Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Üdv. Egy 1.3 cdti astrarol lenne szó. Hidegen egy nagyobb gàz adàsnàl szervizkulcs vilàgít és a turbó elfelejt dolgozni. Ez a probléma 4., 5., 6., Sebesség fokozatban 3ezres fordulatnàl rendszerint elő jön. Egy újraindítàssal minden frankón működik majd ha ismét 3ezernél jàr a fordulat akkor ugyan úgy fent àll a probléma. A màsik gondom az olajnyomàs jelző làmpa hidegen rendszerint vilàgít, 1-2 perc jàratàs utàn újrainditom es akkor màr nem vilàgít. Ha valaki talàlkozott màr ilyen problémàval kérem ne tartsa magàban!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tibcsi91 írta:

A màsik gondom az olajnyomàs jelző làmpa hidegen rendszerint vilàgít, 1-2 perc jàratàs utàn újrainditom es akkor màr nem vilàgít. Ha valaki talàlkozott màr ilyen problémàval kérem ne tartsa magàban!

Ez az olajnyomás probléma az Insignia 2 literes dízeleinél csúcsosodott ki. Ott is hidegen jött elő. Sokan azonban nem tulajdonítottak jelentőséget neki, hiszen ott  kb. 10-20 másodperc után el is tűnt e jelzés. Viszont az első szériákban olyan pocsék volt a főtengely, illetve a csapágyazása, hogy ez a nyomáshiány rövid idő alatt kinyírta a csapágyat és a főtengely szépen átfordult, aminek sajnos vagy motorfelújítás, vagy ami a legtöbb esetben megtörtént, egy motorcsere lett a vége. Itt a problémát az olajpumpánál lévő tömítés elöregedése okozta, ott ment el a nyomás. Ezért javasolják nagyjából 100 ezrenként a cseréjét, az olajcserével együtt. Hogy itt is ez a jelenség-e az oka, azt nem tudom, Astránál ilyenről még nem igazán hallottam.

A helyedben rátenném gépre és megnézném milyen olajnyomást produkál ilyenkor. Ha rendben van, akkor lehet, hogy egy gombacserével megúszod a dolgot. Gondolom olajból az előírt viszkozitásút használod.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok !

lenne egy kis problémám ha esetleg valaki tudná mi a gond kérem jelezze .2007 es  1.7 cdti  101 le   hideg indítás után nagyon ingadozik az alapjárata . van h meg is áll utánna kicsit nehezebben is indul el . mi lehet a probléma ? 

Pontosítanék !!! hidegen pöccre indul  de kb 10-15 másodperc után elkezd ingadozni a fordulatszám . van h előbb .  majd sok esetben le is áll . újra indítás ez után van h simán megy de van h járatni kell mire indul .  melegen semmi gond nincs az indítással és a fordulatszámmal . ha esetleg valaki találkozott ezzel  a problémával örülnék ha írna ! előre is köszönöm ! 

Módosítva : sziererimi
Link to comment
Megosztás:

5 órája, sziererimi írta:

sziasztok !

lenne egy kis problémám ha esetleg valaki tudná mi a gond kérem jelezze .2007 es  1.7 cdti  101 le   hideg indítás után nagyon ingadozik az alapjárata . van h meg is áll utánna kicsit nehezebben is indul el . mi lehet a probléma ? 

Pontosítanék !!! hidegen pöccre indul  de kb 10-15 másodperc után elkezd ingadozni a fordulatszám . van h előbb .  majd sok esetben le is áll . újra indítás ez után van h simán megy de van h járatni kell mire indul .  melegen semmi gond nincs az indítással és a fordulatszámmal . ha esetleg valaki találkozott ezzel  a problémával örülnék ha írna ! előre is köszönöm ! 

Hali!

Első kőrben az alacsony nyomású üzemanyag rendszerre tippelnék, ha nincs elektromos szivattyú. Az üzemanyag szűrű csatlakozásai, tömítései környékét  nézném meg, esetleg egy szűrű csere, ahhoz adnak tömítéseket is :) azon kívül a csatlakozókon a tömítő gyűrűket.  

Üdv!

 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Frankie64 írta:

Hali!

Első kőrben az alacsony nyomású üzemanyag rendszerre tippelnék, ha nincs elektromos szivattyú. Az üzemanyag szűrű csatlakozásai, tömítései környékét  nézném meg, esetleg egy szűrű csere, ahhoz adnak tömítéseket is :) azon kívül a csatlakozókon a tömítő gyűrűket.  

Üdv!

 

ezen már túl vagyunk . magas nyomású szivattyú nyomásszabályzó szelepét mondták h valószínűleg az a rossz . erre vélemény esetleg ?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, sziererimi írta:

ezen már túl vagyunk . magas nyomású szivattyú nyomásszabályzó szelepét mondták h valószínűleg az a rossz . erre vélemény esetleg ?

Hali!

Előfordulhat, az egyenetlen alapjáratot okozhatja a szelep, meg van valami finomszűrő a szivattyúban. A pöccre indulásból én arra következtettem, hogy a magasnyomású rész tartja a nyomást csak utána nem érkezik az utánpótlás, és ingadozik az alapjárat míg nem lesz levegő mentes a rendszer. Arról nem is beszélve, hogy látatlanban nem biztatnálak több 10 vagy 100 ezres alkatrészek cseréjére :)   

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Frankie64 írta:

Hali!

Előfordulhat, az egyenetlen alapjáratot okozhatja a szelep, meg van valami finomszűrő a szivattyúban. A pöccre indulásból én arra következtettem, hogy a magasnyomású rész tartja a nyomást csak utána nem érkezik az utánpótlás, és ingadozik az alapjárat míg nem lesz levegő mentes a rendszer. Arról nem is beszélve, hogy látatlanban nem biztatnálak több 10 vagy 100 ezres alkatrészek cseréjére :)   

hát 45.000ft szlovakiából a gyári meg is rendeltem . remélem orvosolja a hibát jövő hét közepén jön meg akkor kiderül  . köszönöm az ötletelést .írok ha ez meg oldotta a problémát . 

még annyit h egy mazda volt épp a szerelőmnél azonos problémával . és ugyan ez a denso rendszer van benne . ennek az alkatrésznek a cseréjével ott meg oldódott a probléma remélem nálam is meg fog :) 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, sziererimi írta:

hát 45.000ft szlovakiából a gyári meg is rendeltem . remélem orvosolja a hibát jövő hét közepén jön meg akkor kiderül  . köszönöm az ötletelést .írok ha ez meg oldotta a problémát . 

még annyit h egy mazda volt épp a szerelőmnél azonos problémával . és ugyan ez a denso rendszer van benne . ennek az alkatrésznek a cseréjével ott meg oldódott a probléma remélem nálam is meg fog :) 

Hali!

Úgy legyen! :) 

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Keresgéltem az általam felvetni kívánt kérdésben, már találtam is anyagokat korábbról. ( olaj mennyiség, ellenőrzés, csere stb.)

Az a fránya M32 6-os váltó.... A kocsit ugyebár nem régen vettem, azóta át esett már pár dolgon. Legújabb amit produkál, hogy ha a kuplungpedál nincs lenyomva, érdekes hangok jönnek a váltü felől, ha benyomom a kuplungpedált egyből abba marad ( nyelestengely csapágyra tippelek).

A kocsi sajnos jelenleg csillaggarázsos, ma reggel menet közben a következőre lettem még figyelmes, úgy 10-14 km után is, 1-2-3-4 fokozatban nincs különösebb jelenség ( a korábban leírt mellett), viszont 5-ikben egy érdekes hang jelenik meg a váltó felől. ( a váltó olajat a hengerfej javítás alkalmával lecseréltettem, és túltöltettem, elvileg meg is csinálták).

Van itt már olyan aki küzdött hasonlóval? Esetleg aki már újjítatta fel a váltóját? Esetleg maga csinálta? Vagy tud valami jó megbízható szakit? Vagy hogy mit kell cserélni, ne adj isten lenne egy listája is arról, hogy milyen alkatrészeket kellene beszerezni a javításhoz?

Találtam egy javító szettet, amiben már a hátsó házban lévő csapágyafészket nagyobbra csinálták, így nagyobb csapágyat lehet beletenni. Egyenlőre csak E-bayen nézegettem, olyan 80-85 ezer Ft csapágyastól, házastól. Elvileg plug and play. Erről valakinek valami tapasztalat?

Itthoni viszonylatban lenne bontott váltó, kb. 200 ezer, felújított váltó ( szentgothárdi Opel gyárban végezték) 220 - 260 ezer, illetve Original II. generációs M32 ( ebben már a nagyobb csapágyas történet van gyárilag) 320 ezer. Illetve jófogáson találtam egy srácot, aki 110 ezer Ft kicseréli a csapágyakat reggel elviszem, délutánra kész műsorral.

Illetve még egy érdekesség, hogy állítólag a Mokka 1.6 dízel váltója jó lenne helyette......

Várom a tapasztalatokat, ötleteket ezzel kapcsolatban. Akár PÜ-ben is ha itt túl kivesézettnek érzitek a témát.

Köszönöm a segítséget!

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok szeretném megkérdezni hogy mi oka lehet ha a motor bemelegszik akkor leáll várok pár percet le lazítok egy nyomócsövet és van amikor beindul ezt ugy kell elképzelni hogy most -5 fok van mentem 12 km et és egyszerűen leáll mikor visszahűlik megintindul és megy 264000 van a motorban meg köszönném ha valaki tudna valami tanáccsal szolgálni l

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki járt már úgy,hogy hidegindításnál elég nagy kékes-szürkés füstöt köp az autó,és 1-2 mpig hangosan és talán kopogva jár. Mindegy,hogy -10 vagy +2 van,amugy pöccre indul,ha jól emlékszem +15-nél már nem csinálja.1.9cdti 101le,izzítók cserélve, porlasztócsúcsok ellenőrizve(1cserélve),egr,dpf kiiktatva,hibakód nincs,olajfogyasztás 0, tökéletesen jön megy. Lehet ide videót feltölteni?

Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, roli86 írta:

Sziasztok. Valaki járt már úgy,hogy hidegindításnál elég nagy kékes-szürkés füstöt köp az autó,és 1-2 mpig hangosan és talán kopogva jár. Mindegy,hogy -10 vagy +2 van,amugy pöccre indul,ha jól emlékszem +15-nél már nem csinálja.1.9cdti 101le,izzítók cserélve, porlasztócsúcsok ellenőrizve(1cserélve),egr,dpf kiiktatva,hibakód nincs,olajfogyasztás 0, tökéletesen jön megy. Lehet ide videót feltölteni?

Indulas utan meg messze nem tokeletes az eges, igy valamennyi fust johet, plane kiiktartott EGR-rel. A nulla olajfogyasztas egyebkent jelentheti azt is, hogy amennyi fogy, annyi vissza is toltodik gazolajbol.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

A nulla olajfogyasztas egyebkent jelentheti azt is, hogy amennyi fogy, annyi vissza is toltodik gazolajbol.

"dpf kiiktatva" így elméletileg gázolaj nem igazán kerülhet bele az olajba.

Aki egyébként megmondja, hogy dl-re pontosan mennyit fogyaszt olajat az autója, annak TÜV, meg SI minősítést adományozok. :-)

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Astra555 írta:

"dpf kiiktatva" így elméletileg gázolaj nem igazán kerülhet bele az olajba.

Aki egyébként megmondja, hogy dl-re pontosan mennyit fogyaszt olajat az autója, annak TÜV, meg SI minősítést adományozok. :-)

Ha egyenletes fogyasztast feltetelezunk, akkor ket olajcsere korzott azert eleg pontosan meg lehet mondani...

Nem csak a DPF miatt bevitt tobblet gazolaj tud lejutni az olajterbe, hanem normal uzemben a hideg hengerfalon marado, el nem ego resz is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Ha egyenletes fogyasztast feltetelezunk, akkor ket olajcsere korzott azert eleg pontosan meg lehet mondani...

Nem csak a DPF miatt bevitt tobblet gazolaj tud lejutni az olajterbe, hanem normal uzemben a hideg hengerfalon marado, el nem ego resz is.

Az elég pontosan sok mindentől függ. Az olaj hőmérséklete, hogy meddig hagyják lefolyni, hogy meleg motor esetén várnak-e hogy az olaj lefolyik, hogy a szűrőt melyik fázisban cserélik, stb. 1-2 dl különbség már simán lehet belőle. Nyilván ezeket lehet pontosítani, de egy szervizben, ahol pl. az autót leteszed reggel és délutánra kész, már lehet, hogy mire oda kerül a sor, hideg (nem üzemmeleg) motorral és olajjal megy a csere.

Gondolom a hideg üzemmódra gondoltál. Nyilván alapesetben van, de az nem gondolom, hogy akkora jelentőségű volna, hogy akár 1-2 dl-es olajfogyasztást is kompenzálna. Ha így van, akkor meg ugye nincs értelme a 30 ezres cseréknek, mert addigra gyakorlatilag az olaj kenése a nulla környékén volna a sok gázolaj miatt.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Astra555 írta:

Az elég pontosan sok mindentől függ. Az olaj hőmérséklete, hogy meddig hagyják lefolyni, hogy meleg motor esetén várnak-e hogy az olaj lefolyik, hogy a szűrőt melyik fázisban cserélik, stb. 1-2 dl különbség már simán lehet belőle. Nyilván ezeket lehet pontosítani, de egy szervizben, ahol pl. az autót leteszed reggel és délutánra kész, már lehet, hogy mire oda kerül a sor, hideg (nem üzemmeleg) motorral és olajjal megy a csere.

Gondolom a hideg üzemmódra gondoltál. Nyilván alapesetben van, de az nem gondolom, hogy akkora jelentőségű volna, hogy akár 1-2 dl-es olajfogyasztást is kompenzálna. Ha így van, akkor meg ugye nincs értelme a 30 ezres cseréknek, mert addigra gyakorlatilag az olaj kenése a nulla környékén volna a sok gázolaj miatt.

En meleg motorral beallok a garazsba, 2-3 orat hagyom kifolyni, es a szurot is kicsurgatom, igy (a szuroben marado reszt leszamitva) eleg pontosan meg lehetne merni a kivett mennyiseget. Mivel 30ezrenkent cserelem, ha csak szemre, es a szuroben marado reszt is elhanyagolva 3 decinel kevesebb hianyzik, akkor elmondhato, hogy az olajfogyasztas 0.01 liter / 1000 km alatt van.

Ez azert eleg pontos meres, nem tudom, a TUV mit kovetel :) Az kerdes persze, mennyi gazolaj van bele, bar a hosszu utak miatt biztos nem sok. De azt siman el tudom kepzelni, hogy napi ket hideginditassal egy ev alatt belemehetne 1-2 deci.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csaba66 írta:

Indulas utan meg messze nem tokeletes az eges, igy valamennyi fust johet, plane kiiktartott EGR-rel. A nulla olajfogyasztas egyebkent jelentheti azt is, hogy amennyi fogy, annyi vissza is toltodik gazolajbol.

Van másik diesel autónk is,és volt is a családban pár,ugyhogy van viszonyítási alapom,itt nem valamennyi füst van,hanem 1-2mp ig nagyon sok. Mintha meg akarna fulladni. A dpf kiiktatva,nem tud visszatöltődni.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Astra555 írta:

"dpf kiiktatva" így elméletileg gázolaj nem igazán kerülhet bele az olajba.

Aki egyébként megmondja, hogy dl-re pontosan mennyit fogyaszt olajat az autója, annak TÜV, meg SI minősítést adományozok. :-)

Nincs semmilyen minősítèsem,de 2 olajcsere között nem kell utánnatölteni semmit,és a szint nem változik. Ebből számoltam ki az olajfogyasztàst(lehet rosszul). Amúgy amig volt benn dpf szűrő addig észrevehetően nőtt a szint.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, roli86 írta:

Van másik diesel autónk is,és volt is a családban pár,ugyhogy van viszonyítási alapom,itt nem valamennyi füst van,hanem 1-2mp ig nagyon sok. Mintha meg akarna fulladni. A dpf kiiktatva,nem tud visszatöltődni.

Nem Z19DTH véletlenül? Ott a kopott szívósor miatt elő szokott fordulni, hogy füstöl, mert a rudazat már nem tökéletesen teszi a dolgát.

Ez a jelenség a kiiktatás után jött elő?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Astra555 írta:

Nem Z19DTH véletlenül? Ott a kopott szívósor miatt elő szokott fordulni, hogy füstöl, mert a rudazat már nem tökéletesen teszi a dolgát.

Ez a jelenség a kiiktatás után jött elő?

Z19DTL, de lehet a szívósor ennél is ugyanaz,amugy gondoltam már rá én is,de a rossz szívósornál lenne más tünet is elvileg(menet közben füstöl,nem megy rendesen) nekem csak hidegindításnál van ez a gond. Elképzehető,hogy rossz jelet kap hidegen valamelyik szenzortól? Olyan mintha nemtudna mit kezdeni a sok üzemanyaggal. Mikor jött elő sajnos nem is igazán tudom,feleségem használja,én ritkán ülök bele,de kiiktatás után valamikor,lehet rögtön utánna,nemtudom. Lehet hozzá köze a dpfnek?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, roli86 írta:

Z19DTL, de lehet a szívósor ennél is ugyanaz,amugy gondoltam már rá én is,de a rossz szívósornál lenne más tünet is elvileg(menet közben füstöl,nem megy rendesen) nekem csak hidegindításnál van ez a gond. Elképzehető,hogy rossz jelet kap hidegen valamelyik szenzortól? Olyan mintha nemtudna mit kezdeni a sok üzemanyaggal. Mikor jött elő sajnos nem is igazán tudom,feleségem használja,én ritkán ülök bele,de kiiktatás után valamikor,lehet rögtön utánna,nemtudom. Lehet hozzá köze a dpfnek?

Ez a 101 lovas, ebben nincs ilyen szívósor. 

Link to comment
Megosztás:

58 perce, roli86 írta:

Z19DTL, de lehet a szívósor ennél is ugyanaz,amugy gondoltam már rá én is,de a rossz szívósornál lenne más tünet is elvileg(menet közben füstöl,nem megy rendesen) nekem csak hidegindításnál van ez a gond. Elképzehető,hogy rossz jelet kap hidegen valamelyik szenzortól? Olyan mintha nemtudna mit kezdeni a sok üzemanyaggal. Mikor jött elő sajnos nem is igazán tudom,feleségem használja,én ritkán ülök bele,de kiiktatás után valamikor,lehet rögtön utánna,nemtudom. Lehet hozzá köze a dpfnek?

Lehet, hogy mindegyik igy indul, de a dpf megfogja a kormot, ezert nem sir a tulajdonos :)

Ha nem, akkor ezer oka lehet, alapvetoen harom fo dolog korul: 

- tul keves levegot kap

- tul sok uzemanyagot kap

- tul hideg a henger (izzitogyertya)

Aztan ember legyen a talpan, aki kitalalja, hogy melyik, es foleg, hogy mi okozza.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.