Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2016. 09. 18. at 19:39, Adam1 írta:

Úgy kerül bele a olaj, hogy a motorral megetetik a kartergázát. Ebben van valamennyi olajpára. E az olajpára lecsapódik a hideg felületeken, és olaj lesz belőle. Minél kopottabb a motor, annál több kartergázt, illetve olajpárát termel, amiből mind több olaj kerül be a szívótorokba.

Köszi a választ.
Ebben csak az az újabb érdekesség, hogy amikor leszedtem hát kb fél deci olaj kifojt belőle majdnem. 
Ha olyan kopott lenne a motor akkor gondolom nem indulna pöccre és a műszakin sem felelne meg meglepően jól. Na meg nemrég cseréltem hengerfej tömítést ami által láttam a hengerfalak állapotát amik gyári méretűek és nem látszott rajtuk oj mértékű kopás. A végnyomás értékek pedig 15 bárt mutatnak (a jó tartomány 12-15 bár)
Ez számomra csak újabb kérdés így :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek, amit írsz, nem jelentenek semmit.

Nemtudom, milyen motorod van, de az X20XEV-nél lehet felrakni kartergáz lecsapatót. Ez elvileg kicsapatja az olajat a kartergázból, és visszafolyik a motorba. Próbáld meg. Gyári alkatrész, csak nem mindegyik motoron van fent.

Cromaxnál tudzs beszerezni.

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gyuros írta:

Köszi a választ.
Ebben csak az az újabb érdekesség, hogy amikor leszedtem hát kb fél deci olaj kifojt belőle majdnem. 
Ha olyan kopott lenne a motor akkor gondolom nem indulna pöccre és a műszakin sem felelne meg meglepően jól. Na meg nemrég cseréltem hengerfej tömítést ami által láttam a hengerfalak állapotát amik gyári méretűek és nem látszott rajtuk oj mértékű kopás. A végnyomás értékek pedig 15 bárt mutatnak (a jó tartomány 12-15 bár)
Ez számomra csak újabb kérdés így :D

De azt nem tudod mennyi idő alatt gyűlt össze ott az a fél deci olaj...ez nem jelenti azt hogy kopott a motor. Minden motornak van kartergáza, mert a dugó nem úgy van belekalapálva a hengerbe, valamennyi égéstermék, vagy éppen a hideg motornál a hengerfalon lecsapódó üzemanyag lejut, amit ( meg a felkavart olajpára egy részét)a nyomás meg felhoz a szelepfedél alá majd a szívótorokba. Aztán ahol tud kicsapódik, és visszacsorog, ahol meg olyan a kialakítás összegyűlik. Ami meg továbbmegy az szennyezi a pillangószelepet, alapjárati motort..stb.

Link to comment
Megosztás:

Ezt most konkrétan tudom hogy 3 hónap sem volt. (le volt véve a fojtószelepház utána nem egész 3 hónap múlva le lett szedve ismét, előtte utánna kifojattam ami volt benne olaj)  A fojtószelepnél pedig elég olajos szokott lenni ha leszedem a rámenő gumicsövet belül.. Na mind 1.

Módosítva : gyuros
Link to comment
Megosztás:

7 perce, gyuros írta:

Ezt most konkrétan tudom hogy 3 hónap sem volt. (le volt véve a fojtószelepház utána nem egész 3 hónap múlva le lett szedve ismét, előtte utánna kifojattam ami volt benne olaj)  A fojtószelepnél pedig elég olajos szokott lenni ha leszedem a rámenő gumicsövet belül.. Na mind 1.

Mindíg is olyan lesz, hacsak nem építesz be egy lecsapatót. 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, gyuros said:

Ezt most konkrétan tudom hogy 3 hónap sem volt. (le volt véve a fojtószelepház utána nem egész 3 hónap múlva le lett szedve ismét, előtte utánna kifojattam ami volt benne olaj)  A fojtószelepnél pedig elég olajos szokott lenni ha leszedem a rámenő gumicsövet belül.. Na mind 1.

Ez lesz a te embered:

https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/kartergaz_rendszer_alkatreszei/olajlevalaszto_opel_vectra_b_omega_b_1_8_2_0_49781

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Ha minden jólmegy nemsokára tulaja leszek egy x25xe-nek. Az lenne a kérdésem, hogy a vezérlés feszítőgörgőjét milyen gyakran szokták ennél a motornál cserélni? Borzasztó ára van, kb 80 kornyéke, vagy nem szokták felújítani, felújjíttatni?

Ennél a motornál vezérléscseréhez szükséges valami spec szerszám? Rögzítő cuccokra gondolok.

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 04. at 22:36, Adam1 írta:

Szerintem ne vedd meg. Keress inkább egy X20XEV-t. Eszik az is eleget, de legalább nem problémás. Sőt, benzinesben a leginkább strapabíró motor.

Nem vectraban van , astra, es papiros, es nem jol remlett, c25xe, de gondolom nemigazan van kulonbseg a ketto kozott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! van egy 97-es évj. 2.0 DTi B vectram. x20DTH motorkódos.

A problémám az lenne, hogyha alacsony fordulaton megyek vele 1-2 km-ert ( pl: 5ödikbe 90-el) el kezd világítani a check lámpa és az autó ellustul, hiába padlózom nem akar gyorsulni, padlón tartom a gázt vagy( kuplung be s felpörgetem) ekkor elalszik a check lámpa s 2-3mp után megint normálisan húz és megy.

Valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?

Segítséget előre is köszönöm Üdv: Mintike

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Mintike írta:

Sziasztok! van egy 97-es évj. 2.0 DTi B vectram. x20DTH motorkódos.

A problémám az lenne, hogyha alacsony fordulaton megyek vele 1-2 km-ert ( pl: 5ödikbe 90-el) el kezd világítani a check lámpa és az autó ellustul, hiába padlózom nem akar gyorsulni, padlón tartom a gázt vagy( kuplung be s felpörgetem) ekkor elalszik a check lámpa s 2-3mp után megint normálisan húz és megy.

Valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?

Segítséget előre is köszönöm Üdv: Mintike

Ha van hibalámpa akkor van hibakód is, ki kell olvastatni és megmondja mi baja. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Mintike írta:

Sziasztok! van egy 97-es évj. 2.0 DTi B vectram. x20DTH motorkódos.

A problémám az lenne, hogyha alacsony fordulaton megyek vele 1-2 km-ert ( pl: 5ödikbe 90-el) el kezd világítani a check lámpa és az autó ellustul, hiába padlózom nem akar gyorsulni, padlón tartom a gázt vagy( kuplung be s felpörgetem) ekkor elalszik a check lámpa s 2-3mp után megint normálisan húz és megy.

Valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?

Segítséget előre is köszönöm Üdv: Mintike

Szia 

Nekem vákumcső lyukas volt ugyanezt csinálta 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlök mindenkit.

Még új vagyok a fórumon, de lenne egy kérésem hozzátok. Van egy X18XE tipusú motorral szerelt B Vectra aminek a vákuum csövei nincsenek a helyükön és nem lehet kikövetkeztetni, hogy mi hová megy. Az EGR szelepre nem megy cső és a kipufogó kornyékén lévő nagyobb vákuum szelepre se (kettő vastagabb gumicső megy rá, nemtudom mi a szerepe, de kiváncsi volnék rá). Ha kérhetném és volna itt valakinek hasonló tipusú motorral szerelt jármű, akkor legyen szives és fényképpezze le, hogy mi és hová megy. Előre is köszönöm.
 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, borisz94 írta:

Üdvözlök mindenkit.

Még új vagyok a fórumon, de lenne egy kérésem hozzátok. Van egy X18XE tipusú motorral szerelt B Vectra aminek a vákuum csövei nincsenek a helyükön és nem lehet kikövetkeztetni, hogy mi hová megy. Az EGR szelepre nem megy cső és a kipufogó kornyékén lévő nagyobb vákuum szelepre se (kettő vastagabb gumicső megy rá, nemtudom mi a szerepe, de kiváncsi volnék rá). Ha kérhetném és volna itt valakinek hasonló tipusú motorral szerelt jármű, akkor legyen szives és fényképpezze le, hogy mi és hová megy. Előre is köszönöm.
 

Biztos tud segíteni valaki előbb-utóbb, de szerintem gyorsabb ha a Google képekben keresel rá a motorkód alapján a motorra, egy kis nézegetéssel szerintem mindegyik csőre ráakadsz. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Egyik kedves ismerősöm beletette a bogarat a fülembe hogy mi lenne ha kicserélnénk az injektort egy c20se injektorra. Az enyém x16xel. A kérdés a következő lenne: Méretben passzol a 2 injektor vagy felejtős a felvetés? Esetleg valaki csinált már hasonlót?

 

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Orpheus4 írta:

Sziasztok! 

Egyik kedves ismerősöm beletette a bogarat a fülembe hogy mi lenne ha kicserélnénk az injektort egy c20se injektorra. Az enyém x16xel. A kérdés a következő lenne: Méretben passzol a 2 injektor vagy felejtős a felvetés? Esetleg valaki csinált már hasonlót?

 

Semmi értelme. Lambda szabályozás van. Mondhatnánk, hogy hú meg ha meg de, esetleg teljes terhelésen!? lenne értelme, de csak akkor, ha tű pontosan fordulatszám és terhelés függvényében tartaná a 0.85-ös teljesítmény keveréket. De ne fogja. Egy 1.6-os motornak nyilván kisebb a légnyelése, mint egy 2.0-nak. Így gyakorlatilag illeszteni kéne a motorhoz, azaz fékpadon brutál sok mérést végezni és egy ecu-ban a jellegmező térképet átírni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, HaPetya írta:

Semmi értelme. Lambda szabályozás van. Mondhatnánk, hogy hú meg ha meg de, esetleg teljes terhelésen!? lenne értelme, de csak akkor, ha tű pontosan fordulatszám és terhelés függvényében tartaná a 0.85-ös teljesítmény keveréket. De ne fogja. Egy 1.6-os motornak nyilván kisebb a légnyelése, mint egy 2.0-nak. Így gyakorlatilag illeszteni kéne a motorhoz, azaz fékpadon brutál sok mérést végezni és egy ecu-ban a jellegmező térképet átírni.

Köszönöm szépen a lényegteljes választ :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor lenne értelme, ha a hengerfejben a beömlő járatok fel lennének bővítve, hogy több levegő jusson be. A lökettérfogat állandó, így kicsivel több levegőt úgy lehet bejuttatni, hogy a szóvócsatorna ellenállását valahogy csökkented.

Központi injektoros motornál ezt a tuningot lehet alkalmazni (pl régi 8 szelepes opel motorok), hogy egyel nagyobb injektort raksz rá, meg a szelepek nyitását növeled. Persze így alapjáraton elveszti a motor az egyenletes járását, de fprdulaton erősebb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.