Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

hozb be hozzám megnézem

Szia Wessz!

Köszi a lehetőséget, remélem élhetek vele.

Sajna elvinni nemtudom, mert lejárt a műszakija, s jövő héten megy csak.

A probléma továbbra is fennáll. Új akksival teker mint az őrült, de nem indul. Viszont ha egy pici spay-t kap, akkor rögtön beindul, s utána tökéletes. Tolásra szintén könnyen indul. Úgy tűnik, indítózás közben nem kap anyagot. Nincs tipped, hogy mitől lehet ez? Immo?

Tökéletes kompresszió, izzítás - minden. Valami elektromos cumi lesz. Ha nem állítod le, akkor kimegy a világból, s erős is. Üzemmeleg megállás után ismét nem indul. Csinálta ezt tavaly is, de elmúlt, s hónapokkal később újra jelentkezett.

Jó lenne, ha kiderülne mi okozza ezt.

Környén lakom Tatabánya mellet, amint látom te Törökbálinton.

Ha tudsz, küldj elérhetőséget! E-mail: ekeb@freemail.hu

Köszi szépen!

Jó hétvégét!

Szia: Gábor

Link to comment
Megosztás:

Szia Wessz!

Köszi a lehetőséget, remélem élhetek vele.

Sajna elvinni nemtudom, mert lejárt a műszakija, s jövő héten megy csak.

A probléma továbbra is fennáll. Új akksival teker mint az őrült, de nem indul. Viszont ha egy pici spay-t kap, akkor rögtön beindul, s utána tökéletes. Tolásra szintén könnyen indul. Úgy tűnik, indítózás közben nem kap anyagot. Nincs tipped, hogy mitől lehet ez? Immo?

Tökéletes kompresszió, izzítás - minden. Valami elektromos cumi lesz. Ha nem állítod le, akkor kimegy a világból, s erős is. Üzemmeleg megállás után ismét nem indul. Csinálta ezt tavaly is, de elmúlt, s hónapokkal később újra jelentkezett.

Jó lenne, ha kiderülne mi okozza ezt.

Környén lakom Tatabánya mellet, amint látom te Törökbálinton.

Ha tudsz, küldj elérhetőséget! E-mail: ekeb@freemail.hu

Köszi szépen!

Jó hétvégét!

Szia: Gábor

adagoló vezérlő elektronika a hiba

ha kell megjavitom

Link to comment
Megosztás:

tudok valszeg rosszul csinálták meg...

szia wessz. örülnék ha kifejtenéd bövebben . mert a gatyám rámegy a müszerre de nagyon hiányzik.Sajnos most mozgásképtelen mert kiszedtem az ad.el. belöle gondolva arra hogy valahol megméretem hogy az e a baja vagy a lezároszelep amit nemrég cseréltettem ki,mert azt mondták hogy az okozza a gubancot .Köszi a választ.Azt el is felejtettem hogy 16-án lejárt a müszaki a müszernek ugyhogy duplán mozgásképtelen.

szia wesssz . a kivett elektronikát megtudod javitani? mert ha igen akkor elvinném neked ha tudnék elérhetöséget . az emil c. buzas48@freemail .hu kösz astra.

Link to comment
Megosztás:

most megyek nyaralni majd 1 hét mulva leszek

tényleg??? :)

az asszony utál téged most... :P vagy inkább engem??? :(

bár szerintem ezt már nem olvasod....

ha mégis akkor:

hétfőig látom épp, 32 fok, felhő sehol, és 26 fokos a tenger.... szar lesz neked :hiya:

Link to comment
Megosztás:

tényleg??? :)

az asszony utál téged most... :hiya: vagy inkább engem??? :(

bár szerintem ezt már nem olvasod....

ha mégis akkor:

hétfőig látom épp, 32 fok, felhő sehol, és 26 fokos a tenger.... szar lesz neked :lol:

na mához egy hétig nem leszek... :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Aztán most voltam villamosságisnál.

Hibakód olvasás:P0100=Levegôtömeg- és levegômennyiség-mérés funkció-rendellenesség

Mûszer szerint:Légtömegmérô feszültség alacsony (2)

Hibakód törlése után nem jön vissza.

Egy kanyi se a fôtengely jeladóról.A légtömegmérô kb. 3 hete ki lett cserélve.Most annyi,hogy elvileg szakadás lehet.

Persze nincs 30-35 fok így a lámpa se jelez.

Most akkor nem igazán vágom,hogy légtömeg vagy fôtengely jeladó.

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Légyszi segítsetek!

Ma hoztam el az autót szerelőtől(autóvillamosságis)!

Hibakódnak csak a P0100-at:Légtömegmérô feszültség alacsony (2) írja ki.

Végigmérték a vezetékeket,szakadás nincs.

Tipp:motor vezérlő elektronika...

Olyan tünetet produkál,hogy menet közben elmegy az erő,aztán szervízlámpa kigyullad és utána valamivel jobb.Van úgy,hogy 1-2 napig semmi,aztán megint.35 Km-en van,hogy kigyullad,aztán elalszik,majd megint kigyullad.

Ez tényleg lehet vezérlés???

Előre is köszi!!

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Légyszi segítsetek!

Ma hoztam el az autót szerelőtől(autóvillamosságis)!

Hibakódnak csak a P0100-at:Légtömegmérô feszültség alacsony (2) írja ki.

Végigmérték a vezetékeket,szakadás nincs.

Tipp:motor vezérlő elektronika...

Olyan tünetet produkál,hogy menet közben elmegy az erő,aztán szervízlámpa kigyullad és utána valamivel jobb.Van úgy,hogy 1-2 napig semmi,aztán megint.35 Km-en van,hogy kigyullad,aztán elalszik,majd megint kigyullad.

Ez tényleg lehet vezérlés???

Előre is köszi!!

Zsolt

tuti,hogy jó a légtömegmérőd??? probálgasd, de fix 2200 -es fordulatszám környékén jön elő a hiba... 110km/h környékén.

Link to comment
Megosztás:

tuti,hogy jó a légtömegmérőd??? probálgasd, de fix 2200 -es fordulatszám környékén jön elő a hiba... 110km/h környékén.

Vadonatúj és ott voltam amikor kicserélték.Hát van úgy,hogy indítás után kis idővel már világít a lámpa,aztán elalszik.

A fordulat is változó,de inkább amikor indulok vagy gyorsítok....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2003-as 1.7 cdti astrám van z17dtl motorral. Most van benne 170 e km. Pár hónapja nekem is elkezdett füstölni.

Kigyulladt a motor elektronika lámpa és a szívóoldalon a szenzor hibát jelzett. Szenzort megtisztította szerelőm. A lámpa már nem világított , de a füstölés maradt. Annyira ,hogy már tiszta korom volt a lökhárítóm. Után szétszedte a szívóoldalt és megtisztította a csöveket , a folytószelepet és a szenzort is. Azt mondta ,hogy az AGR szelep tiszta és szerinte jól működik. Után egy lemezzel lezárta a csövet ,hogy a kipuffogógáz ne kerüljön vissza a motorba. Ezután a füstölés megszűnt.

Mondta ,hogy egy sprayvel még megtisztítjuk a rendszert ,hogy a hengerfejben lévő járatokból is eltűnjön a korom.

A folytószelep házba jó sok szert befújatott. A sárga lámpa egyből kigyulladt ,erre azt mondta ,hogy ez normális ,mert

a kosz ráment a szenzorra. Mondta ,hogy pár napig használjam és utána még egyszer lesz egy szenzor tisztítás. Pár nap alatt mentem vagy ezer km-t és a lámpa néha éget , néha nem.

Tegnap visszavittem a kocsit. Délután mondta ,hogy a rendszer tiszta volt és most Agr hibát írt ki a gép ,nem szenzor hibát. Az Agr-t tisztának látta és megnyomogadta , szerinte oké. Kitörölte a kódot és mondta ,hogy próbáljam ki a gépet.

Akkor vettem észre ,hogy 3200-as fordulat és 140 km/h fölé jobban nem megy a motor. Semmi füst, semmi hibajelzés!!!

Vissza vittem. Ő is kipróbálta, és neki ment .

Azóta néha megy , néha nem!

Kifogytunk az ötletekből!

Légyszi segítsetek!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2003-as 1.7 cdti astrám van z17dtl motorral. Most van benne 170 e km. Pár hónapja nekem is elkezdett füstölni.

Kigyulladt a motor elektronika lámpa és a szívóoldalon a szenzor hibát jelzett. Szenzort megtisztította szerelőm. A lámpa már nem világított , de a füstölés maradt. Annyira ,hogy már tiszta korom volt a lökhárítóm. Után szétszedte a szívóoldalt és megtisztította a csöveket , a folytószelepet és a szenzort is. Azt mondta ,hogy az AGR szelep tiszta és szerinte jól működik. Után egy lemezzel lezárta a csövet ,hogy a kipuffogógáz ne kerüljön vissza a motorba. Ezután a füstölés megszűnt.

Mondta ,hogy egy sprayvel még megtisztítjuk a rendszert ,hogy a hengerfejben lévő járatokból is eltűnjön a korom.

A folytószelep házba jó sok szert befújatott. A sárga lámpa egyből kigyulladt ,erre azt mondta ,hogy ez normális ,mert

a kosz ráment a szenzorra. Mondta ,hogy pár napig használjam és utána még egyszer lesz egy szenzor tisztítás. Pár nap alatt mentem vagy ezer km-t és a lámpa néha éget , néha nem.

Tegnap visszavittem a kocsit. Délután mondta ,hogy a rendszer tiszta volt és most Agr hibát írt ki a gép ,nem szenzor hibát. Az Agr-t tisztának látta és megnyomogadta , szerinte oké. Kitörölte a kódot és mondta ,hogy próbáljam ki a gépet.

Akkor vettem észre ,hogy 3200-as fordulat és 140 km/h fölé jobban nem megy a motor. Semmi füst, semmi hibajelzés!!!

Vissza vittem. Ő is kipróbálta, és neki ment .

Azóta néha megy , néha nem!

Kifogytunk az ötletekből!

Légyszi segítsetek!

Köszi

Véleményem szerint a motor a 3200 körüli leszabályozást azért produkálhatja, mert ugyan az AGR-szelep jól működik, de mivel nincs meg a visszaáramlás - a ledugózott - nyitott szelep mellett sem, azt érzékeli, hogy a rendszer elzáródott. Ilyenkor valószínűleg nemcsak a szelep működését figyeli a rendszer, hanem a kiáramló kipufogó gáz tartalmát. CSAK TIPP!

Link to comment
Megosztás:

. Az Agr-t tisztának látta és megnyomogadta , szerinte oké. Kitörölte a kódot és mondta ,hogy próbáljam ki a gépet.

Itt valami nem stimmel! Mit nyomogatott, mi az amit üzemszerűen nyomogatás működtet? Ez nem hiba feltárás, ez masszírozás! :huh: :lol: Max. annyit állapított meg, hogy akadálytalanul mozog, nincs mechanikai ellenállás, azt nem hogy tényleg működik-e.

A lemezelést nem szabad(na) végleges megoldásként kezelni.

Link to comment
Megosztás:

Itt valami nem stimmel! Mit nyomogatott, mi az amit üzemszerűen nyomogatás működtet? Ez nem hiba feltárás, ez masszírozás! :lol: ^_^ Max. annyit állapított meg, hogy akadálytalanul mozog, nincs mechanikai ellenállás, azt nem hogy tényleg működik-e.

A lemezelést nem szabad(na) végleges megoldásként kezelni.

Lehet ,hogy nem a nyomkodás a jó szó! :huh:

Szóval megnézte és tiszta. Ki nem volt szerelve a szelep az tuti. Nem akarok hülyeséget írni ,mert nem vagyok szakmabeli...

Most voltam nála . Azt mondta ,hogy jövő héten kiszereli a szelepet ,mert szerinte is lehet az a rossz, attól függetlenül ,hogy nem jelez hibát a rendszer. Szóval ,ha a szívó rendszer meg lett tisztítva ,akkor ki kéne venni a lemezt?

Tudnál adni egy elérhetőséget? Szerintem sokat segítene ,ha tudnátok értekezni!

itt az e-mail címem : yankees@fbi.hu

köszi

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint a motor a 3200 körüli leszabályozást azért produkálhatja, mert ugyan az AGR-szelep jól működik, de mivel nincs meg a visszaáramlás - a ledugózott - nyitott szelep mellett sem, azt érzékeli, hogy a rendszer elzáródott. Ilyenkor valószínűleg nemcsak a szelep működését figyeli a rendszer, hanem a kiáramló kipufogó gáz tartalmát. CSAK TIPP!

Akkor nem kéne ,hogy a kontroll lámpa kigyulladjon?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem kéne ,hogy a kontroll lámpa kigyulladjon?

Érdekes, de az AGR tisztítás előtt nekem sem mindig gyulladt ki a check engine lámpa.

Azt, hogy nincs minden rendben igazából rendszerint csak autópályán vettem észre, amikor 3000 fölötti tartományban erőtlenné vált a motor, és 3500 ford/percnél megtorpant a fordulatszám mérő. (Ilyenkor nálam pl. 150 km/h óra sebességgel halad az autó.)

Egyszer-egyszer újraindítással lehetett átmenetileg orvosolni a gondot.

Egy idő után azonban állandósult a check engine lámpa világítása. Csak a tisztítás segített. A hibakód kiütése után helyreállt a rend.

Én személyesen nem javaslom az AGR szelep ledugózását. Ezzel elveszti funkcióját.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, de az AGR tisztítás előtt nekem sem mindig gyulladt ki a check engine lámpa.

Azt, hogy nincs minden rendben igazából rendszerint csak autópályán vettem észre, amikor 3000 fölötti tartományban erőtlenné vált a motor, és 3500 ford/percnél megtorpant a fordulatszám mérő. (Ilyenkor nálam pl. 150 km/h óra sebességgel halad az autó.)

Egyszer-egyszer újraindítással lehetett átmenetileg orvosolni a gondot.

Egy idő után azonban állandósult a check engine lámpa világítása. Csak a tisztítás segített. A hibakód kiütése után helyreállt a rend.

Én személyesen nem javaslom az AGR szelep ledugózását. Ezzel elveszti funkcióját.

Akkor tuti ki kell szerelni ,mert nem elég a rendszerbe fújt tisztító spray?

Ha ez sikerül ,akkor vegyük ki a lemezt?

A tünetek nálam is ezek csak most a chexk lámpa nem ég.

Amúgy ha cserélni kell akkor mibe kerül egy szelep?

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.