Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.

Ma végre autó tulaj lettem. :)

Vettem egy 2.2 benzint, 2001/09- havi.

Érdekelne, hogy ki-milyen akkut ajánl bele. 55ah-val adták ide.

Sajnos csak egy kulcs van hozzá, úgyhogy majd erre a témára is rá kell mennem.

Ja és hogy, hogyan kell működtetni a tempomatot. Próbáltam, de vagy nem jöttem rá, vagy nem is működik.

Jó éjszakát Nektek!

 

:)

Link to comment
Megosztás:

Mégegy Z22SE Vectra. :icon1:

Akku: Nekem most egy 40-es elég, az 55 jó középút, de ha extra igényeid vannak, akkor akár 70 körülig is el lehet menni.

Tempomat: felső belső bekapcsolja, emeli a sebességet, felső hozzád közel lévő csökkenti a sebességet, alsó kikapcsol. Fék és kuplung kikapcsolja azonnal. Ha rágyorsítasz és visszaengeded, akkor az előzőleg beállíottat tartja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
21 minutes ago, daykiller írta:

Sziasztok!

Az után érdeklődnék, hogy B Vectra ECC-nél hol a fenében van a klíma- és a belső keringetés gomb? Ugyanis a kapcsolási rajz jelöli, de nem láttam egyetlen egy B Veki középkonzolon sem google-n keresve. Manuálisnál megvannak.
ECC == digitklíma.

Itt. Eco kapcsolja a klímakompresszort, mellette a belső levegő keringetés. Lent az off kikapcsol (és be is) mindent.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
  • 7 months later...
On 3/25/2010 at 7:51 PM, tgabika76 said:

 

Így van!

 

"Mit tehet a tulajdonos, ha a forgalmiban 2-es besorolás szerepel, de a kocsi '96 utáni vagy Euro2-es? A műszaki vizsgán jelzi az igényét, mire kiállítanak neki egy 4. környezetvédelmi osztályba tartozásról szóló műszaki adatlapot. Ezután az NKH által erre kijelölt vizsgálóállomáson kér egy műszaki szemlét, amely során a hatóság megállapítja a valós besorolást, és kiállítanak még egy műszaki adatlapot. A szemle díja 1770Ft. Ezzel az adatlappal az ügyfél elfárad az okmányirodába, ahol bejegyzik az adatmódosulást, ami a forgalmi engedély cseréjét is jelenti egyben. Ez további 6000Ft."

Nagyon régen volt már ez a post szóval felteszem a kérdést. Ez még mindig így megy?
Mert számomra a mostani szmogriadó alkalmával derült ki, hogy 4-es tehát Euro2-es van a forgalmiban. A vizsgalapon is ez szerepel. Az enyém 2001 évjárat Z18XE motorral, amit már Euro3-asnak irnak, valahol Euro4-nek. Az X18XE1-t irják Euro2-nek. De valahol már ezt is Euro3-nak. Szóval a lényeg, hogy biztos nem Euro2. De honnan szerzik az infót az illetékesek, mi alapján irják be? Nincs benne a nyilvántartásban minden motorkód? Most komolyan nekem kell még plusz vizsgára is rohangálnom, és kicsengetnem több ezer forintot? Egy Totalcar cikk szerint esetleg még nekem kell igazolást is szerezni a márkaképviselettől.  

Link to comment
Megosztás:

Z18XE Euro3-as motor. Azt nemtudom hogy lehetne elintézni, hogy a forgalmi engedélybe a megfelelő kód kerüljön, de valahogy biztos el lehet.

Pár éve, amíg volt piros matrica, egy csomó Euro2-es, és néhány Euro3-as benzines autónál rosszul 2-esnek volt rögzítve a kód, és piros matricával jártak. Azoknál a soron következő vizsgán - már aki vállalta a forgalmi engedély cserét -  beírták a rendes kódot, és megkapták a kék matricát is.

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Az X18XE nagy blokk (nem keverendő az X18XE1-el, mert az kicsi, bár az nem is volt B Vectrában), úgyhogy elvileg rámegy bármelyik nagyblokkos elsőkerekes váltó, legyen az F16, F18, F20 vagy F23 is, az áttétel szabadon választott. (az F17-es váltó nem jó, az kis blokkra való!) ilyen váltót találhatsz 1.8-2.0 Astra F-G, Vectra A-B, Calibra típusokban például, lényeg hogy benzinesből való váltó legyen.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Üdv mindenkinek.
Vettem egy 2002-es X20XEV es vectrát donornak az enyémhez. (enyém 1997-es szintén X20XEV) és most fedezem fel a benne lévő dolgokat.  
Tervben van sok dolog átépítése az enyémbe és B1 ből B2 készítése  :)
Érdeklődnék, hogy a képen említett dolog egy ajtóba szerelt légzsák??

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=13620200220_173537.jpg                                               
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=35620200220_173602.jpg                     

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gyuros írta:

Érdeklődnék, hogy a képen említett dolog egy ajtóba szerelt légzsák??
    

Nem, csak a vezérlője. A légzsák az ülés oldalában szokott lenni, a vezérlője azért van az ajtóban, mert oldalütközéskor az ajtó belsejében hirtelen megnövekedő nyomást észleli, és ez alapján nyitja a légzsákot. AMúgy pont ezért fontos az oldallégzsákos autóban a kárpit alatti vízzáró fólia megléte az ajtónál (ami a te képeden már hiányzik), mert nélküle nem tudja pontosan érzékelni az ajtóban történő nyomásnövekedést és nem fog műkösni a légzsák. :cool:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Nem, csak a vezérlője. A légzsák az ülés oldalában szokott lenni, a vezérlője azért van az ajtóban, mert oldalütközéskor az ajtó belsejében hirtelen megnövekedő nyomást észleli, és ez alapján nyitja a légzsákot. AMúgy pont ezért fontos az oldallégzsákos autóban a kárpit alatti vízzáró fólia megléte az ajtónál (ami a te képeden már hiányzik), mert nélküle nem tudja pontosan érzékelni az ajtóban történő nyomásnövekedést és nem fog műkösni a légzsák. :cool:

Szia.
Köszönöm a választ  :)  Ezt elég fontosnak gondolom, hogy megtudtam!! :)
Egyébként meg van a műanyag fólia is csak a képkészítés miatt leszedtem. ;)
 
És lenne még egy kérdésem.  A mellékelt képen esetleg ESP (menetstabilizátor) érzékelője az? Vagy mi más?
Ilyen érzékelő csak az autó anyósülés felőli oldalán van elől és hátul egy-egy.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=48120200221_115525.jpg                             

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gyuros írta:

Szia.
Köszönöm a választ  :)  Ezt elég fontosnak gondolom, hogy megtudtam!! :)
Egyébként meg van a műanyag fólia is csak a képkészítés miatt leszedtem. ;)
 
És lenne még egy kérdésem.  A mellékelt képen esetleg ESP (menetstabilizátor) érzékelője az? Vagy mi más?
Ilyen érzékelő csak az autó anyósülés felőli oldalán van elől és hátul egy-egy.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=48120200221_115525.jpg                             

 

11 perce, tgabika76 írta:

Ezt sajnos nem tudom, nekem nincs ilyesmi az autóban.:(

A fóliát amikor visszaragasztod, figyelj arra hogy légmentesen legyen a helyén, ne álljon el és ne is legyen kiszakadva!

Ha látni az érzékelőn számsort-kódot elvileg az alapján ki lehet googlezni hogy pontosan mi az. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Ezt sajnos nem tudom, nekem nincs ilyesmi az autóban.:(

A fóliát amikor visszaragasztod, figyelj arra hogy légmentesen legyen a helyén, ne álljon el és ne is legyen kiszakadva!

Rendben. Köszönöm figyelni fogok rá bár mire oda jutok hogy átépítsek mindent az enyémbe ebből a donor autóból az még odébb lesz :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

 

Ha látni az érzékelőn számsort-kódot elvileg az alapján ki lehet googlezni hogy pontosan mi az. 

Igen látni a számokat rajta. Rákeresgéltem és úgy fest, hogy Xenon lámpa senzor. Sima lámpa van benne pedig de látni ott egy nagyon sok vezetékes csatlakozót is ami tudomásom szerint a xenon lámpáé. 
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=35820200221_130550.jpg    

Egyébként az ESP (menetstabilizátor)-nak milyen alkatrészei vannak? Amiből megtudhatnám, hogy van-e benne.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, gyuros írta:

Igen látni a számokat rajta. Rákeresgéltem és úgy fest, hogy Xenon lámpa senzor. Sima lámpa van benne pedig de látni ott egy nagyon sok vezetékes csatlakozót is ami tudomásom szerint a xenon lámpáé. 
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=35820200221_130550.jpg    

Egyébként az ESP (menetstabilizátor)-nak milyen alkatrészei vannak? Amiből megtudhatnám, hogy van-e benne.

Konkrétan nem tudom, egy általános leírás a működéséről, amiből kábé meg lehet tudni mit figyel itt van: https://www.autoszektor.hu/hu/content/anyukam-erteni-foga-hogyan-mukodik-az-esp Alapesetben ha van benne akkor ugye gyujtáson világítani kellene egy kis piktogramnak a műszerfalon. Amikor kerestem a zafirát elég jól körbejártam a típust és azt találtam hogy ESP itt csak a 2 literes turbós OPC-ben van a többiben csak kipörgésgátló és blokkolásgátló. Persze piaconként eltérő lehetett a felszereltség, meg talán akkor lehetett ez pluszban rendelhető extra is. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, gyuros írta:

Egyébként az ESP (menetstabilizátor)-nak milyen alkatrészei vannak? Amiből megtudhatnám, hogy van-e benne.

Az ESP alapvetően az egyes kerekek forgási sebességét és a kormányszöget nézi. Az elsőhöz elegendőek a kerekeknél elhelyezett ABS jeladók, viszont a kormányszög bonyolultabb, ahhoz ugye kormányszögjeladó szükséges, az meg tudtommal teljesen hidraulikus működésű szervókormánynál nem volt, csak elektrohidraulikusnál vagy teljesen elektromosnál (nem tudom a B Vectrában milyen van). 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.