Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

 

Üdvözlet!

Opel astra h 1,7 cdti (z17dth) kitakarítottam az egr szelepet és annak csövét mert úgy éreztem fulladozik a motor, nem ad teljes teljesítményt. A cső már eléggé le volt szűkűlve a sok koromtól, tehát mindenképp ráfért a takarítás. Összerektam mindent ahogy volt (mostanra már többször is) de az autó nem akar beindúlni. Olyan mintha nem adna neki üzemanyagot a rendszer. Mintha nem lenne robbanás. Csak nyöszörög. Mindent átnéztem már. Látszólag minden a helyén van.,csatlakozók stb. Mi lehet a probléma? Köszönöm előre is a választ 
Tisztelettel : Sándor
Link to comment
Megosztás:

9 perce, habidubi írta:

Opel astra h 1,7 cdti (z17dth) kitakarítottam az egr szelepet és annak csövét mert úgy éreztem fulladozik a motor, nem ad teljes teljesítményt. A cső már eléggé le volt szűkűlve a sok koromtól, tehát mindenképp ráfért a takarítás. Összerektam mindent ahogy volt (mostanra már többször is) de az autó nem akar beindúlni. Olyan mintha nem adna neki üzemanyagot a rendszer. Mintha nem lenne robbanás. Csak nyöszörög. Mindent átnéztem már. Látszólag minden a helyén van.,csatlakozók stb. Mi lehet a probléma? Köszönöm előre is a választ 

Az EGR-nek ehhez nincs semmi koze... Hibakodot kell olvasni, abbol derul ki, mi a baja.

Nyoszorges alatt mi ertendo? A starter sem forog rendesen?

Link to comment
Megosztás:

56 perce, csaba66 írta:

Az EGR-nek ehhez nincs semmi koze... Hibakodot kell olvasni, abbol derul ki, mi a baja.

Nyoszorges alatt mi ertendo? A starter sem forog rendesen?

Az önindító forog, de mintha nem forgatná rendesen a motort. Ahogy írtam is... "mintha nem adna üzemanyagot a rendszer". 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, habidubi írta:

Az önindító forog, de mintha nem forgatná rendesen a motort. Ahogy írtam is... "mintha nem adna üzemanyagot a rendszer". 

A "mintha nem adna uzemanyagot" semmit nem jelent az oninditot illetoen, mert pl. ures tank eseten is rendesen kell forgatnia a motort. 

Ezt igy tavolbol nem nagyon fogjuk tudni megoldani, foleg, ha informaciot sem adsz...

Hibakodok, akku feszultseg terheletlenul es forgo starter mellett, van-e benne gazolaj, stb. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csaba66 írta:

A "mintha nem adna uzemanyagot" semmit nem jelent az oninditot illetoen, mert pl. ures tank eseten is rendesen kell forgatnia a motort. 

Ezt igy tavolbol nem nagyon fogjuk tudni megoldani, foleg, ha informaciot sem adsz...

Hibakodok, akku feszultseg terheletlenul es forgo starter mellett, van-e benne gazolaj, stb. 

Üdv! 

Köszönöm a válaszokat. Megoldódott a probléma, szerencsére. Indításra továbbra sem indult aztán bevontattam és megy. Valószínűleg korom került a rendszerbe amit az önindító nem tudott kidolgozni, de a huzatásnak már nem bírt ellenállni. Kicsit tartottam tőle, hogy nehogy több kárt csináljak mint hasznot, de végül jó lett. 

Minden jót, szebb jövőt! 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, habidubi írta:

Üdv! 

Köszönöm a válaszokat. Megoldódott a probléma, szerencsére. Indításra továbbra sem indult aztán bevontattam és megy. Valószínűleg korom került a rendszerbe amit az önindító nem tudott kidolgozni, de a huzatásnak már nem bírt ellenállni. Kicsit tartottam tőle, hogy nehogy több kárt csináljak mint hasznot, de végül jó lett. 

Minden jót, szebb jövőt! 

Ha elozoleg rendben mukodott, a tisztitastol annyi korom nem juthatott be, amitol az alapjarathoz szukseges levegot ne kapta volna meg...

Valoszinuleg inkabb megbontottal valamit, amitol lelevegosodott az uzemanyag rendszer, azon segit a behuzas (vagy a kitarto oninditozas is).


 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek,

Z19DT kódú motorral kapcsolatban fordulok hozzátok, volt már bárkinek is szivárgás problémája ennél a típusnál a nyomócső - nyomócső nyomásszabályzó szelep környékén? Aránylag rövid idő alatt teríti a környező dolgokat gázolajjal erről a területről valami, most próbáljuk megtalálni az okát. A gumi ill. nagynyomású üzemanyagcsövek úgy néz ki hogy rendben, nyilván valami kis luk/repedés valahol... mondtak már nyomócsőcserét, és a jelenség megszűnt, de volt olyan is hogy engedett a szelep... csak hátha van esetleg valami tipikus típus- vagy jellemző hiba ami leegyszerűsítené a keresést... az autó egyébként 2005-ös, és a motorban 247e km van

Kösz,

Péter

 

Módosítva : ape
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2019. 02. 04. at 20:07, toma2105 írta:

Üdv! 

Nekem 30-ért programozták le, az egr szelep-el együtt, Pécsen.

Vizsgával kapcsolatosan még nem tudok nyilatkozni, majd csak jövőre kell mennem.

Haver kocsija.......... :) üres DPF szűrőházzal, kiírt DPF és EGR-el csont nélkül HIVATALOS helyen átment a kocsi ( hálapénz nélkül!). Simán hozta azt a környezetvédelmi értéket amit kellett neki!

Módosítva : Handbrake
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 08. at 11:17, Handbrake írta:

Haver kocsija.......... :)üres DPF szűrőházzal, kiírt DPF és EGR-el csont nélkül HIVATALOS helyen átment a kocsi ( hálapénz nélkül!). Simán hozta azt a környezetvédelmi értéket amit kellett neki!

Remélem esetemben is hasonlóképpen lesz majd :)

Mondjuk semmit nem füstöl... Padlógáznál sem látok még csak ködölést sem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! 

Adott egy 2006-os h astra 1.7 cdti Z17DTH motorral. Ma az érdi emelkedő után elfogyott az erő. Az annahegyi pihenőig elcsorogva néha felvillant az olajnyomásvisszajelző. Megálláskor a kocsi szét akart esni, újraindításkor úgy járt, mint egy 40 éves MTZ. Olajszint normális. Pedálteszt hibát nem írt, OBDII-vel két különböző szoftverrel szintén nem jelez hibát. Ráadom a gyújtást és mintha a műszerfalban egy egér mászkálna, a motortérben pedig halk sivító hangot lehet hallani. Aki találkozott már hasonlóval segítsen. 
Köszönöm
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello, van egy Corsa D-m 1.7cdti (z17dtr) és hideginditásnál kb 3-5mp után azonnal leáll majd nemindul be ugy 10-15percig és csak teker mintha kifogyott volna az üa és amikor rátöltesz levegős a rendszer. Hallottam és láttam videót róla , h az utángyártott üzemanyagszűrővel ezt csinálja. Vettem bele gyárit a hiba nem oldódott meg. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 21. at 18:13, barna21 írta:

Adott egy 2006-os h astra 1.7 cdti Z17DTH motorral. Ma az érdi emelkedő után elfogyott az erő. Az annahegyi pihenőig elcsorogva néha felvillant az olajnyomásvisszajelző. Megálláskor a kocsi szét akart esni, újraindításkor úgy járt, mint egy 40 éves MTZ. Olajszint normális. Pedálteszt hibát nem írt, OBDII-vel két különböző szoftverrel szintén nem jelez hibát. Ráadom a gyújtást és mintha a műszerfalban egy egér mászkálna, a motortérben pedig halk sivító hangot lehet hallani. Aki találkozott már hasonlóval segítsen. 

A hibakat OpCommal vagy Tech2-vel kell kiolvasni; az altalanos kutyuk nem biztos, hogy mindent latnak. A muszerfali zaj es a halk sivitas normal esetben is van, tehat nem visz kozelebb a hibahoz; nekem a turbo lenne elsore gyanus.

10 órája, Mikloskarasz írta:

Hello, van egy Corsa D-m 1.7cdti (z17dtr) és hideginditásnál kb 3-5mp után azonnal leáll majd nemindul be ugy 10-15percig és csak teker mintha kifogyott volna az üa és amikor rátöltesz levegős a rendszer. Hallottam és láttam videót róla , h az utángyártott üzemanyagszűrővel ezt csinálja. Vettem bele gyárit a hiba nem oldódott meg. Mi lehet a probléma?

A szuro onmagaban nem okoz lelevegosodest, valahol mashol van a luk: csovek, tomitesek, stb. Szuro cserekor erdemes feltolteni a szurohazat, ugy konnyebben indul, de ha allas kozben lelevegosodik, akkor luk van, valahol, amit meg kell keresni.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 30. at 6:50, csaba66 írta:

A szuro onmagaban nem okoz lelevegosodest, valahol mashol van a luk: csovek, tomitesek, stb. Szuro cserekor erdemes feltolteni a szurohazat, ugy konnyebben indul, de ha allas kozben lelevegosodik, akkor luk van, valahol, amit meg kell keresni.

Igen cserekor fel lett töltve.

Amúgy az autó ezt produkálja: 

 

Ez alatt a videó alatt olvastam szinte az összes hozzászólótól , hogy az üa szűrő gyárira cserélése megoldja a problémát.

Nálam nem jött be.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Mikloskarasz írta:

Ez alatt a videó alatt olvastam szinte az összes hozzászólótól , hogy az üa szűrő gyárira cserélése megoldja a problémát.

Nálam nem jött be.

Ha tul nagy a szuro, vagy rossz a tomites, es ezert nem zar rendesen a haz, akkor lehet a nem gyari szuro is az ok, de az is megeshet, hogy elsore nem jol rakja ossze a delikvens, aztan az ujabb szurovel mar igen...

Es persze levegosodhet mashol is, de olyat is hallottam mar, hogy a haz fedele volt repedt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok tanácsot kérnék.opel astra h 1

9cdti.150le nagyon kevest használt aztán mareggel aksilemerülve bebikáztuk aztán járattam majd elindultamvele és észrevettem hogy ojan erőtlen mint egy szivódizel azóta mentemvele de ugyanojan szar alig húz deviszont semijen hibátnem irki valakinek valami tanács

Link to comment
Megosztás:

24 perce, 8x57js írta:

Hello!  Nézegettem-ismerkedtem az autóval. A TITKOS MENÜ ha bekapcsolva van, az baj? Kell azt deaktiválni? vagy mehet bekapcsolva....? Valaki használja?

Menet kozben mehet nyugodtan, de bizonyos verzioknal a motor leallitasa utan is aktiv marad (bar latszani nem latszik). Viszont eszik 30-40 milliampert, ami egy gyengebb akkut egy-ket het alatt leszivhat. Szoval hosszu parkolas elott erdemes kilepni belole :) 

Link to comment
Megosztás:

39 perce, csaba66 írta:

Menet kozben mehet nyugodtan, de bizonyos verzioknal a motor leallitasa utan is aktiv marad (bar latszani nem latszik). Viszont eszik 30-40 milliampert, ami egy gyengebb akkut egy-ket het alatt leszivhat. Szoval hosszu parkolas elott erdemes kilepni belole :) 

Köszönöm... igazából kiléptem.remélem legalábbis, a bc gombra nem hozza fel...akkor talán kikapcsoltam :) ..tulajdonképpen a vízhőfok ami érdekelt :) 

 

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy két kérdésem. 1.7cdti 2004 z17dth. Hiba: alapjaraton csinál olyat főleg mar üzem meleg motornál,h bedadog a motor,meg olyankor a szelepek erősebben kattognak éles hangon. Van valakinek ötlete? Cserélve: generátor,vízpumpa,olajszivattyú,rail cső,rail nyomasérzékelő,porlasztó 4db. A másik, hideg motornál kattogó hang a magasnyomású felől,vagyi inkább mélyebb ütemes kopogó hang,mint pld benzinesnél a hidrotőke de ez mélyebb hang... Főleg bent az utastérben hallható. Idegesítő hang. Ami még nem volt cserélve az a magasnyomasú,és az azon lévő nyomástartó szelep. Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, Flagg írta:

Hello. Astra 1.7cdti(2008).Alapjárat ingadozik, néha le is áll annyira leesik a fordulat.Hibakódnak ezt írja ECN 23452!        

Mi lehet a gond?

023452, nem? Arrol itt meselnek, viszont erre nem az alapjarati ingadozas a jellemzo: 

Azt inkabb ez szokta okozni, amihez nincs hibakod:

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 16. at 7:07, csaba66 írta:

023452, nem? Arrol itt meselnek, viszont erre nem az alapjarati ingadozas a jellemzo: 

Azt inkabb ez szokta okozni, amihez nincs hibakod:

 

Nehéz kicserélni ezt a szelepet?Látom hogy 2 imbuszcsavar fogja,de hozzáférni ahogy nézem nem egyszerű!

Megpróbáljam?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Flagg írta:

Nehéz kicserélni ezt a szelepet?Látom hogy 2 imbuszcsavar fogja,de hozzáférni ahogy nézem nem egyszerű!

Megpróbáljam?

Szerencsere meg nem kellett csinalnom, igy fogalmam sincs, mennyire nehez, es azt sem tudom, alulrol, vagy folulrol erdemes probalkozni.

Ilyenkor az ember vagy elmegy szerelohoz, vagy vesz egy uj autot :) , vagy megprobalja meglazitani a csavarokat eloszor fontrol, ha ugy nem megy, akkor lentrol, aztan ha latja, hogy menni fog, akkor megveszi az alkatreszt is.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.