Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

27 perce, csaba66 írta:

http://hvg.hu/cegauto/20171109_opel_psa_tervek_2020

Persze nem mindegy, hogy "valamennyi személyautó modellcsalád elektromos hajtást kap", vagy lesz elektomos valtozat is...

Gyanithatoan csak az utobbi, de akkor is jot tesz az Opelnek ez a PSA ugylet :)

Ha csak elektromost gyártanak majd, akkor valószínű a mostani Insignia lesz az utolsó előtti Opelem. :-)

Hogy jót tesz-e neki, azt azért az elbocsátott, vagy kényszernyugdíjazott melósok valószínűleg másképpen fogják látni, mint az újautó vásárlók. A képlet általában egyszerű. A belepumpált pénzt minél gyorsabban ki  kell szivattyúzni, aztán majd kiderül mihez kezdenek vele. Az biztos, hogy nem az Opel lesz az első számú kedvenc a konszernnél.

Csak aztán nehogy belefussanak egy Skodás pofonba, mint anno a VW. :-)

Link to comment
Megosztás:

engem nem zavarna az elektromos autó, ha jól menne és közbe sokáig is bírná abba a tempóba. A töltéseket is fel fogják tudni gyorsítani.  Talán egyszer eljön az ideje annak is. 

De néha a hang is kellene, ne mindig csak csendbe suhanjon. Egyszer még egy J OPC megfelelne nekem, de más motor, pözsós tuti nem lesz. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

hirdetnek egy Z1.6LET motoros H Astrát, a képeken nagyon szép állapotban van, de nem tudom, mit várhatok egy 2008-as évjáratú 1.6 turbótól, ami gázzal volt hajtva.

- A gáz okozhat bármilyen problémát ilyen motorral hosszú távon? Ha tegyük fel, a szűrők szépen voltak cserélve és karban volt tartva az az autó. Mit kell nézni egy gázüzemű kocsin? Sosem használtam még és bevallom, nem is örülök ennek a bizonytalanságnak, de ha nem lehetnek nagy hibák és/vagy le tudom ellenőrizni a rendszer állapotát, akkor belevágnék

- Mit nézzek meg a motoron vételkor? Most van egy Z16XER-em (ezt cserélném erősebbre), de Astrával nincs más tapasztalatom, csak japán autóim voltak előtte. Viszont nagyon megszerettem az 1.6-ost

- Eléggé fullos felszereltségű kocsi, minden van benne behajtható tükörtől ülésfűtésig bőrbelsőn át Twinaudio-ig. Ilyen magas felszereltségnél van valami, amire különösen figyelni kéne, kipróbálni mert szokott vele gond lenni? Az alap dolgok kipróbálása világos, nagyjából megvannak a H Astra típus "jellegzetességei" is (CIM, fűtés csappantyú, hátsó ajtó kábelköteg, váznyúlvány és bölcső rohadás (mivel német volt valaha))

Hirdetést nem tudok ide hivatkozni, Facebook-on láttam csak fent, külsőre nagyon patika és jól felszerelt az autó, fehér színű és Vecsésen hirdetik (talán valaki ismeri is ezt az autót innen, mert nagyon szépen néz ki, gondosnak néz ki a gazdája).

Köszi,

Imre

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Imre75 írta:

Sziasztok,

hirdetnek egy Z1.6LET motoros H Astrát, a képeken nagyon szép állapotban van, de nem tudom, mit várhatok egy 2008-as évjáratú 1.6 turbótól, ami gázzal volt hajtva.

- A gáz okozhat bármilyen problémát ilyen motorral hosszú távon? Ha tegyük fel, a szűrők szépen voltak cserélve és karban volt tartva az az autó. Mit kell nézni egy gázüzemű kocsin? Sosem használtam még és bevallom, nem is örülök ennek a bizonytalanságnak, de ha nem lehetnek nagy hibák és/vagy le tudom ellenőrizni a rendszer állapotát, akkor belevágnék

- Mit nézzek meg a motoron vételkor? Most van egy Z16XER-em (ezt cserélném erősebbre), de Astrával nincs más tapasztalatom, csak japán autóim voltak előtte. Viszont nagyon megszerettem az 1.6-ost

- Eléggé fullos felszereltségű kocsi, minden van benne behajtható tükörtől ülésfűtésig bőrbelsőn át Twinaudio-ig. Ilyen magas felszereltségnél van valami, amire különösen figyelni kéne, kipróbálni mert szokott vele gond lenni? Az alap dolgok kipróbálása világos, nagyjából megvannak a H Astra típus "jellegzetességei" is (CIM, fűtés csappantyú, hátsó ajtó kábelköteg, váznyúlvány és bölcső rohadás (mivel német volt valaha))

Hirdetést nem tudok ide hivatkozni, Facebook-on láttam csak fent, külsőre nagyon patika és jól felszerelt az autó, fehér színű és Vecsésen hirdetik (talán valaki ismeri is ezt az autót innen, mert nagyon szépen néz ki, gondosnak néz ki a gazdája).

Köszi,

Imre

Szia.

Itt van róla bővebben leírás, szerintem egy folyamatosan szervizelt autó, nagy gondod nem lehet vele.

"Röviden és tömören: a garázsban áll és unatkozik. (inkább a cégest használom.

Opel Astra Station Wagon (Kombi) OPC Line
2008.09.30
1598cm3 - 132kw Turbo
Motorkód/szám: Z16LET 
Alvázszám: W0L0AHL3592019335
171.000Km

Gyári felszereltség:
digitális klíma; állítható kormány; centrálzár; elektromos ablakok elöl hátul; gombnyomásra le/fel húzható ablakok; Elektromosan behajtható tükrök; fűthető tükrök;
EDC (elektronikus lengéscsillapítás vezérlés); Elektromos tolótető és napfénytető; fedélzeti komputer; 18as könnyűfém felni új nyári Bridgestone szettel; 16os alufelni hatású lemezfelni téli szettel; Tempomat; fűthető ülés; hűthető kesztyűtartó; full bőr belső; ajtószervó; állítható combtámasz; automatikusan sötétedő belső tükör; deréktámasz; dönthető utasülések; ülés magasság állítás vezető és utasoldalon is; középső kartámasz; multifunkciós kormánykerék; pótkerék, tolatóradar; gyári kanyarkövetős bi-xenon; függönylégzsák; hátsó oldal légzsák; kikapcsolható légzsák; oldallégzsák; utasoldali légzsák; vezetőoldali légzsák; ködlámpa; ABS (blokkolásgátló);  ADS (adaptív lengéscsillapító) IDS+; csomag rögzítő; ESP  (menetstabilizátor); esőszenzor; guminyomás-ellenőrző rendszer; hátsó fejtámlák; visszagurulás-gátló; 6 hangszórós dvd90 navi (2017es térképpel), Aux csatlakozó; bluetooth-os kihangosító; 3m Fólia;

Az autó múltjáról sokat nem tudtam, akitől vettem Németországból hozta, de már én honosítottam. Megláttam, kipróbáltam, átnézettem, (lásd a képeken) és nekem ennyi elég volt hogy beleszeressek és felújítsam.

Amik cserélve/szervízelve lettek:
134.800km: Oscilloszkópos teljes diagnosztika; Injektor tisztító adalék
134.800km: Akkumulátor csere
136.000Km: Vezérmű szíj; Vízpumpa; Fagyálló folyadék; Gyertyá
Olaj olajszűrő légszűrő pollen szűrő
136.200km: Gáz reduktor javítás; gáz szűrők csere
148.000km: Új Landirenzo gáz Reduktor
Gáz Computer Vezérlő egység; Gáz szűrők; 
149.400km: Olaj; Olajszűrő; Légszűrő; Pollenszűrő
154.000km: Bridgestone nyári set. 225/40 R18 Turanza 92W Új 
156.640km: Klíma gáz töltés
158.000km: Első lökhárító javítás/fényezés
159.100km: Váltó olaj 2,9L; Olaj; Olajszűrő; Légszűrő; Pollenszűrő
160.000km: Generátor szíj
162.610km: Klíma gáz + UV festékkel való hibafeltárás
170.500km: Kuplung; Kinyomó csapágy; Lendkerék oldali főtengely szimering
Spirál rugók: első pár + bal hátsó
Első stabilizátor pálcák; Hátsó szilentek; Fékbetétek; Szervó olaj;
168.500km: Olaj; Olajszűrő; Légszűrő; Pollenszűrő;"

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Astra555 írta:

Itt van róla bővebben leírás, szerintem egy folyamatosan szervizelt autó, nagy gondod nem lehet vele.

Szia!

Köszönöm, nos igen, tényleg jól néz ki és köszi a leírást is, (Csak nem Tiéd a kocsi? :-D ) éppen ehhez kapcsolódtak a kérdéseim. :-) Jó sok az extra, ami nagyon klassz ha tulaj vagy, de mint vevő aspiráns, most mint hibaforrás tekintek rájuk.

Hogyan lehet egy EDC-t, egy IDS+-t, egy ASD-t, egy DDIS-t tesztelni? Hogyan nézzem meg a kanyarkövetős xenon állapotát? Hogyan teszteljem hogy milyen állapotban van a turbó? Vigyek egy Opcomot, nézzem meg hogy mikor voltak törölve a hibakódok és ha az elmúlt pár napban nem jött hibakód, akkor jó? :)

Nyilvánvalóan a gyárban nem gázos üzemre tervezték ezt a motort. Ez egy kihegyezett technika, nincsenek benne nagyon tartalékok. Mennyire szedi szét a szelepeket, szívósort, hengerfejet, szondákat, katalizátort a gázos üzem? A visszaalakítás nem igazán érné meg, tehát használnám így. Sok ember fél és/vagy óva int a gáztól, nekem nincs róla se jó, se rossz véleményem. Keveset használom az autót, nem sokat spórolok a gázon, nekem a sok extra és a teljesítmény tetszik, de érdekel hogy mennyi kockázatot hoz be a gáz és mennyivel dobja az éves szervizszámlát. Örülnék, ha volna valakinek tapasztalata.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Imre75 írta:

Szia!

Köszönöm, nos igen, tényleg jól néz ki és köszi a leírást is, (Csak nem Tiéd a kocsi? :-D ) éppen ehhez kapcsolódtak a kérdéseim. :-) Jó sok az extra, ami nagyon klassz ha tulaj vagy, de mint vevő aspiráns, most mint hibaforrás tekintek rájuk.

Hogyan lehet egy EDC-t, egy IDS+-t, egy ASD-t, egy DDIS-t tesztelni? Hogyan nézzem meg a kanyarkövetős xenon állapotát? Hogyan teszteljem hogy milyen állapotban van a turbó? Vigyek egy Opcomot, nézzem meg hogy mikor voltak törölve a hibakódok és ha az elmúlt pár napban nem jött hibakód, akkor jó? :)

Nyilvánvalóan a gyárban nem gázos üzemre tervezték ezt a motort. Ez egy kihegyezett technika, nincsenek benne nagyon tartalékok. Mennyire szedi szét a szelepeket, szívósort, hengerfejet, szondákat, katalizátort a gázos üzem? A visszaalakítás nem igazán érné meg, tehát használnám így. Sok ember fél és/vagy óva int a gáztól, nekem nincs róla se jó, se rossz véleményem. Keveset használom az autót, nem sokat spórolok a gázon, nekem a sok extra és a teljesítmény tetszik, de érdekel hogy mennyi kockázatot hoz be a gáz és mennyivel dobja az éves szervizszámlát. Örülnék, ha volna valakinek tapasztalata.

Köszi!

Szia!
Nem az enyém az autó. Viszont van egy kifejezetten csak H Astra FB csoport kb. 2700 taggal, a srác ott tette fel a fentieket. Hogy a gázüzem mennyire nyírja ki a motort, fogalmam sincs. Egy biztos, én nem tennék gázt az autóba, inkább egy dízel, ha már számít a fogyasztás. Az extrák nagy részét azért tudod tesztelni op-commal, az meg egy ilyen korú autónál előfordul, hogy bedöglik valami. Amúgy az Opel márkaszervizekben az eladó és a leendő vevő jelenlétében 5 ezerért átvizsgálják az autót, amiben van rétegvastagság mérés, lengéscsillapító-, fékhatásmérés, 22 pontos karosszériaátvizsgálás, TECH2-vel való átvizsgálás. Erről adnak egy állapotlapot is. Ennyit szerintem megér a dolog, használt autót meg nem tudsz rizikómentesen venni, csak csökkenteni az esélyeket.

A gázüzem kérdésével szerintem keress meg egy-két műhelyt, ahol el tudják mondani a költségeit. A tartálynak pl. van egy élettartama, ami után már nem használható. Műszaki vizsgán nem tudom, hogy mennyivel macerásabb, de pl. mélygarázsba, parkolóházba nem nagyon fogsz tudni behajtani majd vele.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 22. at 9:02, Astra555 írta:

 Egy biztos, én nem tennék gázt az autóba

(...)

A gázüzem kérdésével szerintem keress meg egy-két műhelyt, ahol el tudják mondani a költségeit. A tartálynak pl. van egy élettartama, ami után már nem használható. Műszaki vizsgán nem tudom, hogy mennyivel macerásabb, de pl. mélygarázsba, parkolóházba nem nagyon fogsz tudni behajtani majd vele.

Szia,

mivel nem megyek sokat, nekem nem éri meg sem gázzal, sem dízellel spórolni. Ahogy írtam is, engem a magas felszereltség és a teljesítmény vonzott; de eddig minden szakértő lebeszélt a gázról, szóval ezt nem fogom megtudni, mert nincs arra 2M forintom, hogy kísérletezzek.

A tartály élettartama egyébként 10 év, elméletben van lehetőség hosszabbításra, gyakorlatban kevés ennek az esélye. A vizsga nem macerás, kb. 5e forintért a vizsga előtt ki kell kérni egy szakvéleményt egy műhelytől, tehát kicsit több rohangászás és pénz. Ezt csak azért írom le, hogy hátha valakinek jól jön az infó. 

Köszönöm a véleményed!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni H astra kombi vásárlással kapcsolatban.

1.7CDTI motorosat szeretnék bár ez nem igazán lenne indokolt az én esetemben (max 15000km/év), viszont az 1,6benzin nekem nem volt túl meggyőző (előzéskor, elinduláskor).

Két dízel között variálok

1. 1.7cdti 80ló ez gondolom a z17dtl motor. Mellette szól számomra, hogy nincs? kettőstömegű lendkerék valamint hogy nem M32-es váltó van rajta. Viszont olvastam a H vásárlási tanácsadóban, hogy a porlasztócsúcsokat jobban szereti "megenni".

2. z17dth motor itt a nagynyomású szivattyút olvastam mint gyakori hiba

Gondolom a z17dtl sem egy versenygép, de engem az 1.7cdti (101ló ilyet is próbáltam) meggyőzött mikor előztem vele. Gondolom a z17dtl is dinamikusabb azért az 1.6 benzinnél.

Tehát a kérdéseim:

Z17dtl motoros H astrát érdemes-e megvenni?

A két motortípus közül melyik lehet jobb választás?

Van két konkrét autó kinézve, az egyik 7, a másik 8 éve van a tulajnál. 

1.7dtl motoros 260000km 2005 évjárat

1,7dth motoros 297000km 2004 évjárat

Én keveslem ezeket a km futásokat, mivel hasonló 1.6benzinesben is 280-290000km-ek vannak mondjuk nekem nemigazán számít a km inkább az állapot, nemszeretnék elsőkörben 100ezreket rákölteni.

Elnézést, ha kicsit sokat irtam, de szerettem volna minél pontosabban leirni a problémámat.

Előre is köszönettel: Kiss István

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Dj eke írta:

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni H astra kombi vásárlással kapcsolatban.

1.7CDTI motorosat szeretnék bár ez nem igazán lenne indokolt az én esetemben (max 15000km/év), viszont az 1,6benzin nekem nem volt túl meggyőző (előzéskor, elinduláskor).

Két dízel között variálok

1. 1.7cdti 80ló ez gondolom a z17dtl motor. Mellette szól számomra, hogy nincs? kettőstömegű lendkerék valamint hogy nem M32-es váltó van rajta. Viszont olvastam a H vásárlási tanácsadóban, hogy a porlasztócsúcsokat jobban szereti "megenni".

2. z17dth motor itt a nagynyomású szivattyút olvastam mint gyakori hiba

Gondolom a z17dtl sem egy versenygép, de engem az 1.7cdti (101ló ilyet is próbáltam) meggyőzött mikor előztem vele. Gondolom a z17dtl is dinamikusabb azért az 1.6 benzinnél.

Tehát a kérdéseim:

Z17dtl motoros H astrát érdemes-e megvenni?

A két motortípus közül melyik lehet jobb választás?

Van két konkrét autó kinézve, az egyik 7, a másik 8 éve van a tulajnál. 

1.7dtl motoros 260000km 2005 évjárat

1,7dth motoros 297000km 2004 évjárat

Én keveslem ezeket a km futásokat, mivel hasonló 1.6benzinesben is 280-290000km-ek vannak mondjuk nekem nemigazán számít a km inkább az állapot, nemszeretnék elsőkörben 100ezreket rákölteni.

Elnézést, ha kicsit sokat irtam, de szerettem volna minél pontosabban leirni a problémámat.

Előre is köszönettel: Kiss István

 

Dízel témában nem igazán tudok tanácsot adni,de egy nem végigkövethető előéletű,ekkora futásteljesítményű dízel elég sok buktatót rejthet magában.

Milyen célra használod az autót leginkább?Biztos kell a dízel ekkora éves futás mellett?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Dj eke írta:

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni H astra kombi vásárlással kapcsolatban.

1.7CDTI motorosat szeretnék bár ez nem igazán lenne indokolt az én esetemben (max 15000km/év), viszont az 1,6benzin nekem nem volt túl meggyőző (előzéskor, elinduláskor).

Két dízel között variálok

1. 1.7cdti 80ló ez gondolom a z17dtl motor. Mellette szól számomra, hogy nincs? kettőstömegű lendkerék valamint hogy nem M32-es váltó van rajta. Viszont olvastam a H vásárlási tanácsadóban, hogy a porlasztócsúcsokat jobban szereti "megenni".

2. z17dth motor itt a nagynyomású szivattyút olvastam mint gyakori hiba

Gondolom a z17dtl sem egy versenygép, de engem az 1.7cdti (101ló ilyet is próbáltam) meggyőzött mikor előztem vele. Gondolom a z17dtl is dinamikusabb azért az 1.6 benzinnél.

Tehát a kérdéseim:

Z17dtl motoros H astrát érdemes-e megvenni?

A két motortípus közül melyik lehet jobb választás?

Van két konkrét autó kinézve, az egyik 7, a másik 8 éve van a tulajnál. 

1.7dtl motoros 260000km 2005 évjárat

1,7dth motoros 297000km 2004 évjárat

Én keveslem ezeket a km futásokat, mivel hasonló 1.6benzinesben is 280-290000km-ek vannak mondjuk nekem nemigazán számít a km inkább az állapot, nemszeretnék elsőkörben 100ezreket rákölteni.

Elnézést, ha kicsit sokat irtam, de szerettem volna minél pontosabban leirni a problémámat.

Előre is köszönettel: Kiss István

 

Szia!

A Z17DTL 80 lovas, 170 Nm-rel. Ezzel szemben a Z16XER 116 LE és 155 Nm. 15 Nm azért nem olyan különbség, ami jelentősen változtatna bármin is. Nyilván a motorok karaktere teljesen más, hiszen a dízel már alacsony fordulaton adja le a nyomatékot, de gyorsulásra nem lesz jobb, esetleg rugalmasabb, míg ugyanezt benzinessel úgy éred el, hogy kettőt váltasz vissza. :-)

Ez a dízel még a sima turbós és a hírhedt lendkerék nélküli motor. Egyszerű mint a faék, de azt azért tudni kell, hogy valamikor 2005 körül már jött a 101 lovas DTH így keveset futottat nem nagyon fogsz találni.

Z17DTH esetén ha belenyúlsz egy olyanba ami már 250 ezer felett futott, ott az autó vagy túl van a lendkerék cserén, vagy nemsokára fog következni, ami azért rögtön 250 ezret kivesz a zsebedből, ezt azért érdemes előre tisztázni. Igaz, utána nem lesz gondod vele, hamarabb porlad el a autó.

Az a helyzet, hogy olyan kategóriában keresel, ahol a korból és km-ből adódóan sokkal nagyobb a hibalehetőség és a probléma. Ha évekre akarsz egy családi autót venni, ami nem hagy az út szélén, akkor inkább tegyél hozzá és nézegess kevesebbet futott fiatalabb példányokat. A baj nem csak azzal van, hogy az autó árához képest bizonyos alkatrészek drágák, hanem az is, hogy megbízható, hozzáértő, megfizethető szerelőt nehéz találni.

Link to comment
Megosztás:

Csicsó és Astra555 köszönöm a válaszotokat!

Csicsó: inkább a karaktere miatt szeretnék dízelt, a visszakövethetőség meg sem fordult a fejemben, látszik, hogy rózsaszín köd borult körém, pedig azért meggondoltan szoktam vásárolni.

Astra555: igazad van, várok még ezzel, belinkelem azért az egyik autót. Ennél kapott el a szerelem. 

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_7_cdti_enjoy-12387619

Mit gondoltok, ha van igazolt szervizmúltja, esetleg érdenes lenne megnéznem? (nem bosszantani vagy akaratoskodni szeretnék, már kijózanítottatok :D) bár 10x meggondolom, lehet várok egy évet és más árkategóriában nézelődök, viszont  H astrát szeretnék mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Dj eke írta:

Csicsó és Astra555 köszönöm a válaszotokat!

Csicsó: inkább a karaktere miatt szeretnék dízelt, a visszakövethetőség meg sem fordult a fejemben, látszik, hogy rózsaszín köd borult körém, pedig azért meggondoltan szoktam vásárolni.

Astra555: igazad van, várok még ezzel, belinkelem azért az egyik autót. Ennél kapott el a szerelem. 

https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_7_cdti_enjoy-12387619

Mit gondoltok, ha van igazolt szervizmúltja, esetleg érdenes lenne megnéznem? (nem bosszantani vagy akaratoskodni szeretnék, már kijózanítottatok :D) bár 10x meggondolom, lehet várok egy évet és más árkategóriában nézelődök, viszont  H astrát szeretnék mindenképp.

A rendszámból ítélve kintről behozott autó, 12 éves, sokat is futott,  így a szervizmúlt már nem biztos, hogy releváns, de ettől még lehet, hogy foglalkoztak vele. Ez általában bizalom kérdése, illetve érdemes az adásvételiben megemlékezni azért a lényeges dolgokról (motorral, váltóval, karosszériával kapcsolatos nagyobb javítások, szervizek). A felszereltsége kissé fapad közeli, de ez meg az igényedtől függ. Vannak bizonyos extrák, amik könnyen beszerelhetők utólag is, így lehet annyira nem is lősz mellé vele, ha egy egyszerű autóra vágysz.

Az enyém 2007-es, de nem nagyon kutakodtam a szerviz után, mert kevés km-rel vettem ismerőstől, aki mindent elmondott róla. Volt párszor márkaszervizben (izzócsere, hátsó fékek cseréje, fékfolyadék csere), már csak azért is, hogy látszódjon, hogy nem manipulált az óraállás, de amúgy az olajcseréket, meg azt a pár egyéb dolgot amit kellett, ismerős szerelő csinálta. Nagy gondom sosem volt vele, sajnálom is eladni, de fiatal vagyok és kell a pénz (alkuképes az ára).:-)  Az utód már itt van a garázsban, ő meg egy másikban pihen, nemsokára kivonom a forgalomból ideiglenesen. Ha összejön több pénz, és érdekel az autó nyugodtan keress meg, úgy látom tavaszig nagyon pang a piac. Ez mondjuk akár az előnyödre is válhat.:-)

Ez itt a reklám helye: https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1_9_cdti_enjoy_automata-12144928

Igaz nem 1.7, de a lendkerékkel itt sincs probléma. Teljesítmény (120), meg nyomaték (280) pedig van, ha nem elég, akkor meg kb. 140 LE-ig és 320 Nm-ig megpiszkáltathatod, bár szerintem felesleges.:-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Astra555 írta:

A rendszámból ítélve kintről behozott autó, 12 éves, sokat is futott,  így a szervizmúlt már nem biztos, hogy releváns, de ettől még lehet, hogy foglalkoztak vele. Ez általában bizalom kérdése, illetve érdemes az adásvételiben megemlékezni azért a lényeges dolgokról (motorral, váltóval, karosszériával kapcsolatos nagyobb javítások, szervizek). A felszereltsége kissé fapad közeli, de ez meg az igényedtől függ. Vannak bizonyos extrák, amik könnyen beszerelhetők utólag is, így lehet annyira nem is lősz mellé vele, ha egy egyszerű autóra vágysz.

Az enyém 2007-es, de nem nagyon kutakodtam a szerviz után, mert kevés km-rel vettem ismerőstől, aki mindent elmondott róla. Volt párszor márkaszervizben (izzócsere, hátsó fékek cseréje, fékfolyadék csere), már csak azért is, hogy látszódjon, hogy nem manipulált az óraállás, de amúgy az olajcseréket, meg azt a pár egyéb dolgot amit kellett, ismerős szerelő csinálta. Nagy gondom sosem volt vele, sajnálom is eladni, de fiatal vagyok és kell a pénz (alkuképes az ára).:-)  Az utód már itt van a garázsban, ő meg egy másikban pihen, nemsokára kivonom a forgalomból ideiglenesen. Ha összejön több pénz, és érdekel az autó nyugodtan keress meg, úgy látom tavaszig nagyon pang a piac. Ez mondjuk akár az előnyödre is válhat.:-)

Ez itt a reklám helye: https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1_9_cdti_enjoy_automata-12144928

Igaz nem 1.7, de a lendkerékkel itt sincs probléma. Teljesítmény (120), meg nyomaték (280) pedig van, ha nem elég, akkor meg kb. 140 LE-ig és 320 Nm-ig megpiszkáltathatod, bár szerintem felesleges.:-)

Hali!

El is mentettem a hirdetést! Helyileg közelebb vagy hozzám (Hatvani vagyok) mint az általam linkelt kocsi. Ha megyek arra valamikor (nemtudom mikor) rádcsörgök (számod is lementettem) meg is nézném. 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Dj eke írta:

Hali!

El is mentettem a hirdetést! Helyileg közelebb vagy hozzám (Hatvani vagyok) mint az általam linkelt kocsi. Ha megyek arra valamikor (nemtudom mikor) rádcsörgök (számod is lementettem) meg is nézném. 

Általában péntek(este)-szombat-vasárnap-hétfő az amikor otthon vagyok (Budapesten dolgozom), így azért jóval előtte beszéljünk majd, ha aktuálissá válna a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!  Új vagyok még itt a fórumon, üdvözlöm a kedves fórumtársakat! December eleje óta olvasom itt az információkat, s egyre kevesebbet tudok. Már túl vagyok a vásárláson, novemberben vettem egy Opel Astra Combót. Úgy kezdődött hogy az unokabátyám felhívott hogy talált egy " gyönyörű" Opelt, nézzem meg ( tudta hogy autót szeretnék váltani)., megadta a telefonszámot. Felhívtam az eladót és infót kértem az autóról. Ő elmondta nekem hogy 1,7 diesel, Isuzu motorral, láncos vezérléssel, nagyon jó állapotban 2. gazdától. Rögtön neki álltam itt a neten keresgélni és csupa jókat olvastam róla. Meg találtam a hirdetést is , Opel ASTRA Caraván,1.7 CDTI Cosmo. .... blabla, Manuális váltó ( 6 fokozatú) . Jelzem életemben nem ültem még Opelben, Eddig 4 Trabantom volt. Elképzelhetitek, mintha repülőben ültem volna. Nagyon tetszett. Meg is vásároltam, oda adtam a 27 éves kifogástalan állapotban lévő Trabantomat, és még készpénzt. Azután itt a fórumon olvasgatva sok mindent másképp látok. 

 1, Nem is Isuzu motor,

2, Nem is 6 sebességes,

 3, Nem is CDTI  , hanem  Z17 DTH , 

 4, Nem is láncos (vezérmű szíj), 

Ráadásul 2013-ig  normálisan szervizelt évi Kb 30000 Km , utána pedig semmi.  Azt látom a szervizkönyvben hogy 2010 ben vezérműszíj és feszítőgörgő csere. volt 91000 Km -nél. Most 251000 Km van benne. Szerdán viszem szervizbe, nem tudom mennyire lesz zsebbenyúlós.  4 téli gumit felnivel, olajat, olajszűrőt, gázolajszűrőt, már cseréltettem, most jön levegő, vezérmű, fék. Sok minden van még benne amit nem tudom mire szolgál, vagy hogyan kell beüzemelni, pl valami telefon kihangosító, a mennyezet lámpánál van 2 szenzor, nem tudom mire való. Titkon reménykedek benne hogy a volt gazdája is olvassa a fórumot és segít esetleg. Ráadásul télen nem megyek vele 200-300 Km / hó,  nyáron esetleg 2000-3000 Km/ hó.  Mit gondoltok nagyon rossz vásárt csináltam?  Bocs ha túl hosszúra nyúlt.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kovács Sándor írta:

 1, Nem is Isuzu motor,

 2, Nem is 6 sebességes,

 3, Nem is CDTI  , hanem  Z17 DTH , 

 4, Nem is láncos (vezérmű szíj), 

Ráadásul 2013-ig  normálisan szervizelt évi Kb 30000 Km , utána pedig semmi.  Azt látom a szervizkönyvben hogy 2010 ben vezérműszíj és feszítőgörgő csere. volt 91000 Km -nél. Most 251000 Km van benne. Szerdán viszem szervizbe, nem tudom mennyire lesz zsebbenyúlós.  4 téli gumit felnivel, olajat, olajszűrőt, gázolajszűrőt, már cseréltettem, most jön levegő, vezérmű, fék. Sok minden van még benne amit nem tudom mire szolgál, vagy hogyan kell beüzemelni, pl valami telefon kihangosító, a mennyezet lámpánál van 2 szenzor, nem tudom mire való. Titkon reménykedek benne hogy a volt gazdája is olvassa a fórumot és segít esetleg. Ráadásul télen nem megyek vele 200-300 Km / hó,  nyáron esetleg 2000-3000 Km/ hó.  Mit gondoltok nagyon rossz vásárt csináltam?  Bocs ha túl hosszúra nyúlt.

Isuzu fejlesztes, meg ha nem is az van rairva, illetve a CDTI csak a masik elnevezese, tehat ez a ketto nem gond. A nem hat sebesseg szemmel is lathato, a nem lanc teny.

A vezerlest okvetlenul csereltesd, 270ezernel akkor is aktualis lenne, ha 180-nal megvolt (90e a periodus). 

Ha a kihangosito a gyari, akkor nezd meg a kocsi leirasat (a weben is fellelheto), ha nem, akkor tipus alapjan keress ra. Mennyezeti szenzorokrol nem tudok, esetleg utolagos riaszto, vagy valami hasonlo? 

A futasteljesitmeny miatt nem okvetlenul rossz valasztas, meg most mar ugyis kar ezen toprengeni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kovács Sándor írta:

Sziasztok!  Új vagyok még itt a fórumon, üdvözlöm a kedves fórumtársakat! December eleje óta olvasom itt az információkat, s egyre kevesebbet tudok. Már túl vagyok a vásárláson, novemberben vettem egy Opel Astra Combót. Úgy kezdődött hogy az unokabátyám felhívott hogy talált egy " gyönyörű" Opelt, nézzem meg ( tudta hogy autót szeretnék váltani)., megadta a telefonszámot. Felhívtam az eladót és infót kértem az autóról. Ő elmondta nekem hogy 1,7 diesel, Isuzu motorral, láncos vezérléssel, nagyon jó állapotban 2. gazdától. Rögtön neki álltam itt a neten keresgélni és csupa jókat olvastam róla. Meg találtam a hirdetést is , Opel ASTRA Caraván,1.7 CDTI Cosmo. .... blabla, Manuális váltó ( 6 fokozatú) . Jelzem életemben nem ültem még Opelben, Eddig 4 Trabantom volt. Elképzelhetitek, mintha repülőben ültem volna. Nagyon tetszett. Meg is vásároltam, oda adtam a 27 éves kifogástalan állapotban lévő Trabantomat, és még készpénzt. Azután itt a fórumon olvasgatva sok mindent másképp látok. 

 1, Nem is Isuzu motor,

2, Nem is 6 sebességes,

 3, Nem is CDTI  , hanem  Z17 DTH , 

 4, Nem is láncos (vezérmű szíj), 

Ráadásul 2013-ig  normálisan szervizelt évi Kb 30000 Km , utána pedig semmi.  Azt látom a szervizkönyvben hogy 2010 ben vezérműszíj és feszítőgörgő csere. volt 91000 Km -nél. Most 251000 Km van benne. Szerdán viszem szervizbe, nem tudom mennyire lesz zsebbenyúlós.  4 téli gumit felnivel, olajat, olajszűrőt, gázolajszűrőt, már cseréltettem, most jön levegő, vezérmű, fék. Sok minden van még benne amit nem tudom mire szolgál, vagy hogyan kell beüzemelni, pl valami telefon kihangosító, a mennyezet lámpánál van 2 szenzor, nem tudom mire való. Titkon reménykedek benne hogy a volt gazdája is olvassa a fórumot és segít esetleg. Ráadásul télen nem megyek vele 200-300 Km / hó,  nyáron esetleg 2000-3000 Km/ hó.  Mit gondoltok nagyon rossz vásárt csináltam?  Bocs ha túl hosszúra nyúlt.

Az majd később fog kiderülni, hogy rossz vásárt csináltál, vagy sem. A CDTI a közösnyomócsöves (magasnyomású) dízel, a Fordnál TDCI, a Hondánál ICDTI vagy mi, máshol HDI, esetleg CRDI a VW csoportnál, márpedig a Z17DTH motor (ez a motorkódja) már ez, nem pedig az adagolós fajta. Sőt adagolós dízel a H Astrában egyáltalán nem is volt, ezzel nem vertek át.

Az 5 sebességes váltóval sem jártál rosszul, de igazából a 6. fokozat kényelmesebb, ha pályázol, de nem fogod észrevenni annyira a hiányát. A vezérlés valóban szíjas, de ez olcsóbb is, mint egy láncos szett, cserébe kevesebbet is bír, de ettől nem kell félni. Az alapokon túl vagy, jöhet még a vezérlés csere (hacsak valamilyen kétséget kizáró módon kiderül, hogy nemrég cserélték), aztán használd, úgyis akkor fog kijönni a probléma, ha van neki. A lámpánál valószínűleg a gyári riasztó érzékelői vannak. Ha küldesz róla képet, akkor meg tudjuk mondani. A kihangosítóhoz meg próbálj típus alapján keresni leírást a neten. Ja, pollenszűrőt se felejts el majd cserélni, lehetőleg aktívszenest.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infókat, meg a vigasztalást. Kicsit megkönnyebbül az ember ha kibeszélheti magából a kétségeit és még kap is megnyugtató szavakat. Én is úgy érzem hogy nem volt rossz választás. Csendes, kényelmes, komfortos kis autó, " kis???" Irgalmatlan hosszú ( a Trabanthoz képest), fék, kormány egy álom. Aki ült már Trabantban vagy MTZ 50-esben az tudja miről beszélek. Nem is mertem vele először a városban közlekedni, féltem hogy ki nyílik a légzsák ha rátaposok a fékre. Az említett dolgok képeit megpróbálom ide belinkelni, hátha ismeri valaki. A kihangosító valami egyéni dolog lehet, de nem kommunikál a telefonnal, vagy nincs aktiválva. Képet hiába húzom be nem viszi át. Ezt még meg kell tanulni. Üdv.ksanyi. Megpróbálom Google albummal.

Módosítva : Kovács Sándor
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Kovács Sándor írta:

Köszönöm az infókat, meg a vigasztalást. Kicsit megkönnyebbül az ember ha kibeszélheti magából a kétségeit és még kap is megnyugtató szavakat. Én is úgy érzem hogy nem volt rossz választás. Csendes, kényelmes, komfortos kis autó, " kis???" Irgalmatlan hosszú ( a Trabanthoz képest), fék, kormány egy álom. Aki ült már Trabantban vagy MTZ 50-esben az tudja miről beszélek. Nem is mertem vele először a városban közlekedni, féltem hogy ki nyílik a légzsák ha rátaposok a fékre. Az említett dolgok képeit megpróbálom ide belinkelni, hátha ismeri valaki. A kihangosító valami egyéni dolog lehet, de nem kommunikál a telefonnal, vagy nincs aktiválva. Képet hiába húzom be nem viszi át. Ezt még meg kell tanulni. Üdv.ksanyi. Megpróbálom Google albummal.

A képen a riasztóhoz kapcsolódó belső tér figyelő látható.A középső gombbal tudod kiiktatni, ha éppen macska, kutya maradna az autóban. Ha lezárod az autót a kulcsról a központi zárral, akkor utána még egy nyomással tudod aktiválni a riasztót.

A kihangosító egy Nokia ck-7w típusú eszköz. Szerintem guglival tudsz hozzá keresni leírást is. Ha nem tudsz bele életet lehelni, akkor biztosan tudnak segíteni egy autó hifi szaküzletben.

A légzsák ütközéskor fog nyílni, fékezésre biztosan nem.:-)

Ha majd lesz hó, vagy jég és biztonságos, nyugodtan próbáld ki, milyen az amikor működik az ABS. Elsőre kicsit ijesztő lesz, amikor elkezd remegni a fékpedál, de ilyenkor ne ijedj meg, tartsd a lábad továbbra is a féken, amíg szükségesnek érzed.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Egy Opel Astra H kombit, benzinest szeretnénk vásárolni. Ez lett a reális álomautó...

Mire érdemes figyelni? Mely évjáratot, motort érdemes keresni, s melyiket kerülni?

Milyen típus hibákra kell figyelni? Minden tanácsnak örülök.

Előre is köszönöm  a segítőszándékú válaszokat.

Üdv:

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Designo írta:

Sziasztok

Egy Opel Astra H kombit, benzinest szeretnénk vásárolni. Ez lett a reális álomautó...

Mire érdemes figyelni? Mely évjáratot, motort érdemes keresni, s melyiket kerülni?

Milyen típus hibákra kell figyelni? Minden tanácsnak örülök.

Előre is köszönöm  a segítőszándékú válaszokat.

Üdv:

Szia!

Az 1.4-est kerülném kombiban, kevés oda a 90 LE. Az 1.6-ból van 105, és két 116 lovas. Az 1.8-ból 125 és 140 LE-s változatok vannak. Utána már csak turbósok jönnek.

Típushibák: hátsó ajtóknál az átmenő kábelek szakadása fordul elő. Aztán a belső keringető zsalu tengelyének törése, kormánymodul hiba.

2007-ben már a ráncfelvarrott széria jött ki, de nyilván az drágább is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.