Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

16 órája, Cserenkov írta:

Még? Ezt hogy érted? Nekem az a furcsa, hogy 2008-as, de facelift előtti első lámpa van benne. Miközben a lökhárító már faceliftes...

Úgy értettem hogy még, hogy 2010tol újra ez a lámpa volt. 

Szóval akkor vagy puffos volt vagy kis eséllyel mattulas miatt cserélték. Holnapután járok arra lehet hogy körbe mérem azért. 
Update: végignyálaztam a sportüléssel szerelt felszereltségűeket a mobilen, és nagyon soknak van ilyen lámpája 2008-ból ( pl gtc nek mind), szóval még akár gyári is lehet?

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 órával ezelőtt, kisp113 írta:

A mindenfele extrat bekamuzo eladok nekem eleve gyanusak...

Futheto szelvedo, esoszenzor, Xenon, fenyszoromoso, ESP, tolatokamera; lehet, hogy van benne egyik masik, de utana kell nezni.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csaba66 írta:

A mindenfele extrat bekamuzo eladok nekem eleve gyanusak...

Futheto szelvedo, esoszenzor, Xenon, fenyszoromoso, ESP, tolatokamera; lehet, hogy van benne egyik masik, de utana kell nezni.

Az a futheto szelvedo (biztos a hatsora gondol) meg a tolatokamera az tenyleg vicces. 

Nekem ebbol a sorbol az ESP lenne a fontos, meg hogy hany lufi van benne. (ilyen szinten egyébként le lehet kérdezni a gyári felszereltségét valahonnan megbízhatóan VIN alapján?)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kisp113 írta:

Az a futheto szelvedo (biztos a hatsora gondol) meg a tolatokamera az tenyleg vicces. 

Nekem ebbol a sorbol az ESP lenne a fontos, meg hogy hany lufi van benne. (ilyen szinten egyébként le lehet kérdezni a gyári felszereltségét valahonnan megbízhatóan VIN alapján?)

Amig ment az ecat24, addig le lehetett kerdezni, de most nem tudok forrast a markaszervizeken kiuvul.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni H Astra vonalon: közel 7 évig egy G Astra volt a garázs lakója, nagyon szerettük, rosszabb autóm sose legyen. Mostanság (bár nem volt szó másik autóról) mégiscsak hirdetések nézegetésén kaptam magam, és hol H-hol J Astra-kat nézegetek leginkább (1.6 szívó  benzines motorral). Most éppen egy H tűnik lényegében mindenben megfelelőnek, de ezt a típust nem igazán ismerem. 2008-as, 1 tulajos, végig vezetett szervizkönyv (172000km), hibátlan gyári fényezés (pedig rétegvastagság mindenhol gyári), semmi karc, még a gyári dísztárcsák is hibátlanok, belseje is mint az új, szóval volt gazdája és ez nekem fontos (fontosabb mint a km-ek száma vagy az évek száma). Kombi, 1.6 benzin, Z16XER. Megírnátok, hogy ennél a típusnál mik a típusbetegségek amit mindenképpen meg kell nézni? Vannak olyan nyűgök amire figyeljek? A Z16XE-nél lényegesen összetettebb motor, ez rendben is van, de a szervizelési költségei mennyivel húzósabb történet? Pl Z16XE motor az olajat is szerette nem csak csipegetni, ennél is jellemző? (Szervizkönyv szerint max 12-15000km-ként 5w40 vagy 5w30 csere volt rajta.) Nincs dokumentált vezérlés csere, ezzel kezdenék ha... Mennyibe fáj egy ilyen motornál, mármint vezérlésen felül mit kell még cserélni (része a vízpumpa, okoskerék, stb)? Egy ennyi idős-ennyit futott autónál Z16XER-nél Ti mit tennétek rendbe, mivel kell-ajánlott-érdemes foglalkozni a kötelezően cserélendő dolgokon felül (amolyan TMK jelleggel)?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

 Tudom elég szubjektív kérdés, de Astra H esetében melyek a megbízható dízel motorok ( Motorkód).  Illetve igaz e azok esetében is a sztereotípia, hogy az Isuzu jobb mint a német dízel? Illetve ezek esetében mire kell odfigyelni vásárláskor?

Módosítva : gyurigyerek
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem szoktam itt kikérni emberek véleményét ilyen téren, de megteszem, mert nehéz döntés előtt állok. Régóta szemezek egy H astrával. Szerintetek így látatlanba megérné megvenni? Gondolok itt arra, hogy jó széria és, hogy jó motor? Valamint gáz ha kinről behozott? Ő lenne az:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1_8_enjoy_xen_temp_aut_klim-15937611

 

Messze van , de szerintem elmegyek megnézni majd meg úgy tervezem beszélek egy ottani műhellyel majd és elviszem oda vásárlás előtt.. Csak úgy elöljáróba kíváncsi vagyok mit mondtok! Előre is köszi!

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Nem szoktam itt kikérni emberek véleményét ilyen téren, de megteszem, mert nehéz döntés előtt állok. Régóta szemezek egy H astrával. Szerintetek így látatlanba megérné megvenni? Gondolok itt arra, hogy jó széria és, hogy jó motor? Valamint gáz ha kinről behozott? Ő lenne az:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1_8_enjoy_xen_temp_aut_klim-15937611

 

Messze van , de szerintem elmegyek megnézni majd meg úgy tervezem beszélek egy ottani műhellyel majd és elviszem oda vásárlás előtt.. Csak úgy elöljáróba kíváncsi vagyok mit mondtok! Előre is köszi!

Utánanéztem ügyfélkapun.Külföldről hozták be 2018.10. hóban 237 ezerrel.A motorszám nem beazonosítható az eredetiségvizsgálat elvégzésekor (:confused: ).Az alvázszám fotókon már jól láthatók korróziós felületek.Amúgy egész jól felszerelt.A döntés a Tiéd. :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, rotel írta:

Utánanéztem ügyfélkapun.Külföldről hozták be 2018.10. hóban 237 ezerrel.A motorszám nem beazonosítható az eredetiségvizsgálat elvégzésekor (:confused: ).Az alvázszám fotókon már jól láthatók korróziós felületek.Amúgy egész jól felszerelt.A döntés a Tiéd. :)

Jajj azt elfelejtettem mondani, hogy én is utánanéztem és igen kinti volt és valakié volt talán 3 hónapot.. vagy zalán a kerekedőé? Ezt nem tudom.. Viszont az eredet vizsgás fotókon valóban az alvázszám körül rozsda látható.. Ezen mennyire aggódjak? Ugyan is pont olyan kocsi kellene ami nincs szarrá rohadva vagy nem lesz hamarosan. Olyan már van egy :D

Viszont ha az a folt a fotókon rozsda de 10 év múlva is ugyan ilyen lesz nem érdekel.. az a baj nem tudom mennyire rohadós a h astra.. 

Az ára egyébként reális? 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Venék egy H astrat. Az 1.8-as motor érdekelne. Azt hallottam a szerelőtől hogy jó konstrukció.. A másik motor opción amin gondolkodtam 1.7 vagy 1.9 .

1.7-es  110 lóerősöm volt. Azt a motort elég jól megismertem. Az 1.9-es is jó?? Tudom az bosch..

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 30. at 10:33, gyurigyerek írta:

Sziasztok!

 Tudom elég szubjektív kérdés, de Astra H esetében melyek a megbízható dízel motorok ( Motorkód).  Illetve igaz e azok esetében is a sztereotípia, hogy az Isuzu jobb mint a német dízel? Illetve ezek esetében mire kell odfigyelni vásárláskor?

1.7-esből még az F (és talán a G?) szériáknál volt német dízel és Isuzu. H Astrából az 1.7-esekben 80-tó 125 lóerős verzióig (sőt a J Astra 131Le-s vezriója is) mind ugyan az az Isuzu eredetű blokk van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2006os ferdehátú 1.4es G Astrát cserélnék benzines H Caravanra. Bár én szeretem ezt a kocsit de pár dolog miatt is megérett a csere.

1. Kell a kombi (pl. a babakocsinak)

2. Jelenleg 2 légzsák van elöl és nem izofixes a hátsóülés, viszont már 2 kisgyerek is utazik hátul , szóval kellene a biztonság hátra is.

3. Klimával, megpakolva, nagyon erőlködik a motor. Klíma nélküli ki vagyok békülve a teljesítménnyel.

Az első kérdés, hogy be merjem e vállalni az 1.4est? A H-ban levő 1.4es dinamikusabb e mint a G-ben levő, figyelembe véve, hogy ez már kombi lenne, ami nehezebb. (Gondolom nem...)

Ha 1.6 akkor ugye van 105 és 116lőerős. Mennyit számít a plusz 11LE? Vagy a 90hez képest a 105?

Természetesen nem csapatni akarok, de jelenleg klímával, megpakolva inkább 4szer, mint 2x gondolom meg, hogy mikor előzök.

Második kérdés, hogy ha esetleg nincs alapból aux bemenet, akkor utólag ez megoldható valahogy?(kb mennyibe fáj?) Esetleg mp3 lejátszás? (esetleg BT kihangosító?)

3. Nem nagyon látok olyan eladó példányt Szeged Kecskemét környékén amiben lenne tolatóradar. Ezt gondolom utólag lehet bele rakatni. Jól gondolom?

4. Nem tudom szabad e ilyet kérdezni, de esetleg Kiskunfélegyháza Kecskemét környékén tudtok e ajánlani jó opelos szervízt.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On ‎2020‎. ‎08‎. ‎10‎. at 9:52, Cserenkov írta:

1.7-esből még az F (és talán a G?) szériáknál volt német dízel és Isuzu. H Astrából az 1.7-esekben 80-tó 125 lóerős verzióig (sőt a J Astra 131Le-s vezriója is) mind ugyan az az Isuzu eredetű blokk van.

Köszönöm a választ. Akkor elmondható általánosságban, hogy megbízható az 1,7 diesel a G feletti szériákban, vagy továbbra is vannak gyermek betegségek? Gondolok itt a G széria adagoló vezérlő tipushibára.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 16. at 16:15, Mhncsa írta:

Sziasztok!

Egy 2006os ferdehátú 1.4es G Astrát cserélnék benzines H Caravanra. Bár én szeretem ezt a kocsit de pár dolog miatt is megérett a csere.

1. Kell a kombi (pl. a babakocsinak)

2. Jelenleg 2 légzsák van elöl és nem izofixes a hátsóülés, viszont már 2 kisgyerek is utazik hátul , szóval kellene a biztonság hátra is.

3. Klimával, megpakolva, nagyon erőlködik a motor. Klíma nélküli ki vagyok békülve a teljesítménnyel.

Az első kérdés, hogy be merjem e vállalni az 1.4est? A H-ban levő 1.4es dinamikusabb e mint a G-ben levő, figyelembe véve, hogy ez már kombi lenne, ami nehezebb. (Gondolom nem...)

Ha 1.6 akkor ugye van 105 és 116lőerős. Mennyit számít a plusz 11LE? Vagy a 90hez képest a 105?

Természetesen nem csapatni akarok, de jelenleg klímával, megpakolva inkább 4szer, mint 2x gondolom meg, hogy mikor előzök.

Második kérdés, hogy ha esetleg nincs alapból aux bemenet, akkor utólag ez megoldható valahogy?(kb mennyibe fáj?) Esetleg mp3 lejátszás? (esetleg BT kihangosító?)

3. Nem nagyon látok olyan eladó példányt Szeged Kecskemét környékén amiben lenne tolatóradar. Ezt gondolom utólag lehet bele rakatni. Jól gondolom?

4. Nem tudom szabad e ilyet kérdezni, de esetleg Kiskunfélegyháza Kecskemét környékén tudtok e ajánlani jó opelos szervízt.

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Szia,

Sorrendben, amire tudok válaszolni:

1, volt ötajtós G Astránk, a babakocsi simán befért. :)

2, -/-

3, Most 115 lovas ötajtós H-nk van, ezzel normálisan el lehet közlekedni, klímával is. Nem mondom, hogy nem érzi meg a klíma bekapcsolását, de ritka amikor erőlködik. Mondjuk sokkal nem dinamikusabb, mint a G volt (ebből volt 1.4 és 1.6 is), de valamivel jobban megy (szubjektív), mint az 1.6-os G.

Az 1.4 motort nem szokták ajánlani a H-hoz, én kerülném a helyedben és az 1.6-ból is a 115 lovast keresd, lehetőleg A16XER motorral, ezek a legfrissebbek.

4, -/-

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2020. 08. 18. at 8:42, gyurigyerek írta:

Köszönöm a választ. Akkor elmondható általánosságban, hogy megbízható az 1,7 diesel a G feletti szériákban, vagy továbbra is vannak gyermek betegségek? Gondolok itt a G széria adagoló vezérlő tipushibára.

Elég kiforrott az 1.7-es. Nagy gondok nem szoktak vele lenni. Adagoló ezekben már nincs, hiszen CR-rendszerű H Astrában az összes dízel.

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy H Astra vásárlásához. Ezt a példányt néztem ki:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_4_enjoy_128000kmmegkimelt_szepklimas-17267905

Hiányzik a kalaptartója és hátul a harmadik fejtámla ... az egy dolog, de a harmadik fejtámlának helyes sincs. Létezhet ez?

Előre is köszi a segítséget.

Zsolt

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zsszasz írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy H Astra vásárlásához. Ezt a példányt néztem ki:

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_4_enjoy_128000kmmegkimelt_szepklimas-17267905

Hiányzik a kalaptartója és hátul a harmadik fejtámla ... az egy dolog, de a harmadik fejtámlának helyes sincs. Létezhet ez?

Előre is köszi a segítséget.

Zsolt

 

Hali.Ha gyárilag nincs benne akkor valszeg létezhet.De csak halkan kérdezem ez a legnagyobb gond az autóval?.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Astra H-t vásárolnék, benzines min. 1,6-os ötajtós érdekelne. max 1,2-1,3 mil-ig. Sok hirdetést megnéztem, utánajártam, de ha esetleg valaki épp eladáson töri a fejét, vagy tudj ilyenről ami megbízható, gondos gazdáé, kérem jelezzen! Első sorban Fejér és a környező megyék, de ha jó vétel, akár utazok is... Az sem hátrány ha jól felszerelt (volt rendőrségi jármű nem játszik)

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.