Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

21 perce, csaba66 írta:

Mibol gondolod, hogy nem ez a hiba oka? 

Csak egy szimpla kérdés volt. 

A másik, h a korábbiakban akartak két helyen is gázpedált cseréltetni, aztán "csak" át kellet forrasztani néhány vezetéket...

Nyílván ez a mostanival nincs összefüggésben, de szeretik lehúzni az olyan tudatlant, mint én  vagyok.

Módosítva : Gaborfulop
Link to comment
Megosztás:

29 perce, Gaborfulop írta:

Csak egy szimpla kérdés volt. 

A másik, h a korábbiakban akartak két helyen is gázpedált cseréltetni, aztán "csak" át kellet forrasztani néhány vezetéket...

Nyílván ez a mostanival nincs összefüggésben, de szeretik lehúzni az olyan tudatlant, mint én  vagyok.

Igen, az egy szokasos hiba, de a pedalhoz meno vezetekekrol van szo, nem valami egeszen masrol.

Itt sem lehet tudni, hogy maga a vezerlo, vagy csak a kabelezes a hunyo, de ha a vezetekek piszkalasa, csatlakozok mozgatasa nem valtoztat a dolgon, akkor sajnos a vezerlo csereje a logikus lepes, aztan ha az sem segit, akkor jobban a kabelek kormere kell nezni.

Ezt igy tavolbol sajnos nem lehet megmondani; olyan hely kell, ahol van keznel tartalek vezerlo, es ki tudjak probalni.

Esetleg meg lehet nezni, mi tortenik, ha a vezerlot rafujt levegovel hutod, persze ez kicsit maceras, mert jol el van dugva, de a csatlakozok mozgatasahoz is hozza kell ferni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 
Auto vásárlás előtt állok. A kiszemelt egy Opel Astra H 1.9 CDTI (Z19DT motorral). Hallottam, hogy egyes motor kódú autókat el kellene kerülni. Az érdekelne, hogy ez a motor Z19DT közéjük tatozik-e. A választ előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Nemrég kicseréltem a részecskeszűrőben a kipufogó hőmérséklet szenzort, és azóta világít az autó/kulcsos ikon. Amikor elindítom még nem, de menet közben egyszer csak kivillan. Próbáltam törölni ELM327-el, sikerüt is, de mindig visszajön. Hibakód: p1902

Valaki tudna segíteni hogy ez miért van?

Köszi! 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, toma2105 írta:

Nemrég kicseréltem a részecskeszűrőben a kipufogó hőmérséklet szenzort, és azóta világít az autó/kulcsos ikon. Amikor elindítom még nem, de menet közben egyszer csak kivillan. Próbáltam törölni ELM327-el, sikerüt is, de mindig visszajön. Hibakód: p1902

Miert cserelted ki? A regivel is ugyanez a hiba volt, es ugyanigy jott elo?

Link to comment
Megosztás:

14 perce, csaba66 írta:

Miert cserelted ki? A regivel is ugyanez a hiba volt, es ugyanigy jott elo?

Azért kellett kicserélnem, mert lyukas volt a részecskeszűrő és a hátsó dob közötti cső, és le vettem mindkettőt hogy meghegesszem, és mielőtt levettem, ki akartam tekerni a szenzort, de annyira be volt rohadva, hogy teljesen lenyalta a menetet a szenzoron ahogy tekertem ki, és ezért kellett újat vennem, amúgy a régivel nem volt gond.Visszagondolva jobb lett volna az elektromos csatit széthúzni és azzal együtt levenni, de most már mindegy..  Nem akartam azt már visszarakni. De most hogy kicseréltem, dobja a hibakódot....

http://keptarhely.eu/view.php?file=20180820v00of7jqo.jpeg

Link to comment
Megosztás:

1 óra, toma2105 írta:

Azért kellett kicserélnem, mert lyukas volt a részecskeszűrő és a hátsó dob közötti cső, és le vettem mindkettőt hogy meghegesszem, és mielőtt levettem, ki akartam tekerni a szenzort, de annyira be volt rohadva, hogy teljesen lenyalta a menetet a szenzoron ahogy tekertem ki, és ezért kellett újat vennem, amúgy a régivel nem volt gond.Visszagondolva jobb lett volna az elektromos csatit széthúzni és azzal együtt levenni, de most már mindegy..  Nem akartam azt már visszarakni. De most hogy kicseréltem, dobja a hibakódot....

http://keptarhely.eu/view.php?file=20180820v00of7jqo.jpeg

Szerintem rakd vissza a regit, kipufogo pasztaval tomitve, es akkor kiderul, hogy a szenzor rossz, vagy esetleg a kabel.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

56 perce, csaba66 írta:

Szerintem rakd vissza a regit, kipufogo pasztaval tomitve, es akkor kiderul, hogy a szenzor rossz, vagy esetleg a kabel.

A régi nincs már meg, meg amúgy sem tenném vissza mert szinte nem maradt rajta menet. Így is örülök hogy a részecskeszűrőben ép maradt a menet, gond nélkül be ment az új.

Gondolod hogy a zsír új Febi alkatrész rossz lenne?

Egyébként nem lehet ezt valahogy kimérni hogy normális értéket mutat-e?

Link to comment
Megosztás:

11 perce, toma2105 írta:

A régi nincs már meg, meg amúgy sem tenném vissza mert szinte nem maradt rajta menet. Így is örülök hogy a részecskeszűrőben ép maradt a menet, gond nélkül be ment az új.

Gondolod hogy a zsír új Febi alkatrész rossz lenne?

Egyébként nem lehet ezt valahogy kimérni hogy normális értéket mutat-e?

Csak egy teszthez kellett volna berakni... 

Nem okvetlenul rossz, lehet hogy csak nem olyan, mint a regi. A regirol jo lenne a gyari szama, hogy kideruljon, azonos-e vele az uj.

Merni lehet, csak az a kerdes, mik a jo ertekek. Az is lehet, hogy van szenzor szenzor tipus allitasi lehetoseg.

Szoval kar volt kidobni a regit, mert elso korben a hidegen mert ellenallasok osszehasonlitasa is adott volna valami tampontot.

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 20. at 13:50, csaba66 írta:

Csak egy teszthez kellett volna berakni... 

Nem okvetlenul rossz, lehet hogy csak nem olyan, mint a regi. A regirol jo lenne a gyari szama, hogy kideruljon, azonos-e vele az uj.

Merni lehet, csak az a kerdes, mik a jo ertekek. Az is lehet, hogy van szenzor szenzor tipus allitasi lehetoseg.

Szoval kar volt kidobni a regit, mert elso korben a hidegen mert ellenallasok osszehasonlitasa is adott volna valami tampontot.

Mindegy mostmár.. Lenne egy hosszabb utam kb 1000km. Szerinted okozhat bármi problémát ha, így megyek a kocsival? Pl regenerációnál?

Ha haza jöttem kiveszem és megnézetem. De addig sajnos így kéne járnom.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, toma2105 írta:

Mindegy mostmár.. Lenne egy hosszabb utam kb 1000km. Szerinted okozhat bármi problémát ha, így megyek a kocsival? Pl regenerációnál?

Ha haza jöttem kiveszem és megnézetem. De addig sajnos így kéne járnom.

Ha hibasnak latja az erteket, valoszinuleg neki sem all regeneralni, csak jelez, hogy kene. Ezt figyelmen kivul hagyni elvileg nem szabad, mert rovidesen kuka lesz tole a DPF.

Nyilvan attol is fugg, mikor regeneralt legutobb, es hogy hasznalod, de autopalyan talan van esely arra, hogy ne kelljen regeneralni. Tehat ha okvetlenul szukseges, meg lehet kockaztani az elindulast, viszont ha jon a jelzes, hogy regeneralni kell, akkor nem szabad sokkal tovabb hasznalni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

Ha hibasnak latja az erteket, valoszinuleg neki sem all regeneralni, csak jelez, hogy kene. Ezt figyelmen kivul hagyni elvileg nem szabad, mert rovidesen kuka lesz tole a DPF.

Nyilvan attol is fugg, mikor regeneralt legutobb, es hogy hasznalod, de autopalyan talan van esely arra, hogy ne kelljen regeneralni. Tehat ha okvetlenul szukseges, meg lehet kockaztani az elindulast, viszont ha jon a jelzes, hogy regeneralni kell, akkor nem szabad sokkal tovabb hasznalni.

Rendben. Köszönöm!

Egyébként szerintem regenerál, mert tegnap is csinálta. Ilyenkor füstöl, és megváltozik a kipufogó hangja, és ömlik a forróság az autó alól. De máshonnan nem veszem észre a regenerálást, mert a műszerfalon nem jelzi. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni egy Opel Astra H 1.7 CDTI (Z17DTH) típusú autóval kapcsolatban.

Nemrég esett át, egy kuplungszett, kinyomó csapágy, kettőstömegű cserén, előtte érezhetően recsegett benyomott kuplungnál és a holtjáték is megnőtt. Csere előtt minimálisan gyengébben indult az autó, de nem foglalkoztam vele. Visszakaptam az autót, majd azt vettem észre, hogy kigyulladt egy szervízlámpa (autó/villáskucs) menet közben, majd pár másodpercre rá el is tűnt, átgurultam szerelőhöz, aki nem tudott hibakódot kiolvasni, mert a lámpa csak kivillant és így nem tárolta el az autó (ahogy énse a gázpedálos technikával). Ő EGR szelepre gyanakodott hogy nagyon eldugulhatott és lefojtja az autót. Azóta alapból indításnál nehezen indul be, kulcsot ráfordítom és hosszabb ideig tart neki és a végén recsegő hangot ad. 1-esbe nehezen indul, szépen engedem a kuplungot és erőtlen az autó, lefulladás határán van. Előtte gond nélkül, gázadás nélkül finoman elindult. A kipufogó körül, fekete kormos az autó és a fogyasztás is megnőtt. Az autóban 227 ezer kilóméter van, nemrég lett véve. Én szinte kizárólag autópályán használom, talán egy két hetet mikor alkatrész csere volt akkor városba ment.

Gondolkodtam esetleg hogy egyszer egy prémium dízellel telerakni és kitisztítani pályán, de nem gyanítom hogy ez hosszan tartó megoldás.

Nektek valami javaslat/tapasztalat? Lehet elektronika? Vagy EGR szelepet takarítsam ki esetleg csere?

 

Köszi a segítséget,

Link to comment
Megosztás:

19 perce, gergo58 írta:

Gondolkodtam esetleg hogy egyszer egy prémium dízellel telerakni és kitisztítani pályán, de nem gyanítom hogy ez hosszan tartó megoldás.

Nektek valami javaslat/tapasztalat? Lehet elektronika? Vagy EGR szelepet takarítsam ki esetleg csere?

A premium dizel az EGR szelepre semmilyen hatassal nem lesz, ha kipucolod, az annal inkabb :)

Szerintem ez az elso, logikus lepes, aztan kiderul, mi valtozik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az olajszint jeladónál folyik az olaj, nagy valószínűséggel a tömítés fáradt el benne. Ehhez le kell venni az olajdeknit, a kipufogót is oldani kell.
Z19DT motorról van szó. Van valakinek eben tapasztalata? A klíma kompresszor is a deknihez van rögzítve, és ha jól láttam, akkor a féltengelynek (ha így hívják) valami rögzítő elemei is csavarozva van ide.

Tudna nekem valaki segíteni ebben, hogy mit kell pontosan leszednem, hogy a dekni lejöjjön a helyéről és hozzáférjek a szenzorhoz? Köszönöm!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

... előre is elnézést , de talán ITT valaki tud tanácsot adni

A beteg : OPEL CORSA D 1,7 cdti  (92kW/125LE) / 2007 

A tünet : gyorsításnál , főleg a második fokozatban ~2000 fordulat környékén "recsegő" hangot kiadva  EGY-KÉT PILLANATRA  valami visszafogja az autót, aztán gyorsul "szépen"

Üdv:
Kriszta

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Ne haragudjatok rövid ideig kerestem a problémámra a választ de egyszerűbb ha leírnom a kérdésem hátha másfajta.

A fokozatok között 1800 rpm -2200 rpm erőtlenek tűnik  de nem vagy ugrik egyet a turbó későn kapcsol meglódul a kocsi ? nincs hiba kód 

A Probléma a teljesítmény csökkenés felmelegedett állapotban már országúton-várások között kb 20-40 km Autópályán 10-20 km.

teljesítmény csökkenés: max 3000-4000 fordulatok tudd a sebesség fokozatok  1-4 között 5 fokozatban max 110 km/h 6 fokozatba (2100rpm) max 110-120 km/h egyenes szakaszban.

A probléma és a hibakód(autó kulcs) megszűnik amikor leállítás után újra indul a kocsi de x távon  /meleg állapotban / újra előjön.

A kocsi 2010-es Opel Astra H combi 1,7 cdti (DPF) el 2014000 km van most benne. ( Z17DTR2021760)

Jelezték már nekem,hogy   PDF 86 % körüli (nem tudni aktuális vagy teljes telítettség ?) volt és már egyszer egy P242F (diesel particulate filter restriction ash accumulation ) hiba kód már volt benne azt egy egyszerű hibakód olvasva törölni tudtam de ez sem volt megjelenítve sosem nem volt hibakód a műszerfalon.

de utána autópályás 8000 km beletettünk (prémium üzemanyaggal) 

 

1. Kérdés Honnan az égből tudom hogy most éppen regenerálást csinál a kocsi? 5 külföldi tópikót is néztem és még a szakszervizben is mást mást mondtak ? Itt hogyan kéne műkődnie?

2. teljesítmény csökkenés miért van és hogyan szüntethettem meg ? 

3.Ha hiba meg van kitudja ezt megcsinálni nekem ?  Eddig csak szakszervizt látott a kocsi !

Köszönöm a segítő embereknek a választ!!!

Módosítva : zoter
Link to comment
Megosztás:

Regenerálást az autód akkor végez általában, amikor nem szeretnéd :) Vagyis amikor megjössz valahonnan, felvillan a DPF ikon (világít vagy villog, nem tudom pontosan) és elkezdi a folyamatot. El tudod kerülni ezt a műveletet, ha időnként autópályán 3500 ford. felett tartod az autót kb 40-50 percig. Visszább kell kapcsolni egy fokozatot és haladni kell vele.

Opcommal elindítható bármikor az ürítés. Sajnos a DPF szűrőnek semmi gyakorlati haszna nincs - saját véleményem -, mert ami kormot összegyűjt használat során, azt egy 30 perces művelettel teljesen kiárasztja a környezetbe, szennyezve azt. Nem beszélve, ha otthon csinálod és a szomszéd kiteregetett, akkor nem fog örülni neki. DPF szűrő egy problémás alkatrész, városozásban hamar telítődik és sajnos nem mindig lehet kitisztítani, van amikor már nem tud regenerálni és kuka. Na ilyenkor szokták levágni a kipufogóról és kiírni az ECU-ból....

Utolsó kérdésedre a válaszom: SZAKSZERVÍZT felejtsd el !! Ott olyan buta emberek dolgoznak, hogy az már förtelem. Tapasztalatból mondom (BC felprogramozására 3 munkaórát írnak és az autót ott kell hagyni, holott egy 3 perces művelet) Sokkal jobban jársz, ha autóspecifikus csoporttal veszed fel a kapcsolatot, vagy aki kimondottan OPEL Astra H-val foglalkozik javítás szintjén.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, ViharVadász írta:

Regenerálást az autód akkor végez általában, amikor nem szeretnéd :) Vagyis amikor megjössz valahonnan, felvillan a DPF ikon (világít vagy villog, nem tudom pontosan) és elkezdi a folyamatot. El tudod kerülni ezt a műveletet, ha időnként autópályán 3500 ford. felett tartod az autót kb 40-50 percig. Visszább kell kapcsolni egy fokozatot és haladni kell vele.

Opcommal elindítható bármikor az ürítés. Sajnos a DPF szűrőnek semmi gyakorlati haszna nincs - saját véleményem -, mert ami kormot összegyűjt használat során, azt egy 30 perces művelettel teljesen kiárasztja a környezetbe, szennyezve azt. Nem beszélve, ha otthon csinálod és a szomszéd kiteregetett, akkor nem fog örülni neki. DPF szűrő egy problémás alkatrész, városozásban hamar telítődik és sajnos nem mindig lehet kitisztítani, van amikor már nem tud regenerálni és kuka. Na ilyenkor szokták levágni a kipufogóról és kiírni az ECU-ból....

Utolsó kérdésedre a válaszom: SZAKSZERVÍZT felejtsd el !! Ott olyan buta emberek dolgoznak, hogy az már förtelem. Tapasztalatból mondom (BC felprogramozására 3 munkaórát írnak és az autót ott kell hagyni, holott egy 3 perces művelet) Sokkal jobban jársz, ha autóspecifikus csoporttal veszed fel a kapcsolatot, vagy aki kimondottan OPEL Astra H-val foglalkozik javítás szintjén.


Sziasztok !

Igaz a szervizben valóban betanított  munkások vannak ! 

Ahol vannak értelmes ember az Gödöllő tapasztalatom szerint ! Nyíregyháza átlagos pénzlehúzós Miskolcon átlagon aluli, Bp. auto palace még egy üzem anyagszűrőt sem tudnak kicserélni.   

 

Eddig életemben még sosem láttam égni a PDF ikont és szerintem ez hiányzik is a műszerfalról is ! 

Én amit leírtál szoktam csinálni Bp- Miskolc-Debrecen-Nyíregyháza vonalában járok autópályán  szoktam 5.ben hagyni és 140 környékén menni a kocsival 1 óráig kb. hogy biztos kiégjen. 

A városi vezetést kerülöm ha lehet.

Kaptam egy infot hogy talán a Légtömeg mérőmmel van a probléma. pl fathernak volt VW TDI vel ugyan ez a probléma és neki azt mondták hogy 60 ezerkén cserélni illik a VW-ben. De az Opelben nem tudom mikor kell vagy csak tisztítani ? EGR szelep már új azt tudom ! 

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Normál regenerálás során nincs visszajelzés. Észlelni a megváltozott motorhangból és a jelentősen megnövekedett fogyasztásból lehet. A regenerálást elvégzi 2000 f/min környékén is, csak emiatt felesleges bőgetni. Ha többszöri próbálkozás után sem volt lehetősége a motorvezérlőnek regenerálni, akkor az izzítás visszajelzőt kezdi el villogtatni. Ilyenkor a teendő: a motor leállítása nélkül haladni addig amíg a villogás meg nem szűnik.

A normál regenerálás egyébként kb.: 5-15 perc alatt lefut, miközben a DPF-ből kilépő kipufogógáz hőmérséklete 600-640 °C, ezért regenerálás után közvetlenül nem javaslom leállítani a motort és kerülni kell az éghető helyen való parkolást (pl.: száraz avaron).

A folyamat nyomon követhető a pepas féle modul használatával (plusz még néhány hasznos és kényelmi opcióval kiegészítve). http://www.pepas.cz/projekty/opel-mkj-cz/

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Amikor kigyullad a kulcsos autó jel, akkor nem megy a turbo. Néha eltűnik, akkor húz rendesen. Aztán megint visszatér.

Most cserélték az intercoolert, elhoztam a szervízből, aznap jó volt, másnap újra visszajött a hiba. Nem tudják, h akkor mi lehet más. Úgy tippeltek, ez megoldja. Hát nem...

Jeladót más hibajelenségre 1 éve cserélték.

Astra H Z17DTH

Valakinek hasonló volt-e?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.