Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

On 2018. 01. 31. at 9:10, gyuros írta:

Van rajta. Az alapján próbálkoztam a kereséssel már többször is. Nem ad ki konkrét olyan helyet ahol lehetne ezt kapni. Szerintem valami műszerész boltot kell keresnem és ott érdeklődni vagy egy műszerészt aki beszerzi és ki is cseréli.

Halihó!

Ha ki tudod forrasztani, akkor katalógusból lehet választani azonos darabot.

Gyártó nem érdekes, lehet pl Omron, Takamisawa is. Ami fontos, hogy a működtető feszültsége egyezzék meg, a kapcsolható áram nagysága, a footprint, tehát a lábak elhelyezkedése, valamint az érintkező-konfigurációja. Pl NO, ez a nyugalmi nyitott, NC, ez a nyugalmi zárt, vagy váltóérintkező, ezekből lehet több is.

https://www.ret.hu/shop/kapcsolok-nyomogombok-es-jelfogok/hagyomanyos-jelfogok/nyak-ba-ultetheto-jelfogok

Itt igen sok reléből tudsz választani. Ha tudsz egy jó fotót feltölteni a feliratokról, valamint a forrasztási oldaláról, megpróbálok túrni neked helyettesítő darabot.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 05. at 6:27, Los_M írta:

Halihó!

Ha ki tudod forrasztani, akkor katalógusból lehet választani azonos darabot.

Gyártó nem érdekes, lehet pl Omron, Takamisawa is. Ami fontos, hogy a működtető feszültsége egyezzék meg, a kapcsolható áram nagysága, a footprint, tehát a lábak elhelyezkedése, valamint az érintkező-konfigurációja. Pl NO, ez a nyugalmi nyitott, NC, ez a nyugalmi zárt, vagy váltóérintkező, ezekből lehet több is.

https://www.ret.hu/shop/kapcsolok-nyomogombok-es-jelfogok/hagyomanyos-jelfogok/nyak-ba-ultetheto-jelfogok

Itt igen sok reléből tudsz választani. Ha tudsz egy jó fotót feltölteni a feliratokról, valamint a forrasztási oldaláról, megpróbálok túrni neked helyettesítő darabot.

Üdv!

Heló. Bocs hogy csak most válaszolok de elég kevés időm volt a héten...
még a múlt héten babráltam a relékkel le is szedtem a műanyag ház tetejét a képen azért is látszik már egy hiányzó darab de amugy teljesen leszedtem a tetejüket akkor láttam, hogy az egyik relé érintkezői kormosak na én azokat meg tisztogattam azóta működik de azért nem bízom benne..  EP2-3L1T    5E4   53   a másik relé pedig  EP2-3L1     5F3     82  mind kettő NEC JAPÁN  gyártmány. 
Azt nagyon megköszönném ha tudnál kikeresni ilyen reléket.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=25120180130_145125.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=18120180210_162547.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=85520180210_162558.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=85520180210_162558.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 10. at 17:11, gyuros írta:

Heló. Bocs hogy csak most válaszolok de elég kevés időm volt a héten...
még a múlt héten babráltam a relékkel le is szedtem a műanyag ház tetejét a képen azért is látszik már egy hiányzó darab de amugy teljesen leszedtem a tetejüket akkor láttam, hogy az egyik relé érintkezői kormosak na én azokat meg tisztogattam azóta működik de azért nem bízom benne..  EP2-3L1T    5E4   53   a másik relé pedig  EP2-3L1     5F3     82  mind kettő NEC JAPÁN  gyártmány. 
Azt nagyon megköszönném ha tudnál kikeresni ilyen reléket.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=25120180130_145125.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=18120180210_162547.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=85520180210_162558.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=85520180210_162558.jpg

Halihó!

Nos, nem egyszerű, de nyomozok! :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Van egy SONY fej egységem, amit össze szeretnék kötni a multikormnánnyal.

Kicsit otthonosan mozgok (na azért nem olyan nagyon) az elektronikai vonalon, így gondoltam utána nézek hogy mégis mit csinál az a 15.000 forintos átalakító, amit meg kéne vennem hogy működjön.

 

Nos, a sony jack bemenetére (multikormány vagy távirányító vezérlő bemenet) ellenállás létrás megoldás szerint lehet gombokat csatlakoztatni, mégpedig így:

344922_sony_rm_2_4x.jpg

 

Viszont itt jön a kérdés: valaki mérte-e már, vagy tud-e valamilyen leírást arról hogy a B vectra milyen ellenállás értékeket ad ki az adott gombokon?

Merthogy szerintem 1 szál jön a kormányról, ami szintén ellenállásos megoldással dolgozik. Ha ilyet nem tud senki, akkor majd neki állok méregetni, aztán átalakítani ha sikerül.

 

Másik kérdés hogy e-szerint a kép szerint az 1-es lesz ez a vezérlőszál, de melyikre kellene pozitívot adni, hogy világítsanak a multigombok ?

Bármilyen tipp-ötlet-észrevétel jöhet, ezt pár estés olvasgatással-guglizással hoztam össze.

Ha a sony fejegységem steering wheel ready tipus lenne, akkor ellenállás értéktől függetlenül felismerné a gombokat, és hozzá tudnám funkciókhoz rendelni, de nem az, így be kell lőnöm az ellenállás értékeket.

 

Link to comment
Megosztás:

Na üdv újra. Sikerült összehozni a sony / pioneer fejegységek multikormányra való bekötését

A vezérlőkben lévő smd ellenállásokat ki kell forrasztani és a megfelelő értékűekkel helyettesíteni ( én benne hagytam az SMD-t csak megvágtam a panelt, így később visszaalakítható)

 

Csak úgy kezdj bele ha van egy kis elektronikai érzéked, mert 3-féle kormányvezérlő panel létezik, és matekozni kell, hogy hol vágd át a panelt, hogy a létrát kiváltsd kapcsolónként 1-1 sorosan kötött ellenállással. Képek között Pioneer és SONY értékek. Azért van több, mert a rádió több funkciót képes kezelni, de csak 6 gombod van ( sonynál 8 funkció van) az egyik , az OFF, sima rövidzár, így én azt állítottam be,és a source-ot. (nameg perzse a +/- és a fel/le ) Ha kérdés van valakinek, segítek szívesen. Ma déltől este 8 ig elszórakoztam vele a műhelybe. jó kis móka volt , de sikerült.

 

ISO csatlakozó 1-es a kormányvezérlő TIP-hez, a SLEEVE pedig a rádióra testelve.
iso stecker 

344922_jack-tip-sleeve-300x221.png

344922_25190905999_ce6e951c30_o.png

 

kép a sajátomról

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok
Van egy olyan hibám hogy pl indexelek és a kijelzők pislákolnak  illetve a fűtőventillátor hangján is hallom az ingadozást, esetleg ez generátor felújítással megszüntethető?
Ha igen miket kell cserélni?
Valaki csinált már hasonlót, az érdekelne hogy miket vegyek hozzá 
Illetve az önindítót is szeretném felújítani.ebben is szívesen fogadnák tanácsokat.
Segitsetek légyszíves 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Feri9124 írta:

Sziasztok
Van egy olyan hibám hogy pl indexelek és a kijelzők pislákolnak  illetve a fűtőventillátor hangján is hallom az ingadozást, esetleg ez generátor felújítással megszüntethető?
Ha igen miket kell cserélni?
Valaki csinált már hasonlót, az érdekelne hogy miket vegyek hozzá 
Illetve az önindítót is szeretném felújítani.ebben is szívesen fogadnák tanácsokat.
Segitsetek légyszíves 

Először a konkrét hibát kellene megkeresni mielőtt bármit kicserélsz-felújítasz. Meg kell nézni van-e rendesen töltés, ha nincs miért nincs. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Adott egy Siemens ncdr 1100 egy 2001-es Vectra-ban színes kijelzős. A minap lemerült benne az aksi, próbáltam indítani, de amikor láttam, hogy már csak kattog, akkor feladtam. Jött a szomszéd, bebikáztuk és rendben volt. Utána feltöltöttem az aksit, hideg van megesik, keveset megyünk. 

Viszont a kocsi hőfok kijelzője, ami a hőmérsékletet mutatja az 65C fok körül mutatja a kinti levegőt, ami azért gond, mert így a kocsi klímája automata módban ilyenkor nyomja ám a hideget, mivel úgy gondolja, hogy rohadt meleg van :)

Az aksit már kivettem, mikor töltöttem egy egész éjszaka volt üresen akkor mikor visszaraktam jól mutatta a hőmérsékletet. Azóta eltelt 3 nap (nem volt használva a kocsi) most beindítottam és megint 65c-fokot mutat. 

Van esetleg valakinek valami tippje,  arra vonatkozóan, hogy ez most akkor gatya vagy merre induljak el?

 

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Adott egy 98 as b vectra caravan 2.0 dti. Inditaskor nem indult el sem a fordulatszám sem a km óra majd egy óra autópálya és újra működött. Hazaerve leállítás után csomagok stb újra indítás hiba megint adott. Volt már ilyen valakinél merre kezdjek nézelődni? Csati érzékelő stb? Tippek előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 05. at 6:27, Los_M írta:

Halihó!

Ha ki tudod forrasztani, akkor katalógusból lehet választani azonos darabot.

Gyártó nem érdekes, lehet pl Omron, Takamisawa is. Ami fontos, hogy a működtető feszültsége egyezzék meg, a kapcsolható áram nagysága, a footprint, tehát a lábak elhelyezkedése, valamint az érintkező-konfigurációja. Pl NO, ez a nyugalmi nyitott, NC, ez a nyugalmi zárt, vagy váltóérintkező, ezekből lehet több is.

https://www.ret.hu/shop/kapcsolok-nyomogombok-es-jelfogok/hagyomanyos-jelfogok/nyak-ba-ultetheto-jelfogok

Itt igen sok reléből tudsz választani. Ha tudsz egy jó fotót feltölteni a feliratokról, valamint a forrasztási oldaláról, megpróbálok túrni neked helyettesítő darabot.

Üdv!

Üdv.
Írtam korábban egy e-mailt annak az oldalnak amit a linkeden meglehet nyitni jött válasz és sajnos azt a választ adták, hogy ők nem rendelkeznek a kínálatukban ilyen vagy helyettesítő darabbal..
De akkor nem lehet ilyent vagy helyettesítő darabot beszerezni?? Érdekes.
 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. 

Egy kis segítségre lenne szükségem. 

B Vectra félbőr (szerintem Recaro) ülésben kiment az ülésfűtés vezérlő "kocka". 

Ez a kis elektromos panel a szék első részén, alulról egy gyorskötözővel van felfogatva az üléshez. Kb gyufásdoboz méret, a kábeklek bele vannak forrasztva. 

Feltételezem a fet döglött meg rajta, mert szépen el van füstölve a panel körülötte. A test vezeték forrszeméről félig lefutott az ón. 

Ellenőrizni fogom a fűtőlapokat is, nem e zárlatosak, de előtte szeretném megkérdezni, valakinek volt e hasonló probléma, és hogyan orvosolta. Lehet e kapni uj vezérlőt, vagy van e kapcsrajz hozzá, vagy valami utángyártott dolgot szerelt fel, vagy nem tipusazonos elektronikát.

Köszönöm előre is. 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 19. at 20:07, gyuros írta:

Üdv.
Írtam korábban egy e-mailt annak az oldalnak amit a linkeden meglehet nyitni jött válasz és sajnos azt a választ adták, hogy ők nem rendelkeznek a kínálatukban ilyen vagy helyettesítő darabbal..
De akkor nem lehet ilyent vagy helyettesítő darabot beszerezni?? Érdekes.
 

Halihó!

Pár katalógust átnyálaztam ügyedben, semmit nem találtam. Valószínűleg nem normál gyártású cucc, ezért elektromos oldalról kb beszerezhetetlen. Hasonlóan, mint a mostani TV-k, elektronikai eszközök gyári céláramkörei, kereskedelmi forgalomban nem megvásárolható. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 05. 05. at 7:12, Los_M írta:

Halihó!

Pár katalógust átnyálaztam ügyedben, semmit nem találtam. Valószínűleg nem normál gyártású cucc, ezért elektromos oldalról kb beszerezhetetlen. Hasonlóan, mint a mostani TV-k, elektronikai eszközök gyári céláramkörei, kereskedelmi forgalomban nem megvásárolható. 

Köszönöm azért a segítségedet!! :)
Majd legfeljebb megpróbálok beszerezni másik ilyen vezérlőt ami tudja a riasztót is..

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gyuros írta:

Üdv.

Tudja valaki, hogy 97 es 2.0I 16v X20XEV veciben ugye bovdenes tempomat van de ugyan olyan való e a 2000 évű 1.8I 16v 125 lovas vecibe is? Elegance felszereltség.

Nem úgy van hogy csak abban van bowdenes tempomat amelyikben a gázpedál is bowdenes? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nem úgy van hogy csak abban van bowdenes tempomat amelyikben a gázpedál is bowdenes? 

Hát ezt nem tudom ezért is kérdezem. Felmerült bennem, hogy a jelenlegi vecit lecserélem egy másikra a jelöltben csak 108.000km van vezetett szerviz könyvel első tulajtól.
De nincs benne a tempomat és gondoltam átlehetne tenni.
Jelenlegiben már 241.000km van és nem szimpatikus a motor hangja sem illetve a teljesítménye szerintem alább hagyott, illetve a műszakin co értéke nem volt az igazi.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_1_8_16v_elegance_108_625_km_szervizkonyv-12921291

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Nem úgy van hogy csak abban van bowdenes tempomat amelyikben a gázpedál is bowdenes? 

De úgy van.

A Z-s motorkódú motorokhoz (az 1.8 125Le ilyen) már elektromos tempomat való, de jó hír hogy a legtöbben elő van készítve, és viszonylag egyszerű beszerelni.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tgabika76 írta:

De úgy van.

A Z-s motorkódú motorokhoz (az 1.8 125Le ilyen) már elektromos tempomat való, de jó hír hogy a legtöbben elő van készítve, és viszonylag egyszerű beszerelni.

Nekem az X20XEV ben is elő volt készítve csak bele kellett raknom :) Bár egy szálat kihagytak a motortérben lévő csatlakozóból gondolom az által lenne visszajelzése a műszerfalon.. Vagy a nagy fedélzeti kijelzőn jelezné ki ha be van kapcsolva?
Egyébként az a baj, hogy nehéz beszerezni ilyen tempomat motort..

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

??? 

Szerintem az NCDR 1100-nak tudnia kell a gyári kormánytávot, szóval ha olyan kormánykereked van amin rajta vannak a távirányító gombok, akkor azzal mennie kell... ha nem olyan a kormányod, akkor meg másik kormánykerék és hozzá való átvezető szalag kell hozzá, de sztem a többi része be van vezetékelve gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A tempomatomon elromlott a resume gomb, így nem állt vissza a korábbi sebességre. Most vettem egy másikat, viszont arról hiányzott 3 plusz láb ami az enyémen rajta volt.

 

A képen bekarikáztam melyek hiányoznak ami az enyémen rajta vannak:kapcsolo.jpg

 

Tudja valaki, hogy miért felelős ez a 3 láb? Vagy az enyémen miért volt rajta a most vetten miért nem? :) Minden funkció működik a kapcsolónak azért nem is értem :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.