Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

19 órája, YaHooo írta:

Köszi! Bocs a szakbarbár kifejezésekért, totál laikus vagyok a témához. :) Nagyon sokat segítettél. Ezen a vonalon indítom el a szerelőt, remélem megtalálja a hibaforrást. Örülnék, ha nem kellene drágább alkatrészt vásárolni.

Szia!

Ha neked kell elindítani a szerelőt, akkor keress egy újat :) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

Ebbe ahogy néztem kettő is van, egyik a generátoron, egyik a vezérműtengely végéről kapja a hajtást és ott fent van. Z17DTJ

Vajon minek ketto? Es miert eppen vakuumpumpara gyanakszol?  De ha ilyen messze vannak egymastol, akkor fullel is el lehet kuloniteni.

42 perce, zotya975 írta:

Gondolom mindegyiket le lehet szedni egy próba erejéig, hogy megszűnik-e a hang. 

A generatorrol leszedni nagy macera, olaj is van benne, stb., tehat egyszerubb a szijat leszedni. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Vajon minek ketto? Es miert eppen vakuumpumpara gyanakszol?  De ha ilyen messze vannak egymastol, akkor fullel is el lehet kuloniteni.

A generatorrol leszedni nagy macera, olaj is van benne, stb., tehat egyszerubb a szijat leszedni. 

Lehet , ennyire nem ( sőt semennyire) nem ismerem ezt a típust.

Link to comment
Megosztás:

Astra H 2004 1.7 Cdti 17.Dth.  Autó nem indul!!! Befecskendező szelepek nem kapnak áramot!

 Elözmény "semmi." , menetközben l mintha elvágták volna.,egyszerüen  leeállt., Akku, öninditő,biztositékok, relék többszörösen ellenörizve., motortéri testek ellenőrizve.,  Motortéri UEC-t kivettem ."szétszedtem"., nem látni valami hibáját külsőleg.,Az autón .,a nem induláson kivül minden müködik.,, , hibakód nincs. minden vezérlővel lehet kommunikálni., pl CIM-el is.,.,,élö adatban öninditózáskor Felsőholtpont  és  vezérmüjeladó müködését jónak látni.,kb 300 Rpm illetve 150 Rpm/ perc, müszerfal ford.mérője is kb ennyit mutat ., üzemanyagnyomást" 0"- nak látni.,


Mindenegyes  befecskendező szelepnél hiányzik a gyujtás +12V., és a kapcsolt test is., valószinüleg ezért nem indul., de mi lehet ennek az oka.., minden vezeték- data szerint közvetlenül a motorvezérlöbe cstlakozik, külön csatornaként., nem valószinü hogy , az összes egyszerre kontakhibás lenne hirtelen..,
Üzemanyag szivattyun lévö szelep kap áramot, illetve gyujtást leveszi., szelep ki is vezérelelhető egyébbként.,valqmelyik henger nyomocsövén lévő hollandert meglazitva egyáltalán nem jön gázolaj..

Minden segitséget nagyon köszönök!

.

 



.
 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Lezli46 írta:

Astra H 2004 1.7 Cdti 17.Dth.  Autó nem indul!!! Befecskendező szelepek nem kapnak áramot!

 Elözmény "semmi." , menetközben l mintha elvágták volna.,egyszerüen  leeállt., Akku, öninditő,biztositékok, relék többszörösen ellenörizve., motortéri testek ellenőrizve.,  Motortéri UEC-t kivettem ."szétszedtem"., nem látni valami hibáját külsőleg.,Az autón .,a nem induláson kivül minden müködik.,, , hibakód nincs. minden vezérlővel lehet kommunikálni., pl CIM-el is.,.,,élö adatban öninditózáskor Felsőholtpont  és  vezérmüjeladó müködését jónak látni.,kb 300 Rpm illetve 150 Rpm/ perc, müszerfal ford.mérője is kb ennyit mutat ., üzemanyagnyomást" 0"- nak látni.,


Mindenegyes  befecskendező szelepnél hiányzik a gyujtás +12V., és a kapcsolt test is., valószinüleg ezért nem indul., de mi lehet ennek az oka.., minden vezeték- data szerint közvetlenül a motorvezérlöbe cstlakozik, külön csatornaként., nem valószinü hogy , az összes egyszerre kontakhibás lenne hirtelen..,
Üzemanyag szivattyun lévö szelep kap áramot, illetve gyujtást leveszi., szelep ki is vezérelelhető egyébbként.,valqmelyik henger nyomocsövén lévő hollandert meglazitva egyáltalán nem jön gázolaj..

Nem az UEC es a CIM az erdekes, hanem az ECU, abban sincs hibakod? 

Ha nulla a nyomas, akkor nem csoda, hogy az injektorok nem kapnak vezerlest, mert teljesen folosleges lenne, mivel ugysem menne at rajtuk semmi. Ha az Opcom a "Common Rail Fuel Pressure" ertekre nullat ad, annak kell utanajarni, hogy miert. Jo esetben csak a szenzor rossz.

Link to comment
Megosztás:

Kőszi a Válaszod..,

Motorban sincs hibakód..,az a "0" érték nekem is gyanus..,ezek szerint feltehetőleg a "0" nyomásérték érzékelése tiltja le a befecskendező szelepek kivezérlését???

Az is nagyon furcsa .. mint irtam is .,hogy a hollandit meglazitva a nyomocsövön egy csepp gázolaj se jött ki.., vajon miért? Nem dolgozna a szivattyú?  Hogyan tudnám egyszerüen megprobálni hogy ténylegesen müködik-e  a szivattyú? Tudok rola hogy egy hibás nyomásérzékelő egyszerüen nem engedi elinditani az autót..,nem lehet valahogy szimulálni egy müködő nyomásérzékelő kimenő feszültségértékét beadva az  ECU felé?? Kb hány volt lehet?  Tápok megvannak a szenzoron

Link to comment
Megosztás:

37 perce, Lezli46 írta:

Kőszi a Válaszod..,

Motorban sincs hibakód..,az a "0" érték nekem is gyanus..,ezek szerint feltehetőleg a "0" nyomásérték érzékelése tiltja le a befecskendező szelepek kivezérlését???

Az is nagyon furcsa .. mint irtam is .,hogy a hollandit meglazitva a nyomocsövön egy csepp gázolaj se jött ki.., vajon miért? Nem dolgozna a szivattyú?  Hogyan tudnám egyszerüen megprobálni hogy ténylegesen müködik-e  a szivattyú? Tudok rola hogy egy hibás nyomásérzékelő egyszerüen nem engedi elinditani az autót..,nem lehet valahogy szimulálni egy müködő nyomásérzékelő kimenő feszültségértékét beadva az  ECU felé?? Kb hány volt lehet?  Tápok megvannak a szenzoron

Ha adott mennyiseget akarunk befecskendezni, akkor a nyomastol fugg, mennyi ideig kell nyitni az injektort. Nulla nyomasnal ez az ido vegtelen lenne, tehat logikus, hogy bizonyos nyomas alatt nem is probalkozik.

Hollandi lazitasra nem tudom, okvetlenul spriccelnie kell-e, de ha ebbol az kovetkezik, hogy nincs CR nyomas, akkor nem a szenzor rossz.

Hiaba probalnad atverni az ECU-t, mert nyomas es igy gazolaj hijan ugysem fog elindulni a motor.

Allo motor mellett van egy elmentett screenshotom, amin ez van:


Desired Common Rail Fuel Pressure       24.00 MPa
Common Rail Fuel Pressure                        0.43 MPa
Common Rail Fuel Pressure                        0.49 V
Fuel Metering Solenoid Valve PWM         31    %
Fuel Metering Solenoid Valve Current        1.05 A

A Fuel Metering Solenoid a gyanus neve ellenere a nyomasszabalyzo szelep; akar o is okozhatja, hogy nem jut at uzemanyag. A szivattyunak van egy jellegzetes, magas hangja (bar lehet, hogy azt a szelep PWM vezerlese adja), de a gyujtas raadasa utan hallani is lehet, ha jol mukodik a rendszer.

Talan a legegyszerubb eloszor a szelepet kivenni es megpiszkalni, illetve megnezni, mozgatja-e a raadott feszultseg.


 

Link to comment
Megosztás:

Megint csak köszi..,

Egyébbként a diagnosztika látja a nyomás szenzort--ha lehuzom a csatit akkor jön a hibakódja stb.., ezt csak ugy mellékesen..,

"Fuel Metering Solenoid Valve": Ez tehát kb egy átfolyás szabályzó szelep., két kivezetékes., ami a szivattyuban található? és PWM-al van vezérelve., találtam egy ilyesmit elég borzalmasan látható helyen., gyujtásráadásra hallani valamifura hangot.., ( Diagból kiis vezérelhető ha jól hallgatodzok.,meg egy dologról beszélünk...)  Egyébbként egy nagyon primitiv kérdés : Ha szembeállok a motorral, akkor a baloldalon hátul található szivattyu,  a szobanforgo magasnyomásu szivattyu??? Data szerint direktbe sziv a tankból.,  nincs semmi elektromos "előszállitó szivattyú ., és tisztán mechanikus hidraulika szivattyú.   Jól gondolom vajon???

Mindenesetre  kivesszük majd a szelepet., 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lezli46 írta:

Megint csak köszi..,

Egyébbként a diagnosztika látja a nyomás szenzort--ha lehuzom a csatit akkor jön a hibakódja stb.., ezt csak ugy mellékesen..,

"Fuel Metering Solenoid Valve": Ez tehát kb egy átfolyás szabályzó szelep., két kivezetékes., ami a szivattyuban található? és PWM-al van vezérelve., találtam egy ilyesmit elég borzalmasan látható helyen., gyujtásráadásra hallani valamifura hangot.., ( Diagból kiis vezérelhető ha jól hallgatodzok.,meg egy dologról beszélünk...)  Egyébbként egy nagyon primitiv kérdés : Ha szembeállok a motorral, akkor a baloldalon hátul található szivattyu,  a szobanforgo magasnyomásu szivattyu??? Data szerint direktbe sziv a tankból.,  nincs semmi elektromos "előszállitó szivattyú ., és tisztán mechanikus hidraulika szivattyú.   Jól gondolom vajon???

Mindenesetre  kivesszük majd a szelepet., 

Igen, balra hatul van... Masik szivattyu valoban nincs (legalabbis bizonyos modellekben).  A szelep ugy mukodik, ahogy irod; ezzel allitjak be a CR nyomast a kivant ertekre.

Egeszen banalis dolgok rendben vannak? Pl. nem ures a tank? Szuro eltomodve, vezetek megtorve, leesve, stb.?

Megbontas utan egyebkent nem fog konnyen indulni, mert ki kell belole nyomni a levegot. Gyujtas ra, menjen a pumpa 20-30 masodpercet, utana 10-15 masodperc starter, aztan ez a ciklus ujra.

Javitas: jobban belegondolva az utolso mondat hulyeseg, ha nincs elektromos szivattyu... A hivatalos leiras amugy ez:

"Ha az üzemanyagtartály teljesen kiürült, a dízel üzemanyagrendszert légteleníteni kell. Kapcsolja be a gyújtást háromszor kb. 15 másodpercre. Kísérelje meg a motor indítását legfeljebb 40 másodpercen (1) keresztül. Várjon legalább 5 másodpercet az indítási kísérlet megismétlése elõtt. Ha a motor továbbra sem indul, vegye fel a kapcsolatot egy szervizzel.          (1): Z17DTH motor esetén technikai okokból csak 30 másodpercig lehetséges."

Kozben rajottem, hogy a gyujtas nem a szivattyu, hanem az izzitas miatt kell, es a hang sem lehet akkor a szivattyue, amit emlegettem.

 

 

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Mėg annyit megnéztem hogy az közvetlenül az ECU - n megvannak - e a gyujtás., plusz 12V., testk stb.., sajnos megvannak..,villamos oldal hibakeresėsnél ezzel leálltam vagy megsüllydtem  feltett kézzel.

Hogyan tudnám vizsgálni hogy a szivattyú körül Ok minden.., szállit-e gázolajat,??? vagy egyáltalán nem,  és ebbõl adódóan nem mūkõdnek a befecskendező szelepek., vezėrlést se kapnván....

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Lezli46 írta:

Mėg annyit megnéztem hogy az közvetlenül az ECU - n megvannak - e a gyujtás., plusz 12V., testk stb.., sajnos megvannak..,villamos oldal hibakeresėsnél ezzel leálltam vagy megsüllydtem  feltett kézzel.

Hogyan tudnám vizsgálni hogy a szivattyú körül Ok minden.., szállit-e gázolajat,??? vagy egyáltalán nem,  és ebbõl adódóan nem mūkõdnek a befecskendező szelepek., vezėrlést se kapnván....

Ha a szivattyu szallit, akkor kene legyen nyomas, de ennek ellentmond a szenzor jele. Ha a szenzor rossz, akkor a szelep kiszedesekor kell gazolajnak kijonni. Itt helybol szelepcseret ir leallo, es nem indulo motor esetere: https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/j__engine_and_engine_aggregates/fuel_injection_systems/electronic_diesel_control_edc_16_c9/high_pressure_pump/technical_service_bulletins/no_start/engine_z17dtl/h_high_pressure_pump_engine_does_not_start_or_stalls_during_driving/

Annyibol furcsa, hogy a pumpa hibaja, vagy mas lehetoseg emlitve sincs, de nyilvan a szelep hal meg leginkabb.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Lezli46 írta:

Mėg annyit megnéztem hogy az közvetlenül az ECU - n megvannak - e a gyujtás., plusz 12V., testk stb.., sajnos megvannak..,villamos oldal hibakeresėsnél ezzel leálltam vagy megsüllydtem  feltett kézzel.

Hogyan tudnám vizsgálni hogy a szivattyú körül Ok minden.., szállit-e gázolajat,??? vagy egyáltalán nem,  és ebbõl adódóan nem mūkõdnek a befecskendező szelepek., vezėrlést se kapnván....

Hali!

Azért én mindenképpen végig nézném az üza rendszert ha nincs semmilyen hibakód! Szűrt gázolajjal direktben a szivattyúra kötnék egy ejtőtartályt, és ha úgy indul, akkor csatlakozásonként elindulni a tank felé, és kizárni mindet. Ha direktben sem indul, akkor szelep csere, mert az még mindig olcsóbb mint egy komplett szivattyú :) Olcsóbb a hibát rendesen feltárni, mint vaktában cserélgetni az alkatrészeket :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Frankie64 írta:

Hali!

Azért én mindenképpen végig nézném az üza rendszert ha nincs semmilyen hibakód! Szűrt gázolajjal direktben a szivattyúra kötnék egy ejtőtartályt, és ha úgy indul, akkor csatlakozásonként elindulni a tank felé, és kizárni mindet. Ha direktben sem indul, akkor szelep csere, mert az még mindig olcsóbb mint egy komplett szivattyú :) Olcsóbb a hibát rendesen feltárni, mint vaktában cserélgetni az alkatrészeket :)

Üdv!

 

Link to comment
Megosztás:

Hibakód biztos hogy sehol.., természetesen a motort is beleértve, kommunikácio van minden egyébb vezérlövel is., (CIM stb.)..,élőadat., és végrehajtôteszt is müködik..,hétfön jön egy autószerelö segitség., használni fogjuk az ötleteitek.., természetesen kūldök az eredményröl visszajelzést..,Opel. TIS van .,de ez csak elektromos rajzokban jô igazán.., esetleg egy Astra H WorkshopMANUAL  free link valakinek...

Ūdv és köszi

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Ha a szivattyu szallit, akkor kene legyen nyomas, de ennek ellentmond a szenzor jele. Ha a szenzor rossz, akkor a szelep kiszedesekor kell gazolajnak kijonni. Itt helybol szelepcseret ir leallo, es nem indulo motor esetere: https://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/j__engine_and_engine_aggregates/fuel_injection_systems/electronic_diesel_control_edc_16_c9/high_pressure_pump/technical_service_bulletins/no_start/engine_z17dtl/h_high_pressure_pump_engine_does_not_start_or_stalls_during_driving/

Annyibol furcsa, hogy a pumpa hibaja, vagy mas lehetoseg emlitve sincs, de nyilvan a szelep hal meg leginkabb.

Fuel metering unit..,értem .,tehåt ez volna az a 3 torx-! Rõgzitett, két vezetékes, PW- l vezérelt "szabålyzó" szelep..,you.t-n láttam kiszerelt állapotban próbálgatni.
Link to comment
Megosztás:

18 perce, Lezli46 írta:

Arra a két vezetékes szelepre gondoltál ami a szivattyura van felcsavarozva.., nálam ugy láttam 3 torx tartja., Bosch rendszer van rajta..

Hali!

Igen, a nyomás szabályzó szelep. Előtte én minden mást kizárnék, mert 40-50 körül van a szelep, a szivattyú meg 10x :(

 

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Lezli46 írta:

Fuel metering unit..,értem .,tehåt ez volna az a 3 torx-! Rõgzitett, két vezetékes, PW- l vezérelt "szabålyzó" szelep..,you.t-n láttam kiszerelt állapotban próbálgatni.

Az a szelep, igen, es a kiszedessel, tesztelessel meg a szerelot sem kell megvarnod. Lehet, hogy mar csak egy kis mozgatas, pucolas utan is el fog indulni (amitol fuggetlenul persze lehet, hogy cserelni kell, ha szeret leragadni).

Viszont ha a szelep helyen nem talalsz gazolajat, az arra ad gyanut, hogy maga pumpa nem szallit.

Ad abszurdum a vezermuszij is el lehet szakadva, amitol nem forog a pumpa, stb., tehat ez is resze az alapbol ellenorizendo dolgoknak.  


 

Link to comment
Megosztás:

Mentėsed tanulságos., összehasonltottam az áltam mért értékekkel.., kissé megzavarodva..,

1.Common Rail Fuel Pressure  : Nálam kb  0.21Mpa volt..,

2.A tõbbi érték gyakorlatilag ugyanaz,  mint ami a mentésen látszik..

 

Esetleg egy utolsó tárolt érték az enyém?  Esetleg csak egy kalkulált érték?   Mert "0" értéknél esetleg indititás tiltás van már?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.