Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

sziasztok!

Tervbe van a verda cseréje, H astram van 1.7cdti és signumra cserélném csak nem tudom melyik motorral járok a legjobban!?!!?!?! Elég megbizható volt az isuzu motor az astraba és parázok megvenni az 1.9cdti motoros signumot ami ha jól tudom fiat motoros. elsősorban véleményeket és tapasztalatokat várok! fogyasztás, meghibásodás és ezzel hasonló dolgokra lennék kiváncsi!

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

1ik ismerősömnek ellopták az "F" Astráját a napokban, a márkától nem szeretne megválni: "H"-t szeretne venni..elsősorban 5 ajtós érdekelné őket, 4 éves korúra lenne pénze..inkább benzinest favorizálja..aki tud megbízható, jól szervízelt darabról, kérem szóljon nekem! THX! <_<

Link to comment
Megosztás:

hali.

egy apróság, nem fiat motor, sőt nem is opel. egy olasz cég csinálja ezeket a motorokat (összes cdti motort), mindkét autógyárnak.

Egy kis helyreigazítás:

az 1.9CDTI motorokat Kaiserslautern-ben Németországban rakják össze, licensz alapján. Ez echte Opel motor, Opel szakmunkások keze által összeszerelve, persze vannak olasz beszállítói is.

az 1,7CDTI motorokat az Isuzu - GM ISPOL - lengyelországi gyárában készítik

az 1,3CDTI pedig szintén GM termék, Bielsko-Bialában ( Lengyelország ) gyártják és ezeket paszítják be

a" mi autóinkba" is Esztergomban!

Az olasz cég, amit említettél ( VM Motori ) tudomásom szerint még nem adott motort az Opelnek,

talán most rajzolgatják...

Link to comment
Megosztás:

Külföldi papírokkal rendelkező autót hogyan lehet magyarországi papírosra átíratni? Mi ennek a pontos menete?

Külföldi papír-autó is külföldön

Külföldi papír-aztó kishazánkban eset érdekelne

Meg ha lejárt a külföldi papírja, akkor hogyan tovább?

Ebben tudnátok segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

a magyarorszag.hu-n, nagyon sok infó van erről (is) fenn.

Röviden, annyi a lényeg, hogy van egy korhatár, ami alatt behozod, regadó(vagy mi a neve), okmányiroda, és nagyjából kész.

Ha az életkor felett vagy, akkor várakozás, mig veterán nem lesz, és akkor OT-s rendszámmal regadó nélkül lehet forgalomba helyezni.

(ez a korhatár, nem biztos, hogy él, volt egy időszak)

Illetve érdemes azon elgondolkodni, hogy mikorit hoz be az ember, mert van különbség az árban (egy olyan függvényt képzelj el, ami csökken, emelkedik, majd ujra csökken ).

euvonal.hu/regado.php-n van egy hasznos számolgató progi.

Link to comment
Megosztás:

na ez azáért nem ennyire egyszerü...

ha nincs ismerősöd akkor készülj fel egy 1 hónapos szopásra.

először is, származásigazolás lekérés ( bár ezt asszem eltörlik valamikor )

ha ez megvan ,, akkor eredetvizsgálat

utána müszaki vizsga

utána regadó befizetés ( ha nincs VPID számod akkor annak a megigénylése )

utána okmányiroda forgalmi kiváltás.

nekem a Civicre 125 ezerbe került, így 1 hét ALATT lett meg. aki 90 et fizetett annak 3 héttől 1 hónapig...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

autót szeretnénk venni,astra 1.6 caravan és skoda octavia 1.4 tsi között gondolkozom.

Mi a véleményetek?

szia! biztos lesz aki nem ért egyet vele, de én régi octavia-ból ültem át a h-ba (azt a példányt le kellett cserélni, törött és gányolva javított volt), és ha engedné a gazdasági helyzet - vagyis a hitelem - akkor már rég visszaültem volna valami izmosabb audi/seat/skoda/vw-be... <_< a két motor között pedig egyértelműen a tsi - kivéve ha gázosításban gondolkodsz, úgytudom arra alkalmatlan...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
na ez azáért nem ennyire egyszerü...

ha nincs ismerősöd akkor készülj fel egy 1 hónapos szopásra.

először is, származásigazolás lekérés ( bár ezt asszem eltörlik valamikor )

ha ez megvan ,, akkor eredetvizsgálat

utána müszaki vizsga

utána regadó befizetés ( ha nincs VPID számod akkor annak a megigénylése )

utána okmányiroda forgalmi kiváltás.

nekem a Civicre 125 ezerbe került, így 1 hét ALATT lett meg. aki 90 et fizetett annak 3 héttől 1 hónapig...

Köszi colin, uhu!

Azért kérdeztem, mert elég sok külföldi papiros autót árulnak pl. hasznaltauto.hu-n is de ezek felszereltsége és ára igen kedvező néhány esetben. Ezeken az autókon ha külföldi papírral rendelkezik akkor minden egyes ponton végig kell mennem amit írtál?

Link to comment
Megosztás:

persze.

de ha már itt tartunk akkor kedvezményesebben te is vehetnél autót kint.

ha kell akkor tudok adni kontaktot, aki nekem is intézte, mert nagyonbenne van a dologban, tudja hogy mi a buktató...

nekem ő helyeztette forgalomba a civicet, és a származásigazolás megérkezése után kettő nappal volt rendszámom...

más több mint 1 hónapig is intézte....

Link to comment
Megosztás:

Köszi colin, uhu!

Azért kérdeztem, mert elég sok külföldi papiros autót árulnak pl. hasznaltauto.hu-n is de ezek felszereltsége és ára igen kedvező néhány esetben. Ezeken az autókon ha külföldi papírral rendelkezik akkor minden egyes ponton végig kell mennem amit írtál?

Szia!

Elég sok autót hoztam Németországból, s tudom a menetét A-tól Z-ig. Ha megadsz egy email címet, akkor átküldöm a teljes menetét, s az árakat is. (Egy autóval példázom, a regdíj és az eredetvizsga költsége változik az autó függvényében.)

Remélem tudok segíteni. :lol:

Üdv! Gábor

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Hello Emberek!

Érdeklődnék, hogy automata vagy easytronic váltóval kapcsolatban mik a tapasztalatok? Elég hozzá az 1.7D? Kiváncsi vagyok hogy szuperál. Köszi: Zozo

Szia!

Ha a két váltó között vacilálsz akkor mindeképp a 4 fokozatú automatát válaszd szerintem, viszont ez csak 1.8-as benzinessel kapható 2006A-ig 125le majd utána 140le.

1.7-es dízelhez nincsen automata váltó, ha dízel és automata akkor 1,9 CDTI 6 fokozatú tiptronic vagy 1,3 CDTI, de ehhez már Easytronic-os váltó van csak.

üdv, D.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Hello mindenkinek'

Most vásároltunk egy új H Astrát, 1.9 CDTi (120 Hp), Caravan. Barátom az eladó a márkakerben és inkább az 1.9 ajánlotta az 1.7 helyett mert elmondása szerint ezek már vezérmű láncosak és a szervízköltségek is kisebbek meg tartósabb a motor is. Mi az amire már újkorában figyelni kell? (Az a típus vagyok aki sokat ad a bemelegítésre, X17DTL F-CC Astrámat sem bántottam míg a moci nem volt bemelegedve) H Astrákban látom nincs hőfok jelző...alapjaiban véve jó autók ezek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a különböző Astra-H-kat hol, melyik Opel-gyárban gyártják? Főként a Caravan érdekelne.

És az első ülések közötti könyöktámasz lehajtva állítható előre-hátra?

Apósom venne ilyet, 196 centi magas, sehova sem tudta támasztani egyik könyökét sem a próbaút során, a könyöktámaszt lehajtva meg váltani nem tudott. Tippek? Már arra hajlik, hogy inkább Astra Classic II-t vesz, ha abban kényelmesebb... Ugye ne tegye?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.