Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

3 perce, Astra555 írta:

Nekem szerelő mondta, amikor kérdeztem, hogy vihetek-e alkatrészt, hogy nekik is meg kell élni valamiből. Értem én. De a gyári vezérléscsere ne legyen már 140 ezer, mikor a szettet, meg a vízpumpát megveszem 65 ezerből.

Ha egy 3 ezres szűrőre rádob 500 Ft-ot, nem fog érdekelni, de ha 3 ezret, akkor felejtős a buli,

Azt mondják a szervízek-szerelők jórészt az alkatész árakból élnek, mert nagy kedvezményük van. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Van egy 2010-es H Astrám 1,7 CDTI Ecoflex motorral, 125 lóerős. Elég érdekes motorhibám van, nem tudom valaki találkozott-e már vele. Hideg indításnál néha, kb. 2-3 naponta miután beindítom magától lefullad, majd ezután csak másodjára indul be. Ezután szintén időközönként van hogy elmegy a turbó, azaz 2000 fordulat fölé nem enged jutni, de ez sem mindig jön elő. Ilyenkor a sárga motorlámpa folyamatosan világít a műszerfalon. Utóbbi problémát orvosolni tudom azzal, hogy kb 5 perc múlva félrehúzok, megállítom a motort, újraindítom és minden helyreáll, a sárgla lámpa kialszik A hiba hideginditásnál ismétlődik szintén kb 2-3 nap múlva.

Valaki tapasztalt már ilyent?

 

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 07. at 9:42, rhuni93 írta:

Sziasztok,

 

Van egy 2010-es H Astrám 1,7 CDTI Ecoflex motorral, 125 lóerős. Elég érdekes motorhibám van, nem tudom valaki találkozott-e már vele. Hideg indításnál néha, kb. 2-3 naponta miután beindítom magától lefullad, majd ezután csak másodjára indul be. Ezután szintén időközönként van hogy elmegy a turbó, azaz 2000 fordulat fölé nem enged jutni, de ez sem mindig jön elő. Ilyenkor a sárga motorlámpa folyamatosan világít a műszerfalon. Utóbbi problémát orvosolni tudom azzal, hogy kb 5 perc múlva félrehúzok, megállítom a motort, újraindítom és minden helyreáll, a sárgla lámpa kialszik A hiba hideginditásnál ismétlődik szintén kb 2-3 nap múlva.

Valaki tapasztalt már ilyent?

 

Köszi előre is.

Egyáltalán nem értek ehhez a motortípushoz, de ha van sárga lámpa akkor kell hogy legyen tárolt hibakód is, érdemes kiolvasni-kiolvastatni, és akkor már tudod merre indulj el. 

Link to comment
Megosztás:

30 perce, zotya975 írta:

Egyáltalán nem értek ehhez a motortípushoz, de ha van sárga lámpa akkor kell hogy legyen tárolt hibakód is, érdemes kiolvasni-kiolvastatni, és akkor már tudod merre indulj el. 

Sajnos nem mindig, nekem eddig csak ugy volt sarga lampam, hogy nem hagyott kodot maga utan. Ettol persze erdemes megnezi, illetve nalam a turbo geometriat allito kar megszorulasa, vagy tul lassu mozgasa gyanus, itt sem kizart, hogy valami ilyesmi van. Az inditas utani lefulladas az inkabb levegosodes...

Link to comment
Megosztás:

12 perce, csaba66 írta:

Sajnos nem mindig, nekem eddig csak ugy volt sarga lampam, hogy nem hagyott kodot maga utan. Ettol persze erdemes megnezi, illetve nalam a turbo geometriat allito kar megszorulasa, vagy tul lassu mozgasa gyanus, itt sem kizart, hogy valami ilyesmi van. Az inditas utani lefulladas az inkabb levegosodes...

Na és ha ilyen esetben élőadatot nézel, azon látszik-látszana valami? 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Na és ha ilyen esetben élőadatot nézel, azon látszik-látszana valami? 

Gondolom, latszana, de nekem meg nem jott ossze. Pedig ott van az OpCom a kocsiban, egy regi notebook a csomagtartoban, de amikor egyszer meg akartam eloben nezni, akkor elmult a jelzes, mire adodott egy megallasra alkalmas hely :)  

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, zotya975 said:

Egyáltalán nem értek ehhez a motortípushoz, de ha van sárga lámpa akkor kell hogy legyen tárolt hibakód is, érdemes kiolvasni-kiolvastatni, és akkor már tudod merre indulj el. 

Igazából voltam már szerelőhöz is de ő is tanácstalan volt, hogy hol lehet a hiba. Viszont teszteren kihozott neki egy P0435 hibakódot, ezen kívűl a kuplung+fék lenyomással kihozza a következő kódokat: 052005, 043507, 068302, 03005.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, rhuni93 írta:

Igazából voltam már szerelőhöz is de ő is tanácstalan volt, hogy hol lehet a hiba. Viszont teszteren kihozott neki egy P0435 hibakódot, ezen kívűl a kuplung+fék lenyomással kihozza a következő kódokat: 052005, 043507, 068302, 03005.

P0435     Katalizátor hőmérsékletérzékelő 

A többihez nem találtam infót, talán jön valaki aki többet tud hozzászólni.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kovács Sándor írta:

Sziasztok! Nem is pont erre a válasz, inkább kérdés. Nézegetem ezt a motor táblázatot. Azt írja hogy a Z17DTH-t 2006-ig építették be, akkor az enyémbe milyen van 2008-as. A forgalmija szerint DTH. 

astra_h_motorok_dizel.jpg

Ezek a dátumok nem 100% mérvadóak, nem egyszer volt már később sőt előbb is 1-1 motor. Küldj egy alvázszámot privátban aztán megnézem.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.segitsegetekre lenne szuksegem.van egy 2005-os Opel Merivam 1.7cdti 101lovas.az a problemam van vele hogy hideg motornal pl.reggel mikor indittom beindul elsore es megall.masodik inditasnal beindul viszont nagyon ingadozik az alapjarat,neha megis all.ezt a hibat kb 1-2 percig csinalja utana minden tokeletes.valaszaitok varom

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! segítsetek!!!! van egy 2008 as 1.7 cdti 110 le Astram ami olyan hibát produkál hogy alapjáraton dobálja a fordulatot 850 az induló és +- 40 tramtramol ezt követően pedig leállítja az autót! de néha ha ugy sikerül akkor jarhat alapjáraton órákig is és az alapjárat meg sem mozdul! én szerintem valami érzékelő baja lehet de mások a dpf-re gyanakodnak! ha valaki találkozott már ilyennel vagy valami az segíthetne! köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

23 órája, vitosalpar írta:

sziasztok.segitsegetekre lenne szuksegem.van egy 2005-os Opel Merivam 1.7cdti 101lovas.az a problemam van vele hogy hideg motornal pl.reggel mikor indittom beindul elsore es megall.masodik inditasnal beindul viszont nagyon ingadozik az alapjarat,neha megis all.ezt a hibat kb 1-2 percig csinalja utana minden tokeletes.valaszaitok varom

 

22 órája, Opelesjoco írta:

sziasztok! segítsetek!!!! van egy 2008 as 1.7 cdti 110 le Astram ami olyan hibát produkál hogy alapjáraton dobálja a fordulatot 850 az induló és +- 40 tramtramol ezt követően pedig leállítja az autót! de néha ha ugy sikerül akkor jarhat alapjáraton órákig is és az alapjárat meg sem mozdul! én szerintem valami érzékelő baja lehet de mások a dpf-re gyanakodnak! ha valaki találkozott már ilyennel vagy valami az segíthetne! köszönöm előre is

A hibatároló kiolvasásával érdemes kezdeni, hátha megmondja az autó mi a baja. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Az autóm  1.7 cdti Astra 2008-as évjárat.Olyat produkál hogy ha el akarok indulni vele csak rángat,nem bír felpörögni a motor még üresben sem!

Aztán lefullad,de beindul majd pár másodperc múlva megint ránagatózva leáll!

Fehéret füstölt még alapjáraton is,elég bőven!

 

Tipp,ötlet valakinek?

 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, BB77 írta:

Sziasztok.Az autóm  1.7 cdti Astra 2008-as évjárat.Olyat produkál hogy ha el akarok indulni vele csak rángat,nem bír felpörögni a motor még üresben sem!

Aztán lefullad,de beindul majd pár másodperc múlva megint ránagatózva leáll!

Fehéret füstölt még alapjáraton is,elég bőven!

 

Tipp,ötlet valakinek?

 

A fehér füst - vízgőz- hűtőfolyadék jelenlétére utal az égéstérben. Illetve, milyen fehér a fehér, a helytelen porlasztási kép, pisilő injektor is okozhat fehéres füstölést. Millió oka lehet.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

24 perce, HaPetya írta:

A fehér füst - vízgőz- hűtőfolyadék jelenlétére utal az égéstérben. Illetve, milyen fehér a fehér, a helytelen porlasztási kép, pisilő injektor is okozhat fehéres füstölést. Millió oka lehet.

Simán fehér füstje van,hogy érted milyen fehér?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Érdekelne a tasztalotok,mert eltérő véleményekkel találkozok. Járó motornál,ha leveszem az olajbetöltő kupakját kifröcsköli az olajat. Valaki szerint ez tök normális, mások azt mondják baj lehet a motorral. Néztem másik 2 autónal,és ott nem volt semmi fröcskölés,igaz más motortipus volt(Peugeot 2.0hdi,Opel 1.7cdti). A fröcskölést egy Z19DTL csinálja.Konkrétan ez a motortius érdekel, lehet a motor kialakítás miatt ez tök normális. 

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórum tagok,

Egy olyan kérdésem lenne felétek hogy nekem egy 2008 -as H Astrám van, 1.7 cdti 101le. Egy olyan dolgot tapasztaltam ha hosszabb ideig megyek fele, és ha piros lámpánál állok hosszabb ideig, vagy ha a hosszú táv után visszahűtöm a turbót. És akkor alapjáraton olyan 30 másodperc után hallok egy kattogó fémes hangot ad de nem folyamatosan egy periodikus időközönként  hanem így véletlen szerűen. Az autóban 213 500 km van most így és 6 hónapja van nálam. A lényeg ha benyomom a kuplungot a hang megszűnik és amíg nyomva tartom nem jön random ez a hang. A kettős tömegű lendkerék és tartozékairól nem sok infóm van hogy lett -e benne cserélve, de ha hidegen indítom nem ránt nem rázkódik az autó, a váltás tökéletes és indulásnál nem szaggat nem rángat simán indul. Hidegen ezt a hangot nem hallom 30 másodperc után sem. Mindig tökéletesen indul, megvagyok vele elégedve.

 

Amiket most cseréltem rajta de nem hinném hogy relevánsak sőt:

- vezérlés és tartozékai (feszítő görgők) és vízpumpa

- külső feszítő görgők (hosszbordás szíj), a külső szíj soron majdnem mindent cseréltem.

- generátort felújítottam

- olaj ,levegő ,gázolaj, porlen szűrők...

- És drágább OMV dízelt tankolom bele hogy a lerakodásokat kitisztítsam. (remélem hatásosan) 

 

Esetleg valakinek a volt már hasonló problémája vagy esetleg több rálátása lenne a dolgokra mint nekem. Előre is köszönöm a segítségeket vagy a tanácsokat.

 

Üdv,

Painkiller

.

Módosítva : painkiller
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 20. at 18:42, Handbrake írta:

Holnap kiderül, akkor bontok. Remélhetőleg ennyi a baja. ( Sajnos vagy 6000 km így jártak vele, EGR és a szívó rész full olajos kormos trágyás volt, lehet a szelepek is kaptak, illetve a szeleptányérok) Holnap többet tudok majd. Megírom fotóval is.

Csak érdekesség képpen:

 

A kocsi 90%-ban jól működik mostmár. Ugye a probléma az volt, hogy alapjáraton 3 literes fogyasztás, füstokádás, nehezen indulás, lomhaság.

Szerelők hengerfejet levették, HF tömítés 2-3 hengernél ki volt égve ( 3-5 bar kompresszió egyik oka). Egy szelep csere, összes szelepszárszimering csere, síkolás alul - felül, szelephézag, 3 izzitógyertya kifúrása. Összeszerelés, vezérlés csere, tömítések cseréje, szimering csere, hűtőfolyadék csere, váltóolaj csere, új izzítógyertyák. A kisebbik betétkönyvet felemésztette, de most már jó irányba haladunk. alapjárati fogyasztás 1 liter alatti, van benne erő, szépen megy.

Még talán annyi, hogy a DPF kiírása szerintem nem lett tökéletes, mert néha regenerálni akart, ilyenkor beremeg és picit nehezebben megy ( legalábbis mikor hazafelé mentem vele, ilyenkor az izzítás jelző is folyamatosan villogott). Ma reggel viszont már nem csinálta. Biztonság kedvéért ember majd ránéz.

Vannak még apróságok, pl. kiengedett kuplungnál szerintem a csapágy elég hangos ( bár állítólag cseréltek benne kettőstömegűvel együtt mindent tavaly), van még valami lemez az alján ami rezeg, illetve picit nyekereg szerintem a generátor.... valamiért a klímám se megy ( szerelő leengedte a gázt, majd visszatöltötte a hf csere közben).

De mostmár legalább járóképes a gép. :) Csak még szoknom kell a 6 sebességet....

Aproó, mi a tapasztalat e kettőstömegű lendkerék használatát illetően? Mi az a fordulatszám tartomány ami alatt nem nagyon kellene menet közben használni a kocsit?

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.