Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

5 órája, Handbrake írta:

Kiíráskor nem úgy történik a cucc "törlése" mintha sosem lett volna benne sallangokkal együtt? ( mintha az rémelene, hogy eleve fixen valami 600 fokot vagy 650 fokot adnak neki direktbe, hogy azt higgye oké.... legalább is OP-COM mikor néztem valami ilyesmit találtam.....) Nálam is izzításvezérlő hibát ír ( összes izzítógyertya cserélve lett kb. 2 éve pont 30 000 km ezelőtt, de már a csere után is dobálta  a hibát), de már megszoktam. Olyan mint az euro meg a Ft árfolyam jön megy. Nyáron nincs gond vele. Télen meg már a retinámba égett a kulcsos autó. Ennek ellenére csillaggarázsból indulva is szépen indul, igaz olyankor eléggé füstöl is, de ez ilyen. DPF itt is off meg az EGR is. Az átlag fogyi is csak az izzítási időszakban ugrott fel 5,5 - 6 liter környékére. Gondolom az izzítás léte-nemléte miatt is lehet ez. Egyébként 4,5 hosszúba. Jelenleg napi 22 - 22 km megy. EHS van, a víz ennek ellenére 87 foknál csak ritkán megy feljebb, még félbe takart hűtővel sem.

Nyilvan nincs hivatalos kiiktatasi procedura, aztan ki igy csinalja, ki ugy... 

A gyertyacseretol maga a vezerlo meg lehet hibas, azt nem latom, hogy a DPF kiszedese hogy adhatna ilyen hibakodot. De nem tudjuk, mit hogy buheraltak at, es a vezerlo hogy hulyul meg ettol.

Link to comment
Megosztás:

Zsolt nekem is van egy2006 1.7 cdti z17dth asztrám s teljesen megvagyok vele elégedve a turbó nekemi s suhog de nem mindig de viszont sugárirányba van egy 2 tizedes kotyogás talán azért. Mig nem éri a házat addig nem érdekel mert akkor már fojamatosan hallani lehetlesz. És valószinű akkor idegesiteni fog és akkor javitókészletezem ennyi .azolajnyomással kapcsolatban nem kel megijedni mert mossál kezet ooajban holnapis olajos lessz a kezed mint minden alkatrész. 5,10 másodperc semmit nem befojásol.szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múltkori EGR\DPF hibám úgy végződött, hogy végül mindkettő kiírásra került a gépből! Azóta nincs füstölés és indulási nehézségek, a fogyasztás is javult. Viszont kb. 800km megtétel után az izzítás egyfolytában villogott a műszerfalon. Vissza vittem az autót és megint állítottak a softwaren. A hiba elmúlt. Újabb 800km után most megint villog nekem....Hibakód nincsen. Ettől károsodhat a motor, vagy ez csak a szememnek lehet zavaró?

Z17DTR

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 03. at 19:35, davidhun írta:

Sziasztok!

A múltkori EGR\DPF hibám úgy végződött, hogy végül mindkettő kiírásra került a gépből! Azóta nincs füstölés és indulási nehézségek, a fogyasztás is javult. Viszont kb. 800km megtétel után az izzítás egyfolytában villogott a műszerfalon. Vissza vittem az autót és megint állítottak a softwaren. A hiba elmúlt. Újabb 800km után most megint villog nekem....Hibakód nincsen. Ettől károsodhat a motor, vagy ez csak a szememnek lehet zavaró?

Z17DTR

AZ IPC ( műszerfal egység) ki kell kapcsolni, a DPF-et. Az megoldja a hibát. Nálam ugyan ez volt..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 2006 os évjáratú Combi H astra. 1.3 as dízel.

Azt vettem észre hogy regenerál gyakrabban igaz nem is sokat megyek vele hosszu távon de a lámpánál hatalmas füstöt huzok magam után amig a regenerálás tart.sajnos visszajelzés nincs de a fordulatszám magasabb. Ebből gondolom hogy tisztitás van folyamatba 20 perc autozás után minden visszaáll. De egy ujjab lámpás utszakasz megtétele után ismét elkezdi. Tapasztalt már ilyet valaki? Vagy tud valaki ebben segíteni hogy hová forduljak ezzel a gondal vagy mit tegyek?

Előre is köszönöm 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

 

Mindig van valami..... Z17DTJ / Z17DTR

A turbó alatti nyomó oldalon azon a fém kifli csövön folyik az olaj, de úgy, hogy a kipufogócsőre ráfolyva egészen a rezonátor vagy milyen cső drótszövetébe is beivódik.

Korábban is olajos volt de nem ennyire. Cseréltem egy tömítést ennél a nyomó oldali kifli alakú fémcsőnél, nem oldotta meg a problémát. Próbáltam nézni, hogy honnan jöhet sok midnent nem láttam, gondolom le kellene bontani. Más helyen láttam, hogy a turbónál az olaj visszatérő ágánál van egy gumicső ahol engedhet egy idő után, de alulról nézve nem onnan "terjed" az olaj. Van valakinek valami tippje? Vagy tényleg az lesz a megoldás, ha nyélbe bontom, vagy bontatom valakivel?  Vagy ez már inkább a turbó halálának kezdete?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Szerintetek mi okozhat ilyen hibát:

https://youtu.be/QIUVcyVjtf4

Opel Astra H, 1.7

A leállás utánhossuan kell tekertetni, aztán beindul és onnantól kezdve megy normálisan, amíg megint sokat nem áll. Vagy nagyobb hidegben gyakrabban csinálja, de meleg motornál ritkán. Hátha valakinek volt már ilyen hibája. 

Köszi, előre is!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Bandi.S írta:

Sziasztok! 

Szerintetek mi okozhat ilyen hibát:

https://youtu.be/QIUVcyVjtf4

Opel Astra H, 1.7

A leállás utánhossuan kell tekertetni, aztán beindul és onnantól kezdve megy normálisan, amíg megint sokat nem áll. Vagy nagyobb hidegben gyakrabban csinálja, de meleg motornál ritkán. Hátha valakinek volt már ilyen hibája. 

Köszi, előre is!

Levegosodesnek tunik, sokszor volt mar szo rola itt. Nem veletlenul gazolajszuro csere utan kezdodott a dolog?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

Levegosodesnek tunik, sokszor volt mar szo rola itt. Nem veletlenul gazolajszuro csere utan kezdodott a dolog?

Lehetséges, nem emlékszem, de az biztos, hogy fokozatosan vált ilyenné, volt szerelőnél de nem találta a hibát, nincsenek esetleg tipikus pontok amiket érdemes lenne ellenőrizni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Bandi.S írta:

Lehetséges, nem emlékszem, de az biztos, hogy fokozatosan vált ilyenné, volt szerelőnél de nem találta a hibát, nincsenek esetleg tipikus pontok amiket érdemes lenne ellenőrizni?

Köszi!

A szurohaz az elsoszamu gyanusitott, erdemes szetszedni, megnezni, nem repedt-e, aztan gondosan osszerakni, esetleg uj tomitesekkel. Ha nem segit, akkor kifejezetten dizeles muhelybe erdemes menni, nem mindent javito szerelohoz.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 03. 10. at 19:55, Bandi.S írta:

Köszi!

Kedden viszem olajcserére, mindenképp megnézetem vele, aztán ha marad a hiba megpróbálok valami speciálisabb szakembert...

+1 a gázolajszűrő házra. Havernak is ilyen volt, kis helyen megrepedt neki, ki lett cserélve szűrővel együtt azóta tökéletes!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos megint beteg a drágám. Izzítórendszer általános hibát dob, gondolom valamelyik gyertya kiment. Indulásban nem érzek változást ígyis pöcc-röffös. Viszont a szervízlámpa tiltja a sportgomb használatát ami eléggé zavaró, ezért minél előbb cserélni szeretném őket. Van valami megoldás házilag és jó tanácsa esetleg valakinek vagy mindenféleképp szerelőt kell keresnem? 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, davidhun írta:

Sziasztok!

Sajnos megint beteg a drágám. Izzítórendszer általános hibát dob, gondolom valamelyik gyertya kiment. Indulásban nem érzek változást ígyis pöcc-röffös. Viszont a szervízlámpa tiltja a sportgomb használatát ami eléggé zavaró, ezért minél előbb cserélni szeretném őket. Van valami megoldás házilag és jó tanácsa esetleg valakinek vagy mindenféleképp szerelőt kell keresnem? 

Mielott nekiallsz cserelni, ki kell merni oket, mert nem biztos, hogy ez gyertya hibat jelent. Ha meg a gyariak vannak benne, akkor elvileg ki kell jonniuk, de csak ovatosan, elotte WD40-el jol befujva, stb. Ha mar csereltek oket, akkor barmi lehet...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok. Valaki hátha tudna segíteni. Olvastam már egy pár oldalt, de sajnos nem találtam olyat, ami a megoldást segítené. Kórtörténet: kb 2-3 hónappal ezelőtt indult szépen hidegen melegen. Most utólag hidegen indult szépen. Melegen már nehezen. Most már hidegen sem indul be. De viszont tolásra elsőre. Azt mondta a szerelőm, hogy el veszíti a nyomást. Ezt valamelyik nyomás szabályozó szelep okozza. Kaptam csere alkatrészt próbára. Egy elektromost és egy mechanikust. Egyikkel se változott semmi. Ezután kivettünk egy harmadik szelepet ( ami ilyen rugós szelep ) és megoldódott a probléma. Indult szépen. Kb 1 napig. Azóta megint ezt csinálja. Be se indul csak tolásra. Porlasztók jók. 1 éve kapott 4 db zsír új Bosch porlasztót. Mondták a vezérműtengely jeladót. De cserével ugyan ezt produkálta. A főtengely jeladót még nem néztük meg, de elvileg ha ennek lenne baja, akkor tolásra se indulna be és a magasnyomású szivattyút sem. Valaki esetleg tudna tanácsot adni melyik irányban induljunk el? Vegyek új magasnyomásút? Z17DTH

 

Köszi. 

Módosítva : naglas01
Link to comment
Megosztás:

1 óra, naglas01 írta:

Sziasztok. Valaki hátha tudna segíteni. Olvastam már egy pár oldalt, de sajnos nem találtam olyat, ami a megoldást segítené. Kórtörténet: kb 2-3 hónappal ezelőtt indult szépen hidegen melegen. Most utólag hidegen indult szépen. Melegen már nehezen. Most már hidegen sem indul be. De viszont tolásra elsőre. Azt mondta a szerelőm, hogy el veszíti a nyomást. Ezt valamelyik nyomás szabályozó szelep okozza. Kaptam csere alkatrészt próbára. Egy elektromost és egy mechanikust. Egyikkel se változott semmi. Ezután kivettünk egy harmadik szelepet ( ami ilyen rugós szelep ) és megoldódott a probléma. Indult szépen. Kb 1 napig. Azóta megint ezt csinálja. Be se indul csak tolásra. Porlasztók jók. 1 éve kapott 4 db zsír új Bosch porlasztót. Mondták a vezérműtengely jeladót. De cserével ugyan ezt produkálta. A főtengely jeladót még nem néztük meg, de elvileg ha ennek lenne baja, akkor tolásra se indulna be és a magasnyomású szivattyút sem. Valaki esetleg tudna tanácsot adni melyik irányban induljunk el? Vegyek új magasnyomásút? Z17DTH

Szinte mindegyikre igaz, hogy ha annak lenne baja, tolasra sem indulna be, ugyhogy kar igy vakrepulesben szorni a penzt...

Ha beindul, utana gond nelkul megy? Hibakod nincs?

Az akku csatlakozokat es kabeleket ellenoriznem, illetve kiprobalnam egy biztosan jo, lehetoleg nem tul oreg akkuval. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csaba66 írta:

Szinte mindegyikre igaz, hogy ha annak lenne baja, tolasra sem indulna be, ugyhogy kar igy vakrepulesben szorni a penzt...

Ha beindul, utana gond nelkul megy? Hibakod nincs?

Az akku csatlakozokat es kabeleket ellenoriznem, illetve kiprobalnam egy biztosan jo, lehetoleg nem tul oreg akkuval. 

Szia, igen, ha tolásra beindul, akkor hibátlanul működik. Nem szaggat, nem csinál semmi rendelleneset. Néha szokta, hogy ha hirtelen adok nagyobb gázt, akkor kigyullad a kulcsos kocsi, és megtorpan az autó, aztán 2 perc után elalszik és minden happy. Ott valamilyen gázpedál jeladót írt. De az a kisebbik gondom. A nagyobbik az ez, hogy nem indul. Gép szerint nem tud nyomást termelni. Álló helyben 0,42 MPa értéken van, tekerésnél 10-11 MPa, ha beindul, akkor meg 22-24 között. Ezért gyanakodtunk nagynyomásúra, hogy elengedi a nyomást, ami leállításnál még van benne és mivel nem megy nem bírja újra termelni. Csak tolásra, amikor nagyobb fordulaton van a motor, mint ha indítóznánk. Akku cserével ugyan ez a helyzet. Nem akar indulni. 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, naglas01 írta:

Szia, igen, ha tolásra beindul, akkor hibátlanul működik. Nem szaggat, nem csinál semmi rendelleneset. Néha szokta, hogy ha hirtelen adok nagyobb gázt, akkor kigyullad a kulcsos kocsi, és megtorpan az autó, aztán 2 perc után elalszik és minden happy. Ott valamilyen gázpedál jeladót írt. De az a kisebbik gondom. A nagyobbik az ez, hogy nem indul. Gép szerint nem tud nyomást termelni. Álló helyben 0,42 MPa értéken van, tekerésnél 10-11 MPa, ha beindul, akkor meg 22-24 között. Ezért gyanakodtunk nagynyomásúra, hogy elengedi a nyomást, ami leállításnál még van benne és mivel nem megy nem bírja újra termelni. Csak tolásra, amikor nagyobb fordulaton van a motor, mint ha indítóznánk. Akku cserével ugyan ez a helyzet. Nem akar indulni. 

Azt kene megnezni, milyen hibakod van, amikor hirtelen gazra kigyullad a kulcs. Elvileg gyengelkedhet a nagynyomasu szivattyu, de ott van mogotte a szabalyozo szelep is, ami szinten lehet beteg. De az is lehet, hogy valahol ereszt a rendszer...

Milyen hosszu starterezes utan adod fel? OpCom-od van? Lehetne nezni a nyomast inditozas es betolas kozben pl.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, csaba66 írta:

Azt kene megnezni, milyen hibakod van, amikor hirtelen gazra kigyullad a kulcs. Elvileg gyengelkedhet a nagynyomasu szivattyu, de ott van mogotte a szabalyozo szelep is, ami szinten lehet beteg. De az is lehet, hogy valahol ereszt a rendszer...

Milyen hosszu starterezes utan adod fel? OpCom-od van? Lehetne nezni a nyomast inditozas es betolas kozben pl.

Ha kigyullad a kulcsos, akkor a gázpedál jeladót írja. De 2 perc múlva elalszik és megy minden tovább. Nem torpan, nem lomha. Az is lehet, hogy most is azért nem indul, mert a nagynyomású nem bír hirtelen annyit adni a motornak, amennyi kellene, és azért gyullad ki a kulcsos, ha hirtelen gázt adok? Álló helyben 0,42Mpa. Ha tekertetem, akkor 9-10-11, de nem indul be. Ha mégis beindul, akkor 22-24 Mpa között ugrál. Az elektromos nyomás szabályzót, mikor cseréltük, akkor ugyan ezt csinálta, csak akkor nem ugrált 22-24 között ha beindult, hanem szépen tartotta a 24-et. De azzal sem javult meg a hiba. Kicseréltük a másik nyomás szabályozó szelepet, ami ilyen csavar formájú, de az se oldotta meg a problémát. Utána kicseréltünk egy harmadikat, amiben valamilyen tű van. Na akkor utána indult 1 napig szépen. De ismét azt csinálja, hogy csak teker, de nem akar be indulni. Tegnap este felraktuk az akksit tölteni, mert az indítózástól már merült. Most reggel 3 tekerésre indult. 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, naglas01 írta:

Ha kigyullad a kulcsos, akkor a gázpedál jeladót írja. De 2 perc múlva elalszik és megy minden tovább. Nem torpan, nem lomha. Az is lehet, hogy most is azért nem indul, mert a nagynyomású nem bír hirtelen annyit adni a motornak, amennyi kellene, és azért gyullad ki a kulcsos, ha hirtelen gázt adok? Álló helyben 0,42Mpa. Ha tekertetem, akkor 9-10-11, de nem indul be. Ha mégis beindul, akkor 22-24 Mpa között ugrál. Az elektromos nyomás szabályzót, mikor cseréltük, akkor ugyan ezt csinálta, csak akkor nem ugrált 22-24 között ha beindult, hanem szépen tartotta a 24-et. De azzal sem javult meg a hiba. Kicseréltük a másik nyomás szabályozó szelepet, ami ilyen csavar formájú, de az se oldotta meg a problémát. Utána kicseréltünk egy harmadikat, amiben valamilyen tű van. Na akkor utána indult 1 napig szépen. De ismét azt csinálja, hogy csak teker, de nem akar be indulni. Tegnap este felraktuk az akksit tölteni, mert az indítózástól már merült. Most reggel 3 tekerésre indult. 

Igen, arra gondoltam, hogy egy gyengelkedo szivattyu okozhatja a nem indul, vagy hirtelen gazt nem birja effektust, de ha akku toltes utan elindult, akkor megiscsak az akkura gyanakodnek. Nagyon szemet hibakat tudnak produkalni az akkuk, ugyhogy en azt a reszt jarnam jobban korbe.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, csaba66 írta:

Igen, arra gondoltam, hogy egy gyengelkedo szivattyu okozhatja a nem indul, vagy hirtelen gazt nem birja effektust, de ha akku toltes utan elindult, akkor megiscsak az akkura gyanakodnek. Nagyon szemet hibakat tudnak produkalni az akkuk, ugyhogy en azt a reszt jarnam jobban korbe.

Létezne olyan, hogy teker teker teker teker, amíg magát le nem tiltja, de nem tudja beröffenteni, mert nem ad annyi áramot amennyi kellene? Akkor valahonnan keresek egy akksit, ami jó, próba erejéig. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.