Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

rendes tőled de megvannak a kábelek a tűzfalig, belsők ezeket kéne behúzni.

kuplungkapcsoló gyárilag

4pólusú fékkapcsoló is megvan

tempomat kar is megvan

csak a motortér kérdéses számomra ott nem vagyok képben

se a programozásban

de ingyen nem kérhetem minimum valami pia vagy rekesz folyékony kenyér

rajtad áll a választás

ha ketyeg a vas írok.

egy hét vidéki meló püspökibe

aztán jelentkezem.

ha kapcsoló is meg van akkor 1,5 óra és kész behzom neked mintha gyári lenne...

sör az jó behütve 40 fokban

Link to comment
Megosztás:

gangoltam az m0 on és láss csodát elkezdett gyengülni előzés közben de azért sikerült de már csak visszafele kapcsoltam hogy miért nem megy

na férreáltam és kész annyi volt a motornak nem volt benne víz

befőtt lett belőle a dugattyúk szorultak gyűrűk koptak a hengerek fala meg úgy néz ki mintha 80 as csiszolópapírral estek volna neki. a szerelő már nem is bontotta tovább a hengerfej meg kitudja milyen állapotú síkolni kéne de ez nem egyszerű mivel a szelepek egy síkban vannak a hengerfej síkjával

a síkoltatás drága a tömítés is a dugattyúra mondtak 30E ft /db

hengerek se lehetnek olcsók

akkor a gyűrűk csapágyak és kitudja még mik 300 000 fölött lenne egy felújított bejáratós motor és ki tudja jól össze van e rakva soha nem lenne gyári

inkább egy bejáratott gyári szétszedetlen motor

lutri az biztos remélem jó szívet kap a kicsike

Bazz, részvétem, nem jó ilyet olvasni. Én azért ránézetnék a hőfokmérő órára, vagy jeladóra is, mert ha jól működött volna akkor időben észre vetted volna hogy baj van. Nehogy az új motorral is így járj. De majd wessz szerintem ad tanácsot ez ügyben is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
van motor holnap megyek érte

120 E + hűtőrendszer csövei 10E +szerelés ????????????

fáj nagyon fáj

a probléma oka

olajos hűtővíz kontra hűtőcső felső vastag. legyengült bilincsestől lejött a hűtőről elforrt a víz .nem látszott folyás . a szerelő feltöltötte és neki elkezdett folyni

a vízhőfok nem ment 94 fok fölé vicc hogy semmi nem jelzi hogy kevés a víz a hűtőben régebbi autóknál már volt ilyen állítólag

a spórolós q anyuciját

Wessz köszi a számokat a monorierdős srác korrekt gyerek

ő nyert

tudtam hogy van ott egy opel bontó csak melóba menet meg visszafele sosem volt nyitva amikor szolnokon dolgoztam.

ha anyagilag rendbe leszek érdekel a tempomat még mindig

de messze van ez még

na de nem rívok ,lépek szervezkedni

Ezek a számok nem lehetnének publikusak, vagy azt is megköszönném, ha privátba elküldenétek!

Az autóm továbbra is füstöl, de nem jelez semmilyen hibakódot.

Korábban ki lett olvasva, és akkor nem állandó hibaként a turbónyomás érzékelőt hozta, nem megfelelő jellel.

Uhuhu:

Mibe fájhat egy ilyen érzékelő, és megéri-e bontottat beletenni?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ezek a számok nem lehetnének publikusak, vagy azt is megköszönném, ha privátba elküldenétek!

Az autóm továbbra is füstöl, de nem jelez semmilyen hibakódot.

Korábban ki lett olvasva, és akkor nem állandó hibaként a turbónyomás érzékelőt hozta, nem megfelelő jellel.

Uhuhu:

Mibe fájhat egy ilyen érzékelő, és megéri-e bontottat beletenni?

Előre is köszi!

holnap felteszem a jó bontókat

Link to comment
Megosztás:

Ezek a számok nem lehetnének publikusak, vagy azt is megköszönném, ha privátba elküldenétek!

Az autóm továbbra is füstöl, de nem jelez semmilyen hibakódot.

Korábban ki lett olvasva, és akkor nem állandó hibaként a turbónyomás érzékelőt hozta, nem megfelelő jellel.

Uhuhu:

Mibe fájhat egy ilyen érzékelő, és megéri-e bontottat beletenni?

Előre is köszi!

szerinem semmiből sem éri meg bontottat felrakni az autóból...

kivéve ha ingyen van :)

nem tudom, hogy mennyi, ma szabi van... el kell kezdenem csomagolni, 1 hónapom van a lakás elhagyására, és közbe megyek nyaralni is. meg ügyvéd, meg önkormányzat... nehéz hónap elé állok...

Link to comment
Megosztás:

szerinem semmiből sem éri meg bontottat felrakni az autóból...

kivéve ha ingyen van :)

nem tudom, hogy mennyi, ma szabi van... el kell kezdenem csomagolni, 1 hónapom van a lakás elhagyására, és közbe megyek nyaralni is. meg ügyvéd, meg önkormányzat... nehéz hónap elé állok...

Jaja! De hát válság van!

"... nehéz hónap elé állok... " Nyaralásban tudok segíteni! Azt eltölthetem helyetted. :(

Link to comment
Megosztás:

Jaja! De hát válság van!

"... nehéz hónap elé állok... " Nyaralásban tudok segíteni! Azt eltölthetem helyetted. :)

nyaralásban én is .de tegnap ki volt az az elvetemült f-astrás aki miközben engem huztak az 1-es autop. rámdudált utána ment egyteh auto tele rommal .egyébként adagoloelektronika és valszeg leállitoszelep.

Link to comment
Megosztás:

meghibásodott az autod?

igen ,mosonmagyarovár környékén azt tette hogy mintha lezárta volna a gasoilt és nem ment tovább. itthon kiszedtem az adagoloelektronikát belöle most még az any. miatt áll a müszer de már nem sokáig . azt nem értem hogy a léállito szelep mennyiben dolgozik be az ad.el.-nak mert aki idáig jav. ezt állitja nemrégen jav. az elektronikát müszerrel kimérte és vettem bele bontobol 1 lezáro szelepet szerinte ez sem volt jo kb.3 hetet birt ki.az elektronikát már 3xjavitották mert el volt égve a panel ezt nem szedtem szét mert nem értek hozzá . tudsz segiteni ?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ismét hozzátok fordulok, hátha tudtok segíteni.

Korábban már írtam, hogy az -eddig- szeretett kocsim (Astra G Z17DTL) igen intenzíven füstöl. Egyszer jelzett csak hibát, de a sárga lámpa két nap múlva elaludt. A memória szívócső nyomás érzékelő rendellenességet (nem megfelelő jel) hozott. A szerelő dolgozott rajta két napig, kitisztította az érzékelőt is (ahogy wessz is tanácsolta), rádugta gépre (semmi hibajelzés), viszont a problémát nem tudta megszüntetni, szép fekete füstfelhőt eregetve közlekedek vele.

Mostanában az alábbi gond jött elő:

Ha kicsit tempósabban hajtom kb 30-40 km-en keresztül, akkor leállítás után 2-3 perccel nem akar beindulni. Kétszer-háromszor is meg kell tekerni, hogy beinduljon, viszont az utolsó indítási kísérletnél már "pöccre" indul, mintha előzőleg semmi sem történt volna. Ez nem mindig fordul elő, csak néha. A műszerfalon semmilyen hibát nem jelez.

A kérdésem az lenne, hogy:

Mi okozhatja a nehéz indítást, mi lehet a megoldása?

Lehet-e ennek köze a füstöléshez, vagy ez egy újabb, idegesítő probléma, amit szintén meg kellene oldani?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Ismét hozzátok fordulok, hátha tudtok segíteni.

Korábban már írtam, hogy az -eddig- szeretett kocsim (Astra G Z17DTL) igen intenzíven füstöl. Egyszer jelzett csak hibát, de a sárga lámpa két nap múlva elaludt. A memória szívócső nyomás érzékelő rendellenességet (nem megfelelő jel) hozott. A szerelő dolgozott rajta két napig, kitisztította az érzékelőt is (ahogy wessz is tanácsolta), rádugta gépre (semmi hibajelzés), viszont a problémát nem tudta megszüntetni, szép fekete füstfelhőt eregetve közlekedek vele.

Mostanában az alábbi gond jött elő:

Ha kicsit tempósabban hajtom kb 30-40 km-en keresztül, akkor leállítás után 2-3 perccel nem akar beindulni. Kétszer-háromszor is meg kell tekerni, hogy beinduljon, viszont az utolsó indítási kísérletnél már "pöccre" indul, mintha előzőleg semmi sem történt volna. Ez nem mindig fordul elő, csak néha. A műszerfalon semmilyen hibát nem jelez.

A kérdésem az lenne, hogy:

Mi okozhatja a nehéz indítást, mi lehet a megoldása?

Lehet-e ennek köze a füstöléshez, vagy ez egy újabb, idegesítő probléma, amit szintén meg kellene oldani?

Segítségeteket előre is köszönöm!

hát ha nem vagy messze megnézném

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy a vezérműszíj megnyúlása esetén,világíthat a szervízlámpa?

1,7 DTI astrám van és diagnosztika szerint légtömegmérő(amit ki is cseréltünk) és főtengely jeladó.A jeladóra mondta a szaki,hogy ez akkor fordúl elő,ha megnyúlik a vez.szíj.De nem mindig világít.Úgy vettem észre,hogy,ha melegebb van akkor.

Előre is köszi!

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy a vezérműszíj megnyúlása esetén,világíthat a szervízlámpa?

1,7 DTI astrám van és diagnosztika szerint légtömegmérő(amit ki is cseréltünk) és főtengely jeladó.A jeladóra mondta a szaki,hogy ez akkor fordúl elő,ha megnyúlik a vez.szíj.De nem mindig világít.Úgy vettem észre,hogy,ha melegebb van akkor.

Előre is köszi!

Zsolt

Sőt, ha a gyújtáskapcsolóba be sem teszed, el sem fordítod a kulcsot akkor sem világít, de hát ezzel a hiba elhárítva nem volt, nem van és nem is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sőt, ha a gyújtáskapcsolóba be sem teszed, el sem fordítod a kulcsot akkor sem világít, de hát ezzel a hiba elhárítva nem volt, nem van és nem is lesz.

Kösz,de,ha nem mondod.....

Reggel mikor megyek melóba és nincs 30-35 fok,akkor semmi,de d.u-n hazafelé pedig világít.

Link to comment
Megosztás:

Az csak dajka mese, hogy a vezérműszíj a környezet hőmérsékletének változására ekkora nyúlással reagáljon. A megnyúlt v.szíj inkább átugrik (bár manapság előbb szakad el, mint hogy ennyire megnyúljon) és elmegy a vezérlés.

Nálam is volt már probléma evvel a jeladóval. Minden rendben volt addig, míg a motor el nem érte az üzemi hőmérsékletet. Abban a pillanatban a jeladóban megszakadt az áramkör. Rövidebb- hosszabb várakozás után pöccre indult, aztán kezdődött a türelemjáték előröl.

És a "szaki" nem akart rábeszélni egy vez.műszíj cserére? Vagy csak te nem álltál kötélnek?

Link to comment
Megosztás:

Hali Wessz!

Látom itt vagy.

Egy gyors kérdés, hátha van jó tipp.

Tavaly csináltunk egy Astra G 1.7 DTI Y17DT-t. Teljes motorgenerál volt rajta (komplett új blokk+hengerfej javítás).

Vezérműszíj szakadás miatt.

Tökéletes kompresszió, azóta minden oké.

Pár hónapja vezérlő elektronika javítás, mert a tipikus hiba jött elő.

Most ismét nem indult. Adagoló fejszelep csere - pöcc röff. Tegnap zöldkártyázás után megint nem indult. Bikázás - teker mint az őrült, de nem indul. Viszont "betolásra" fél méter alatt beindul. Nincs tipped? Az akksi lehet hogy kuka, mert hamar lemerült, azt ma megnézetjük. Vagy lehet, hogy az önindító beleszól? Biztos, hogy elektromos szivatás lesz, de már minden ki lett cserélve, s mégis néha előjön a hiba.

Ha megy, akkor tökéletes. Erős, nem füstöl, nem dadog - és fogyaszt vagy 4,5 litert.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali Wessz!

Látom itt vagy.

Egy gyors kérdés, hátha van jó tipp.

Tavaly csináltunk egy Astra G 1.7 DTI Y17DT-t. Teljes motorgenerál volt rajta (komplett új blokk+hengerfej javítás).

Vezérműszíj szakadás miatt.

Tökéletes kompresszió, azóta minden oké.

Pár hónapja vezérlő elektronika javítás, mert a tipikus hiba jött elő.

Most ismét nem indult. Adagoló fejszelep csere - pöcc röff. Tegnap zöldkártyázás után megint nem indult. Bikázás - teker mint az őrült, de nem indul. Viszont "betolásra" fél méter alatt beindul. Nincs tipped? Az akksi lehet hogy kuka, mert hamar lemerült, azt ma megnézetjük. Vagy lehet, hogy az önindító beleszól? Biztos, hogy elektromos szivatás lesz, de már minden ki lett cserélve, s mégis néha előjön a hiba.

Ha megy, akkor tökéletes. Erős, nem füstöl, nem dadog - és fogyaszt vagy 4,5 litert.

Köszi!

hozb be hozzám megnézem

Link to comment
Megosztás:

igen ,mosonmagyarovár környékén azt tette hogy mintha lezárta volna a gasoilt és nem ment tovább. itthon kiszedtem az adagoloelektronikát belöle most még az any. miatt áll a müszer de már nem sokáig . azt nem értem hogy a léállito szelep mennyiben dolgozik be az ad.el.-nak mert aki idáig jav. ezt állitja nemrégen jav. az elektronikát müszerrel kimérte és vettem bele bontobol 1 lezáro szelepet szerinte ez sem volt jo kb.3 hetet birt ki.az elektronikát már 3xjavitották mert el volt égve a panel ezt nem szedtem szét mert nem értek hozzá . tudsz segiteni ?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy a vezérműszíj megnyúlása esetén,világíthat a szervízlámpa?

1,7 DTI astrám van és diagnosztika szerint légtömegmérő(amit ki is cseréltünk) és főtengely jeladó.A jeladóra mondta a szaki,hogy ez akkor fordúl elő,ha megnyúlik a vez.szíj.De nem mindig világít.Úgy vettem észre,hogy,ha melegebb van akkor.

Előre is köszi!

Zsolt

Sziasztok!

Ugyanez a problémám kb két hete jött elő! Az autószerelő, nekem is a vezérműszíjra gyanakodik mondván, hogy megnyúlt, meg természetesen a hibakód alapján a főtengelyjeladóra! A vezérműszíjban 10000 km van, eztért én ezt kizárnám. Annyival egészíteném ki"Zsolt" probléma leírását, hogy mielőtt kigyullad a szervízlámpa a motor hangja kopogásossá válik egy 5-10 másodpercre!!! A főtengelyjeladóról meg annyit, hogy a gyári kb 30 ezerbe kerül! Feleslegesen nem szeretnék kiadni ennyi pénzt. Ha valakinek van használható ötlete vagy egy ismerős szakija aki a motorvezérlésben otthon van azt nagyon megköszönném(nénk). És jó lenne ha KECSKEMÉTI lenne az illető!

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ugyanez a problémám kb két hete jött elő! Az autószerelő, nekem is a vezérműszíjra gyanakodik mondván, hogy megnyúlt, meg természetesen a hibakód alapján a főtengelyjeladóra! A vezérműszíjban 10000 km van, eztért én ezt kizárnám. Annyival egészíteném ki"Zsolt" probléma leírását, hogy mielőtt kigyullad a szervízlámpa a motor hangja kopogásossá válik egy 5-10 másodpercre!!! A főtengelyjeladóról meg annyit, hogy a gyári kb 30 ezerbe kerül! Feleslegesen nem szeretnék kiadni ennyi pénzt. Ha valakinek van használható ötlete vagy egy ismerős szakija aki a motorvezérlésben otthon van azt nagyon megköszönném(nénk). És jó lenne ha KECSKEMÉTI lenne az illető!

A segítséget előre is köszönöm!

mondjuk én :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.