Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2019. 04. 11. at 20:26, kocka írta:

Ha szétszeded, vedd le az alapjárati léptetőt is takarítani, érdemes. A linken a második képen a lila karikában jobb oldalon az a kis hengeres, két 6-os csavar fogja. Sok féktisztítót neki, meg kompresszorral kifújni tisztára.

Igen, őt ismerem, de alapjáratommal nincs baj abszolút és nem szedtem le, mert ugye kell új tömítés ha már lekapom és hétvége volt. Érdekes, hogy tegnap pl. teljesen tünetmentes volt, ma pedig hazafelé jövet drónozásból újra nekiállt szórakozni... Csináltam egy olyat, hogy laptopom menet közben rádugtam és egy diag programmal lementettem az élő adatokat (kb. 40 féle adatot), de nem tudom, hogy mit nézzek, mert rengeteg minden van...  Az viszont látszik amikor a check engine kigyullad vagy épp elalszik, vagy úgy indulok, hogy már világít. Esetleg nem ismersz senkit aki elemezni tudná, vagyis tudná, hogy melyik értéknél jó vagy épp rossz a túl alacsony vagy túl magas?  Esetleg egy fórumtárs? A héten be vagyok jelentkezve egyébként is szerelőhöz, de ha rájönnék magam a hibára, akkor nem kellene elvinnem, mert ők is el vannak havazva, nem volt egyszerű az időpont...

Link to comment
Megosztás:

22 órája, csabex írta:

Igen, őt ismerem, de alapjáratommal nincs baj abszolút és nem szedtem le, mert ugye kell új tömítés ha már lekapom és hétvége volt. Érdekes, hogy tegnap pl. teljesen tünetmentes volt, ma pedig hazafelé jövet drónozásból újra nekiállt szórakozni... Csináltam egy olyat, hogy laptopom menet közben rádugtam és egy diag programmal lementettem az élő adatokat (kb. 40 féle adatot), de nem tudom, hogy mit nézzek, mert rengeteg minden van...  Az viszont látszik amikor a check engine kigyullad vagy épp elalszik, vagy úgy indulok, hogy már világít. Esetleg nem ismersz senkit aki elemezni tudná, vagyis tudná, hogy melyik értéknél jó vagy épp rossz a túl alacsony vagy túl magas?  Esetleg egy fórumtárs? A héten be vagyok jelentkezve egyébként is szerelőhöz, de ha rájönnék magam a hibára, akkor nem kellene elvinnem, mert ők is el vannak havazva, nem volt egyszerű az időpont...

Én fejér megyei vagyok, itt helyben van egy szerelő, akihez én jártam még megvolt a Vectrám, mivel neki is Opelje van, ért is hozzá, de gondolom neked valaki Bp-i kellene..

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 15. at 19:46, kocka írta:

Én fejér megyei vagyok, itt helyben van egy szerelő, akihez én jártam még megvolt a Vectrám, mivel neki is Opelje van, ért is hozzá, de gondolom neked valaki Bp-i kellene..

Köszi, de igen, Bp-i vagy környéki lenne jó, viszont ma voltam egy szerelőnél aki csak opelekkel foglalkozik és gyári tech2-je is van. Végignézett mindent ami lehet, de végül az derült ki, hogy mégsem magyaráz hülyeséget a motorvezérlő amikor a P0100-at írja és alacsony feszt érzékel a légtömegmérőnél. Kérdés, hogy melyik fesz :D A betáp része, vagy a jeladó része... Most durvult a helyzet, mert van hogy abszolút nem tartja az alapjáratot és megáll menet közben :D Ne tudd meg milyen szar bal lábbal fékezni, mert azt hiszik be vagyok ***va :D Ja és ráadásul motorvezérlőt is cseréltem, mert volt egy donorom, de a hiba ugyanúgy fentáll sajnos :( Kábelek kimérve és mindegyiknél kevesebb mint egy ohm van, vagyis kontakt hibának nyoma sincs. Most már egy zsír új légtömegmérőt veszek és kipróbálom, mert eddig 2 gyári bontottat cseréltem, de mindkettővel fennállt a hiba. Most már vicc kategória ez, hogy gondol egyet és megvadul, aztán megint megy egy jó ideig... 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Tegnap hazafelé jövet M3-asn egyszer csak leállt a motor 2.2 diesel Y22DTR. kombi Vectra.Semmi hibalámpa vagy rángatás, csak megállt. Hazahúztak (kb 1 hete volt üzemanyagszűrő csere), indítózok és olyan, mintha nem kapna üzemanyagot. Leszedem a szűrőház fedelét és azt látom, hogy félig van csak.Elmentem benzinkútra 5 liter diesel, majd feltöltöm a szűrőházat és a maradékot a tankba. Kb 1 perc indítózás után elindult. Azóta mentem már kb 30km, semmi gond.Én a következőre gyanakszom. Ami felszívja az üzemanyagot a tankból lehet hogy az alja már koszos és alul nem tudta szívni?Az eset akkor volt, amikor már csak 130 km volt az autóban. Tehát megtankoltam mikor beindult és összesen a hozzáadott 5 Literrel együtt 48 Litert tankoltam bele. Elvileg ennek 60 Literes a tankja, így durván 12-15 liter volt még benne. Kicsit hosszúra sikerült, de a kérdés, lehet az AC puma a hibás vagy tényleg lehet, hogy a szűrő eltömődött és mikor töltöttem bele azt fentebbről szívta, így elindult? Milyen szűrőt kell ide vennem? Tud valaki hozzá cikkszámot?
Módosítva : Bugge
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 

Olyan gondom van hogy nem règen vettem egy Vectra b 2,2 Z22se motorkódosat most kiírja a P0378 hibakódot ès 1500 - 2000 fordulatszám között rángatta az autó de ha odalèpek neki abba hagya  lehet a kèt dolog között összefüggés vagy más a problèma valaki esetleg találkozott ilyen dolgokkal. Köszönöm a választ

Módosítva : Km30
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 1998-as Vectra B-t, 1.6-os benzines. Egy- két hónapig nem is volt vele semmi orvosolhatatlan. Vasárnap viszont csinált egy olyat menetközben, hogy lámpánál megállva a motor felpörgött 4-5.000 fordulatra és nem esett vissza a fordulat. Azóta még indításnál is 4000 fordulaton pörög a motor.
Hol keressem a hibát? Mi lehet vele a gond?
Válaszokat előre is köszönöm

Módosítva : Gaby77
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 05. 24. at 13:45, Zulu írta:

Sétálj be a márka szervizbe ha nem bízol a kis boltokba! 5w30 a gyárija. 1700ft környékén szokták adni literjét attól függően milyen kedvük van! Én mindig ott veszem a gyári gm olajat. De a bárdiba és unixba is adnak neked gm olajat. Felejtsd el a "neten olcsóbb" hozzá állást!

Ha kalapács üveghangú motort és rövid élettartalmú motort akarsz nyugottan használj 5w30 olajt

 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 24. at 12:21, Bugge írta:
Tegnap hazafelé jövet M3-asn egyszer csak leállt a motor 2.2 diesel Y22DTR. kombi Vectra.Semmi hibalámpa vagy rángatás, csak megállt. Hazahúztak (kb 1 hete volt üzemanyagszűrő csere), indítózok és olyan, mintha nem kapna üzemanyagot. Leszedem a szűrőház fedelét és azt látom, hogy félig van csak.Elmentem benzinkútra 5 liter diesel, majd feltöltöm a szűrőházat és a maradékot a tankba. Kb 1 perc indítózás után elindult. Azóta mentem már kb 30km, semmi gond.Én a következőre gyanakszom. Ami felszívja az üzemanyagot a tankból lehet hogy az alja már koszos és alul nem tudta szívni?Az eset akkor volt, amikor már csak 130 km volt az autóban. Tehát megtankoltam mikor beindult és összesen a hozzáadott 5 Literrel együtt 48 Litert tankoltam bele. Elvileg ennek 60 Literes a tankja, így durván 12-15 liter volt még benne. Kicsit hosszúra sikerült, de a kérdés, lehet az AC puma a hibás vagy tényleg lehet, hogy a szűrő eltömődött és mikor töltöttem bele azt fentebbről szívta, így elindult? Milyen szűrőt kell ide vennem? Tud valaki hozzá cikkszámot?

Mennyi Km az autóban és nyikorognak e résolaj csövek mikot megnyomogatod. Nekem is volt ilyen hiba és az el öregedet résolajcsövek és annak T csatlakozói azon mikor repedések okoztak..Diselen nincs Külön AC pumpa!!

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv mindenkinek..
Kis megerősítésre lenne szükségem illetve kérdésem is lenne..
X20XEV  F18 váltó ahhoz 220 as átmérőt illetve 24 db fogszámú tárcsát ír. Ilyen is van a kocsiban..  A kérdésem az lenne, hogy lehet-e na meg érdemes-e nagyobb átmérőt belerakni? 
A lendkerék méretéből ítélve elférne benne nagyobb is. Normál lendkerék és nem kettős tömegű. Luk illetve Sachs márkába gondolkodom.
Válaszokat előre is köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítségért fordulok hozzátok, hogy merre induljak el egy problémával?

Van egy 1.8-as benzines vectrám 140ekm-el! Egy ideje elkezdett rángatni alacsony fordulaton! A 3- hengerben elég ramaty volt a gyertya! Gyertyák és a trafó cserélve lett! Szépen is ment, de párszáz km után leellenőrizve a 3. hengernél megint szennyeződik a gyertya, aminek gondolom megint dadogás lesz a vége! Olajat, vizet nem eszi, fogyasztás is jó! Annyi, hogy hidegen valahol hallható kattogó hang! Nem tudom mire gondoljak. Ez a lerakódás összejöhet kisebb szimering vagy hidrotőke hibákból, vagy valami komolyabb dolog állhat mögötte?

Link to comment
Megosztás:

48 perce, tplayer írta:

Sziasztok!

Segítségért fordulok hozzátok, hogy merre induljak el egy problémával?

Van egy 1.8-as benzines vectrám 140ekm-el! Egy ideje elkezdett rángatni alacsony fordulaton! A 3- hengerben elég ramaty volt a gyertya! Gyertyák és a trafó cserélve lett! Szépen is ment, de párszáz km után leellenőrizve a 3. hengernél megint szennyeződik a gyertya, aminek gondolom megint dadogás lesz a vége! Olajat, vizet nem eszi, fogyasztás is jó! Annyi, hogy hidegen valahol hallható kattogó hang! Nem tudom mire gondoljak. Ez a lerakódás összejöhet kisebb szimering vagy hidrotőke hibákból, vagy valami komolyabb dolog állhat mögötte?

Üdv...ha mindíg ugyanannál a hengernél szennyeződik a gyertya lehet gondolni akár mechanikai hibára is például olajlehúzó gyűrű hibára, vagy hengerenkénti injektornál befecskendezési problémára is. De amig nem jön elő újból a probléma nem érdemes kutakodni, ki tudja az előző esetben mikor jutott el odáig hogy rángatni kezdjen. 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, zotya975 írta:

Üdv...ha mindíg ugyanannál a hengernél szennyeződik a gyertya lehet gondolni akár mechanikai hibára is például olajlehúzó gyűrű hibára, vagy hengerenkénti injektornál befecskendezési problémára is. De amig nem jön elő újból a probléma nem érdemes kutakodni, ki tudja az előző esetben mikor jutott el odáig hogy rángatni kezdjen. 

Köszönöm az infót!

Sajnos pedig trafó, gyertyacsere és párszáz km után kezd ismét ugyanannál a hengernél előjönni a szennyeződés! Most megtisztítottam, de legközelebb valószinü várok amíg esetleg tényleg elkezd dadogni is!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
8 órája, mtz95 írta:

Sziasztok! Van egy problémám,vettem júniusba egy B Vectra-t 1.6 benzin(x16XEL) 1999,vezérlés csere után ez a hiba jelenség van:

 

8 órája, mtz95 írta:

Sziasztok! Van egy problémám,vettem júniusba egy B Vectra-t 1.6 benzin(x16XEL) 1999,vezérlés csere után ez a hiba jelenség van:

 

 

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az is lehet hogy át ugrott volna a vezérlésem,mert mentem egy sík úton picit oda lépek neki hogy picit tisztuljon a rendszer, 110 nél olyan mint ha meg randult a kocsi,de amikor el jöttem szerelőtol akkor nem volt ilyen baja

Módosítva : mtz95
Link to comment
Megosztás:

1 óra, mtz95 írta:

Amúgy az is lehet hogy át ugrott volna a vezérlésem,mert mentem egy sík úton picit oda lépek neki hogy picit tisztuljon a rendszer, 110 nél olyan mint ha meg randult a kocsi,de amikor el jöttem szerelőtol akkor nem volt ilyen baja

Igazából ezt csak úgy lehet ellenőrizni ha megbontod és megnézed hogy lent-fent jelen van-e minden. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Vectra B 2.0 16V 1996-os benzines autóval lenne olyan gondom, hogy nem mindig gyorsul kellőképp azonos útviszonyok mellett sem. 4-es 5-ös sebességfokozatban ha odalép neki az ember pl. előzéskor, általában érezni, hogy meglódul az autó és elkezd húzni, előfordul viszont, hogy nem lódul meg, csak cammog, úgy kúszik fel nagy nehezen a sebesség, hiába nyomom akár padlóig.

Valamint egy másik probléma, hogy 1-es sebességfokozatban mindig nagyon lomha. Mikor elindul az ember, 2-es fordulatszámig még húz, de afölött nem nagyon érezni extra erőt, a mutató már fenn jár 3-as 4-es fordulatszámnál, a motor bőg, de az autó alig megy. Ez azért zavaró, mert meredek lejtőn induláskor ha utána 2-esbe váltok, sokszor csak kicsin múlik, hogy nem vész el az erő és fullad le az autó. Mert 1-esben nem gyorsult be eléggé.

Mi lehet ezeknek a problémáknak az oka? A benzinadagoló és a szűrő most volt cserélve, tehát az kilőve. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.