Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

a két rugó között mi a különbség?

A Caravané kicsivel vastagabb, és ritkább menetemelkedésű.Meg a rugó is elég ritka darab, legalább is itt Kméten.Egyetlen 1 db. Vectra b Caravant találtam, az is jobb kormányos volt......De legalább a rugói nem voltak kukák... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Most jövök szerelőtől...

Jobbos rúdfej, és hátsó stabi szilentek lesz a kövi projekt. ;)

Öröm és boldogság, nem mintha olyan nagy összeg lenne, de úgy gondoltam, hogy karira már elég volt a kocsinak a váltó. :(

tévedtem.

A hátsó szilent érdekes dolog lesz csereileg..........

Amúgy nekem tecc ez az Eurotec Snowolf2 amit a gumisom rárakott a gépre.Egész tűrhetően teljesít síkos úton, havon pedig nagyon tecc.Szépen tapad rajta.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó szilent érdekes dolog lesz csereileg..........

Amúgy nekem tecc ez az Eurotec Snowolf2 amit a gumisom rárakott a gépre.Egész tűrhetően teljesít síkos úton, havon pedig nagyon tecc.Szépen tapad rajta.

Igazad volt, tényleg jól tapad hóban a Matador. Még azért es belemésztam egy két nagyob hóba, de mindig kiszedett. A tavalyi Bridgestonokhoz képest sokkal de sokkal jobb... igaz azok már hétéves téligumik voltak, ki is keményedtek rendesen. Örvendek.... stabilabbnak tünik az autó jegen, mint a tavaly az Astra Caravan. Szerintetek az autó is közrejátszik benne, vagy csak a gumik miatt érzem ezt?

Ja, meg remek érzés, ez az első ABS-es autóm.... Most csak azon filózok, nehogy tul elbizzam magam.........

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nekem tecc ez az Eurotec Snowolf2 amit a gumisom rárakott a gépre.Egész tűrhetően teljesít síkos úton, havon pedig nagyon tecc.Szépen tapad rajta.

Csak megerősíteni tudom, nagyon jól tapad, jól boldogul a hóval, latyakkal, síkos úttal.Úgy érzem, összeségében ennyi pénzért nagyon megérte.S, a tetejébe piszokul csöndes ish.....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Wolfi segíts nekem légyszi milyen alkatrészeket vegyek a futóműbe?

gyártó?

http://shop.bardiauto.hu/index.php

Szerintem semmit sem.

Ki kell szedni mindent,úgy mint az enyémből és felmérni,hogy mi is van tönkremenve.

Pl az astrának a lengőkarában az első szilent nagyon ritkán megy tönkre,felesleges cserélni,ha szemmel láthatóan jó állapotban van.

Amint kijön a jóidő megcsináljuk Csabinál a hidraulikus kinyomót,pontosan ilyen szilent/csapágy kinyomásokhoz kell majd.

Alapanyag van hozzá(Ural emelő),csak majd egy keret és asztal kell neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96-os B Vectrám 2.0 16v benzines. A problémám az vele, hogy nagyon kopog és szitál a futómű (hátul)

Elvittem futóműveshez és azt mondta a szilenteket kell cserélni (hátul). Ez meg is történt. A kopogás mérséklődött de nem szünt meg. ÉS folyamatosan azt érzem, hogy az autó segge ki akar balra csapni még akkor is ha a legkissebb útegyenletlenségbe megyek. Elöl is hallani valami kopogást meg ha gyök kettővel átmegyek egy fekvőrendőrön akkor nagyon fájdalamasan nyekereg valami elöl.

Lehetséges, hogy nem is a hátulja most már a problémás hanem az eleje mászkál el és azt érzem, hogy a hátulja hozzáigazodik az elejéhez és azért tűnik úgy mint ha kicsapna a fara? Egyébként egy nyár alatt csontra kopott hátul a gumi külső pereme.

Szerintetek mi lehet a gond? A lengéscsillapítók 1éve sincs, hogy cserélve lettek.

Link to comment
Megosztás:

Hátul cseréltek 4kis szilentet és utána természetesen be lett állítva a futómű.

Másik szerelő azt mondta, hogy most már nem is hátul lehet a baj, hanem az elejével van gond és azért érzem azt, hogy a fara nem stabil az autónak.

Na akkor tessék a 2 nagyszilentet, és a stabi szilenteket is megnézni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.