Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 2 years later...

1996-os Opel Vectra B 2.0 16V-nek a fogyasztása nálam eredetileg 7.6-volt mikor megvettem. Utána nagyon elkezdett felkúszni, volt, hogy már 13 liter is volt. Aztán egy idő után be se indult az autó, kiderült a benzinadagoló miatt, kicserélték hát a szűrővel együtt. Most 7.6-8.5 körül ingadozik a fogyasztás, de ez városban biztos több lesz, mert a javítás óta főleg országúton mentem vele. Ennél lejjebb lehet esetleg vinni? Ha igen, hogyan? Pl. ha kicserélem a hengerfejtömítést, vagy más egyebet? 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Sono írta:

1996-os Opel Vectra B 2.0 16V-nek a fogyasztása nálam eredetileg 7.6-volt mikor megvettem. Utána nagyon elkezdett felkúszni, volt, hogy már 13 liter is volt. Aztán egy idő után be se indult az autó, kiderült a benzinadagoló miatt, kicserélték hát a szűrővel együtt. Most 7.6-8.5 körül ingadozik a fogyasztás, de ez városban biztos több lesz, mert a javítás óta főleg országúton mentem vele. Ennél lejjebb lehet esetleg vinni? Ha igen, hogyan? Pl. ha kicserélem a hengerfejtömítést, vagy más egyebet? 

Ez azért nem olyan vészes szerintem, az autodata szerint :

http://188N_vtelggggen.png

Én az 1.8-as Zafirát városban nem tudom 9 liter alá vinni. 

Hengerfej tömítést csak akkor szoktunk cserélni ha az rossz, átégett tehát a motor " hengerfejes" . Olaj van a vízben vagy víz az olajban, a motor eszi a vizet vagy az olajat, vagy valahol kifúj a tömítésnél, illetve valamelyik folyadék kifelé szivárog. 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Sono írta:

Nekem mondjuk az olajat azt eszi rendesen, meg a motor fedelének a pereme mellől szivárog is folyamatosan. 

Olajevés több dologtól is lehet akár gyűrű probléma akár szelepszár szimering, a felső részen meg általában szelepfedél alól szokott szivárogni. De ezek nem nagyon szólnak bele a fogyasztásba. Ez a leírás alapból F astrára készült, de nagy része érvényes ide is: https://www.opelforum.hu/topic/1759-a-fogyasztásnövekedés-lehetséges-okai/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.