Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Ma miután szakadó esőben elmentem Szolnokra úgy döntöttem átgumizom a Vectrat.

Veszek 4 új nyári gumit.

De milyet?

a versenyzők: (195-65 R15)

Good Year Hídragrip

Kleber Hydraxer

Falken ZE 512

Barum Bravuris

A Kléber és Falken jónak tűnik.A Barumot hanyagolnám.Kérdezd meg Udit, mik a tapasztalatai vele.........

A Good Yearról nem hallottam.Esetleg még a Bridgestont tudnám javallani.........

Link to comment
Megosztás:

Ma miután szakadó esőben elmentem Szolnokra úgy döntöttem átgumizom a Vectrat.

Veszek 4 új nyári gumit.

De milyet?

a versenyzők: (195-65 R15)

Good Year Hídragrip Link Gyártó

Kleber Hydraxer Link Gyártó

Falken ZE 512Link

Barum Bravuris linkGyártó

Barum van nekem.... normál esetekben jó... zajos... de szerintem labdába sem rughat a többi mellett... igaz árban sem, gondolom

Link to comment
Megosztás:

Fel lett rakva az új 16'-s kerék, (nálam új) és nagyon jól áll a gép alatt, de.......baró óhangos a gumi, gondolom később múlik, +megúsztam a télikerék projektet, mert a guma ami rajta van, téli gumi! :lol: Elöl még használható a profilmélység, hátul már necceseb.Bízzunk benne, hogy nem lesz folyamatosan nagy hó! :lol:

A gumiméret 205/50-16, nem tudom mennyire kompatibilis váltóméret, de asszem minjá utána lesek.

Jah, körforgóban piszok jól tapadt, csak kisit ráz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

persze hogy jól tapad a 10 fokos betonon a téli kerék :lol:

Naná! :lol:

Amúgy néztem ebben a méretben téli gumát, és legolcsóbb is 25e.ft körül kezdődik.Szal tutira nem fogok beújítani.Elég ritka méret.Majd tavasszal nyáriba.Azok egész emberi áron vannak.......

Akár csak a gyári 195/65-15-ös télik.......

A km.órát ez a méret -3.6%-ban befolyásolja.Szal belefér.A 205/55-16 lenne az igazi, mert az csak -0.4%-al dobja át a km.órát.Majd később......

Link to comment
Megosztás:

Fel lett rakva az új 16'-s kerék, (nálam új) és nagyon jól áll a gép alatt, de.......baró óhangos a gumi, gondolom később múlik, +megúsztam a télikerék projektet, mert a guma ami rajta van, téli gumi! :P Elöl még használható a profilmélység, hátul már necceseb.Bízzunk benne, hogy nem lesz folyamatosan nagy hó! :lol:

A gumiméret 205/50-16, nem tudom mennyire kompatibilis váltóméret, de asszem minjá utána lesek.

Jah, körforgóban piszok jól tapadt, csak kisit ráz! :lol:

Képet már lusta voltál csinálni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó futóműben az összes szilentet kicseréltem a két hosszanti lengőkar kivételével, mégis erősen koptatja a gumik belső oldalát. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban illetve tudja-e közületek valaki, hogy a kerékdőlésen lehet-e állítani v.hogy? A gumik 215/45 R 17 Eagle F1

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó futóműben az összes szilentet kicseréltem a két hosszanti lengőkar kivételével, mégis erősen koptatja a gumik belső oldalát. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban illetve tudja-e közületek valaki, hogy a kerékdőlésen lehet-e állítani v.hogy? A gumik 215/45 R 17 Eagle F1

Esetleg a rugónak nincs ki a lelke?Mert nekem is erősen negatívan dőlt, aztán lett szilent csere, és kiderült, hogy korábban volt leng.csillapítócsere de rugóstól, és bárgyú módon a Sedané lett belerakva, mert nem szinplán telót cseréltek, hanem bontva, kompletten rugóstól cserélték az egészet.Miután bele lett rakva az új szilent/gátló+normális rugó, megjavult a dolog.....

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, hogy a hosszanti szilentjét is érdemes cserélni, mert annak a konzoljával lehet állítani a hátsó futóművet, és ha az kivan, akkor biza gumiknak vége lesz.

Nekem a 10. évhez közeledve olyanok voltak ezek, hogy maguktól szétestek kiszedés közben, egyedül a szilent külső alu házát kellett kivésni.

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt mondom, hogy a hosszanti szilentjét is érdemes cserélni, mert annak a konzoljával lehet állítani a hátsó futóművet, és ha az kivan, akkor biza gumiknak vége lesz.

Nekem a 10. évhez közeledve olyanok voltak ezek, hogy maguktól szétestek kiszedés közben, egyedül a szilent külső alu házát kellett kivésni.

Nekem az is cserés volt, és mégis....

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a rugónak nincs ki a lelke?Mert nekem is erősen negatívan dőlt, aztán lett szilent csere, és kiderült, hogy korábban volt leng.csillapítócsere de rugóstól, és bárgyú módon a Sedané lett belerakva, mert nem szinplán telót cseréltek, hanem bontva, kompletten rugóstól cserélték az egészet.Miután bele lett rakva az új szilent/gátló+normális rugó, megjavult a dolog.....

Ebben a rugó dologban lehet valami, ugyanis mikor enyém lett a kicsike kb. 50 mm-el volt ültetve, aztán vissza lett emelve az egész gyári rugókkal (az elsőből azért lecsíptünk egy fél karikát) a hátsó tengelyhez komplett bontott egység lett beakva telóstól Nekem is, és mivel nem voltam ott a bontásnál elképzelhető, hogy nem Caravan-é a rugó. Valamelyikőtöknek van infója, hogy a két rugó között mi a különbség?

Mackósajt! A két hosszanti lengőkar első szilent mibe fájt Neked?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

érdemes lehet csak kitakarítani. nekem a sok-sok ráálíítás és bőrszokcsakiszakítás után ez oldotta meg a bajt.

Hali!

A takarításhoz is jó kibontani a helyéről, és mivel elég sok mindent le kell szedni hozzá (kipufogó, hőterelő lemez) lehet, hogy megéri az a 7200 Ft a cserét, és biztos, hogy O.K. lesz egy jó darabig. Nem olyan szuper dolog állandóan fogó, beragadt kézifékkel közlekedni Nekem elhihetitek!

Link to comment
Megosztás:

azt hiszem 5 vagy 6e volt darabja a szilentnek. De nem akarok hülyeséget írni, holnap otthon megnézem. :lol:

szereléssel annyi a gáz, hogy ha nincs berakáshoz szerszáma a szerelőnek, akkor biza szét kell kapni a teljes hátulját, hogy présben be tudja rakni.

A kézi köteléhez meg annyit, hogy nekem a porvédő a végén már "elporladt". Így ezen egy korábbi takarítás sem segített volna.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.