Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Bögöly74 írta:

Szia Köszi a választ!

Pedál tesztet próbáltam,sajnos az nem írt semmit.Marad az OpComm,de keresnem kell valakit a közelben (Kaposvár). 

A szabályzó rúd kézzel egész jó hosszan mozgatható,bár a drucklabdában vagy mifene,elég kemény rúgó lehet,mert komoly ellenállása van.

Én is a vákuumkörben sejtem a hibát.

Vákuumpumpa hiba lehet,vagy a turbonyomás szabályzó?Hogy tudnám ezeket tesztelni?

Ha a vakuumpumpa gyengelkedne, azt a feken is kene erezni, bar volt itt mar olyan, hogy olaj kerult a vakuumba, es az hulyitette meg a turbo vezerleset, de nem igazan ertettem, hogyan.

Elso korben azt neznem meg, hogy tenyleg a szabalyzo rud korul van-e gond. Egy ember nyomja a gazt, egy masik mozgatja a rudat; ha igy felporog, akkor valoban ott a hiba. 


 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, csaba66 írta:

Ha a vakuumpumpa gyengelkedne, azt a feken is kene erezni, bar volt itt mar olyan, hogy olaj kerult a vakuumba, es az hulyitette meg a turbo vezerleset, de nem igazan ertettem, hogyan.

Elso korben azt neznem meg, hogy tenyleg a szabalyzo rud korul van-e gond. Egy ember nyomja a gazt, egy masik mozgatja a rudat; ha igy felporog, akkor valoban ott a hiba. 


 

Nagyon jó amit írtál!Valószinüleg a vákuumpumpát ki is zárhatom,mert a fékhatás nagyon jó,vagyis az nem változott.A turbo rudazat direkt mozgatását megpróbálom ;) ! 

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Segítségre lenne szükségem, van egy 2007es 2000es tdci opel vivar-m. Pár napja nehezen indul. Többszöri indításra indul be ,majd menet közben egyszerűen leáll. Pár indítás után újra beindul, majd menet közben újra leáll. Most 2 napig semmi gond nem volt majd újra elkezdte ugyan ezt a jelenséget. Kézi pumpálás után újra jó egy darabig, tankolás is van hogy 1 óra mert lezár és nem engedi tölteni. Szerelő gépre rakta az összes hibakódot kiadta ami létezik. Sajnos ötletük sincs hogy mi okozza így meg vagyok lőve hova tovább. Köszönöm a segitséget Andi

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gebriell írta:

Sziasztok. 

Segítségre lenne szükségem, van egy 2007es 2000es tdci opel vivar-m. Pár napja nehezen indul. Többszöri indításra indul be ,majd menet közben egyszerűen leáll. Pár indítás után újra beindul, majd menet közben újra leáll. Most 2 napig semmi gond nem volt majd újra elkezdte ugyan ezt a jelenséget. Kézi pumpálás után újra jó egy darabig, tankolás is van hogy 1 óra mert lezár és nem engedi tölteni. Szerelő gépre rakta az összes hibakódot kiadta ami létezik. Sajnos ötletük sincs hogy mi okozza így meg vagyok lőve hova tovább. Köszönöm a segitséget Andi

Ilyen motor Astraban nincs, sot, ahogy nezem, ez Renault motor...

A "lezar es nem engedi tolteni" nem vilagos, mit takar, de a leirtak alapjan uzemanyag ellatasi gond van, ott erdemes nezelodni, a tanktol egeszen a szuroig.. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Csaba66 Köszönöm erre tippelek én is.de a szerelők már porlasztót akarnak csetéltetni hátha az alapon.kicsit drága lenne kîsérletezni.

Ez nem Astra valóban Opel Vivaro,de mivel dízel gondoltam talán vki hamarabb tud segîteni merre induljak. 

A lezár azt takarja hogy a pisztolyt mikor betesszük vagy nem is engedi hogy elinduljon az üzemanyag vagy tankolás közben egyszer csak mindenhová folyik csak a tankba nem, pedig csak 30-40km re elegendő van benne. 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Gebriell írta:

Csaba66 Köszönöm erre tippelek én is.de a szerelők már porlasztót akarnak csetéltetni hátha az alapon.kicsit drága lenne kîsérletezni.

Ez nem Astra valóban Opel Vivaro,de mivel dízel gondoltam talán vki hamarabb tud segîteni merre induljak. 

A lezár azt takarja hogy a pisztolyt mikor betesszük vagy nem is engedi hogy elinduljon az üzemanyag vagy tankolás közben egyszer csak mindenhová folyik csak a tankba nem, pedig csak 30-40km re elegendő van benne. 

Akkor a tank szellozeset kell megnezni... Inditaskor, es akar menet kozben is meg kene nezni, mi tortenik nyitott tanksapka mellett. Ha van benne elzaro lemez, azt ki kell ekelni valamivel, a lenyeg az, hogy tudjon bejutni levego.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

https://youtu.be/VwFbvhoC_d4Sziasztok!

Opel Corsa C tulajdonos vagyok.

A segítségeteket szeretném kérni.

A motor 1.7 cdti 101le dth motorkód 300 ezer km főleg autópályán,2006-os.

Az egyik problémám az lenne hogy teljes gáznál fekete füst van mögöttem,ami szerintem enyhült a szívósor és a folytószelep közötti rész tisztításával.Kb 3mm koksz volt a fém cső oldalán.

A nagyobb  gond amiért írok,hogy 20 fok alatt kopog a motor egészen addig amíg el nem éri a 70 fokot...

Hidegen terhelésre ,nyomatékra elkezd a motor fordulatszámával egyezően kopogni.Üresben hírtelen gázadásra is élesen kopog.Alapjáraton nem kopog.Ahogy nyomom a gázt,annál hangosabban kopog.kb 70 foknál 2100-as fordulatszám felett eltűnik a hang.Amikor hideg a motor, 80 fokig úgy lehet közlekedni,ha nem akarom erőssen hallani, mint egy 50 pacis kocsival.A pillanatnyi fogyasztás eléri a kb 6 litert ,akkor már biztosan kopog.Tehát hidegen előzni is nehéz ha nem akarom hogy adja a hangot.

Hűtővizet utána kell töltenem 3-4 ezer kilóméterenként.A hűtővízben nincs olaj,olajban nincs víz,az alapjárat egyenletes ,hidegben is pöcre indul.Állítólag nem hidrotőkés a motor,viszont az alkatrész keresőkben azt mutatja hogy igen.

A fogyasztása városban 6,5-7 liter,autópályán 120-al tempomattal 4,5 liter.

Módosítva : Corsa2006
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Corsa2006 írta:

https://youtu.be/VwFbvhoC_d4Sziasztok!

Opel Corsa C tulajdonos vagyok.

A segítségeteket szeretném kérni.

A motor 1.7 cdti 101le dth motorkód 300 ezer km főleg autópályán,2006-os.

Az egyik problémám az lenne hogy teljes gáznál fekete füst van mögöttem,ami szerintem enyhült a szívósor és a folytószelep közötti rész tisztításával.Kb 3mm koksz volt a fém cső oldalán.

A nagyobb  gond amiért írok,hogy 20 fok alatt kopog a motor egészen addig amíg el nem éri a 70 fokot...

Hidegen terhelésre ,nyomatékra elkezd a motor fordulatszámával egyezően kopogni.Üresben hírtelen gázadásra is élesen kopog.Alapjáraton nem kopog.Ahogy nyomom a gázt,annál hangosabban kopog.kb 70 foknál 2100-as fordulatszám felett eltűnik a hang.Amikor hideg a motor, 80 fokig úgy lehet közlekedni,ha nem akarom erőssen hallani, mint egy 50 pacis kocsival.A pillanatnyi fogyasztás eléri a kb 6 litert ,akkor már biztosan kopog.Tehát hidegen előzni is nehéz ha nem akarom hogy adja a hangot.

Hűtővizet utána kell töltenem 3-4 ezer kilóméterenként.A hűtővízben nincs olaj,olajban nincs víz,az alapjárat egyenletes ,hidegben is pöcre indul.Állítólag nem hidrotőkés a motor,viszont az alkatrész keresőkben azt mutatja hogy igen.

A fogyasztása városban 6,5-7 liter,autópályán 120-al tempomattal 4,5 liter.

Nem hidrotokes, de szelephezagot elvileg 150ezrenkent kell allitani ezen a motoron. Hogy mitol van a hang, vagy abnormalis-e, azt nem tudom... En nem szoktam kulonosebben nyomni, plane hidegen, de lehet, hogy nalam is lenne ilyen hang, ha ezt csinalnam :) Z17DTH, 368ezer km...

Fekete fust ugyben a legszurot is erdemes megnezni, cserelni.

 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, csaba66 írta:

Nem hidrotokes, de szelephezagot elvileg 150ezrenkent kell allitani ezen a motoron. Hogy mitol van a hang, vagy abnormalis-e, azt nem tudom... En nem szoktam kulonosebben nyomni, plane hidegen, de lehet, hogy nalam is lenne ilyen hang, ha ezt csinalnam :) Z17DTH, 368ezer km...

Fekete fust ugyben a legszurot is erdemes megnezni, cserelni.

 

Köszönöm a segítséget!

A szelep hézagot megnézetem.Hozzám 280 ezer km-el került év elején.Próbáltam utána olvasgatni,de semmi.Nyáron hideg motornál még azt gondoltam hogy kicsit kopog,hát diesel.Viszont ilyen 5 fok körül ha lassan gyorsítok,akkor is adja a kopogást.Alapjáraton kb 20-25 perc kellene hogy 70 fokos legyen.A teszt miatt túráztattam ,üzemi hőfokon szeretem a hangját,meg persze a nyomatékosságát.Eddig csak benzines Corsákat használtam .A légszűrő cserélve volt 2 ezer kilóméterrel ezelőtt,olajjal ,szűrővel együtt castrol 5w40 edge turbo.Vezérlés 15e kilóméterrel ezelőtt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
4 órája, Flagg írta:

Hello.Astra H 1.7 CDT(2008) EGR szelepet akarok tisztítani otthon!Van olyan dolog amire figyelnem kell leszerelésnél,vagy a tisztítás közben?

Látom hogy csak 4 csavar,stb de van-e valami trükk?

Köszi.

Azert joval tobb az, mint negy csavar, legalabbis a Z17DTH-n. Ha DTJ  (csak az evjaratbol ez nem egyertelmu!), akkor egyszerubb a dolog:

 

Link to comment
Megosztás:

52 perce, Frankie64 írta:

A MAP szenzort mivel szabad tisztítani? Két napja P0105 kódot ad. 

Kontaktus tisztito, de nem WD40, vagy hasonlo, amiben kenoanyag is van. Megerinteni, vagy mechanikusan piszkalni sem egeszseges, tehat elso korben alkoholban razogatnam, aztan ha az nem segit, johetnek a durvabb modszerek, egyre inkabb kockaztatva, hogy a vegen ujat kell venni.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, csaba66 írta:

Kontaktus tisztito, de nem WD40, vagy hasonlo, amiben kenoanyag is van. Megerinteni, vagy mechanikusan piszkalni sem egeszseges, tehat elso korben alkoholban razogatnam, aztan ha az nem segit, johetnek a durvabb modszerek, egyre inkabb kockaztatva, hogy a vegen ujat kell venni.

Köszi!

Van kenőanyag mentes kontakt tisztítóm, akkor avval megmosom, aztán meglátom.

Jó hétvégét!

F.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Frankie64 írta:

Köszi!

Van kenőanyag mentes kontakt tisztítóm, akkor avval megmosom, aztán meglátom.

Jó hétvégét!

F.

Hali!

Sikerült eltörnöm, a kiszereléskor :( kiszedtem a maradékot, megtisztítottam a szenzort, visszaraktam, egy kicsit működött, aztán újra tengeralattjáró :( szóval megérett az új, nem olcsó, remélem nem más szívat…….

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Frankie64 írta:

Hali!

Sikerült eltörnöm, a kiszereléskor :( kiszedtem a maradékot, megtisztítottam a szenzort, visszaraktam, egy kicsit működött, aztán újra tengeralattjáró :( szóval megérett az új, nem olcsó, remélem nem más szívat…….

Ha a vedo burkolat tort el, annak nincs szerepe a mukodesben... Ugyhogy lehet tovabb pucolgatni (foleg, ha ugy tunik, hogy koszos), de azt is erdemes lenne kideriteni, hogy esetleg a kabelezesnel van-e baj. Ha van Opcomod, akkor nezd meg mit ir, valtozik-e az ertek, vagy teljesen halott, stb. 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, csaba66 írta:

Ha a vedo burkolat tort el, annak nincs szerepe a mukodesben... Ugyhogy lehet tovabb pucolgatni (foleg, ha ugy tunik, hogy koszos), de azt is erdemes lenne kideriteni, hogy esetleg a kabelezesnel van-e baj. Ha van Opcomod, akkor nezd meg mit ir, valtozik-e az ertek, vagy teljesen halott, stb. 

Sajnos a tömítő gyűrű hornyánál engedett a műanyag, ahogy megpróbáltam kihúzni, így most tömítetlen a rendszer, lehet csak az zavar be. Rendesen kormos volt már, sok a hideg üzem, városi autózás. Még holnap ránézek, aztán jön egy új.  

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 23. at 21:32, Frankie64 írta:

Sajnos a tömítő gyűrű hornyánál engedett a műanyag, ahogy megpróbáltam kihúzni, így most tömítetlen a rendszer, lehet csak az zavar be. Rendesen kormos volt már, sok a hideg üzem, városi autózás. Még holnap ránézek, aztán jön egy új.  

Hali!

Ma beszereltem az új MAP szenzort, hibát töröltem, minden rendben. Végül is 15 volt az új Bosch, nem olcsó :confused: Remélem egy darabig megy majd :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit! 

 

Segítséget szeretnék kérni. 

Adott egy 1,5 hónapja vásárolt használt 2007-es opel corsa d 1.3 cdti 173e km van most benne. 

Multijet motoros. 

Másfél hete külfödi (románia) utazás alkalmával megállt. Előjel nélkül. 

Gondoltam én fullasztottam le, el is indult. Ment még pár kilométert utánna megint leállt. 

Félre az ut szélére, megpróbáltam többször  ujraindítani, sikerult is, de 1-2 perc alapjárat után leállt. Végulis haza hoztuk. 

Azóta alig akar beindulni, s ha mégis csak pár másodpercet jár mielőtt leáll. 

Hibakód olvasás megtörtént. 

Üzemanyag szűrő, EGR szelep. 

Megnéztük, nincs probléma velük. 

Turbó, magasnyomású szivattyú, porlasztók,

biztosítékok, vezérműszíj, rendben. 

Vezérlés és/vagy immobiliser hibára jutott a találgatás. 

 

Van valakinek hasonló tapasztalata? 

A választ előre is köszönöm!! 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Zoli93 írta:

Üdvözlök Mindenkit! 

 

Segítséget szeretnék kérni. 

Adott egy 1,5 hónapja vásárolt használt 2007-es opel corsa d 1.3 cdti 173e km van most benne. 

Multijet motoros. 

Másfél hete külfödi (románia) utazás alkalmával megállt. Előjel nélkül. 

Gondoltam én fullasztottam le, el is indult. Ment még pár kilométert utánna megint leállt. 

Félre az ut szélére, megpróbáltam többször  ujraindítani, sikerult is, de 1-2 perc alapjárat után leállt. Végulis haza hoztuk. 

Azóta alig akar beindulni, s ha mégis csak pár másodpercet jár mielőtt leáll. 

Hibakód olvasás megtörtént. 

Üzemanyag szűrő, EGR szelep. 

Megnéztük, nincs probléma velük. 

Turbó, magasnyomású szivattyú, porlasztók,

biztosítékok, vezérműszíj, rendben. 

Vezérlés és/vagy immobiliser hibára jutott a találgatás. 

 

Van valakinek hasonló tapasztalata? 

A választ előre is köszönöm!! 

 

Üdv!

Mi a hibakód? Anélkül elég találgatós a dolog, az meg sokba kerül :(  Egyébként nekem a felsőholtponti jeladó hibája csinált ilyet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék ,hogy 1.7cdti dth Denso motorvezérlőt, (97300097)tehát gyári vezérlőt át lehet írni ,tuningolni pl mennyi ideig legyen nyitva a porlasztó?

Vagy a porlasztók kódjaival lehet modósítani csak?

A felújított porlasztó új kódot kap?

 

 

 

 

Módosítva : Corsa2006
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 30. at 10:45, Flagg írta:

Sziasztok.Ma reggel indítás után világított a szervizes ikon.Megnéztem pedálteszttel mi a helyzet ezt kaptam.

https://imgur.com/oYjF92t

Kipufogó gáz szenzor hiba,de mit lehet ezzel kezdeni?Csere?Tisztítás?Merre találom?

Az autóm 2008-as 1.7cdti 110le  (Z17DTR)

Nem gaz szenzor, hanem a gazhomerseklet szenzora. A reszecskeszuron kene legyen, csere elott nyilvan erdemes megnezni, hogy nem valami trivialisan orvosolhato hiba-e.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 30. at 17:12, Corsa2006 írta:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék ,hogy 1.7cdti dth Denso motorvezérlőt, (97300097)tehát gyári vezérlőt át lehet írni ,tuningolni pl mennyi ideig legyen nyitva a porlasztó?

Vagy a porlasztók kódjaival lehet modósítani csak?

A felújított porlasztó új kódot kap?

Pontosan mit akarsz modositani? A nyitasi ido nem fix ertek, hanem valtozik egy csomo parameter fuggvenyeben, tehat egyaltalan nem egyszeru dolog a modositasa, plane ugy, hogy kozben a motor is hasznalhato maradjon. Lehetni termeszetesen lehet, de sokkal jobban kell erteni az egesz mukodeset annal, mint amilyen szintu megertesre a kerdesfeltevesed utal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.