Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

10 perce, Adam1 írta:

Szerintem nem. B Vectránál alapfelszereltség az indításgátló. Csak otthoni megoldással lehet kiiktatni.

Egyébként mi az oka, hogy ki akarod iktatni? Nem működik megfelelően?

Most hibátlan, de Én tartok tőle kicsit. Illetve kicsit fillérb@szásbol is, 1 kulcs van az autóhoz, de nem bánnám ha lenne legalább 2. Aztán amikor kérdeztem mipénz egy immos kulcs másolás, majdnem dobtam egy hátast...

 

 

Jó az otthoni megoldás is, ami végleges, és nem kókányolás.

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, aholy said:

Most hibátlan, de Én tartok tőle kicsit. Illetve kicsit fillérb@szásbol is, 1 kulcs van az autóhoz, de nem bánnám ha lenne legalább 2. Aztán amikor kérdeztem mipénz egy immos kulcs másolás, majdnem dobtam egy hátast...

Jó az otthoni megoldás is, ami végleges, és nem kókányolás.

7000 Ft egy immo chip másolás. Én ennyiért csináltattam pár éve. Ettől dobtál hátast?

És akkor nem kell kókányolni.

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, aholy said:

Nekem 9+9et mondtak, mondjuk nem erre a kulcsra. 

Az meg nem is olyan veszes...

De kulcsot nem kell másolni az immohoz. Csak immo chipet kell.

Pontosabban kulcsot csak akkor kell másolntatni, ha egyébként nincs tartalék (csak 1 db van) és azt akarod, hogy legyen. De ugye ezt akkor is meg kell tenned, ha az immót ki akarod iktatni.

Az a baj, hogy sokan keverik a dolgokat (többek között te is)
 - van indítókulcs
 - van immo chip
 - és van centrálzár távirányító.

Attól függetlenül, hogy ezek pl B2-nél egybe vannak építve, (B1 nél a távirányító külön van) ezek teljesen különböző dolgok. Teljesen más a beszerzési forrás is.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok Fórumtársak!

Két kérdésem van:

-kb. 1 éve cseréltem a TID-et, azóta kikapcsolt rádiónál a dátum helyett a "Program" felirat látható. Volt, aki a számgomb kombinációs megoldást javasolta a helyreállításhoz, de az csak a karakterek számát változtatja. Most -miután lefingott az akku a hidegben-, óra beállításnál tökéletesen mutatta a dátumot, tehát nem a karakterek száma a bibi. Mi a teendő?

-Mivel újra használni fogom mindennapiként a családi Vekit, bosszant, hogy nem zárja le a tanksapkát a központi zár. Kivettem a szerkezetet, a vezetéken jön a nyitó-záró feszültség, tehát maga a szolenoid pusztult le a mechanikában. De mi a frász tud abban lehalni? Persze nem igazán szétszedhető műanyag háza van. Tud valaki egy ilyen szerkezetet nélkülözni? Üllő környéke előnyben... :-)

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Foghorn said:

Sziasztok Fórumtársak!

Két kérdésem van:

-kb. 1 éve cseréltem a TID-et, azóta kikapcsolt rádiónál a dátum helyett a "Program" felirat látható. Volt, aki a számgomb kombinációs megoldást javasolta a helyreállításhoz, de az csak a karakterek számát változtatja. Most -miután lefingott az akku a hidegben-, óra beállításnál tökéletesen mutatta a dátumot, tehát nem a karakterek száma a bibi. Mi a teendő?

-Mivel újra használni fogom mindennapiként a családi Vekit, bosszant, hogy nem zárja le a tanksapkát a központi zár. Kivettem a szerkezetet, a vezetéken jön a nyitó-záró feszültség, tehát maga a szolenoid pusztult le a mechanikában. De mi a frász tud abban lehalni? Persze nem igazán szétszedhető műanyag háza van. Tud valaki egy ilyen szerkezetet nélkülözni? Üllő környéke előnyben... :-)

Az egy sima motor, nem solenoid. A csatlakozónál szokott gondja lenni, elég szar az a megoldás. Próbáld meg 12V-al megvezérelni. Polaritás cserével nyit-zár.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.
Két kérdésem lenne.
1. Szerelt-e már be valaki vásárolt elektromos ablak vezérlőt (ami beriasztózásnál felhúzza az ablakokat) milyet érdemes venni ami beválik?

2. A tempomat motor behalt szétszedve látom a panelen 1-2 dolog kiégett tudatlanként nem találtam másikat a számaik alapján bele (cseréjükkel hátha jó lenne) vagy valaki tud-e eladó tempomat motort?   X20XEV bovdenes tempomat motor.

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy 2001- Vectra B Y22DTR motor szerzemény :) Nyáron kicseréltem a műszerfal háttérvilágítását LED-es izzókra.

Gyárilag van a kocsiban minden extra (fullos) akkor vettem észre, hogy a tempomat visszajelzőjénél nincs izzó. Akkor pont nem volt nálam olyan, így nem is foglalkoztam vele. Most kiégett az egyik LED így ha jobb idő lesz akkor szétszedem megint és kicserélem, de már felkészülve, így több izzóval :)

Egy kedves ismerősöm arra hívta fel a figyelmemet, hogy oké van benne tempomat visszajelző, valamint az izzó helye is megvan, de a vezeték nincs bekövet a tempomatba.

A kérdésem az lenne, hogy valaki már találkozott ilyennel? Ebben elektromos a gázpedál / tempomat. Nehéz behúzni a vezetéket? Tényleg kihagyták volna? Ha igen miért? :D

Foglalkozott már valaki ezzel?

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎02‎.‎05‎. at 4:15 PM, gyuros said:

Üdv mindenkinek.
Két kérdésem lenne.
1. Szerelt-e már be valaki vásárolt elektromos ablak vezérlőt (ami beriasztózásnál felhúzza az ablakokat) milyet érdemes venni ami beválik?

2. A tempomat motor behalt szétszedve látom a panelen 1-2 dolog kiégett tudatlanként nem találtam másikat a számaik alapján bele (cseréjükkel hátha jó lenne) vagy valaki tud-e eladó tempomat motort?   X20XEV bovdenes tempomat motor.

Előre is köszi

Ne univerzálist építs be, amit vaterán, e-bay-on árulnak. Ha gyári elektromos ablakos, akkor van hozzá speciális felhúzó elektronika (nem gyári). Neten nézz utánna.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, Bugge said:

Sziasztok!

Adott egy 2001- Vectra B Y22DTR motor szerzemény :) Nyáron kicseréltem a műszerfal háttérvilágítását LED-es izzókra.

Gyárilag van a kocsiban minden extra (fullos) akkor vettem észre, hogy a tempomat visszajelzőjénél nincs izzó. Akkor pont nem volt nálam olyan, így nem is foglalkoztam vele. Most kiégett az egyik LED így ha jobb idő lesz akkor szétszedem megint és kicserélem, de már felkészülve, így több izzóval :)

Egy kedves ismerősöm arra hívta fel a figyelmemet, hogy oké van benne tempomat visszajelző, valamint az izzó helye is megvan, de a vezeték nincs bekövet a tempomatba.

A kérdésem az lenne, hogy valaki már találkozott ilyennel? Ebben elektromos a gázpedál / tempomat. Nehéz behúzni a vezetéket? Tényleg kihagyták volna? Ha igen miért? :D

Foglalkozott már valaki ezzel?

Én csak annyit tudok mondani, hogy a bowdenes tempomat húzogató motornak sincs visszajelző kimenete.

Biztos nem nehéz behúzni a vezetéket, ha az ember tudja, hogy hova kell kötni a másik végét.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok! Nem tudom hogy jó helyen teszem e fel a kérdést... Egy 1.8-as X18XE kódú járgányról van szó. Szóval nem vagyok benne biztos hogy eredeti műszeregység van a kocsiban. A benzinszintet is eléggé hektikusan mutatja, és a vízhőfok is kb 10 fokkal kevesebb, legalábbis termosztát csere után sem akar 84-nél többet mutatni (kb...), illetve a 90-es szint körül már kapcsol a ventilátor, ezért gondolom, hogy hibásan mutatja (vagy ez lehet vezérlő gond? A hőmérséklet jeladót is cseréltem már a helyzet ugyan az...) . Ha van valakinek még hasonló, akkor tudna esetleg olyanban segíteni hogy az eredeti műszerfal sebességmérője meddig van skálázva, a fordulatszámmérőnél hány piros csík van. Ha pedig esetleg egy kódszámot tud mondani a műszeregységről akkor hálám örökké üldözni fogja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olvastam egy csomó helyen de nem találok választ lenne egy ncdr 1100-ás fejegység de nincs meg hozzá a rádió kód hogyan lehet megszerezni vagy kiiktatni gyári navis nem akarom kirakni a kocsiból mert ez vezérli a lámpa állítást is stb. Vagy esetleg valami más megoldás amivel tudomkapcsolgatni a fedélzeti? Válaszokat Köszönöm! 

Módosítva : kiss183
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, kiss183 said:

Sziasztok olvastam egy csomó helyen de nem találok választ lenne egy ncdr 1100-ás fejegység de nincs meg hozzá a rádió kód hogyan lehet megszerezni vagy kiiktatni gyári navis nem akarom kirakni a kocsiból mert ez vezérli a lámpa állítást is stb. Vagy esetleg valami más megoldás amivel tudomkapcsolgatni a fedélzeti? Válaszokat Köszönöm! 

Szia!

Nekem ugyan ilyenem van, hasonló okok miatt nem szüntettem meg én sem. Navi csak innen nyugatra működik, mert más térkép nincs hozzá.

Van aki úgy oldotta meg, hogy ezt berakta a kesztyűtartóba így a funkciói megmaradtak és egy másik 1din-es magnót rakott a helyére, amiről megy a zene,stb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 óra, Foghorn írta:

Sziasztok!

Akad a gyújtáskapcsoló. Ki kéne cserélnem a betétet, de akkor mi lesz a többi zárral?

 

Át kell lamellázni az új kapcsoló betétet a régi zár lamelláival, és akkor maradhat a régi kulcs. Ez mondjuk F, de gyanítom a működési elv ugyanaz:

2506126-20170401-WJJVOV.jpg

Mondjuk én nem lamelláztam át csak hozzáreszeltem a kopott kulcshoz. Megkopik, nem húzza vissza eléggé a lamellákat ezért nehezen fordul el, akad. Bedugtam a kulcsot amelyik kiállt abból lereszeltem. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.7TD klímásnál a hűtést elvileg egy 4 pólusú hőkapcsoló kapcsolja.
Viszont ezek a hőkapcsolók az adatlapjuk szerint 100 fokon kapcsolják az első fokozatot. Kis közvélemény kutatás után, minden Vectrás ismerősömnek 95 fokon már kapcsol az első fokozat.
Nem értem, hogy akkor mi kapcsolja ezt a 95 fokon induló fokozatot?
Nekem persze most nem kapcsol semmi, mert előző tulaj belegányolta a 2 pólusú hőkapcsolót, na ezt én vissza alakítom a gyári 4 érintkezősre majd. Csak tanácstalan vagyok, hogy akkor jó-e a 100 fokos vagy létezik olyan aminek az első fokozata 95 fokos, csak sehol nem találok?

Köszi.

Módosítva : kovacspro
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, kovacspro said:

Sziasztok!

1.7TD klímásnál a hűtést elvileg egy 4 pólusú hőkapcsoló kapcsolja.
Viszont ezek a hőkapcsolók az adatlapjuk szerint 100 fokon kapcsolják az első fokozatot. Kis közvélemény kutatás után, minden Vectrás ismerősömnek 95 fokon már kapcsol az első fokozat.
Nem értem, hogy akkor mi kapcsolja ezt a 95 fokon induló fokozatot?
Nekem persze most nem kapcsol semmi, mert előző tulaj belegányolta a 2 pólusú hőkapcsolót, na ezt én vissza alakítom a gyári 4 érintkezősre majd. Csak tanácstalan vagyok, hogy akkor jó-e a 100 fokos vagy létezik olyan aminek az első fokozata 95 fokos, csak sehol nem találok?

Köszi.

Ne dramatizáld túl a helyzetet. Irány a cromax áruház, rendelj ventillátor hőkapcsolót típus szerint.

A cromax külön hozza a klímásét és a nem klímásét, de a valóságban ezek egyformák, 4 pólusúak.

Az első fokozat 92-93 fok körül kapcsol.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Adam1 írta:

Ne dramatizáld túl a helyzetet. Irány a cromax áruház, rendelj ventillátor hőkapcsolót típus szerint.

A cromax külön hozza a klímásét és a nem klímásét, de a valóságban ezek egyformák, 4 pólusúak.

Az első fokozat 92-93 fok körül kapcsol.

Ok, nem aggódok akkor.
Nálunk itt a Kovács Autó van helyben, találtam náluk 4 pólusút.

Link to comment
Megosztás:

Most teszteltem a hűtőventillátorokat, de valami gebasz van. A belső ventillátor előtét ellenállása iszonyatosan felhevül, de úgy, hogy a rárakódott kosz elfüstölt rajta, gondolom ez nem nem ok. Mi lehet a gond? Egyébként pörög rendesen, nem szorul, nem csapágyas.

Módosítva : kovacspro
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.