Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Elvileg a 195/65 R15 az egyik gyári méret. Ezen kívül még a 175/70 R14, és a 185/70 R14 nevezhető gyári méretnek.

Ezeket nemtudom milyen megfontolásból találták ki. 

A 195/60 R15 ellenben nem gyári méret, annak ellenére, hogy a fent felsorolt gyári méretű kerekek között van átmérőben.

És nem utolsósorban szerintem ez a legideálisabb méret. Téliben pedig a 185/65 R15. 

Arra figyelj, hogyha most pontos a km órád, akkor a 195/65-el lehet, hogy kevesebbet fog mutatni, mint amennyivel valójában haladsz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Astra G-ben volt vele minimális tapasztalatom. Középkategóriás rugónak számít, nyilván nem egy Eibach, de azért nem is FK. Bár nekem az FK-val sincs bajom, az is (akárcsak a Vogtland) élettartam garanciát vállal a rugóira, bár érdekes módon oda van írva hogy ez Magyarországra nem érvényes :/ Nyilván hallottak már a magyar utak állapotáról...

Ebből kiindulva a tartósság is attól függ hogy hogyan használod: én például a csatornafedeleket is kerülgetem, a fekvőrendőrök előtt meg teljesen megállok, és egyesben, 5km/h-val megyek át rajtuk. És az ültetőrugóim 6 éve élnek és virulnak, kutya bajuk.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Üdv.

A kormányművem a bal oldali axiál csuklónál elkezdte fsni az olajat.

A helyén szimering cserével lehet orvosolni (kis kinlódással-ügyeskedéssel)? 

Vagy motorkiszerelés, kormánymű kiszerelés, teljes felújítás kell?
Van vkinek tapasztalata, ötlete?

Köszi

 

Vectra B kombi, 1998, 2liter dízel, 74Kw

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 03. at 11:45, csillag6600 írta:

Üdv.

A kormányművem a bal oldali axiál csuklónál elkezdte fsni az olajat.

A helyén szimering cserével lehet orvosolni (kis kinlódással-ügyeskedéssel)? 

Vagy motorkiszerelés, kormánymű kiszerelés, teljes felújítás kell?
Van vkinek tapasztalata, ötlete?

Köszi

 

Vectra B kombi, 1998, 2liter dízel, 74Kw

Hali.
A helyén nem biztos hogy meg oldható! Ha mégis akkor esetleg hozzá értő kell hozzá!
Nekem X20XEV van benzines én megoldottam a kormánymű kiszerelését a motor kiszedése nélkül is. Persze macerás!! Szerintem elméletileg mindegyikben ki kéne, hogy lehessen szedni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Sziasztok

5 hónapja főfékhengert kellett cserélnem, jó is volt.

Múlt héten mindkét első fékem befogott, a fékpedál felkeményedett. A légtelenítőcsavaroknál leengedtem a nyomást, de már a második fékezésnél újra bent marad, kézzel az autót megmozdítani sem lehet.

Egy éve műszakin minden új lett, a teljes fékrendszer, tárcsák, betétek, gumifékcső, olaj.

A kérdésem: Lehetséges hogy az utángyártott főfékhenger máris beszrt? Vagy lehet más probléma, pl ABS?

 

Köszi 

Vectra B kombi, 1998 X20DTH

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2018. 09. 15. at 21:06, csillag6600 írta:

Sziasztok

5 hónapja főfékhengert kellett cserélnem, jó is volt.

Múlt héten mindkét első fékem befogott, a fékpedál felkeményedett. A légtelenítőcsavaroknál leengedtem a nyomást, de már a második fékezésnél újra bent marad, kézzel az autót megmozdítani sem lehet.

Egy éve műszakin minden új lett, a teljes fékrendszer, tárcsák, betétek, gumifékcső, olaj.

A kérdésem: Lehetséges hogy az utángyártott főfékhenger máris beszrt? Vagy lehet más probléma, pl ABS?

 

Köszi 

Vectra B kombi, 1998 X20DTH

Hát akkor megválaszolom magamnak :D
Mindkét első féknyergemen beállt a munkahenger rozsdásodás miatt. Hogy miért egyszerre mindkettő, az számomra rejtély.

Végül 60ezerért kicserélték felújítottra, ebben benne volt a munkadíj is.

Rögtön a javítás után meg is váltam az autótól, átnyergeltem egy 10 éves V50-es volvora.

Sok segítséget kaptam az oldalon, amit ezúton köszönök azoknak akik vették a fáradtságot és válaszoltak bármely kérdésemre.

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

X20XEV (2000-es évjárat)  esetén F18-as váltó kell. 

Ha nem 2 literes motorról veszik le, hanem 1.6-osról vagy 1.8-asról, az is jó rá? Illetve láttam már, hogy Astráról is vesznek le F18-ast, az jó a B Vectrára?

Köszi!

 

Módosítva : kendre
Link to comment
Megosztás:

Ez ennél sokkal kevésbé bonyolultabb. A '90-es, 2000-es években az Opel négyhengeres motorjai (mindegy hogy dízel vagy benzines) alapvetően két csoportra voltak oszthatóak: kisblokkra és nagyblokkra (hivatalosan GM Family I és Family II motorcsalád). A blokköntvény alapja az egyes motorcsaládon belül azonos volt, tehát a váltók is alapvetően kétfélék voltak: kisblokkra és nagyblokkra valók. A határ egyébként benzines motoroknál 1.8l lökettérfogatnál van, alatta kisblokk, felette nagyblokk. Az 1.8l pont necces, mert az X18XE motorkód még nagyblokk, de az X18XE1 viszont kisblokk, a két motornak semmi köze egymáshoz, hiába majdnem megegyező lökettérfogatúak.

Téged ez a dolog annyiban érint, hogy az autóra bármelyik váltó felrakható ami nagyblokkos autóról való, tehát F18, F16, F20, teljesen mindegy, még csak nem is kell hogy X20XEV-ből netán B Vectrából származzon az a váltó. A kisblokkokhoz (az 1.6 is az!) viszont F13, F15 illetve F17 váltó járt, ezek NEM rakhatók fel a tiedre!

A fentebb írt F16, F18, F20 váltók közül tehát bármelyik jó neked, különbség leginkább az áttételben lesz, a dízelekhez általában hosszabb áttételű váltókat párosítottak, amivel csökkeni fog valamicskét a fogyasztás, viszont lomhább lesz az autó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 19. at 18:35, tgabika76 írta:

Ez ennél sokkal kevésbé bonyolultabb. A '90-es, 2000-es években az Opel négyhengeres motorjai (mindegy hogy dízel vagy benzines) alapvetően két csoportra voltak oszthatóak: kisblokkra és nagyblokkra (hivatalosan GM Family I és Family II motorcsalád). A blokköntvény alapja az egyes motorcsaládon belül azonos volt, tehát a váltók is alapvetően kétfélék voltak: kisblokkra és nagyblokkra valók. A határ egyébként benzines motoroknál 1.8l lökettérfogatnál van, alatta kisblokk, felette nagyblokk. Az 1.8l pont necces, mert az X18XE motorkód még nagyblokk, de az X18XE1 viszont kisblokk, a két motornak semmi köze egymáshoz, hiába majdnem megegyező lökettérfogatúak.

Téged ez a dolog annyiban érint, hogy az autóra bármelyik váltó felrakható ami nagyblokkos autóról való, tehát F18, F16, F20, teljesen mindegy, még csak nem is kell hogy X20XEV-ből netán B Vectrából származzon az a váltó. A kisblokkokhoz (az 1.6 is az!) viszont F13, F15 illetve F17 váltó járt, ezek NEM rakhatók fel a tiedre!

A fentebb írt F16, F18, F20 váltók közül tehát bármelyik jó neked, különbség leginkább az áttételben lesz, a dízelekhez általában hosszabb áttételű váltókat párosítottak, amivel csökkeni fog valamicskét a fogyasztás, viszont lomhább lesz az autó.

Na, úgy jártunk, hogy minden adat szerint F18-as kellene rajta legyen, de ma szedte le a szerelő és F23-as. 230mm-es kuplungtárcsával, amit cserélni kellene mert elhasználódott. 

A bontóban F18-as van csak, le is tartották nekem, ma mennénk érte. Akkor a fenti válasz alapján rá kell mennie, ugye?

Viszont a 18-as váltóhoz 210 vagy 215mm-es tárcsa kell, legalábbis ilyen méreteket találtam webshopokban.. Akkor most a kuplung szerkezetem is cserés lesz ezáltal?

Módosítva : kendre
Link to comment
Megosztás:

A váltó rámenne, mármint az F18-as, de nem csak a kuplung itt a gond: én úgy tudom hogy az F23 bowdenes kapcsolású váltó, az F18 (F20, F16) pedig rudazatos, szóval lehet hogy ez is gond lesz... én a helyedben inkább keresnék F23-as váltót ha már egyszer az volt rajta, de az elvileg a 2.2-es benzinesek váltója, meg a V6-é, illetve a 2literes dízelé.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következőben:
Egy B Vectra kormányművet szeretnénk leszerelni az autóról. Csápos emelő nincsen, csak szerelőakna.
Valaki biztosan csinált már ilyet a tapasztaltabbak közül, ha leírná a folyamatot, illetve hogy mire kell figyelni, hálás lennék. 

Természetesen nem nulla tudással vágnék bele, de a felfogatási pontokkal, illetve hogy mennyire kell lebontani mindent alulról, azzal nem vagyok tisztában. 

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.