt ami esetleg bentmaradt, visszaáll a "rend". A porlasztócsövek leszerelése után viszont normális a nehéz indulás. Lehet könnyíteni előlégtelenítésel. Nekem mikor szét volt szedve (porlasztócsövek, résolajcsövek) harmadik félperces köszörülés után beindult. És nem kellet vontatgatni.

Link to comment
Megosztás:

Én szedtem már le azt a fedelet amiről beszélsz, de én leszedtem a nyomócsöveket, és szerintem másképp nem fér ki.

A gázolajszűrő csere utáni vonszolgatás nem normális. Teljesen fel kell tölteni a szűrőházat üzemanyagal, mielőtt felteszed a fedelet. Nekem szűrőcsere után (ezzel a módszerel) mindig pöccre indul, van egy kis dadogás utánna, de ahogy kidolgozza azt a is levegőt ami esetleg bentmaradt, visszaáll a "rend". A porlasztócsövek leszerelése után viszont normális a nehéz indulás. Lehet könnyíteni előlégtelenítésel. Nekem mikor szét volt szedve (porlasztócsövek, résolajcsövek) harmadik félperces köszörülés után beindult. És nem kellet vontatgatni.

Köszi! :D Igy is, úgy is leszedem, de úgy kisebb meló lett volna. :lol:

Link to comment
Megosztás:

én most vettem 1 ilyen szelepet bontoban mert az enyém leállt és a szer. azt mondja hogy a szeleppel van baj pedig a szelep vágja gallyra az adagolo elektronikát .

Köszi a válaszod! Ezt a szelepet külön lehet cserélni? Csak azért kérdezem mert e szerelő azt mondta,hogy az elektronikát külön lehet cserélni,csak utána össze kell hangolni Ami megint 100 ezer. Vagy csak át akart vágni?!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszod! Ezt a szelepet külön lehet cserélni? Csak azért kérdezem mert e szerelő azt mondta,hogy az elektronikát külön lehet cserélni,csak utána össze kell hangolni Ami megint 100 ezer. Vagy csak át akart vágni?!

lehet cserélni a szelepet de az a hangolás kicsit huzos .szerintem nézz körül szerelö ügyben .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! :D

Meg lett nézve, hogy milyen hibák is vannak a kocsi agyában./ '99-es, 2.0 DTL 101le/ Hozta a légtömegmérőt és a turbónyomás érzékelőt. A légtömegmérővel nem foglalkozok, de a turbónyomás érzékelő az aggaszt. Ha normál tempóban, 90-100-al, közlekedek, semmi baj, de ha 2700-as fordulat fölé megyek 5.-ben, akkor bevillan a sárga lámpa és lassul a gép. Motor leállít és mint ha misem történt volna, mehetek tovább. A szerelő azt mondta, hogy el van kormolódva az érzékelő és annak környéke is./EGR ill. szívócsonkok/ Kérdésem a következő:

1.Azt a "deknit", amin az EGR ill. a turbónyomás érzékelő van, le lehet e úgy szedni, hogy a felette elmenő nyomócsöveket nem bántjuk? ....aki szerelt már ilyet, ill. takarította a szívótorkot az tudja. Vagy esetleg az aksi kivétele után, ezt a deknit ki lehet e játszani jobbra, mivel akkor kitakarítanám azt a részt.

2.Most cseréltünk olajat, olajszűrőt, levegőszűrőt és gázolajszűrőt és az üzemanyagszűrő csere után nem akart indulni, lelevegősödött. Be kellett húzni és csak akkor kelt életre. Ez normális így?

Segítségeteket előre is köszönöm, remélem wessz is olvassa és segít ha tud! :lol:

Megfogsz lepődni ha leveszed mennyi szutyok,korom van benne.

A levegősödés normális,hiába fogod feltölteni,elég nehezen fog beindulni,nekünk is csak húzás után indult.(Vectra B Y20DTH)

Link to comment
Megosztás:

Megfogsz lepődni ha leveszed mennyi szutyok,korom van benne.

A levegősödés normális,hiába fogod feltölteni,elég nehezen fog beindulni,nekünk is csak húzás után indult.(Vectra B Y20DTH)

Mármint szűrőcsere után? Nekem mindig indul. Lehet hogy szar valami, vagy bénán csinálom? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy mi csináltuk bénán! :lol:

Bár nekünk totál szét volt szedve,csúcsok,adagoló,minden lent volt.

Na az azért külömbözik egy kicsit egy egyszerű szűrőcserétől, és azt aláírom hogy olyan mértékű üa.rendszer megbontása után nehézkes az indulás. Nem vagytok bénák. :D

Link to comment
Megosztás:

Mármint szűrőcsere után? Nekem mindig indul. Lehet hogy szar valami, vagy bénán csinálom? ;)

Szevasztok! :D

A pontosítás kedvéért, az üzemanyagszűrő csere után pöccre indult a gépezet :D , de mivel levegő kerül ilyenkor a rendszerbe :D és én nem pörgettem fel, hogy kidolgozza azt magából, így leállt. :lol: Na ezután indult csak húzásra. ;) Így hát mi voltunk a bénák! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én szedtem már le azt a fedelet amiről beszélsz, de én leszedtem a nyomócsöveket, és szerintem másképp nem fér ki.

A gázolajszűrő csere utáni vonszolgatás nem normális. Teljesen fel kell tölteni a szűrőházat üzemanyagal, mielőtt felteszed a fedelet. Nekem szűrőcsere után (ezzel a módszerel) mindig pöccre indul, van egy kis dadogás utánna, de ahogy kidolgozza azt a is levegőt ami esetleg bentmaradt, visszaáll a "rend". A porlasztócsövek leszerelése után viszont normális a nehéz indulás. Lehet könnyíteni előlégtelenítésel. Nekem mikor szét volt szedve (porlasztócsövek, résolajcsövek) harmadik félperces köszörülés után beindult. És nem kellet vontatgatni.

Helló!

A fedél alatt, amit belülről ki akarok takarítani, van valamiféle tömítés, amit meg lehet venni, vagy nincs? ...mert ha van, addig neki sem állok, míg azt be nem szereztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.