Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Rendhagyó kérdésem volna! 2000 DTI B Vectrahoz kell légtömegmérő, de mivel nem olcsó és ha netán mégsem az a hibaforrás, nem szeretnénk megvenni fölöslegesen. Volna e valakinek kölcsibe próbára, akár bontott is. Letennénk az árát természetesen kaució képpen!

Ha valaki tud segíteni, előre is köszi ;) :roll:

Link to comment
Megosztás:

Keríts egy ismerőst akinek van tech-2-je, kérd meg, hogy üljön be a kocsiba egy körre a tech-2-vel. Próbáljátok előidézni a hibát és olvassatok hibakódot. Ilyen hibát az EGR rendszer meghibásodása is okozhat illetve okozott nálam. Ha van egy kis kézügyességed és műszaki érzéked, akkor nézz be a motorháztető alá, és ellenőrizd az egr szelephez futó vékony vákuumcsöveket és annak csatlakozásait, mert ha falsot szív a vákuum rendszer akkor az egr szelepet nem tudja kiemelni a vezérlő tekersz, az ecu meg rossz egr szelepet regisztrál. Ha leállítod az autót a hibakód törlődik a computerből a következő olyan esetig míg a hiba nem jelentkezik.

Az egr szelep a fekete ekoteknő feliratos burkolat első része alatt van egy kb 5-6 centis átmérőjű fekete korong a teteje. Ebbe megy be szemből nézve jobbról egy kb 3 mm átmérőjű fekete vákummcső (egy darabig a motortakaró alatt van), ami a dekni alól jobbra távozik és az akkumulátor mögött megy el az akku mellett jobbra található két hengeres szelepig. Ellenőrizd a vákuumcsövek állapotát, valamint az azokat összekötő fekete gumi toldatokat, nem-e lyukasak, repedtek.

Sajna nálam főleg alacsonyabb fordulaton jelentkezett a dolog így lehet nálad tényleg a légtömegmérő a ludas, de első körben nézzétek meg diagnosztikával.

Link to comment
Megosztás:

Kösz az ötletett Gyugyo.majd meglátogatom a srácot!amúgy is van dolgom pesten és Százhalombatta útba esik!

Szia!

Szivesen! :lol:

A srác engem is kivitt kocsikázni és közben rá volt dugva a computerre a laptop és így menet közben tudott meggyőzödni a hibáról, mert produkált neki az auto.Meg is találta a hibaforrást és megjavította az autómat ami akkor egy 2000 16v "A" Vectra volt. Hozzáteszem, hogy mielőtt Őt megismertem, 1,5 évig nézegették hozzáértő szerelők- Tisztelet a kivételeknek!- de senki még makogni sem tudott hozzá. Egyébként, csak tegnap nem jutott eszembe, ill nem írtam meg neked, de biztos olvastad, hogy keresek légtömegmérőt ugyan ahhoz a tipushoz, ami neked van.A kollégám járt a Márknál és a légtömegmérő hibáját diagnosztizálta.

Na ennyi, sok sikert!

Majd ird meg L.SZ. hogy mi lett az eredmény ;)

Üdv :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. Nekem 2001-es 2.0DTI vectrám van.A műszerfal közepéről egy rendkívül idegesítő zörgés hallható, már nem túl rossz úton is. Ha valaki esetleg már találkozott a jelenséggel és talált rá megoldást akkor megoszthetná velem/ünk/.Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

:shock:

hát ha jól belegondolok, egy azaz egy olyan embert tudnék mondani, akinek van tech2-je....

Nem kell hozzá echte gyári tech-2, akadnak kompatibilis eszközök pl brainbee 6000 amivel szépen lehet diagnosztizálni ezeket a problémákat és előfordulhat kisebb szervizekben is. Két-három embert én is ismerek aki ilyenhez hozzáfér. Motorikus hibákhoz elég lehet a obd-2 interfész és egy noteszgép is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

sziasztok!

Van egy 2001 2,0 DTI Vectrám és nem találom rajta az olaj szűrőt. Azt már megtudtam, hogy ennél a motornál már nem az 1,7 TDS nél megszokott kemény házas szűrő van, hanem egy beépített puha szűrő. Azt azonban nem találom, hogy hol helyezkedik el ez a szűrő. Tudna valaki segíteni nekem ebben (egy hozzávetőleges leírással)?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Van egy 2001 2,0 DTI Vectrám és nem találom rajta az olaj szűrőt. Azt már megtudtam, hogy ennél a motornál már nem az 1,7 TDS nél megszokott kemény házas szűrő van, hanem egy beépített puha szűrő. Azt azonban nem találom, hogy hol helyezkedik el ez a szűrő. Tudna valaki segíteni nekem ebben (egy hozzávetőleges leírással)?

100_2888.JPG

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

100_2889.JPG

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

ime az olajszűrő. Vigyázz a szerelésnél mert műanyag és a meghúzásnál elrepedhet. A ház marad, a szűrőbetétet cseréled és 2db tömítést. Egyik tömítés fölül a menet nyakán, másik alul a pálca végén. Pálca a szűrőbetét közepén lenyúlik és egyeb van a fedéllel. Célszerű az intercooler gumicsövét a motor felől lekötni, könnyebb a hozzáférés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én egy 1996-os Opel Vectra 1.7 TDI-t szeretnék venni, és kíváncsi lennék a fogyasztására. Nekem ez nagyon fontos, mert Esztergom - Pest között fogok ingázni minden nap, (napi 130 km).

Szóval ha valakinek ilyen Vectrája van, vagy tudja hol lehet ennek utánanézni, megköszönném!

Szia !

Jobbat én nem tudok mondani, nézelődj itt 1 kicsit : http://www.nepitelet.hu/?op=modell&cat_id=962

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én egy 1996-os Opel Vectra 1.7 TDI-t szeretnék venni, és kíváncsi lennék a fogyasztására. Nekem ez nagyon fontos, mert Esztergom - Pest között fogok ingázni minden nap, (napi 130 km).

Szóval ha valakinek ilyen Vectrája van, vagy tudja hol lehet ennek utánanézni, megköszönném!

Biztos vagy te abban az 1.7-ben nem inkább 2.0?

Kicsike lesz talán az a moci, nehogy az legyen, hogy erölködni fog a motor a nagy kaszniban és ez okoz mejd picit magasabb fogyit. Nem tudom mennyit ehet az 1.7, de az én X20DTH (2.0DTI 16V) kb 5-6l város de finoman, országúton 90-110 tempomat kb 4-5L. Persze 180-nál biztos megeszi a 8-at is :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, még arra lennék kíváncsi, hogy milyen várható javítási költségei lesznek, ha veszek egy ilyen 10 év körüli Diesel Vectra-t? (Ahogy nézegettem mindegyikben kb 150e Km van) Sokan mondják, hogy használt Diesel-t venni nagy zsákbamacska....

Pl.: hogy bírja a téli reggeleken az indulást?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

HI!!! van egy nagy problémám SEGITSETEK!!!!!!!!! Tönkrement a szervopumpa a vectrámba(2.0 DTI 16V x20dth) kicserélték. szernecsére tudtam szerezni egy gyári opelt olcson(zsir ÚJ) mert ugye csak ez jooo ebbe a tipusba, semmi más. Futott 20ezer km-t de megint olyan a hangja mint az állat és habosodik az olaj. megint gatterra fog menni. De nem hiszem el hogy ezek csak ennyit tudnak. Mivel 150ezer forint. Segitsetek kérlek. nem akarok 4 havont 150-ért szivattyukat vásárolni elöre is köszi...E-mail: wazeee@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A segítségetek kérném! Van egy 1998ban gyártott Vetra "B" DTi2.0 Caravanom. Tudok-e hozzá valamilyen felhasználoi kézikönyvet, szerelési útmutatót, hogy minden kisebb bajjal ne keljen autószerelőhöz rohangálnom.

E-mail címen:gajdi79@freemail.hu

Előlre is köszi

Az http://www.dataglobe.hu/vectra/bbbbb/index.php oldalon talász Vectra B használatit és szerelési útmutatót, a letöltés rovatban. Sajnos a te (és az én) motortipusod nem szerepel ebben a könyvben, de azért sok hasznos információt találhatsz benne a Vectra B vel kapcsolatosan.

Tudomásom szerint nem létezik magyar nyelvű szerelési útmutató ehhez a motortípushoz, de ha rábukkansz, akkor én is vevő lennék rá.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.