Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Bixenon javítás és építés egyedül


Lui

Recommended Posts

  • Hozzászólások 99
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Most Osram Silverstar 60/55 van benne, csak gondoltam hátha xenon.

Használt már valaki Philips égöt amit a Norautoban árulnak H4 és 6500 körül van az ára.

Ez akkorát világitana?

Én próbáltam Hella-t,állandóan kiégett,mondjuk jó fénye volt.

Most Bosch van benne,jó a fénye és nem ég ki!

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom,hogy a gyári lámpának a fókuszpontjába esne-e az izzó feje,de hogy szembejövők imádnának téged az biztos!

Állandóan villognál nekik,minden egyes bukkanónál!

Automatikus magasságállítás nélkül a xenon agylövés!

Inkább vegyél valami jófajta izzót,nem a tescos 2000Ft-ra gondoltam persze!

Ha úgy állítod be, hogy legalább 2 ember ül hátul, akkor ninsc vele gáz.Ha nem ül senki, akkor nem fognak csak örülni a szembejövők.Nekem a projektorosnál is szívóztak.Aztán csodálkoztak, mikor kivilágítottam őket a kormány mögül.

Link to comment
Megosztás:

Engem pl nem érdekel hogy mit szól a szembejövő,őt se érdekli hogy ha mögöttem jön akkor a lámpája átvillágiít a hátsó szélvédőmön és vakít......

Az igazi bi H4 xenon itt is 50.000ft felett van.A 37.000ben a tompítot az xenon a refi meg sima izzó.Vagy olyat veszel amiben nem lesz refi,27ért.

Amúgy az izzó elött van egy kupak ami visszaveri a foncsorra a fényt és szerintem egyáltalán nem vakít.Szerintem sokkal jobban villágít és csak ez számít a többi nem :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Engem pl nem érdekel hogy mit szól a szembejövő,őt se érdekli hogy ha mögöttem jön akkor a lámpája átvillágiít a hátsó szélvédőmön és vakít......

Az igazi bi H4 xenon itt is 50.000ft felett van.A 37.000ben a tompítot az xenon a refi meg sima izzó.Vagy olyat veszel amiben nem lesz refi,27ért.

Amúgy az izzó elött van egy kupak ami visszaveri a foncsorra a fényt és szerintem egyáltalán nem vakít.Szerintem sokkal jobban villágít és csak ez számít a többi nem :rolleyes:

A hozzállást nem helyeslem,de ha valakinek megér 50rugót a "parasztvakítás",hát tegye!

Normális foncsor és jó izzó kombija is elég jól világít,persze ha normálisan müszerrel be is van állítva,nem a garázsajtón állígatva!

Link to comment
Megosztás:

A hozzállást nem helyeslem,de ha valakinek megér 50rugót a "parasztvakítás",hát tegye!

Normális foncsor és jó izzó kombija is elég jól világít,persze ha normálisan müszerrel be is van állítva,nem a garázsajtón állígatva!

Javaslom olvass bele egy jó régi Lada, vagy Skoda javítási könyvbe. Esetleg Trabi. Na abban pont a falhoz 5 m-re álló, kocsit kell méricskélni, állítgatni. B.szhatod a műszert, ha nem pont szembe állítja a lámpicsekkel. Mert hogy azoknak a talpa biza gurulós, én eddig csak olyat láttam... Műszer akkor tuti, ha az 100% szemben van az izzóval...

Szóval nem kell lebecsülni azt a garázsajtós dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Javaslom olvass bele egy jó régi Lada, vagy Skoda javítási könyvbe. Esetleg Trabi. Na abban pont a falhoz 5 m-re álló, kocsit kell méricskélni, állítgatni. B.szhatod a műszert, ha nem pont szembe állítja a lámpicsekkel. Mert hogy azoknak a talpa biza gurulós, én eddig csak olyat láttam... Műszer akkor tuti, ha az 100% szemben van az izzóval...

Szóval nem kell lebecsülni azt a garázsajtós dolgot.

Én próbáltam az astrán a könyv szerint beállítani,de nem lett olyan jó,mint amikor müszerrel belőtték.Azóta sem nyúltam hozzá.

Hidd el Maci nem azzal van a bajom,hogy jobban akarnak látni a cartársak,csak szerintem őket is és téged is biztos idegesítené,amikor jön szemben egy verda és minden bukkanónál a retinádat égeti ki a rosszul beállított fényszorók miatt!A ködlámpás idiótákról már nem is beszélve!

Link to comment
Megosztás:

Engem meg az idegesít a legjobban, amikor sztrádán (melóba naponta sztrádán megyek 7km-t kb) este reflektorral közlekednek. Hátulról, 3 tükörből vakít a paraszt, de hogy minek oda refi, azt sztem ő maga se tudná megmondani, mikor a többi autó fényénél még lámpa nélkül is tökéletesen lehetne látni...

De hogy ne csak OFF legyek: nekem most Tungsram Megalight Plus 60%-al erősebb fényű égőim vannak, valamivel jobban látni vele, mint a simával, de igazából nálam már a foncsor kezd gyengülni, emiatt kellett erősebb fényű égő.

Link to comment
Megosztás:

Én próbáltam az astrán a könyv szerint beállítani,de nem lett olyan jó,mint amikor müszerrel belőtték.Azóta sem nyúltam hozzá.

Hidd el Maci nem azzal van a bajom,hogy jobban akarnak látni a cartársak,csak szerintem őket is és téged is biztos idegesítené,amikor jön szemben egy verda és minden bukkanónál a retinádat égeti ki a rosszul beállított fényszorók miatt!A ködlámpás idiótákról már nem is beszélve!

A bukkanón a sima halogén is bevillantja a retinát, hiába van jól beállítva. <_<

Engem amúgy extrém esetekben zavar csak a szembejövő fénye, amúgy nem a lámpájába szoktam nézni, hanem az utat figyelem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Félreértés ne essék, az automata magasságállítós lámpák sem "egyengetik az utat".

Azokban a magasságállítás csakis azt a funkciót látja el, hogy az autó megpakolásakor

az autó dőlésszögéhez (G-szenzor által mérve) képest végzi el azt a beállítást, amit

a retro stílusban mi szoktunk kézzel a 4 fokozatú kapcsolón. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Félreértés ne essék, az automata magasságállítós lámpák sem "egyengetik az utat".

Azokban a magasságállítás csakis azt a funkciót látja el, hogy az autó megpakolásakor

az autó dőlésszögéhez (G-szenzor által mérve) képest végzi el azt a beállítást, amit

a retro stílusban mi szoktunk kézzel a 4 fokozatú kapcsolón. :rolleyes:

Egy 35 wattos xenonlámpa körülbelül kétszer annyi fényt bocsát ki, mint egy 55 wattos halogén. Ráadásul a kibocsátott fény színhőmérséklete 4500 kelvin, ez 1300 kelvinnel magasabb, mint a halogénlámpáé. Közvetlenül összehasonlítva a halogén fénye sárgának látszik az ívfény mellett. A halogénlámpa által felvett energia kilencven százaléka hasznavehetetlen hővé és infravörös sugárzássá alakul át, az ívfénylámpa csak az energia 75 százalékát alakítja hővé és UV-sugárzássá.

Előnye a nagy fényteljesítmény, a szinte nappali világosságot teremető fény, és az, hogy oldalra is jobban megvilágítja az utat. Hátránya a rendkívül éles világos-sötét határ, ezért kizárólag dinamikus fényszórómagasság-állítóval kombinálva használható, ami némileg csökkenti az általa okozott vakítást.

Én itt olvastam annó a témáról kicsit bővebben!Bár akkor lehet a cikk ír hülyeséget!

Link to comment
Megosztás:

Én itt olvastam annó a témáról kicsit bővebben!Bár akkor lehet a cikk ír hülyeséget!

És itt te hol olvastad, hogy ez a rendszer az "úthibákat egyengeti" a fényszóróban? :rolleyes:

Az egy dolog hogy a menedzserek ráhúzták a dinamikus jelzőt, de ez csak annyiban dinamikus, hogy

az autó állásszögét vizsgálja álló helyzetben (!), majd ehhez igazítja a lámpák magasságát.

Legalábbis amelyikről eddig volt szerencsém olvasni és tájékozódni, mind így működött.

Link to comment
Megosztás:

És itt te hol olvastad, hogy ez a rendszer az "úthibákat egyengeti" a fényszóróban? :rolleyes:

Az egy dolog hogy a menedzserek ráhúzták a dinamikus jelzőt, de ez csak annyiban dinamikus, hogy

az autó állásszögét vizsgálja álló helyzetben (!), majd ehhez igazítja a lámpák magasságát.

Legalábbis amelyikről eddig volt szerencsém olvasni és tájékozódni, mind így működött.

Én C5-ben ültem,amiben ez van és az aránylag elég gyorsan követi le a problémát!

Link to comment
Megosztás:

Én C5-ben ültem,amiben ez van és az aránylag elég gyorsan követi le a problémát!

Azt konkrétan nem ismerem. :rolleyes:

De ha így van, megnézem majd pár év múlva, melyik C5-é működik még <_<

C Vectránál pl biztos nem követi.

Láttam már próbálkozásokat amúgy giroszkópos rendszerre, de mindegyikben sok

a hibalehetőség, ezért nem alkalmazták szériában.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a citroennél, nem találtam más utalást a C5-nél, csak hogy kanyarban követi az út vonalát a xenon fényszóró, vízszintesen +/-15 fokot

tud elfordulni. De a függőleges mozgásra csak ennyit találtam:

"A fényszórók magassága automatikusan a gépkocsi terheléséhez

igazodik, hogy ne vakítsa el a szembejöv&otilde;ket."

Márpedig ez szerintem ugyanaz mint a vectrában is van, nem követi az útegyenetlenségeket. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mikor beraktam a projektoros omi lámpába a xenont, mindenki villogtatott szemből. Ezért elmentem beállíttatni, ahol megállapították, hogy jól áll, de inkább kicsit lejjebb csavartattam, és ezóta semmi gond. Volt Mohácson egy másik Omi utólagos xenonnal, de ő a hagyományoslámpába rakta bele, de sosem tudták jól beállítani, mert világított össze-vissza. A vfényerő összehasonlíthatatlanúl jobb mint egy xenonos izzóé, bár ha a lámpákban lerelézed a tumpitottat, már látható javulást lehet elérni. Amúgy a xenonos lámpába teljesen más állítómotor kell, ezért én is azt mondom, hogy menet közben is változtatja az állását. Sajnos kipróbálni nem tudjuk, mert öcsémében, bár gyárilag xenonos, szét van törve a lámpa belseje, így hiálba állítom nem változik semmit. Nesze neked autómata állítás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Végülis mindenkinek igaza van, de azt kell mondjam, leginkább Gabinak.

Persze, más a magasságállító motor a xenonos lámpákon, mert van benne pozícióérzékelő, és az áttétele is más, azaz gyorsabban mozog. De annyira azért nem gyorsan, hogy amikor 50km/h-val belefutsz egy buckába, azt az ütést kompenzálni tudja. Akkor ugyanúgy bevillant egy pillanatra a gyári xenon is, mint bármilyen más (akár halogén) lámpa.

Ha érzetre kellene megmondanom, kb. 3-4-szer mozog gyorsabban az automatikus magasságállítás (praxis: Audi). Szóval ha azért kellene használni, hogy az úthibákon ne villantson egy nagyot a szembejövő szemébe, akkor halottnak a csók.

Nem, az igazság az, hogy ahogy a Gabi is mondta, csak a terhelés okozta emelkedés kompenzálására van kitalálva. És nem azért automatikus, hogy hú de gyorsan alkalmazkodjon, hanem azért, mert az átlagp@raszt sohasem állítgatja a fényszórómagasságot, csak betolja 0-ba, aztán hadd szóljon.... ("jó messze világít vazze...") De még ha állítgatná is a jóember, akkor is elfelejtheti néha. Márpedig ha fixen felvilágít egy xenon, az elég kellemetlen. Ezért van az automatika kötelezővé téve.

A sötét/világos határ általában projektoros autókon éles (és kicsit szivárványos is). Ennek nem a xenonhoz van köze, hanem a projektoros és parabolikus fényszórók közti optikai különbségekhez.

A legfontosabb viszont, amit Coupe írt, hogy mindig tisztán kell tartani a fényszórót, ugyanis a vakítást sokszor a fényszóró üvegén lévő kosz szemcséin szóródó fény okozza. Ezért kötelező pl. gyári xenonnál a mosó is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.