Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Akkor tuti ki kell szerelni ,mert nem elég a rendszerbe fújt tisztító spray?

Ha ez sikerül ,akkor vegyük ki a lemezt?

A tünetek nálam is ezek csak most a chexk lámpa nem ég.

Amúgy ha cserélni kell akkor mibe kerül egy szelep?

Köszi a választ.

A tisztításhoz ki kellett szerelni az AGR-szelepet. Nitrohigítóval lett kimosva ásztatással. Továbbá arra mindenképpen készülni kell, hogy a szívóoldalon vastagon áll a korom a cső falon. A szívócsonkot sajnos nem bontottuk vissza (tömítés hiányában), de a 100%-os megoldás a teljes tisztításhoz az lett volna.

A szelepcsere 140-150e Ft. Mert igazából az öntvényházat cserélik és az lehet drága. (Az én autómon elektronikus a szelepvezérlés, az nagy valószínűséggel működik. Nálam is ment.)

A csere abszolút nem javasolt, mert a következő szelepház is elkormolódik. Egyetlen megoldás van a kiszerelés és tisztítás.

El sem hiszed, de a spray semmit sem ér. Nekem a szelepház teljesen elzáródott a vastag korom lerakódástól. Nitrohigitóban áztatás volt a legjobb. Továbbá csavarhúzóval finoman a belső falról kapartam le a kormot.

Link to comment
Megosztás:

Ja!

Lehet ,hogy hülye kérdés ,de hogy lehet megnézni ,hogy frankón működik -e a szelep?

Köszi

Akksiról adj neki 12V-ot. Hogy melyik érintkezőkön azt így fejből nem tudom, de itt a Fórumon utána lehet ásni. Ha jól emlékszem, akkor idén is ki lett tárgyalva. Talán még kép is volt hozzá!? :huh:

A tisztításhoz ki kellett szerelni az AGR-szelepet. Nitrohigítóval lett kimosva ásztatással.

A féktisztító legalább olyan hatásos, ha csak nem jobb.

Link to comment
Megosztás:

Akksiról adj neki 12V-ot. Hogy melyik érintkezőkön azt így fejből nem tudom, de itt a Fórumon utána lehet ásni. Ha jól emlékszem, akkor idén is ki lett tárgyalva. Talán még kép is volt hozzá!? :huh:

A féktisztító legalább olyan hatásos, ha csak nem jobb.

Hát akkor valószínűleg nem kell cserélni...

Akkor még nem esek pánikba , ha eddig mindenkinek segített a tisztítás. :lol:

Most jöttem a melóból és kigyulladt a check lámpa. Legalább ki lehet majd hétfőn vagy kedden olvasni a hibát.

Szerintetek ,ha ezzel a tisztítással kész vagyunk ,akkor szüntessük meg a lemezelést?

Köszi az eddigieket!

A szerelőmhöz már kinyomtatott hozzászólásokkal fogok érkezni. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Most beszéltem a szerelővel. Azt mondta ,hogy múltkor a szelepet nem szerelte le ,de a két oldaláról leszerelt mindent és spray-vel tisztította. Szerinte tiszta lett, de azért jövő héten leszereli teljesen és beáztatja. Szerinte az lehet a hiba ,hogy üzemi hőfokon szorulhat. Hallottatok már ilyent?

Amikor megtisztította a szívórendszert utána nem éget a check lámpa (most jutott eszembe) hanem csak miután befújta először a folytószelepen át a szívórendszert spray-vel.

Lehet ,hogy a spray oldott le sok trutyit és rámehetett az AGR szelepre?

Attól fosok ,hogy nehogy cserélni kelljen ,mert csúnyán hó vége van.... :huh:

Szerintetek? Csak nem romlik el teljesen 170e alatt?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Most beszéltem a szerelővel. Azt mondta ,hogy múltkor a szelepet nem szerelte le ,de a két oldaláról leszerelt mindent és spray-vel tisztította. Szerinte tiszta lett, de azért jövő héten leszereli teljesen és beáztatja. Szerinte az lehet a hiba ,hogy üzemi hőfokon szorulhat. Hallottatok már ilyent?

Amikor megtisztította a szívórendszert utána nem éget a check lámpa (most jutott eszembe) hanem csak miután befújta először a folytószelepen át a szívórendszert spray-vel.

Lehet ,hogy a spray oldott le sok trutyit és rámehetett az AGR szelepre?

Attól fosok ,hogy nehogy cserélni kelljen ,mert csúnyán hó vége van.... :lol:

Szerintetek? Csak nem romlik el teljesen 170e alatt?

Köszi

A két szélső érintkezőnek kell feszültséget adni, de előtte jó ideig hadd ázzon a nitro-ban. Nem árt satuba fogni, mert ha ki-bekapcsol, eléggé virgonc közben... :huh: Egyébként nehéz km-hez kötni az élettartamot, inkább a motor kopottságához van köze: a kopott hengerfal/dugók/gyűrűk miatti olajszökés (olajkoksz) teszi tönkre.

Link to comment
Megosztás:

A két szélső érintkezőnek kell feszültséget adni, de előtte jó ideig hadd ázzon a nitro-ban. Nem árt satuba fogni, mert ha ki-bekapcsol, eléggé virgonc közben... :huh: Egyébként nehéz km-hez kötni az élettartamot, inkább a motor kopottságához van köze: a kopott hengerfal/dugók/gyűrűk miatti olajszökés (olajkoksz) teszi tönkre.

Olajfogyasztás az minimális . A legutóbbi 15 ezres ciklus végén ment le a minimumra az olajszint ,akkor öntöttem bele 3 vagy 4 deci olajat.

Link to comment
Megosztás:

Szia Yankees!

Nézd át ezt a topicot a #1539 -es hozzászólástól. Agr-t tisztogattak, blindeltek. Többek közt PGA is. :huh:

Az enyém is ki van iktatva a y17dt-n, bár ez még vákumvezérlésű. a mágnesszelepen rajta van a csatlakozó, csak a vákumcső van lehúzva, és ledugózva. Nagy ritkán 100-110 körül kigyullad a kis sárga veszedelem, az is csak akkor ha tartósan egy fordulaton megy és nincs terhelés.

Előtte sokat szarakodott az AGR és a töltőnyomás érzékelő, utóbbin kiszerelés, és tisztítás segített. A sárga lámpa mindíg LE veszteséggel járt, és csak az újraindítás segített rajta

Lehet, sőt biztos, hogy a szívótorok is tele van, de amíg nem jön a sárga veszedelem addig jó így.

Az y20dth-n nem lehet az AGR-t kiiktatni, legalábbis a vákuumost nem. Rögtön "káricál" és vészüzemre kapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

AGR szelep problémám van és visszaolvasa láttam, hogy gyorsan orvosolható ez a probléma de én nem értek hozzá és nem mernék nekiállni, a szerelő meg 30-60ezer Ft-ot akar legombolni a kicseréléséért, amit irreálisnak tartok.

Azt mondta a szerelőm, hogy nem érdemes kitakarítani, mert ha elkopott, akkor az nem segít csak rövid ideig.

A jelenségek azok amiket mondtak meg leírtak itt is: lomha az autó, kormol nagyon, sárga lámpa időnként bevillan (naponta többször)

Rá volt rakva számítógépre és az AGR hibáját dobta ki.

Szerintetek erőltessem, hogy csak pucolja ki és kész?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

AGR szelep problémám van és visszaolvasa láttam, hogy gyorsan orvosolható ez a probléma de én nem értek hozzá és nem mernék nekiállni, a szelerő meg 30-60ezer Ft-ot akar legombolni a kicseréléséért, amit irreálisnak tartok.

Azt mondta a szerelőm, hogy nem érdemes kitakarítani, mert ha elkopott, akkor az nem segít csak rövid ideig.

A jelenségek azok amiket mondtak meg leírtak itt is: lomha az autó, kormol nagyon, sárga lámpa időnként bevillan (naponta többször)

Rá volt rakva számítógépre és az AGR hibáját dobta ki.

Szerintetek erőltessem, hogy csak pucolja ki és kész?

Szerintem egy próbát megér, ha nem kér érte sok pénzt.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

AGR szelep problémám van és visszaolvasa láttam, hogy gyorsan orvosolható ez a probléma de én nem értek hozzá és nem mernék nekiállni, a szerelő meg 30-60ezer Ft-ot akar legombolni a kicseréléséért, amit irreálisnak tartok.

Azt mondta a szerelőm, hogy nem érdemes kitakarítani, mert ha elkopott, akkor az nem segít csak rövid ideig.

A jelenségek azok amiket mondtak meg leírtak itt is: lomha az autó, kormol nagyon, sárga lámpa időnként bevillan (naponta többször)

Rá volt rakva számítógépre és az AGR hibáját dobta ki.

Szerintetek erőltessem, hogy csak pucolja ki és kész?

30-60 ezer? Azt hittem jóval több!

Tudna valaki mondani egy valós árat egy Z17DTL-be való AGR szelepre?

Érdemes-e bontottal bróbálkozni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Okulásként az alábbiak:

Én vagyok az, akinek a Z17DTL motorkódú Astrája iszonyatosan füstölt.

Megoldódott a probléma.

Elvittem egy kifejezetten diesel szerelőhöz (Kósa Tibor-Nyírtelek) és Ők a hiba forrására szinte a motor hangjából (komolyan mondom) rájöttek. Az egyik porlasztó sokkal több üzemanyagot szállított, mint a megengedett, de a másik három is túl volt már a határértéken. Egy porlasztó javítás, másik három beállítás, és a kicsike úgy megy, mint a kisangyal. Semmi füstölés, csak suhanás az úton. :lol:

Csak azt sajnálom az egészben, hogy nem egyenesen ide jöttem a gond jelentkezésekor, mert így egy kicsivel több "jófajta" magyar valuta maradt volna a zsebemben.

Mindegy, az a lényeg, hogy a gép jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Okulásként az alábbiak:

Én vagyok az, akinek a Z17DTL motorkódú Astrája iszonyatosan füstölt.

Megoldódott a probléma.

Elvittem egy kifejezetten diesel szerelőhöz (Kósa Tibor-Nyírtelek) és Ők a hiba forrására szinte a motor hangjából (komolyan mondom) rájöttek. Az egyik porlasztó sokkal több üzemanyagot szállított, mint a megengedett, de a másik három is túl volt már a határértéken. Egy porlasztó javítás, másik három beállítás, és a kicsike úgy megy, mint a kisangyal. Semmi füstölés, csak suhanás az úton. :lol:

Csak azt sajnálom az egészben, hogy nem egyenesen ide jöttem a gond jelentkezésekor, mert így egy kicsivel több "jófajta" magyar valuta maradt volna a zsebemben.

Mindegy, az a lényeg, hogy a gép jó lett.

bocs hogy beleszolok de nagy szám ezért ne legyél oda meg vissza mindegyik z17dtl dth-ban elöbb utóbb porlasztó csere van

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Okulásként az alábbiak:

Én vagyok az, akinek a Z17DTL motorkódú Astrája iszonyatosan füstölt.

Megoldódott a probléma.

Elvittem egy kifejezetten diesel szerelőhöz (Kósa Tibor-Nyírtelek) és Ők a hiba forrására szinte a motor hangjából (komolyan mondom) rájöttek. Az egyik porlasztó sokkal több üzemanyagot szállított, mint a megengedett, de a másik három is túl volt már a határértéken. Egy porlasztó javítás, másik három beállítás, és a kicsike úgy megy, mint a kisangyal. Semmi füstölés, csak suhanás az úton. :lol:

Csak azt sajnálom az egészben, hogy nem egyenesen ide jöttem a gond jelentkezésekor, mert így egy kicsivel több "jófajta" magyar valuta maradt volna a zsebemben.

Mindegy, az a lényeg, hogy a gép jó lett.

Megkérdezhetem mennyibe került?

Az enyém iszonyatosan még nem füstöl, csak ha odalépek neki. (Z17DTL)

Hasonló témában volt már valakinek kapcsolata a keceli Benedeczki műhellyel kapcsolatban? Az mennyire húzós?

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezhetem mennyibe került?

Az enyém iszonyatosan még nem füstöl, csak ha odalépek neki. (Z17DTL)

Hasonló témában volt már valakinek kapcsolata a keceli Benedeczki műhellyel kapcsolatban? Az mennyire húzós?

A beállítás 5E/db, a javítás 20E Ft,- volt, úgyhogy összesen 35 E Ft,-ot hagytam ott.

Link to comment
Megosztás:

bocs hogy beleszolok de nagy szám ezért ne legyél oda meg vissza mindegyik z17dtl dth-ban elöbb utóbb porlasztó csere van

Ez lehet, de az előző "mester" 3 napig "dolgozott" rajta, és mégsem jött rá még arra sem, hogy mi okozhatja a problémát.

Ez azért nem mindegy, szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Astra G 1.7 cdti -m van. Olyan problémám adódott,hogy hidegen könnyedén indul,viszont,ha melegedni kezd vagy nem indul vagy nagyon nehezen. Porlasztók jók,be lettek vizsgáltatva. Néha a sárga lámpa is kigyullad menet közben,de leállítás után a következő indításkor nincs jelen. Kiméretéskor fojtószelep hibát mutatott a műszer,szelep csere,a hiba továbbra is fennáll. Újabb műszeres vizsgálat nem mutat semmilyen hibát. Amíg a rendszer nyomás nem éri el indításkor a 120 bar-t addig nem indul. Valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Astra G 1.7 cdti -m van. Olyan problémám adódott,hogy hidegen könnyedén indul,viszont,ha melegedni kezd vagy nem indul vagy nagyon nehezen. Porlasztók jók,be lettek vizsgáltatva. Néha a sárga lámpa is kigyullad menet közben,de leállítás után a következő indításkor nincs jelen. Kiméretéskor fojtószelep hibát mutatott a műszer,szelep csere,a hiba továbbra is fennáll. Újabb műszeres vizsgálat nem mutat semmilyen hibát. Amíg a rendszer nyomás nem éri el indításkor a 120 bar-t addig nem indul. Valakinek ötlete?

azért rá néznék én is

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.