Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Egyébként miért nem a C Vectra fórumon érdeklődsz? Ott valószínűleg jobban értenek hozzá, mint mi :)

Ha ET35 kell, akkor ne vegyél ET49-eset. Teljesen megváltozik a nyomtáv.

Nyomatékkulcs nem lesz jó. 110-120 Nm-rel kell meghúzni az acélfelni csavarokat. 120-130-al pedig az alut.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként miért nem a C Vectra fórumon érdeklődsz? Ott valószínűleg jobban értenek hozzá, mint mi :)

Ha ET35 kell, akkor ne vegyél ET49-eset. Teljesen megváltozik a nyomtáv.

Nyomatékkulcs nem lesz jó. 110-120 Nm-rel kell meghúzni az acélfelni csavarokat. 120-130-al pedig az alut.

Mert ennek volt a neve: Futómű, gumik, felnik, és mert a másikon nem nagyon van élet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tulaja vagyok egy 96' os Vasnak(isuzu 1.7).

Az a kérdésem lenne, hogy 2.5v6 os B vekiben gyárilag sport futómű van e?

Ha igen érdemes e beruházni rá? Vesz e le pár centit a mostani gyári magasságból?

"Olcsónak tűnik. Félek is tőle picit. Azért valószínűleg a 2.5 v6 ot nem úgy hajt az ember mint egy isuzu diesel-t."

Vagy érdemesebb fentebb említett T.A. technix-et venni? Igaz fele ennyi amit adnának de garancia nincs rá!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tulaja vagyok egy 96' os Vasnak(isuzu 1.7).

Az a kérdésem lenne, hogy 2.5v6 os B vekiben gyárilag sport futómű van e?

Ha igen érdemes e beruházni rá? Vesz e le pár centit a mostani gyári magasságból?

"Olcsónak tűnik. Félek is tőle picit. Azért valószínűleg a 2.5 v6 ot nem úgy hajt az ember mint egy isuzu diesel-t."

Vagy érdemesebb fentebb említett T.A. technix-et venni? Igaz fele ennyi amit adnának de garancia nincs rá!

Nem hinném, hogy minden X25XE-hez sport futóművet adtak volna. Inkább csak sport felszereltségűhöz vagy választható opcióként. De ez sem jelent sokat, mert más az autók tömege, lehet hogy az a sport futómű a te autódban csak gyári magasságot vagy még magasabbat adna.

Ha nem zavar hogy esetleg rázni fog, akkor szerintem berakhatod a T.A.-t, de ha hasonló kényelmet vársz mint a gyári akkor inkább ne. (nincs tapasztalatom a konkrét márkával)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy , van egy 96-os B vekim hátul szilent csere volt. Elvittem futómű beállításra és azt mondták beállítottak mindent amit lehetett viszont a kerékdőlés a jobb hátul -3 ° míg bal hátul-1° a kereszt 2° . Ez tŰrhető értékeken belül van ? Ők azt mondták nem vészes és h ezen nincs állítási pont :/ és h valamikor kaphatoot egy nagyobb pofont mert a szilentek jók . Korigálható még valahogy ez a hiba ? mert végre minden más érték jó :)
A választ előre is köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

Heló!

195/65R15 volt a nyári gumim. Most hozzá jutottam 185ös gumikhoz. Mit szóltok hozzá? Remélem nem vészes. Szemre picit kisebb a gumi. De ugya ezt is mondják hogy a keskenyeb jobb hóban.

Gyári alufelnire került fel. nyárinak meg majd kap egy 16 os szettet.

Másik: A gyári talpasok mennyit szoktak kibírni? 18 éves a kocsi, kb 260e km-el és most lesz cserés de csak az egyik. Ez átlagos futásteljesítmény ? Mi az ajánlott márka helyette ?

Link to comment
Megosztás:

A 185-ös gumikan mekkora az oldalfala ez a kérdés. Ha /65-ös, akkor tökéletes.

Én pl direkt 185/65-ös téli gumikat vettem, mert télinek jobb a szűkebb gumi.

A nyárim meg 195/60 R15. Így a téli és a nyári kerék ugyanakkora átmérőjű.

Én nem feltétlenül javaslom a 16-ös szettet, főleg, hogyha 205/55 R16 gumikkal akarod használni. A minél szélesebb a gumi, annál inkább visszafogja a kocsit, és emeli a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

A 185-ös gumikan mekkora az oldalfala ez a kérdés. Ha /65-ös, akkor tökéletes.

Én pl direkt 185/65-ös téli gumikat vettem, mert télinek jobb a szűkebb gumi.

A nyárim meg 195/60 R15. Így a téli és a nyári kerék ugyanakkora átmérőjű.

Én nem feltétlenül javaslom a 16-ös szettet, főleg, hogyha 205/55 R16 gumikkal akarod használni. A minél szélesebb a gumi, annál inkább visszafogja a kocsit, és emeli a fogyasztást.

Így van /65 de nekem a nyári is /65 , Teljesen jó most már látom, csak a szemnek kicsit furcsa, mivel ez kisebb. Tegnap lett feltéve.

Hát 17-est már be se mertem írni, pedig az is benne van a pakliba. Tudom hogy ez a társaság nem kedveli az ilyesfajta eltéréseked :) 15ös felnin túl nagynak tűnik a gumi. Lényegesen dobna az esztétikán egy nagyobb kerék, de ezt tudom hogy áldozatokkal jár. 90%ban egyedül járok az autóval ennyi könnyebség van a kis motorkának

Link to comment
Megosztás:

Így van /65 de nekem a nyári is /65 , Teljesen jó most már látom, csak a szemnek kicsit furcsa, mivel ez kisebb. Tegnap lett feltéve.

Hát 17-est már be se mertem írni, pedig az is benne van a pakliba. Tudom hogy ez a társaság nem kedveli az ilyesfajta eltéréseked :) 15ös felnin túl nagynak tűnik a gumi. Lényegesen dobna az esztétikán egy nagyobb kerék, de ezt tudom hogy áldozatokkal jár. 90%ban egyedül járok az autóval ennyi könnyebség van a kis motorkának

Ha a megjelenést többre tartod, mint a menetdinamikát és a fogyasztást, akkor rakd a 17-est. Szerintem kinézetben az az ideális. 16 is kicsinek fog tűnni. Nekem az van.

Link to comment
Megosztás:

Ha a megjelenést többre tartod, mint a menetdinamikát és a fogyasztást, akkor rakd a 17-est. Szerintem kinézetben az az ideális. 16 is kicsinek fog tűnni. Nekem az van.

Eleve nem lehet sokat várni az 1.6 tól. Mindenesetre meg fogom próbálni. nem veszítek vele semmit, a felnit el lehet adni ha úgy érzem hogy nem jön be

Link to comment
Megosztás:

Ha az én véleményemre hallgaszt, szerintem a 195/65 R15, vagy ennek megfelelő méretű kerék nagy erre az autóra. Tudom, hogy gyári méret ez is, de akkor is ez a véleményem. Teljesen kitölti a kerékjárati ívet, hátul a sárvédő és a küszöb találkozásánál alig marad hely. Sokkal jobban odaveri a sarat, mocskot, pont a korrózió szempontjából legkényesebb területre.

A nyárim 195/60 R15, ez épp annyival kisebb, hogy jól néz ki az autón, és a gumi oldalfala sem magas, hogy hülyén néz ki tőle az autó.

Tavaly télen a télim 195/65 R15 volt, kb 7 decivel emelte a fogyasztást (5,3-ról 6 literre), jobban visszafogta az autót, érezhetően változott a megszokott motor fordulatszám-sebesség viszony a nagyobb kerék miatt. Szóval nekem nem jött be. Le is cseréltem a téli szettet 185/65 R15-re. Ezzel a téli fogyasztás visszaállt 5,5-re.

Szerintem azért az 1,6-os Vectra sem egy erőgép, ami ne érezné meg a szélesebb gumit.

Ja és nemtudom nálatok mennyire fontos szempont a gumi ára. Ha egy 15-ös gumi mondjuk 20 ezer, a 205/55 R16 már több mint másfélszerese, a 215/45 R17 pedig több mint kétszerese ennek.

Link to comment
Megosztás:

Bizony, egy új gumi/felni kombót elég nagy veszteséggel lehet csak eladni. Szerencsés esetben 60-70%-os áron. És lehet, hogy hónapokig nem viszik el. Ha kétséged van inkább keress egy használtat és beszéld meg úgy, hogy felpróbálod vétel előtt.

3 évig jártam 195/65 15-el. Azthittem az a gyári méret.

Az meg hogy oda veri a koszt jobban a kerékjáratban, ezt megértem de csak azt tudom rá mondani, bár én is szeretem és ápolom az autómat, de attól még ő van én értem és nem én őérte.

Megértettem a számadatokat, következményeket, előnyöket, hátrányokat. De ha tavasszal alápattintok valami nagykereket, azért ne tagadjatok ki innen :D

Egy másik fórumon írta egy srác: olyan dolog ez a felni, hogy ha az opel fórumon fogod kérdezni hogy jó e a 17-es , azt fofják mondani halálosan hülye vagy, csak a gyári 15 , a carstylingon meg hogy még a 21 is alá megy ! :D

alufelniből meg nem újat akartam venni, hanem 60-70 körül már láttam szépeket. plusz ugye a gumi. Igen hát drágább.

De ez még a jövő zenéje. a 16os lenne az aranyközép út.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!
Tudna valaki információt adni nekem , hogy lehet-e méretbeli különbség a hátsó keresztlengőkar szempontjából
különböző Vectra típusoknál . Mert nekem a jobb oldali alsó több mint 1 cm el hosszabb mint baloldalt és talán ezért

minuszos kerékdőlésem van . Deformáció, sérülés nem látszik rajta csak hosszabb . talán másik típusét szerelt be az előző tulaj.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy megoldatolan problémám, már többen belebuktunk. 96-os B vekim van.

Jobb első kerékfelől hallani surlódást. Eleinte csak akkor hallottam amikor kicsit balra húztam a kormányt, gyorsitásnál megszünt. Most már egyenesben is hallatja a fémes surlódást. Ha lámpánál megállok a fémes surlódás átmegy nyekergésbe lassitás közben, majd ha nagyon lassan araszolgatok előre akkor apró kattanásokba. Mindez egyenesbe szedett kormánnyal, ha balra kanyarodok a nyekergő fémes hang 20-30-as tempónál is előjön. A surlódó hang nem csak kanyarodásnál jön elő, csak nagyobb tempónál kb.30 felett, balra húzott kormánynál erősödik. Ezek a jelenségek nem jönnek elő megemelt állapotban, csak ha saját lábán áll a gép.

Féke, fékbetéteket átnéztük, pórvédő lemezke jól el lett hajtogatva, féltengely gumiharang állapota okés, torony csapágy okés. Féltengelycsukló, és kerékcsapágy még nem lett szétszedve, de ha ezek közül lenne valamelyik, be lehet azonositani valahogy, hogy melyik az?

Ha valakinél jelentkezett hasonló probléma kérlek irjátok meg, nagyon rémes ez a hang!

Várom válaszotokat, előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.