Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nem-nem... sajna normálklimás habár nagyobb baj ne legyen (digitklima és TC nincsen a gépbe, egyéb asszem nem hiányzik... még tempomatom is van - bowdenes.... meg motoros napfénytetőm - na jó most dicsekedtem egy kicsit :unsure: ) . Nem a normális müszerfalizzókra gondolok, azokat már kicseréltem, hanem a gombokban (klima, tükörfütés, ülésfütés, riasztó, belsőlevegőkeringtetés stb) lévő müanyagba ágyazott duplaizzókra. Ezekből van egypár kiégve... .

Link to comment
Megosztás:

Én szétszedtem a klimagombot és kicseréltem Ledre.... de nem találtam el az izzó sárgás árnyalatát, ugyhogy elég furcsa most, mert a többi sárgás, ez meg jégfehér. Ha nem kapok olyan duplaizzót ami oda való, akkor ki fogom az egészet cserélni LED-re... azthiszem piros háttér (mert a rádió is olyan) és talán marad a sárga bekapcsoltállapotjelzőnek. Amugy a dataglobos Vectra B fórumon volt egy LED-esités leirás, ott megvan a gombok átalakitásának elmesélése is, én az alapján cseréltem abban az egyben, amelyiket szétszedtem. Ha valakinek kell ez a LED-esités leirás, irjatok mert elküldöm.

Apropó, nem tudjátok, mi lett ezzel a fórummal, mert egy pár hete nem találom?

Link to comment
Megosztás:

áthelyezték meg megint áthelyezték

és ezt a levelet kaptam:

Előfordulhatott, hogy az utóbbi időben többször is próbáltad elérni az opelvectraklub.hu oldalt, de hibát jelzett. Ez egy szerver költöztetés miatt volt, amit a szolgáltató elfelejtett nekem jelezni. Közben megoldódott a dolog, de még így is van akinek a böngészője, vagy a Proxy-ja elmentette a régi útvonalat és ezért hiába írja be a domaint ugyan úgy hibát jelez.

Ha ilyen fordulna elő akkor az oldal linkje most a http://x156.dataglobe.hu/vectra/bbbbb/index.php

Természetesen a domain is ide mutat, de a fenti dolgok miatt előfordulhat hogy nem jelenik meg az oldal.

Link to comment
Megosztás:

Kiírta a BC, hogy Abendlich. Rückliht......

Ki is cseréltem a jobb első tompított izzót.A balnál már nem lennék ennyire boldog! :lol:

A többi izzó egyelőre okés..... :lol:

A baloldali cseréje sem vészes. Ki kell venni az aku és a fényszóró közti relédobozt és nőgyógyászkézzel máris hozzáférhető

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Van egy 2001-es B Vectrám.

Van benne egy Pio fejegység, ami megérett a cserére, csak a gyári CD-ket játsza le, és azt sem mindet. Nem hajtja meg a kijelzőt és a kormánygobok sem működnek.

Szeretnék egy új fejegységet, de nem ragaszkodom a Pio-hoz, viszont azt szeretném, hogy a kijelző és a gombok feléledjenek.

Milyen típust tudtok ajánlani?

Nagy elvárás nincs, ne legyen túl drága max 70k, USB, esetleg kékfog.

Milyen cuccot kell még hozzá beszerezni, hogy be lehessen kötni? (A 70k-ban a plusz cuccok is bele férhetnének :( )

Olvastam egy pár helyen, hogy interfész, vagy átalaktó (típustól függő, hogy melyik) kell hozzá, de nem volt egyértelmű sehol, hogy ez mit is jelent, melyik fejegységhez mi kell. Esetleg ha tudtok egy jó forrást az interneten.

Én eddig Blau, Pio, vagy Kenwood-ban gondolkodtam.

Köszi előre is.

Katarn

Link to comment
Megosztás:

VDO Dayton-nál az 50e körüli fejhez a legolcsóbb talána a kijelző+kormány adapter(mivel gyári beszállító). Viszont minőségbe nem szabad sokat várni tőlük.

Ha a kijelzőhöz nem ragaszkodsz teljesen, akkor van egy "paser" nevű gyártótól származó kis illesztő, amivel jópár fejet lehet kormányról a gyári gombokkal vezérelni. Nekem is ilyen van.

Link to comment
Megosztás:

VDO Dayton-nál az 50e körüli fejhez a legolcsóbb talána a kijelző+kormány adapter(mivel gyári beszállító). Viszont minőségbe nem szabad sokat várni tőlük.

Ha a kijelzőhöz nem ragaszkodsz teljesen, akkor van egy "paser" nevű gyártótól származó kis illesztő, amivel jópár fejet lehet kormányról a gyári gombokkal vezérelni. Nekem is ilyen van.

néztem net-en ezt a paser -t. Ez van neked is? Ennyi az ára, vagy olcsóbban is meglehet kapni?

És tényleg csak távirányítós fejegységhez lehet használni?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ennyi az ára.

Viszont több típusa van. Van ami a vezetékes távirányíthatóakhoz jó, és van ami az infrásokhoz. Ráadásul van ami jobban típusspecifikus, ahogy a gyártó oldalát néztem.

Nehogy véletlen egy egyszerűbbet adjanak el, ilyen áron.

Nekem az infrás van, és a lényeg, hogy tanítható. Vagyis, a lehetőségeken belül ki lehet választani, hogy melyik gombra mit tegyen.

Szóval az infrás csak infráshoz, a drótos(vezérlőszálas) meg a vezetékeshez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis technikai segítséget szeretnék kérni...

2001-es z18xe Vectrámban az ABS rendetlenkedik. Nekem kontakt hibának tűnik, mert sokáig nincs vele gond, és működik, néha viszont felgyullad az ellenőrző lámpája, és ilyenkor nem is működik. Aztán gondol egyet, és megint hajlandó rendesen dogozni.

A szervízben diagnosztika után valami hibásan meghúzott reléről beszéltek, de szerintem ők sem tudták, hogy mi is az ábra.

Mindenesetre egy új vezérlőt akartak megvetetni, amit ha csak nagyon nem muszáj, 250e-ért nem szívesen vennék meg.

Tudtok hasonló hibáról? Hol lehet megtalálni az ABS vezérlőt (hátha csak a csatlakozóján valamelyik láb nem érintkezik rendesen)?

Mindenféle segítséget előre is köszönök!

Gyuriss Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis technikai segítséget szeretnék kérni...

2001-es z18xe Vectrámban az ABS rendetlenkedik. Nekem kontakt hibának tűnik, mert sokáig nincs vele gond, és működik, néha viszont felgyullad az ellenőrző lámpája, és ilyenkor nem is működik. Aztán gondol egyet, és megint hajlandó rendesen dogozni.

A szervízben diagnosztika után valami hibásan meghúzott reléről beszéltek, de szerintem ők sem tudták, hogy mi is az ábra.

Mindenesetre egy új vezérlőt akartak megvetetni, amit ha csak nagyon nem muszáj, 250e-ért nem szívesen vennék meg.

Tudtok hasonló hibáról? Hol lehet megtalálni az ABS vezérlőt (hátha csak a csatlakozóján valamelyik láb nem érintkezik rendesen)?

Mindenféle segítséget előre is köszönök!

Gyuriss Gábor

Helló,

Nem vagyok egy technikai zseni, de elsőként nem a jeladók állapotát kellene lecsekkolni ?

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Nem vagyok egy technikai zseni, de elsőként nem a jeladók állapotát kellene lecsekkolni ?

Számomra is érdekes volt, hogy rögtön a vezérlőt kiáltották ki hibásnak. Ettől persze még lehet az a hibás, én sajnos nem láttam, hogy a diagnosztika mit mondott pontosan, de szerintem a szervizesek sem nagyon tudták, hogy mi is az...

GyG.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis technikai segítséget szeretnék kérni...

2001-es z18xe Vectrámban az ABS rendetlenkedik. Nekem kontakt hibának tűnik, mert sokáig nincs vele gond, és működik, néha viszont felgyullad az ellenőrző lámpája, és ilyenkor nem is működik. Aztán gondol egyet, és megint hajlandó rendesen dogozni.

A szervízben diagnosztika után valami hibásan meghúzott reléről beszéltek, de szerintem ők sem tudták, hogy mi is az ábra.

Mindenesetre egy új vezérlőt akartak megvetetni, amit ha csak nagyon nem muszáj, 250e-ért nem szívesen vennék meg.

Tudtok hasonló hibáról? Hol lehet megtalálni az ABS vezérlőt (hátha csak a csatlakozóján valamelyik láb nem érintkezik rendesen)?

Mindenféle segítséget előre is köszönök!

Gyuriss Gábor

Hello!

Itt nézz utánna a dolognak http://x156.dataglobe.eu/vectra/smf/index.php?topic=123.150

elég jól kivesézték a dolgot. :-)

By

Link to comment
Megosztás:

ez az abs a vectraklub oldalán szépen ki van vesézve, hogy mi is az oka, és mi a gm hozzáálása...

egyszerűen hanyag forrasztások, ezért aztán el nem ismert silány minőségű alkatrész beépítése, majd a user lehúzása, mert komplett akarják cserélni, miközben egy kecskeméti cég(tessék gratulálni már megint a kecsóiaknak) simán szétszedi, és pár forrasztás után úgy bocsájtja útjára a kocsit, hogy többé emiatt nem lesz gondja a usernek vele.

Érdekes, hogy főként az 1.8-as, B2 szériás vectrák hibája.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hello!

Itt nézz utánna a dolognak http://x156.dataglobe.eu/vectra/smf/index.php?topic=123.150

elég jól kivesézték a dolgot. :-)

By

Boldog Új Évet midenkinek!

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Kecskeméten a srác meg is csinálta kb. 2.5 óra alatt, számlásan 18e-ért.

Szétfűrészelte, újraforrasztotta, összeragasztotta, azóta nincs gond vele.

Üdv,

GyG.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.