Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

14 perce, Lezli46 írta:

Mentėsed tanulságos., összehasonltottam az áltam mért értékekkel.., kissé megzavarodva..,

1.Common Rail Fuel Pressure  : Nálam kb  0.21Mpa volt..,

2.A tõbbi érték gyakorlatilag ugyanaz,  mint ami a mentésen látszik..

 

Esetleg egy utolsó tárolt érték az enyém?  Esetleg csak egy kalkulált érték?   Mert "0" értéknél esetleg indititás tiltás van már?

Akkor mire irtad, hogy nulla a nyomas?

Es mi van, ha starterezel? Amikor forog a pumpa, nonie kene. 

Annyiban kalkulalt, hogy a szenzoron mert feszultsegbol hozza ki... 

Szerintem a szelep kivetelet nem fogod meguszni, illetve nem emlited, hogy a trivialis dolgok megvannak-e: vezermuszij nem szakadt, van gazolaj a tankban, nincs lelevegosodve a rendszer, stb. Es persze azt is meg kene nezi, hosszabb starterezesnel hogy alkul ez a nyomas ertek. 

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom miért irtam zérot.., az ajánlott minimumokat még nem tudtam megnézni.., utcán van stb., hétfön azzal kezdek mindenképp.., de kimentem letesztelni amit irtál a képernyőmentéssel kapcsolatban :

1. Csönyomáskérés 24.00Mpa (öninditózás alatt ugyanannyi24.00Mpa)

2 .Csönyomás álló motor,gyujtás : 0.21Mpa (öninditózás alatt ugyanannyi 0.21Mpa

3. Csönyomás/Feszültség :0.49V   (Öniditózás alatt ugyanannyi 0.49)

 

1."Üzemanyagszelep-solenoid" %-ban:

 

       . Álló motor,gyujtás : 30%

       .Öniditózás alatt kb 40%

 

2."Üzemanyagszelep-solenoid" Áramfelvétel:

        Álló motornál 1.05A

       Öninditózás alatt : kb 1.20A

Gyengülő akksival mértem ezeket.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lezli46 írta:

Nem tudom miért irtam zérot.., az ajánlott minimumokat még nem tudtam megnézni.., utcán van stb., hétfön azzal kezdek mindenképp.., de kimentem letesztelni amit irtál a képernyőmentéssel kapcsolatban :

Ha utcan all, az kinos, foleg ilyen idoben...

Kozben rajottem, van mentett elo adatom, ahonnan latszik, kb. minek kell tortennie inditaskor. A rogzites szazadmasdpercenkent megy, de a szenzorok adatai ennel ritkabban valtoznak, ugyhogy csak nehany erdekesebb sor:

  ido     fesz    ford  CR kivant   CR mert    szelep PWM                       
   s          V                   MPa       MPa     V       %       A  

77.20   12.2         0    24.00     0.43   0.49    39    1.05
77.30   10.1         0    24.00     0.43   0.49    39    1.05
77.31   10.1         0    24.00     4.83   0.59    39    1.05
77.37   10.1    155    24.00      4.83   0.59    43    1.03
77.46   10.1    155    24.00    12.32   0.76    43    1.03  

77.52     9.9    129    24.00    12.32   0.76    39    1.20
77.61     9.9    129    24.00    21.56   0.96    39    1.20
77.67   10.0    244    24.00    21.56   0.96    39    1.20
77.77   10.0    244    24.00    27.50   1.09    42    1.33
77.82     9.7    202    24.00    27.50   1.09    42    1.33
77.94     9.7    202    24.00    31.46   1.19    45    1.36
78.06     9.7    200    24.00    32.56   1.21    45    1.37                          
78.88   11.0    958    30.15    30.80   1.17    40    1.28
80.00   14.0    864    28.72    33.44   1.23    33    1.33
             14.2  1815    77.20    77.23   2.19    31    1.20

A lenyeg az, hogy starterezes kozben tizedmasodpercek alatt meg kell lodulnia a nyomasnak, amit nalad egyertelmuen nem tesz meg.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Feltettem ezt a kérdést a sima ASTRA H műszaki hiba topicba, de átirányítottak ide, így itt is leírom a problémámat! :) 

Adott egy 1.7 CDTI 125 lovas autó és a következő a problémánk:

Hidegebb időben hajlamos arra, hogy hideg motorral alapjáratról leáll. Ilyen esetben hullámzik az alapjárat, illetve, amikor ezt csinálja, előfordul, hogy hiába nyomom a gázpedált, nem reagál rá semmit. Ilyenkor csak újraindítás után tudom életre kelteni az autót. Ha a motor elkezd melegedni ezek a leállások megszűnnek. Elvittük szervízbe, de ott nem mutatott ki semmit a számítógép, hogy bármilyen hiba lenne az autóval. A feszültség a rendszeren belül mindenhol egységes, ezt is kimérettük, így kevésbé hiszem, hogy feszültség kimaradás okozná.

AGR/EGR szelep kitisztítva, üzemanyagszűrő is rendben.

Szenzorhiba okozhatja ezt szerintetek? Ha igen, a "sok száz" közül melyik lehet valószínű? Vagy netán Common Rail nyomásszabályozó szelepnek lehet problémája? Valakinek volt már ehhez hasonló problémája?

Illetve fontos, hogy igazából ezt csak a téli időszakban csinálja, amint az idő enyhülni kezd, tavasztól megszűnik a fent leírt probléma.

Az esetleges segítséget előre is köszönettel fogadom! :)

Módosítva : FishboneHUN
Utólagos plusz komment
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ebben kellene segitség..,eltudnunk hozni egy jó,használt Bosch szivattyut a bontóból bizományba..,ha beépitésre akkor ., már nyilvánvalóan nem veszik viszi.. 

Jó-e ez a "fizikai" proba a szivettyú jóságára ???

1. Tápellátás ejtőtartályos betáppal

2.Csönyomás.szenzor+mennyiség.szab.szelep kivéve.., hollander adagolócsöveken fellazitva.

3.Sokszori,intenziv öninditózás után sincs sehol egy  csepp gázolaj sem.

4.Féktisztitóval indul.

AKKOR EZ EGY ROSSZ CSEREÉRETT SZIVATTYÚ???

 

Köszönök minden segitőkész hozzászólást

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Ebben kellene segitség..,eltudnunk hozni egy jó,használt Astra H.17 CDi  , Bosch gyártmányu szivattyut a bontóból bizományba..,ha beépitésre akkor ., már nyilvánvalóan nem veszik viszi.. 

Jó-e ez a "fizikai" proba a szivettyú jóságára ???

1. Tápellátás ejtőtartályos betáppal

2.Csönyomás.szenzor+mennyiség.szab.szelep kivéve.., hollander adagolócsöveken fellazitva.

3.Sokszori,intenziv öninditózás után sincs sehol egy  csepp gázolaj sem.

4.Féktisztitóval indul.

AKKOR EZ EGY ROSSZ CSEREÉRETT SZIVATTYÚ???

 

Köszönök minden segitőkész hozzászólást

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lezli46 írta:

Hello!

Ebben kellene segitség..,eltudnunk hozni egy jó,használt Astra H.17 CDi  , Bosch gyártmányu szivattyut a bontóból bizományba..,ha beépitésre akkor ., már nyilvánvalóan nem veszik viszi.. 

Jó-e ez a "fizikai" proba a szivettyú jóságára ???

1. Tápellátás ejtőtartályos betáppal

2.Csönyomás.szenzor+mennyiség.szab.szelep kivéve.., hollander adagolócsöveken fellazitva.

3.Sokszori,intenziv öninditózás után sincs sehol egy  csepp gázolaj sem.

4.Féktisztitóval indul.

AKKOR EZ EGY ROSSZ CSEREÉRETT SZIVATTYÚ???

 

Köszönök minden segitőkész hozzászólást

Ha jól sejtem van valahol egy szűrőházban gázolajszűrő, azt nézted , esetleg cserélted már? Az ejtőtartály nem tudom működik-e szerintem minimális nyomással kell jönnie a gázolajnak az adagolóhoz. De egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lezli46 írta:

Jó-e ez a "fizikai" proba a szivettyú jóságára ???

1. Tápellátás ejtőtartályos betáppal

2.Csönyomás.szenzor+mennyiség.szab.szelep kivéve.., hollander adagolócsöveken fellazitva.

3.Sokszori,intenziv öninditózás után sincs sehol egy  csepp gázolaj sem.

4.Féktisztitóval indul.

1. - ez jo, igy biztos van gazolaj a szivattyu bemenetenel

2, - a nyomasszenzor es hollanderek piszkalasat nem ertem; ha a szelepet kiveszed, akkor annak a helyen kene jojjon a gazolaj (proba kozben oda sem szabad nyulni, mert a bor ala injektalt gazolaj nem igazan egeszseges)

3. - ez eleg egyertelmuen rossz szivattyura utal, mert ahogy nemreg irtam volt, nagyon hamar meg kene jelennie a nyomasnak, ha nincs lelevegosodve a rendszer, viszont ezt az ejtotartaly kizarja

4. - a legszurobe fujva? erdekes teszt, mert igy a motorvezerlo is ki van kerulve, de annyit legalabb mutat, hogy a vezermuszij nem szakadt, ha ez mas uton nem derult meg ki

Viszont nem hiszem, hogy a 4. tul jot tenne a motornak, mit akartatok kideriteni vele, miert csinaltatok?

3 perce, zotya975 írta:

Ha jól sejtem van valahol egy szűrőházban gázolajszűrő, azt nézted , esetleg cserélted már? Az ejtőtartály nem tudom működik-e szerintem minimális nyomással kell jönnie a gázolajnak az adagolóhoz. De egy próbát megér.

Az ejtotartallyal megkerulte a szurot (legalabbis remelem, hogy kozvetlenul a szivattyu ele kerult :) ). 

Adagolo itt nincs; a nagynyomasu szivattyu pedig sk. rantja fel a gazolajat a tartalybol, a szuron at.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, csaba66 írta:

1. - ez jo, igy biztos van gazolaj a szivattyu bemenetenel

2, - a nyomasszenzor es hollanderek piszkalasat nem ertem; ha a szelepet kiveszed, akkor annak a helyen kene jojjon a gazolaj (proba kozben oda sem szabad nyulni, mert a bor ala injektalt gazolaj nem igazan egeszseges)

3. - ez eleg egyertelmuen rossz szivattyura utal, mert ahogy nemreg irtam volt, nagyon hamar meg kene jelennie a nyomasnak, ha nincs lelevegosodve a rendszer, viszont ezt az ejtotartaly kizarja

4. - a legszurobe fujva? erdekes teszt, mert igy a motorvezerlo is ki van kerulve, de annyit legalabb mutat, hogy a vezermuszij nem szakadt, ha ez mas uton nem derult meg ki

Viszont nem hiszem, hogy a 4. tul jot tenne a motornak, mit akartatok kideriteni vele, miert csinaltatok?

Az ejtotartallyal megkerulte a szurot (legalabbis remelem, hogy kozvetlenul a szivattyu ele kerult :) ). 

Adagolo itt nincs; a nagynyomasu szivattyu pedig sk. rantja fel a gazolajat a tartalybol, a szuron at.

Nem mertem azt ajánlani hogy iktassa ki a szűrőt, ha dzsuva kerül a porlasztó csúcsokhoz az sem lenne jó. 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zotya975 írta:

Nem mertem azt ajánlani hogy iktassa ki a szűrőt, ha dzsuva kerül a porlasztó csúcsokhoz az sem lenne jó. 

Ez igaz, de jelen esetben el sem jutna az injektorokig, mert a kiszedett szelep helyen jonne ki. Persze a szivattyunak sem jo, ha kosz megy bele, de egyreszt tisztan kell dolgozni, masreszt, ha mukodne, azonnal vege is lenne a tesztelesnek, es olyan keves gazolaj menne at rajta, amiben tul sok trutyi nem lehet.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Ez igaz, de jelen esetben el sem jutna az injektorokig, mert a kiszedett szelep helyen jonne ki. Persze a szivattyunak sem jo, ha kosz megy bele, de egyreszt tisztan kell dolgozni, masreszt, ha mukodne, azonnal vege is lenne a tesztelesnek, es olyan keves gazolaj menne at rajta, amiben tul sok trutyi nem lehet.

Igaz lehet, annyira nem ismerem a felépítését.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, csaba66 írta:

1. - ez jo, igy biztos van gazolaj a szivattyu bemenetenel

2, - a nyomasszenzor es hollanderek piszkalasat nem ertem; ha a szelepet kiveszed, akkor annak a helyen kene jojjon a gazolaj (proba kozben oda sem szabad nyulni, mert a bor ala injektalt gazolaj nem igazan egeszseges)

3. - ez eleg egyertelmuen rossz szivattyura utal, mert ahogy nemreg irtam volt, nagyon hamar meg kene jelennie a nyomasnak, ha nincs lelevegosodve a rendszer, viszont ezt az ejtotartaly kizarja

4. - a legszurobe fujva? erdekes teszt, mert igy a motorvezerlo is ki van kerulve, de annyit legalabb mutat, hogy a vezermuszij nem szakadt, ha ez mas uton nem derult meg ki

Viszont nem hiszem, hogy a 4. tul jot tenne a motornak, mit akartatok kideriteni vele, miert csinaltatok?

Az ejtotartallyal megkerulte a szurot (legalabbis remelem, hogy kozvetlenul a szivattyu ele kerult :) ). 

Adagolo itt nincs; a nagynyomasu szivattyu pedig sk. rantja fel a gazolajat a tartalybol, a szuron at.

 

Link to comment
Megosztás:

1.Féktisztitóprobát még kezdetekben csináltuk----vezérlés megléte ellenőrizendő

 

2.Valóban böven elég lett volna a mennyiségszabályzó szelepet kivenni hogy jön-e gázolaj ki onnét.., vagy talán biztonságossabb lett volna csak lazán hagyni???? Már ha jó lett volna a szivattyu akkor ugy is látszodott volna a kifolyás ??     Utólag ezt a teljes kiszerelésést   egy véletlenül müködő szivattyú esetén elég problémásnak látom.., szerencsénk volt mert nem müködött.

3.Hétfön lecseréljük  a komplett szivattyut.., jelentkezem hogy mi a pálya...

4.Esetleg valami., amire a szivattyucserénél--közben ügyelni kellene????

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Lezli46 írta:

1.Féktisztitóprobát még kezdetekben csináltuk----vezérlés megléte ellenőrizendő

 

2.Valóban böven elég lett volna a mennyiségszabályzó szelepet kivenni hogy jön-e gázolaj ki onnét.., vagy talán biztonságossabb lett volna csak lazán hagyni???? Már ha jó lett volna a szivattyu akkor ugy is látszodott volna a kifolyás ??     Utólag ezt a teljes kiszerelésést   egy véletlenül müködő szivattyú esetén elég problémásnak látom.., szerencsénk volt mert nem müködött.

3.Hétfön lecseréljük  a komplett szivattyut.., jelentkezem hogy mi a pálya...

4.Esetleg valami., amire a szivattyucserénél--közben ügyelni kellene????

 

 

Hali!

Szerintem a vezérlés meglétét meglétét fölösleges ellenőrizni ezeknél a motoroknál, mert simán észreveszed ha szakad a szíj, ugyanis a lendületesen mozgó dugattyú az összes nyitott szelepet becsukja :(  ez elég komoly hanghatással jár :( ez egy 16 szelepes motornál adott pillanatban akár 12 is lehet...... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lezli46 írta:

2.Valóban böven elég lett volna a mennyiségszabályzó szelepet kivenni hogy jön-e gázolaj ki onnét.., vagy talán biztonságossabb lett volna csak lazán hagyni???? Már ha jó lett volna a szivattyu akkor ugy is látszodott volna a kifolyás ??     Utólag ezt a teljes kiszerelésést   egy véletlenül müködő szivattyú esetén elég problémásnak látom.., szerencsénk volt mert nem müködött.

4.Esetleg valami., amire a szivattyucserénél--közben ügyelni kellene????

Jo szivattyu eseten a kilazitott szelep mellett is kell jojjon kifele a gazolaj.

A csere nem tunik egyszerunek, raadasul ket fele leiras is van rola. Az egyik szerint le kell szedni a vezermuszijat; ha igy csinaljatok, es lassan amugy is esedekes lenne a vezerles csere, akkor megfontolando azon is tulesni. Ha marad a regi, akkor a szij forgasiranyat nem szabad megvaltoztatni. Ezen kivul tisztasag, a megbontott uzemanyag csovek ledugozasa, es a vezerles jo osszerakasa, feszitese, stb. az, amire figyelni kell.

Van egy olyan leiras is, ahol nem szedik szet a vezerlest:


https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/j__engine_and_engine_aggregates/fuel_injection_systems/electronic_diesel_control_edc_16_c9/repair_instructions/replace_high-pressure_pump/
 

Nem tudom, ez minden verzional mukodik-e, de ha igen, akkor sokat egyszerusit a dolgon, viszont vannak nem vilagos reszletei:

M6x40-es csavarokrol beszel, mig a masik leiras szerint a pumpa kereket 8-as csavarral kell rogziteni, es azt sem ertem, miert nem lehet ez a csavar vegig menetes. A pumpa lelazitasa utan nyilvan tud a kerek csuszni valamennyit befele, igy legrosszabb esetben megserul a menet, de ket mezei csavar elvesztese talan tulelheto :)

A pumpa tengelyenek kinyomasa sem okvetlenul trivialis, speci szerszamot emleget hozza, bar ez fuggetlen attol, hogy a szij fent van-e, vagy nincs.
 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Frankie64 írta:

Hali!

Szerintem a vezérlés meglétét meglétét fölösleges ellenőrizni ezeknél a motoroknál, mert simán észreveszed ha szakad a szíj, ugyanis a lendületesen mozgó dugattyú az összes nyitott szelepet becsukja :(  ez elég komoly hanghatással jár :( ez egy 16 szelepes motornál adott pillanatban akár 12 is lehet...... 

Szerintem arra gondolt hogy jelen van-e.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Szerintem arra gondolt hogy jelen van-e.

Marmint hogy az elektronikus vezerles megvan-e? Amig nincs nyomas, addig ez nem kerdes...

En irtam korabban, hogy akar a vezermuszij is lehet szakadt, ha csak az a megfigyeles, hogy a pumpa nem allit elo nyomast. Azt nem igazan tudjuk, milyen korulmenyek kozott allt elo a hiba, de azota kiderult, hogy fektisztitoval mukodott utana is, tehat kell legyen (szelep)vezerles.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, csaba66 írta:

Marmint hogy az elektronikus vezerles megvan-e? Amig nincs nyomas, addig ez nem kerdes...

En irtam korabban, hogy akar a vezermuszij is lehet szakadt, ha csak az a megfigyeles, hogy a pumpa nem allit elo nyomast. Azt nem igazan tudjuk, milyen korulmenyek kozott allt elo a hiba, de azota kiderult, hogy fektisztitoval mukodott utana is, tehat kell legyen (szelep)vezerles.

Azt általában fülre hallani ha nem megy a vezérmű tengely-tengelyek indítózás közben , elég érdekes hangja van ilyenkor. Ugye elég gyorsan is pörög a motor kompresszió nélkül. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Azt általában fülre hallani ha nem megy a vezérmű tengely-tengelyek indítózás közben , elég érdekes hangja van ilyenkor. Ugye elég gyorsan is pörög a motor kompresszió nélkül. 

Ha jól emlékszem, menet közben állt meg az autó, és felmerült a szíj szakadás is, arra írtam, és mivel a szívó oldalon befújt hidegindító, féktisztító mást nem tud ellenőrizni, csak azt hogy bejut a hengerbe, és van sűrítés, öngyulladás, még izzítás sem kell neki. De ez nagyon szivattyú hibának tűnik.  

Módosítva : Frankie64
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Frankie64 írta:

Ha jól emlékszem, menet közben állt meg az autó, és felmerült a szíj szakadás is, arra írtam, és mivel a szívó oldalon befújt hidegindító, féktisztító mást nem tud ellenőrizni, csak azt hogy bejut a hengerbe, és van sűrítés, öngyulladás, még izzítás sem kell neki. De ez nagyon szivattyú hibának tűnik.  

Igértem egy visszajelzést..., igaz hogy kissè ujatervezés lett a vėge.., miután segitsėgetekkel biztosra megállapitotuk ,kiindulåsi pontként , hogy a a szivattyu biztos nem szállit., cserés tehát ., nekiálltunk a szivattyucserének stb., vezérműdekni lebontás stb...,

A vezérműszij Ok..,levéve ėszrevettūk hogy a szivattyumeghajtô kerék , ūresen lazán pörög a tengelyen.., egy anya le volt esve..,erő persze nem megy át....,

A rengeteg " fõlõsleges" kisérletezgéteseket mégsem tekinteném kidobott pénznek, mert rengeteg hasznos infôt osztottatok meg.., sok mindennek utánaolvastam stb.

Mégegyszer kõszõnõk minden hozzászolást

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lezli46 írta:

Igértem egy visszajelzést..., igaz hogy kissè ujatervezés lett a vėge.., miután segitsėgetekkel biztosra megállapitotuk ,kiindulåsi pontként , hogy a a szivattyu biztos nem szállit., cserés tehát ., nekiálltunk a szivattyucserének stb., vezérműdekni lebontás stb...,

A vezérműszij Ok..,levéve ėszrevettūk hogy a szivattyumeghajtô kerék , ūresen lazán pörög a tengelyen.., egy anya le volt esve..,erő persze nem megy át....,

Ez legalabbis erdekes, mert a kereket az anya csak oldaliranyban fogja, a tengelyhez kepesti poziciojat, illetve az egyuttes forgast egy kis pocok biztositja (amirol a korabban adott linken irjak is, hogy biztosan ne vesszen el szereles kozben). Szoval e nelkul ne rakjatok ossze, mert akkor elobb-utobb ujra ugyanez lesz. 

Azt egyebkent nem tudom, hogy a szivattyu pozicioja miert fontos (mert ugye rogziteni kell a kereket vezermuszij cserekor is, potkerdes: ha rogzitve volt, hogy vettetek eszre, hogy elforog?), szoval valoszinuleg megy a motor rossz pozicio mellett is, de valamiert megis megszabjak. Talan az injektorok nyitasat a nyomasingadozasok csucsaira teszik, vagy valami ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, csaba66 írta:

Ez legalabbis erdekes, mert a kereket az anya csak oldaliranyban fogja, a tengelyhez kepesti poziciojat, illetve az egyuttes forgast egy kis pocok biztositja (amirol a korabban adott linken irjak is, hogy biztosan ne vesszen el szereles kozben). Szoval e nelkul ne rakjatok ossze, mert akkor elobb-utobb ujra ugyanez lesz. 

Azt egyebkent nem tudom, hogy a szivattyu pozicioja miert fontos (mert ugye rogziteni kell a kereket vezermuszij cserekor is, potkerdes: ha rogzitve volt, hogy vettetek eszre, hogy elforog?), szoval valoszinuleg megy a motor rossz pozicio mellett is, de valamiert megis megszabjak. Talan az injektorok nyitasat a nyomasingadozasok csucsaira teszik, vagy valami ilyesmi.

 

50 perce, csaba66 írta:

Ez legalabbis erdekes, mert a kereket az anya csak oldaliranyban fogja, a tengelyhez kepesti poziciojat, illetve az egyuttes forgast egy kis pocok biztositja (amirol a korabban adott linken irjak is, hogy biztosan ne vesszen el szereles kozben). Szoval e nelkul ne rakjatok ossze, mert akkor elobb-utobb ujra ugyanez lesz. 

Azt egyebkent nem tudom, hogy a szivattyu pozicioja miert fontos (mert ugye rogziteni kell a kereket vezermuszij cserekor is, potkerdes: ha rogzitve volt, hogy vettetek eszre, hogy elforog?), szoval valoszinuleg megy a motor rossz pozicio mellett is, de valamiert megis megszabjak. Talan az injektorok nyitasat a nyomasingadozasok csucsaira teszik, vagy valami ilyesmi.

kérdeztem, mi a pálya   :põcre elindult....., kisebb " szépséghibával   :3 azaz három henger megy csak.........,külònben jól vagyunk...

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Megy az összes henger!!!  Erre kössél csomót mondhatnánk...

Most kérdeztem mitől javult meg stb.., mint irtam  pöcre  elindult .,de 3 hengerrel csatoogott..., megkoppogtatták a nyomászsabályzó szelepet..., erre ki simult.., és most négyhengeres...,

15.000Ft volt egy jó használt..

Egyébbként egy Opelos szerint azért megy tönkre mert amikor a szüröt cserélik., valami réz maradékok nincsenek a kitisztitva a gázzolajszürőtartályból., belekerül és tönkreteszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.