Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

23 perce, Handbrake írta:

Hazafelé menet kb. 1-1,5 km után mintha mi sem történt volna ment a gép ahogy kell.

Kompresszió kimérve, minden hengerben 20 bar felett van.

Megcseréltem a 3-as meg a 1 porlasztót, át is írtam az ECU-ba kíváncsi vagyok a hiba is átkerül-e oda vagy sem.

Eleve erdekes hiba a "gyujtaskimaradas" egy dizelnel...

Es fogalmam sincs, mit erzekelhet, amennyiben a hiba valos, mert azt nincs mibol megallapitania, hogy egy injektor esetleg nem nyit (elegge). Kopogaserzekelovel meg lehetne allapitani, hogy az adott hengerben van-e robbanas, de tudtommal ezeken a motorokon nincs ilyen.

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Eleve erdekes hiba a "gyujtaskimaradas" egy dizelnel...

Es fogalmam sincs, mit erzekelhet, amennyiben a hiba valos, mert azt nincs mibol megallapitania, hogy egy injektor esetleg nem nyit (elegge). Kopogaserzekelovel meg lehetne allapitani, hogy az adott hengerben van-e robbanas, de tudtommal ezeken a motorokon nincs ilyen.

 

A "gyújtáskimaradás" az leginkább arral utalhat, hogy nincs befecskendezés az adott hengerben, vagy ha van nem elég a mennyisége az üzemanyagnak amit beporlaszt.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Handbrake írta:

A "gyújtáskimaradás" az leginkább arral utalhat, hogy nincs befecskendezés az adott hengerben, vagy ha van nem elég a mennyisége az üzemanyagnak amit beporlaszt.

Igen, a kerdes csak az, hogy honnan tudja... A vezerlo a szamitott idokre nyitja az injektort, de azt mibol tudja, hogy ekozben mennyi uzemanyag jut tenylegesen a hengerbe?

 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, csaba66 írta:

Igen, a kerdes csak az, hogy honnan tudja... A vezerlo a szamitott idokre nyitja az injektort, de azt mibol tudja, hogy ekozben mennyi uzemanyag jut tenylegesen a hengerbe?

Azt irjak az okosok, hogy a fotengely sebessegebol kiderul, mert amikor eppen a beteg henger dugattyuja van soron, akkor lassubb lesz. Vegulis jogos, mert hiaba van lendkerek, egy kis elteres nyilvan lesz. Ebbol szamolja egyebkent az ECU az egyes injektorok befecskendezesi mennyisegenek korrekciojat is (amit az OpCom is mutat, erdemes ranezni). Amelyik injektornal tul nagy a korrekcio, az gyanus. 

Szoval a fotengely fel fordulatahoz tartozo idoket kell merni, amihez nem eleg a fotengely jelado, de szerencsere van a vezermutengelyen is, ami pont dupla sebesseggel forog, ugyhogy ki van ez talalva :)

Link to comment
Megosztás:

Szépjóestét mindenkinek! Érdeklődni szeretnék van e köztetek valaki akinek van már tapasztalata astra j vel kapcsolatban ( esetleg szerelő, aki dolgozott már vele)? Svájcban élek, nemrég vásároltam egy astra j-t 2.0 dizel motorral, nyolcvan párezer kilométerben. A napokban felfigyeltem egy zajra ha lehúzom a zenét relantinban álló helyzetben, egy őrlő hangot hallok, mintha valami szép lassan forogna s minden fodulatnál egyet surolna ....viszont ha bekapcsolom a klímát elhallgat.... Kivül a jobb első keréknél hallani. Van valakinek valami ötlete mi lehet? Köszönettel Kádár Csaba 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, csaba66 írta:

Szoval a fotengely fel fordulatahoz tartozo idoket kell merni, amihez nem eleg a fotengely jelado, de szerencsere van a vezermutengelyen is, ami pont dupla sebesseggel forog, ugyhogy ki van ez talalva :)

Ez hulyeseg, mert eppen hogy fel sebesseggel forog a vezermutengely, de ettol ugyanugy mukodik a dolog. A vezermutengely adja az abszolut poziciot (pl. elso dugattyu a felso holtponton, a kipufogasi ciklus vegen), a fotengely pedig ket jelet ad fordulatonkent, es ezzel maris megvan az idozites minden hengerhez.

Korabban filozofaltam itt azon, miert nem eleg csak az egyik jelado, hat pl. ezert. Bar elvileg a fotengely jelado nelkul mehetne tovabb a motor, szamolt idozitesekkel, de nem teszi, ezt a gyakorlatban megtapasztaltak mar tobben. Viszont egy-ket kimarado impulzustol meg valoszinuleg nem all le minden, szoval erdekes lenne latni a vezerlo szoftver reszletes folyamatabrajat, ami persze biztos nem nyilvanos :) Elvileg tudhato, mi hogy megy, de az ordog pont az ilyen apro reszletekben rejlik.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csaba66 írta:

Ez hulyeseg, mert eppen hogy fel sebesseggel forog a vezermutengely, de ettol ugyanugy mukodik a dolog. A vezermutengely adja az abszolut poziciot (pl. elso dugattyu a felso holtponton, a kipufogasi ciklus vegen), a fotengely pedig ket jelet ad fordulatonkent, es ezzel maris megvan az idozites minden hengerhez.

Korabban filozofaltam itt azon, miert nem eleg csak az egyik jelado, hat pl. ezert. Bar elvileg a fotengely jelado nelkul mehetne tovabb a motor, szamolt idozitesekkel, de nem teszi, ezt a gyakorlatban megtapasztaltak mar tobben. Viszont egy-ket kimarado impulzustol meg valoszinuleg nem all le minden, szoval erdekes lenne latni a vezerlo szoftver reszletes folyamatabrajat, ami persze biztos nem nyilvanos :) Elvileg tudhato, mi hogy megy, de az ordog pont az ilyen apro reszletekben rejlik.

Ha kiiktatnád a jeladót, akkor csak addíg mehetne a motor amig le nem állítod, és újból el nem indítod, hiszen akkor már nem tudna mihez viszonyítani nem? 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Ha kiiktatnád a jeladót, akkor csak addíg mehetne a motor amig le nem állítod, és újból el nem indítod, hiszen akkor már nem tudna mihez viszonyítani nem? 

Ha a vezermutengely jeladojat iktatnam ki, akkor valoban nem tudna, melyik hengerbe kell eppen fecskendezni. De ha a vezermutengely poziciojat tudja, akkor ez egyertelmu, a fotengely jelado hianya csak az egyes hengerekhez valo preciz idozitest es adagolast hiusitja meg. 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, csaba66 írta:

Ha a vezermutengely jeladojat iktatnam ki, akkor valoban nem tudna, melyik hengerbe kell eppen fecskendezni. De ha a vezermutengely poziciojat tudja, akkor ez egyertelmu, a fotengely jelado hianya csak az egyes hengerekhez valo preciz idozitest es adagolast hiusitja meg. 

Mert nálatok már két jeladó van?  Nálunk még úgy rémlik csak egy. Vagy Hall ami a vezérmű tengelyen van, vagy főtengely jeladó ami meg ugye lent. Bármelyikről húzom le a csatit nincs forgásjel, és nem indul a motor. 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, zotya975 írta:

Mert nálatok már két jeladó van?  Nálunk még úgy rémlik csak egy. Vagy Hall ami a vezérmű tengelyen van, vagy főtengely jeladó ami meg ugye lent. Bármelyikről húzom le a csatit nincs forgásjel, és nem indul a motor. 

Igen, pont azt fejtegettem az iment, hogy ezzel lehet megoldani az egyes hengerekbe befecskendezett mennyisegek korrekciojat, hogy egyenletesen jarjon a motor :) Illetve a masik iranybol nezve, tud "gyujtaskimaradas" hibat jelezni, ha az egyik hengert nem tudja rabirni arra, hogy azonos tempoban menjen a tobbivel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 14. at 17:09, csaba66 írta:

Igen, pont azt fejtegettem az iment, hogy ezzel lehet megoldani az egyes hengerekbe befecskendezett mennyisegek korrekciojat, hogy egyenletesen jarjon a motor :) Illetve a masik iranybol nezve, tud "gyujtaskimaradas" hibat jelezni, ha az egyik hengert nem tudja rabirni arra, hogy azonos tempoban menjen a tobbivel.

Köszönöm srácok!

Tegnap beszéltem a szoftevres emberrel, jövő héten ránéz, hogy mi lehet. Mechanikus dolgok ki vannak már zárva!

 

M32 váltóban 4 csapágycsere megtörtént. Mokás story volt, mondjuk én annyira nem röhögtem! :)

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Handbrake írta:

Tegnap beszéltem a szoftevres emberrel, jövő héten ránéz, hogy mi lehet. Mechanikus dolgok ki vannak már zárva!

Marmint mire nez ra? 

Az injektorokat felcserelted, ebbol pedig mar eleg egyertelmu kell legyen: ha ment a hiba vele, akkor maga az injektor, ha nem, akkor a kabel vagy a vezerlo lehet a hunyo.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Marmint mire nez ra? 

Az injektorokat felcserelted, ebbol pedig mar eleg egyertelmu kell legyen: ha ment a hiba vele, akkor maga az injektor, ha nem, akkor a kabel vagy a vezerlo lehet a hunyo.

Valószínűleg a vezérléssel van valami ( ECU), bár még a kábel hibát se zárnám ki teljesen, minden esetre érdekes, hogy 20-30 km után 110 km nem jó, aztán 50 km minden megint jó, és nem ciklikusan változik....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Astra555 írta:

Mennyibe fájt ez a móka? Csak érdeklődésképpen, mivel automata párti vagyok.

3 csapágy a ház végébe ha jól rémlik 20 ezer Ft, a nyelestengely csapágy magában 9000 Ft, 2 difi szimering is ha már ki lett véve a váltó ( 4000 ft volt azthiszem) + 4 liter olaj ( 3,4 liter a töltéshez) 16 ezer Ft. Kb. 50 körül munkadíjat nem számoltam, mivel magunk csináltuk. ( Egyébként nagy valószínűséggel a helyén is meg lehet csinálni, mármint a váltót nem kell kiveni a helyéről....)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Handbrake írta:

3 csapágy a ház végébe ha jól rémlik 20 ezer Ft, a nyelestengely csapágy magában 9000 Ft, 2 difi szimering is ha már ki lett véve a váltó ( 4000 ft volt azthiszem) + 4 liter olaj ( 3,4 liter a töltéshez) 16 ezer Ft. Kb. 50 körül munkadíjat nem számoltam, mivel magunk csináltuk. ( Egyébként nagy valószínűséggel a helyén is meg lehet csinálni, mármint a váltót nem kell kiveni a helyéről....)

Köszi. Ez sem olcsó móka.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, Astra555 írta:

Köszi. Ez sem olcsó móka.

Relatív egyébként, kaptam ajánlatot csak a 3 csapágy cseréjére, abban az esetben ha a váltót az asztalra teszem 110 ezer Ft. Ahhoz képest jobb. Esetleg lehet venni bontott váltót/ felújítottat / gyári 0 km.  ( van módosított utángyártott házfedél is, nagyobb csapágyakkal 80 ezer from England)

A cél a megelőzés lenne, ez egy használt autónál rizikó, én inkább cseréltem, így most tutdom, hogy rendben lesz, csak az olajra kell figyelni, majd 50 ezrenként max. lecserélem az nem nagy móka. Sajnos ez az M32 érzékeny sok dologra. De ha oda figyelsz rá csak jó lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 09. at 20:30, csaba66 írta:

Lehet akkor, hogy csere helyett egy pucolas is eleg lenne... Viszont egy starter megy mondjuk evi egy orat, ami egy mosogep motorhoz kepest semmi, ezert sem ertem.

Azzal nem mesz semmire... A szoftvert kene modositani benne, hogy meleg motornal is kisebb fordulaton adjon mar uzemanyagot.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

opel astra h 1,9 tdci autóm van! olyan gondom van vele, hogy +10 fok alatt nagyon nehezen indul!

10-15mp mire beindul. Cseréltem egr szelepet, opel szervíz ezt mondta de nem lett jó.

Tudnátok ebben segíteni hogy mi lehet a gond, hátha már másnak is előfordult ilyen!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 01. 18. at 9:01, Csaba71 írta:

Sziasztok!

A következő problémára keresek megoldást.

Az autó 2006 1.7cdti H Astra Z17DTH motorkódú 290.000 km-el. Kb egy hónapja vacakol. hosszab állás után, (min 10-12 óra)

Az autó izzítás után indul egyből és jár úgy 8-10 mp-ig. Utána leáll és csak hosszas indítózás után indul újra. Utánna egész nap O.K. annyi hogy nem 3 fordulatra indítja a motor hanem 5-6 fordulat. A gázolajszűrőt kicseréltem hiba ugyan úgy megvan.

Hibakód pedálteszt alapján 050074 és 050056. Gyújtáson a szivattyú egyfolytában megy, azt nem tudom hogy ez korábban így volt-e. Én a nyomástartó szelepre tippelek.

Ha valakinek volt hasonló problémája akkor kérem írja meg vagy leírás alapján megoldást tud az is segítség volna.

Visszaolvastam kb 60-65 oldalt nem találkoztam hasonló leírással

Köszi Csaba

 

Szevasztok !

A szűrőház elektromos csatlakozójánál lelevegősődik a rendszer . A szűrőház csere a megoldás !

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Ma reggel egy újabb hibajelenség, hibakód kíséretében, menet közben: P0380-06.

Nagyjából már megfejtettem, hogy az izzítással van valami grimbusz ( 2000 km ezelőtt mind a 4 gyertya cserélve lett, szerintem ezeket első körben kizárhatom)

Szerintetek merre érdemes indulni keresgélni?

Egyéb iránt mit jelent a -06?

Köszönöm a segítséget!

 

Handbrake

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretett Astrám (1.7CDTI 74KW) fura búgó hangot ad alacsony sebességnél. Km óra állás 283000. Vízpumpa most lett cserélve, csapágyak ellenőrizve. Teljesítményváltozást nem észleltem. Találkozott valaki hasonló esettel?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 06. at 22:01, kisdeak írta:

Sziasztok, 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretett Astrám (1.7CDTI 74KW) fura búgó hangot ad alacsony sebességnél. Km óra állás 283000. Vízpumpa most lett cserélve, csapágyak ellenőrizve. Teljesítményváltozást nem észleltem. Találkozott valaki hasonló esettel?

Nekem hasonló hibám van szintén, 40-50 km/h óránál jön be, ahogy gyorsítok úgy hangosodik, de a sebessége ( zajnak) nem változik. Fingom nincs, hogy mi lehet, de nálam gyújtás levétel után is csinálja, valami mechanikus dolog lesz. 

UPDATE: ( kaptam infót arról, hogy lehet a kerékagy csavarja lett túlhúzva... hétvégén ránézek)

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.