Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

10 órája, cserdi írta:

Köszi megnézem majd.

Viszont ma már nem dobta ki a hibaüzenetet. Viszont addig fajult a dolog, hogy ma 4szer regenerált és a másodiknál már elkezdett az izzítás villogni. 4.nél mikor vége lett még mindig nem aludt el, azaz még mindig telített. Nem bírtam magammal most este leszedtem az EGR szelepet, hát meglepődtem milyen rosszul néz ki. 3 hete raktam be újat. Ez normális, hogy már így néz ki? középen ami a kipufogócsonkra van kötve, eddig ahányszor takarítottam csak korom volt, most meg ez a kormos massza. Normális ez? 

Meg még egy kérdés, ha folyadékot öntök középre, jobb oldalon a tárcsa mellett át szabad jönnie a folyadéknak? Nagyon lassan szivárog, ahogy a képen is látszik.

Az EGR meg tudja adni a kegyelemdöfést a DPF-nek. Az enyémnél is az vetett véget a szűrő pályafutásának. Az volna a lényeges, hogy a regenerálást miért nem fejezi be. Lehet, hogy valóban a jeladó a rossz. Viszont az 50-60 ezres ár kissé borsos, és kockázatos, főleg, ha azt nézzük, hogy vagy jó lesz, vagy nem. A helyedben vagy egy biztosan jó kölcsön cseredarabbal próbálkoznék, vagy rendelnék egyet az ebay-ről (ott mintha olcsóbb volna), ha passzol a cikkszám. Bár ezután még mindig kérdés, hogy a szűrőt mennyire vágta haza a sok regenerálással, mert az is lehet, hogy utána a szűrő fogja beadni az unalmast. Ott még lehet szó esetleg tisztításról is (lehet kapni flakonban tisztító anyagot, amit otthon is be lehet juttatni a szűrőhöz, de vannak cégek, akik ezzel foglalkoznak, ott kiveszik a szűrőt és úgy tisztítják).
Bár, ha ezek költéségét számoljuk, lehet, hogy kijön belőle egy teljesítményoptimalizálás és egy EGR, DPF szoftveres letanítás is.

Ahogy néztem, a  1900 hibakód mindkét szenzorra vonatkozhat. Ha a high temperature hibakódot dobja, akkor a katalizátornál lévőre vonatkozik, ha a low temperature hiba van akkor a szűrőben lévőre.
Nekem anno a másodiknál volt szálszakadás, de akkor a 042A kódot dobta. Lehet nem ártana elsőként a dpf-ben lévő érzékelőt kivenni, és letakarítani.

Módosítva : Astra555
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Astra555 írta:

Az EGR meg tudja adni a kegyelemdöfést a DPF-nek. Az enyémnél is az vetett véget a szűrő pályafutásának. Az volna a lényeges, hogy a regenerálást miért nem fejezi be. Lehet, hogy valóban a jeladó a rossz. Viszont az 50-60 ezres ár kissé borsos, és kockázatos, főleg, ha azt nézzük, hogy vagy jó lesz, vagy nem. A helyedben vagy egy biztosan jó kölcsön cseredarabbal próbálkoznék, vagy rendelnék egyet az ebay-ről (ott mintha olcsóbb volna), ha passzol a cikkszám. Bár ezután még mindig kérdés, hogy a szűrőt mennyire vágta haza a sok regenerálással, mert az is lehet, hogy utána a szűrő fogja beadni az unalmast. Ott még lehet szó esetleg tisztításról is (lehet kapni flakonban tisztító anyagot, amit otthon is be lehet juttatni a szűrőhöz, de vannak cégek, akik ezzel foglalkoznak, ott kiveszik a szűrőt és úgy tisztítják).
Bár, ha ezek költéségét számoljuk, lehet, hogy kijön belőle egy teljesítményoptimalizálás és egy EGR, DPF szoftveres letanítás is.

Ahogy néztem, a  1900 hibakód mindkét szenzorra vonatkozhat. Ha a high temperature hibakódot dobja, akkor a katalizátornál lévőre vonatkozik, ha a low temperature hiba van akkor a szűrőben lévőre.
Nekem anno a másodiknál volt szálszakadás, de akkor a 042A kódot dobta. Lehet nem ártana elsőként a dpf-ben lévő érzékelőt kivenni, és letakarítani.

Köszönöm a választ. A sokadik bontónál találtam egyet ma megyek érte. Ha jó marad ha nem, akkor megválok a részecskeszűrőtől. Az utóbbin már gondolkoztam. Még annyi kérdésem lenne hozzád, hogy mi a jelensége annak ha meghal a részecskeszűrő? 

Még egy kérdés. Vajon a map szenzor be tud ilyenbe zavarni? 

Módosítva : cserdi
Link to comment
Megosztás:

5 órája, cserdi írta:

Köszönöm a választ. A sokadik bontónál találtam egyet ma megyek érte. Ha jó marad ha nem, akkor megválok a részecskeszűrőtől. Az utóbbin már gondolkoztam. Még annyi kérdésem lenne hozzád, hogy mi a jelensége annak ha meghal a részecskeszűrő? 

Még egy kérdés. Vajon a map szenzor be tud ilyenbe zavarni? 

Azt nem tudom, mi a jele, nekem az előző tulaj vetette ki. Ott az volt a gond, hogy az EGR megakadt és telenyomta korommal a szűrőt. A második szenzor után egyszerűen kivágták a szűrőt, majd pótolták. Van aki nekiáll kibontani a szűrőt és szétveri a belsejét, majd visszahegesztik, így alulról olyan mintha benne lenne és vizsgán nem tudnak belekötni. Nekem 3 vizsga volt már, de egyszer sem néztek az autó alá. A 0,50-es K értékhez képest pedig 0,37 körülit produkált az autó mindegyik vizsgán.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 05. at 12:28, Handbrake írta:

Erre nincs ötlete senkinek?

Annyi, hogy tegnap a felsőholtpont jeladót is cseréltem, nem oldotta meg a problémát.

Porlasztókat ma leadtam egy tesztre + felújítás kíváncsi vagyok mi a gond velük.

 

Update:

 

Porlasztók jók. Rendeltem egy légtömegmérőt.

Valakinek valami ötlet, vagy tapasztalat?

 

Köszönöm

Hátha valakit érdekel a kálváriám. Tegnap kompressziót mértem, 1-4 henger elmegy kategória 15 körüli érték, 2-3 henger 3-4 bar. Holnap hengerfej le, megnézem mi okozza a gyenge nyomást.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Handbrake írta:

Hátha valakit érdekel a kálváriám. Tegnap kompressziót mértem, 1-4 henger elmegy kategória 15 körüli érték, 2-3 henger 3-4 bar. Holnap hengerfej le, megnézem mi okozza a gyenge nyomást.

Egymás melletti hengerek, lehet összeszakadt a kettő a tömítésnél? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Egymás melletti hengerek, lehet összeszakadt a kettő a tömítésnél? 

Holnap kiderül, akkor bontok. Remélhetőleg ennyi a baja. ( Sajnos vagy 6000 km így jártak vele, EGR és a szívó rész full olajos kormos trágyás volt, lehet a szelepek is kaptak, illetve a szeleptányérok) Holnap többet tudok majd. Megírom fotóval is.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Handbrake írta:

Holnap kiderül, akkor bontok. Remélhetőleg ennyi a baja. ( Sajnos vagy 6000 km így jártak vele, EGR és a szívó rész full olajos kormos trágyás volt, lehet a szelepek is kaptak, illetve a szeleptányérok) Holnap többet tudok majd. Megírom fotóval is.

Hát reméljük. Itt nem tudom lehet-e a szelepeket gázolajjal feltöltve ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Handbrake írta:

Van valami különleges tanács esetleg a HF leszedése előtt, közben, után?

Hát annyi hogy ugyanúgy csigavonalban érdemes meglazítani a csavarokat mint ahogy meghúzáskor hogy ne vetemedjen. Az egysíkúságot ellenőrizni kell, ha kell síkbaköszörülni, új tömítés, új csavarok, a zsákfuratokat kifújatni, ne maradjon bennük víz, és rendesen nyomatékkal lehúzni. Nyilván vizet le kell engedni, olajat végülis nem törvényszerű. A csavarokat olajos rongyon meg szokták forgatni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 03. at 10:39, Davee írta:

EGR szelep volt már pucolva? Pedál teszttel kiolvasás? Ha van hibalámpa van hiba is.

 

Szia!   " P2279 Légbeszívó rendszer részegység tömítetlen " EGR új, Turbó új, szívósor volt takarítva, van valami ötleted ?

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Antal1 írta:

Szia!   " P2279 Légbeszívó rendszer részegység tömítetlen " EGR új, Turbó új, szívósor volt takarítva, van valami ötleted ?

Amikor utoljára ilyen hibával találkoztam a légszűrőház és a fojtószelep közti cső volt kirepedve és ott falsot szívott.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 12. 14. at 9:15, Antal1 írta:

Szia!

Ugyan ez a probléma nálam is de megnyugtatlak a turbónyomás szabályzó csere nálam nem oldotta meg,  sőt nemrég 140e ért új turbót is vettem bele de valahol még is elszökik a nyomás. Én arra gyanakszok hogy valahol valami cső lyukass és elszökik a nyomás. Ha esetleg megoldódna írd meg köszi :) 

Te miket cseréltél az autón? legalább tudom mire nem költök :D Én az EGR-t takarítottam ki azóta azt nem írja hibának meg ezt a turbónyomás jeladót de egyikse segített nekem.... ugye most kiírja hogy alacsony a nyomás a turbóban, de te írtad hogy neked az nem segített meg a turbócsere se... Amúgy ha fals levegőt szív be miért pont 3ezres fordulatnál tiltja le az autót? előtte is beszívja nem? meg ha falsot szív nem kellene feketén füstölni a kocsinak? enyém nem füstöl... 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, invezz00 írta:

Te miket cseréltél az autón? legalább tudom mire nem költök :D Én az EGR-t takarítottam ki azóta azt nem írja hibának meg ezt a turbónyomás jeladót de egyikse segített nekem.... ugye most kiírja hogy alacsony a nyomás a turbóban, de te írtad hogy neked az nem segített meg a turbócsere se... Amúgy ha fals levegőt szív be miért pont 3ezres fordulatnál tiltja le az autót? előtte is beszívja nem? meg ha falsot szív nem kellene feketén füstölni a kocsinak? enyém nem füstöl... 

Nálam a következők voltak kicserélve: komplett motorfelújítás (400e) Teljes üzemanyag rendszer felújítás (370e) Kuplung, kettős tömegű, kinyomó csapágy (220e)  gyári új EGR (204e) új mitsubishi Turbó (138e) Új generátor+önindító 110e  (az apróbbak: turbó nyomásszabályzó, map szenzor, fűtő motor+ellenállás, aksi,...) 

nekem fel van írva nagyságrendileg 2m Ft költöttem rá ami leginkább alkatrész mivel az öcsém műhelyébe van szerelve szóval ebből még a munkadíj nagyja nincs benne.

és most eladó a drága ... mert már utálom minta szart :D 

Rövidebb távokon (30km a barátnőmig) nem írja ki a hibát szépen húz meg érzéssel ugyan de 3000 fölé is tud pörögni. De amikor tartósan megyek hosszú úton (pl. ki németbe) beállok 140 re, az ugye 3000 fordulat , majd lassítanom kell elengedem a gázt és hopp már jön is a hibakód elmegy az erő és hatalmas kínlódás egy előzés is....

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Antal1 írta:

Nálam a következők voltak kicserélve: komplett motorfelújítás (400e) Teljes üzemanyag rendszer felújítás (370e) Kuplung, kettős tömegű, kinyomó csapágy (220e)  gyári új EGR (204e) új mitsubishi Turbó (138e) Új generátor+önindító 110e  (az apróbbak: turbó nyomásszabályzó, map szenzor, fűtő motor+ellenállás, aksi,...) 

nekem fel van írva nagyságrendileg 2m Ft költöttem rá ami leginkább alkatrész mivel az öcsém műhelyébe van szerelve szóval ebből még a munkadíj nagyja nincs benne.

és most eladó a drága ... mert már utálom minta szart :D 

Rövidebb távokon (30km a barátnőmig) nem írja ki a hibát szépen húz meg érzéssel ugyan de 3000 fölé is tud pörögni. De amikor tartósan megyek hosszú úton (pl. ki németbe) beállok 140 re, az ugye 3000 fordulat , majd lassítanom kell elengedem a gázt és hopp már jön is a hibakód elmegy az erő és hatalmas kínlódás egy előzés is....

Új EGR 204 eFt? Ott azért egy kissé túllőtték az árat, nem?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Antal1 írta:

Nálam a következők voltak kicserélve: komplett motorfelújítás (400e) Teljes üzemanyag rendszer felújítás (370e) Kuplung, kettős tömegű, kinyomó csapágy (220e)  gyári új EGR (204e) új mitsubishi Turbó (138e) Új generátor+önindító 110e  (az apróbbak: turbó nyomásszabályzó, map szenzor, fűtő motor+ellenállás, aksi,...) 

nekem fel van írva nagyságrendileg 2m Ft költöttem rá ami leginkább alkatrész mivel az öcsém műhelyébe van szerelve szóval ebből még a munkadíj nagyja nincs benne.

és most eladó a drága ... mert már utálom minta szart :D 

Rövidebb távokon (30km a barátnőmig) nem írja ki a hibát szépen húz meg érzéssel ugyan de 3000 fölé is tud pörögni. De amikor tartósan megyek hosszú úton (pl. ki németbe) beállok 140 re, az ugye 3000 fordulat , majd lassítanom kell elengedem a gázt és hopp már jön is a hibakód elmegy az erő és hatalmas kínlódás egy előzés is....

nekem sajnos 3000 fölé nem megy mindegy hanyadikba vagyok 3000nél letilt ( kipróbáltam hogy csak 5.-be csinálja de sajnos nem)! Még annyi, hogy mielőtt letiltana elkezd remegni az autó érezni a kormányon, de ha a tiltás előtt lelépek a gázpedálról akkor abba marad egyből a remegés.

Módosítva : invezz00
Link to comment
Megosztás:

khmmmm akkor itt nézzetek széjjel nekem innen van : http://www.unixauto.hu/Unix_Marka_Form.aspx           

  nem tudom melyik a három közül mert ebből még lejött a kedvezménye és úgy volt 204 ezer ....

47 perce, zotya975 írta:

 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, Antal1 írta:

khmmmm akkor itt nézzetek széjjel nekem innen van : http://www.unixauto.hu/Unix_Marka_Form.aspx           

  nem tudom melyik a három közül mert ebből még lejött a kedvezménye és úgy volt 204 ezer ....

https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/kipufogogaz_szelep_egr/kipufogogaz_szelep_egr_opel_astra_h_45539

Lehet, hogy a jövőben hanyagolnám ezt a szerelőt. :-)

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Antal1 írta:

khmmmm akkor itt nézzetek széjjel nekem innen van : http://www.unixauto.hu/Unix_Marka_Form.aspx           

  nem tudom melyik a három közül mert ebből még lejött a kedvezménye és úgy volt 204 ezer ....

 

Hát ezek nem kicsit túl vannak árazva...érdemes jól körülnézni alkatrész vásárlás előtt, mert eléggé szórtak az árak. 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Hát ezek nem kicsit túl vannak árazva...érdemes jól körülnézni alkatrész vásárlás előtt, mert eléggé szórtak az árak. 

Nekem szerelő mondta, amikor kérdeztem, hogy vihetek-e alkatrészt, hogy nekik is meg kell élni valamiből. Értem én. De a gyári vezérléscsere ne legyen már 140 ezer, mikor a szettet, meg a vízpumpát megveszem 65 ezerből.

Ha egy 3 ezres szűrőre rádob 500 Ft-ot, nem fog érdekelni, de ha 3 ezret, akkor felejtős a buli,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.