Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Egyetértek, az 1.4es gyenge a kombiba. Az 1.6os szerintem teljesen rendben van, a 105lovas is. Nekem is az van.
Nyilván bekapcsolt klímával, 4 emberrel, fullra pakolt csomagtartóval már ez sem versenygép, de talán nem is arra vágyik az az ember, aki Astra kombit szeretne!
Az én átlagom az elmúlt 13ezer km-re, fővárosi és agglomerációs+autópályás használatban 7.5L/100km

opelmuhely.com -on van vásárlási tanácsadó, mindent nem tudsz kiszűrni de jó alapot ad. Az igazolt előélet fontosabb mint az évjárat, az adott pénzért ne a legfiatalabbat vedd, hanem a lehető legjobb állapotút.
Nem volt igazán mértékadó az a ráncfelvarrás, sokat nem hoz a konyhára. Twinport motorok eltűntek, lettek helyette a változó szelepvezérlésűek, mindkettőnek megvan a maga előnye-hátránya. Arról is találsz ott az Astra H leírások között összehasonlítást.

A listához tenném még az első torony szilentek állapotát, nagyon össze tud rohadni és akkor komplett gólyaláb csere szokott lenni, rugóval, gátlóval és egyebekkel. Motortérben ha lepattintod a kis kupakot a toronynál, már látni hogy mi vár rád.
A nagyon alap verziókban tud hiányozni néhány alapnak gondolt "extra". Gondolok itt arra, hogy az alap verziókban nincs a hátsó üléseknél világítás és elöl is kis bénácska van, nincs világítós tükör a napellenzőkben, esetleg nem dönthető osztottan az ülő-hátlap, nincs könyöklő, nincs deréktámasz, nincs ködlámpa. A középkonzolon lévő kijelző típusok is eltérőek. Olyanokba már nem is megyek bele, hogy az extrásabb kombiknál sötétített a B-oszloptól hátrafelé az üveg, vagy mondjuk krómcsík van az ablakszegélynél, van tetősín, plusz szigetelés az ajtóélnél,  stb-stb. Amik elsőre talán fel sem tűnnek, de mégis meghatározzák az összképet. Szóval mérlegelni kell, hogy mi a fontos és jól megnézni a kiszemeltet mert a sok apró dolog összeadódik.

Módosítva : mpeter82
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Megtörtént a szervizelés. Az első gazdája sokat ment vele és rendesen szervizelte. A második csak hajtotta de nem gondozta. A vezérlés valószínű volt cserélve ,csak nem volt dokumentálva. Hátsó féktárcsákon 3-4 mm váll, betét csontig kopva, megégve, hátsó szilenteket cserélni kellett, féltengelyen a védő gumiharang szétnyílva, stb. Most amit kellett mindent kicseréltek, vizsgára felkészítve. Most már csak egy lendkerék csere be ne jöjjön, mert akkor fél millánál is több lesz a költség. Bele kellene verni az orrát a kereskedőnek, hogy így volt szervizelve. Azon kívül hogy szépen kipucolták, semmit nem csináltak vele.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Kovács Sándor írta:

Sziasztok! Megtörtént a szervizelés. Az első gazdája sokat ment vele és rendesen szervizelte. A második csak hajtotta de nem gondozta. A vezérlés valószínű volt cserélve ,csak nem volt dokumentálva. Hátsó féktárcsákon 3-4 mm váll, betét csontig kopva, megégve, hátsó szilenteket cserélni kellett, féltengelyen a védő gumiharang szétnyílva, stb. Most amit kellett mindent kicseréltek, vizsgára felkészítve. Most már csak egy lendkerék csere be ne jöjjön, mert akkor fél millánál is több lesz a költség. Bele kellene verni az orrát a kereskedőnek, hogy így volt szervizelve. Azon kívül hogy szépen kipucolták, semmit nem csináltak vele.

Múltkor olvastam: "850-ért keresek dízel H Astra kombit". Ez már maga egy jó nagy lendület lehet a szopórollerre való felszállásban.:-)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Astra555 írta:

Múltkor olvastam: "850-ért keresek dízel H Astra kombit". Ez már maga egy jó nagy lendület lehet a szopórollerre való felszállásban.:-)

Elhiszem, de ez jóval több volt, és ezt nem vitték 2 évenként vizsgára? Az én kis Trabantom 27 éves volt, de ha így nézett volna ki, lehúztam volna magam a WC-n. Én úgy vagyok vele hogy a kocsit is gondozni kell mint az asszonyt.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Kovács Sándor írta:

Elhiszem, de ez jóval több volt, és ezt nem vitték 2 évenként vizsgára? Az én kis Trabantom 27 éves volt, de ha így nézett volna ki, lehúztam volna magam a WC-n. Én úgy vagyok vele hogy a kocsit is gondozni kell mint az asszonyt.

Ezzel így vagyok én is, bár a mostani autók azért nem igénylik annyira  a karbantartást, mint az asszonyok, ők szerencsére maradtak a régiek.:-) Régen azért a Lada, kispók Trabant korszakban azért többet kellett reszelgetni vasárnaponként az autókat. Most max. lemosod. Ja, ha még nem tetted, kukkants bele a toronyszilentekbe. Ha leveszed róla a kupakot, lehet rosszabb lesz a kedved.

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Astra555 írta:

Ezzel így vagyok én is, bár a mostani autók azért nem igénylik annyira  a karbantartást, mint az asszonyok, ők szerencsére maradtak a régiek.:-) Régen azért a Lada, kispók Trabant korszakban azért többet kellett reszelgetni vasárnaponként az autókat. Most max. lemosod. Ja, ha még nem tetted, kukkants bele a toronyszilentekbe. Ha leveszed róla a kupakot, lehet rosszabb lesz a kedved.

 

Ez igaz ( részben, mert akkor még az egyszerűség miatt kevesebbszer romlott el) de cserébe a csomagtartóban található pár szerszámmal jó esélyjel meg lehetett javítani a motort útközben is ( trabantét meg főleg) és mivel csak pár típus volt forgalomban a szerelő sem vakarta a fejét ha odavitted, hanem megcsinálta, mert már százhuszonegy-ezerszer látott már ilyen hibát. Az opel fórumnak meg a 80%-át szerelőtől jött fórumozók teszik ki. Mostanában egyre inkább. Ami persze nekünk nem baj, sőt, legalább van élet rendesen. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ez igaz ( részben, mert akkor még az egyszerűség miatt kevesebbszer romlott el) de cserébe a csomagtartóban található pár szerszámmal jó esélyjel meg lehetett javítani a motort útközben is ( trabantét meg főleg) és mivel csak pár típus volt forgalomban a szerelő sem vakarta a fejét ha odavitted, hanem megcsinálta, mert már százhuszonegy-ezerszer látott már ilyen hibát. Az opel fórumnak meg a 80%-át szerelőtől jött fórumozók teszik ki. Mostanában egyre inkább. Ami persze nekünk nem baj, sőt, legalább van élet rendesen. 

Ez így van. Egyszer egy Eger-Siófok-Székesfehérvár-Eger vonalon valami probléma volt a kispókkal. Fater valahol Fehérvár előtt az út szélén lekapta a hengerfejet, (kiderült gátrepedés), visszatette (úgy volt vele, megy amíg megy), aztán még haza is vitt minket. Na ezt egy Astrával már nem csinálod meg. Volt egy crova készlet, pár csillag-villás (8-10-13-15-17), a jó öreg kétvégű csavarhúzó, egy-két fogó a csomagtartóban. Most meg torx, célszerszám, nyomatékkulcs meg a f.sz tudja mi kell hozzá de az út szélén ne is kezdj neki.:-) Jó, most egy 1.4-es Astra eszik annyit, mint anno az a 650-es 24 lovas kéthengeres mákdaráló.:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, nekem is volt még a kétütemű korszakból hogy elindultunk Pestre, Abonyba " lovat cseréltünk" egy bontóból, mert tűgörgős lett a főtengely. Nem is erről beszélek én. Szétoffolt fék, gumiharang, szilent? Azért már egy ilyen kocsi többet érdemel. Nem egy horror összeg. Szerintem a hozzáállással van gond. Amikor megkérdeztem hogy egy ilyen kocsit miért ad el a gazdája 9 évesen? Azt válaszolta " mert ott van píz". No komment. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Kovács Sándor írta:

Ez igaz, nekem is volt még a kétütemű korszakból hogy elindultunk Pestre, Abonyba " lovat cseréltünk" egy bontóból, mert tűgörgős lett a főtengely. Nem is erről beszélek én. Szétoffolt fék, gumiharang, szilent? Azért már egy ilyen kocsi többet érdemel. Nem egy horror összeg. Szerintem a hozzáállással van gond. Amikor megkérdeztem hogy egy ilyen kocsit miért ad el a gazdája 9 évesen? Azt válaszolta " mert ott van píz". No komment. 

Most nem azért, de meddig tartott volna megnézni vásárláskor a fékeket? Vagy felemelni és akkor látod a szakadt gumiharangot? A vezérlés miatt szintén tudtál volna alkudni, ha meg nem, még mindig van kb. 40-50 potenciális jelölt a keresett intervallumban. El kellett volna vinni egy állapotfelmérésre, aztán ott minden kiderül. Gondolom rétegvastagságot sem mérettél rajta. Opel márkaszervizben 5 ezerért megcsinálták volna az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Elvittem, csak egy kicsit későn. Így hát az én saram lett. Tudatlan voltam hogy olyat is lehet. De még ezt sem bánom csak ne legyen már más baja! Az eladó is javasolta hogy vigyem el egy vezérlés cserére. Úgy voltam vele hogy akkor már egy vizsgára felkészítés is szükséges. Lehet hogy alkudhattam volna valamennyit. Nem az én stílusom. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék érdemes e bevállalni egy 1,6 turbó H astrát? Erre szeretném cserélni a régi F 1,6-os 16v astrámat....(ami 2004 január 6.-a óta nálam van)

Próbáltam teszteket és minden egyéb dolgot elolvasni róla ,de igazán inkább csak jót találtam amellett,hogy természetesen a turbós autók használatánál mire kell figyelni....

Más autóval kapcsolatos videóban viszont elhangzott olyan kijelentés is,hogy az 1,6 turbósoktól ockodni kell mert kicsi a motor,gyengék.....

De gondolom,ha ez így lenne nem csinálnák a sok 1literes és hasonló kis motorú turbós kocsikat....

Örülnék,ha lenne itt olyan akinek saját tapasztalata ,esetleg közeli ismerősén keresztűl megbízható információval tudna szolgálni!

Előre is köszönöm mindenkinek, aki tájékoztatni tudna erről! 

További szép hetet mindenkinek!!!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Viszonylag kevés van H Astraban itthon. Rosszakat én nem hallottam róla, pedig jó pár ember kérdezgettem. Én Corsa OPC akartam venni emiatt érdeklődtem az 1,6 turbokról. Nem tudtak különösebb hibákról. 170-180le szerintem nem gyenge, ez egy érdekes kijelentés. Az 1 litereshez képest tuti tartósabb lehet, ha már csak arra gondolunk, hogy 1,6-os ami amíg nem is jön meg a turbonyomás elviszi a kocsit. Legalábbis normál körülmények közt nekem a 2,0t tök jól húz már alacsony fordulaton is, és 2500 már érdemes elváltani, mert onnan aztán igaán meglódul. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 21. at 10:21, Astra555 írta:

Most nem azért, de meddig tartott volna megnézni vásárláskor a fékeket? Vagy felemelni és akkor látod a szakadt gumiharangot? A vezérlés miatt szintén tudtál volna alkudni, ha meg nem, még mindig van kb. 40-50 potenciális jelölt a keresett intervallumban. El kellett volna vinni egy állapotfelmérésre, aztán ott minden kiderül. Gondolom rétegvastagságot sem mérettél rajta. Opel márkaszervizben 5 ezerért megcsinálták volna az egészet.

Egy észrevétel csak, az Opeles átvizsgálásról, nem bántás képpen, ugye ők bontás nélkül nézik át a gépet.

Vettem egy H Astra Carav-nt Z17DTJ motorral. Eladó mondja, OPEl átvizsgálásos, hibakód 2 henger porlasztó. Ok.

Na most ez ott tart jelenleg, hogy a hengerfejet le kellett venni, mert 2-3 hengerben nem volt kompresszió ( 4-5 bar).

Szerintem külső dolgokra jó, amit szemrevételezhetnek, ECU hibakódokra. Másra csak óvatosan...

Link to comment
Megosztás:

15 órája, tomas70 írta:

...
Más autóval kapcsolatos videóban viszont elhangzott olyan kijelentés is,hogy az 1,6 turbósoktól ockodni kell mert kicsi a motor,gyengék.....

De gondolom,ha ez így lenne nem csinálnák a sok 1literes és hasonló kis motorú turbós kocsikat....

...

Saját tapasztalat sajna nekem sincs vele, de azért olyan nagyon nem gyengék azok. Gyorsulási videók alapján egész hasonlóan mennek mint a 200 lovas 2.0T-k... Max nagyon alacsony fordulaton (2000 alatt) lehetne esetleg érezni kicsi különbséget sztem, már ha egyáltalán érezni. Megbízhatóságról nem tudok nyilatkozni...

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tomas70 írta:

Sziasztok!

Érdeklődnék érdemes e bevállalni egy 1,6 turbó H astrát? Erre szeretném cserélni a régi F 1,6-os 16v astrámat....(ami 2004 január 6.-a óta nálam van)

Próbáltam teszteket és minden egyéb dolgot elolvasni róla ,de igazán inkább csak jót találtam amellett,hogy természetesen a turbós autók használatánál mire kell figyelni....

Más autóval kapcsolatos videóban viszont elhangzott olyan kijelentés is,hogy az 1,6 turbósoktól ockodni kell mert kicsi a motor,gyengék.....

De gondolom,ha ez így lenne nem csinálnák a sok 1literes és hasonló kis motorú turbós kocsikat....

Örülnék,ha lenne itt olyan akinek saját tapasztalata ,esetleg közeli ismerősén keresztűl megbízható információval tudna szolgálni!

Előre is köszönöm mindenkinek, aki tájékoztatni tudna erről! 

További szép hetet mindenkinek!!!

 

 

Jó hülye volt ami ilyet írt/mondom és gondolom még csak a közelében sem jár egy ilyen autónak. H Astra 1.6T motor már egy régi bevált, kiforrott motor, egyáltalán nem rossz választás.

Ugyan úgy bele lehet nyúlni mint bármelyik másik autóba/motorba, ha széthajtós, törődöm tulaja volt. Alaposan át kell nézni megvétel előtt, turbónál, olajfolyás, olaj minőség. Ha ilyen vételére kerül a sor, minőségé olaj és maximum 10 ezrenként olajcsere, akkor szépen végzi a dolgát. Az meg, hogy gyenge lenne egy nagy marhaság, mihez képest?! Vezettem H 1.6T, és újabb (210 lovas) 1.6T-t is, illetve nagy Zafirát is amiben ez volt, nem éppen gyenge motor.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Handbrake írta:

Egy észrevétel csak, az Opeles átvizsgálásról, nem bántás képpen, ugye ők bontás nélkül nézik át a gépet.

Vettem egy H Astra Carav-nt Z17DTJ motorral. Eladó mondja, OPEl átvizsgálásos, hibakód 2 henger porlasztó. Ok.

Na most ez ott tart jelenleg, hogy a hengerfejet le kellett venni, mert 2-3 hengerben nem volt kompresszió ( 4-5 bar).

Szerintem külső dolgokra jó, amit szemrevételezhetnek, ECU hibakódokra. Másra csak óvatosan...

A motorba, váltóba egy szerelő sem fog belelátni, használt autó esetén ez vagy bejön, vagy nem. Nyilván van még sok dolog, ami megerősítheti, hogy jó vétel lehet, vagy éppen kizárja.

A megbontást meg nem tudom, hogyan érted. Szerinted melyik eladó fogja megbontatni pl. a motort, hogy a vevő jelölt majd csak megveszi?

Egyébként le is írják, hogy mit néznek át: fékek, futómű, karosszéria, műszeres ellenőrzés, lengéscsillapítók és valami 24 pontos átvizsgálás. Ennyit szerintem megér 5 ezer Ft, utána el lehet dönteni, hogy van tovább, vagy nincs.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 27. at 8:11, Astra555 írta:

A motorba, váltóba egy szerelő sem fog belelátni, használt autó esetén ez vagy bejön, vagy nem. Nyilván van még sok dolog, ami megerősítheti, hogy jó vétel lehet, vagy éppen kizárja.

A megbontást meg nem tudom, hogyan érted. Szerinted melyik eladó fogja megbontatni pl. a motort, hogy a vevő jelölt majd csak megveszi?

Egyébként le is írják, hogy mit néznek át: fékek, futómű, karosszéria, műszeres ellenőrzés, lengéscsillapítók és valami 24 pontos átvizsgálás. Ennyit szerintem megér 5 ezer Ft, utána el lehet dönteni, hogy van tovább, vagy nincs.

Pont a napokban vívtam az eladóval, pontosan ez miatt. Mert állította, neki papírja van arról, OPEL-es átvizsgálás ez a 24 pontos, hogy a kompresszió a motorban megfelelő. Na ezt kizártnak tartom.

A megbontásra nem azt értettem, hogy szedd darabokra a motort. De azért ha az ember jobban belegondol, benzinesnél egy kompressziómérés pár perc alatt kivitelezhető, dízelnél azért nem annyira egyszerű.

Az Opeles átvizsgáláson szerintem a futómű, illetve a fék és lengéscsillapító mérés ha ér valamit. A hibakódot bárki meg tudja nézni a pedáltrükkel, vagy egy egyszerű ELM327-el.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

"Pont a napokban vívtam az eladóval, pontosan ez miatt. Mert állította, neki papírja van arról, OPEL-es átvizsgálás ez a 24 pontos, hogy a kompresszió a motorban megfelelő. Na ezt kizártnak tartom."

Ez valóban kizárt, nincs benne ilyen, de ez valóban egy jó ötlet vásárlás előtt, csak ezt márkaszerviz valószínűleg még rá fogja számlázni az átvizsgálásra, bár annyit megér.

"Az Opeles átvizsgáláson szerintem a futómű, illetve a fék és lengéscsillapító mérés ha ér valamit. A hibakódot bárki meg tudja nézni a pedáltrükkel, vagy egy egyszerű ELM327-el."

Nem minden esetben, mert a pedálteszt csak a motorvezérlővel kapcsolatos hibákat dobja ki. Az ELM, Op-com meg a többi filléres cucc nem rossz, de sokszor bele lehet futni ismeretlen hibakódba, ami egy Tech-2 esetén teljesen kizárt.

 

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vettem a kocsit, hogy odamentünk, Opcom bele még indítás előtt, megnéz, nincs hibakód. Beindít, megyünk vele, leállítjuk megint rá a gép, nincs hibakód. Kasztnit átnéztem, sérülésmentes, aztán mérővel is... Utána elvittük mértünk egy kompressziót az is rendbe volt. 1 év után sem volt hibakód a kocsiba. Ettől többet ugye tudtam volna tenni. Akkor annyi látszódott, hogy az egyik xenon már nem százas, ez pár hónappal később megadta magát. A gyertya kivétel is jó volt a mérés miatt, mert legalább kiderült, hogy nem volt belerohadva, szépen kijött, azokat utána lecseréltem. z20ler. 

Link to comment
Megosztás:

A réteg vastagság mérés arra jó, hogy ki lehessen szűrni, hogy ne 1500mikron legyen a Boszlop, de pl mi van akkor ha egy sárvédő 2-300mikron? Semmi. Sokakat viszont már ez is eltántorít egy amúgy szép és jó autótól.. Szóval a helyén kell tudni kezelni ezt is szerintem.

Az az igazság, hogy egy-egy idősődő használt autó megvásárlásakor már olyan típus ismerettel kell(ene) rendelkezni, ami már csak a megvétel után ragad az emberre. És sokan nem is úgy vesznek autót, hogy beleszeret egy típusba, hanem megnézi mennyi pénze van, felméri a piacot és az igényeit, aztán vesz valamit :)

Persze így a legkönnyebb pofonba szaladni..

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, mpeter82 írta:

A réteg vastagság mérés arra jó, hogy ki lehessen szűrni, hogy ne 1500mikron legyen a Boszlop, de pl mi van akkor ha egy sárvédő 2-300mikron? Semmi. Sokakat viszont már ez is eltántorít egy amúgy szép és jó autótól.. Szóval a helyén kell tudni kezelni ezt is szerintem.

Az az igazság, hogy egy-egy idősődő használt autó megvásárlásakor már olyan típus ismerettel kell(ene) rendelkezni, ami már csak a megvétel után ragad az emberre. És sokan nem is úgy vesznek autót, hogy beleszeret egy típusba, hanem megnézi mennyi pénze van, felméri a piacot és az igényeit, aztán vesz valamit :)

Persze így a legkönnyebb pofonba szaladni..

Ez így van. A rétegvastagság egy márkán belül is más-más lehet, aztán ott vannak a színek is, ott sem mindig ugyanaz vastagság a zománcfehérnél, mint a sötétolívmetál színnél. Persze vannak városi legendák, hogy lecsiszolják az alkatrészt és ugyanolyanra fújják, mint a gyári érték. Én is néztem ősszel egy autót, ami körben gyári volt, csak a hátsó ajtónál és a sárvédőnél lehetett egy széles csíkban kimérni a 200-300 mikron közötti értéket, így valószínű, hogy egy kisebb húzás miatt csak fényezték azokon a helyeken.

A típusismeretben sokat segíthetnek a különböző típusok netes fórumai, vagy a közösségi oldalakon a különböző csoportok.Nyilván ehhez az kell, hogy az ember csak egy konkrét típust keressen.

Októberben úgy vettem meg az autót, hogy jóformán körbe sem néztem. Jó, másnap elvittem egy rétegvastagság vizsgálatra, a többit meg az első találkozáskor nagyjából körbevizslattam. Vásárlás előtt lekértem egy internetes oldalon az autót alvázszám alapján, sitmmelt minden, amit az eladó mondott róla, német céges autó volt, a km is passzolt, sérülés sem volt az adatbázisban. Ráadásul az eladó egy volt kollégám volt. Utána derült csak ki, hogy a 200 ezres futásteljesítmény ellenére egy 85 ezret futott motor van az autóban, amiről az eladó nem is tudott. Szóval eddig úgy tűnik, hogy jó vétel volt, de újra azért nem lennék ennyire laza.:)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, mpeter82 írta:

A réteg vastagság mérés arra jó, hogy ki lehessen szűrni, hogy ne 1500mikron legyen a Boszlop, de pl mi van akkor ha egy sárvédő 2-300mikron? Semmi. Sokakat viszont már ez is eltántorít egy amúgy szép és jó autótól.. Szóval a helyén kell tudni kezelni ezt is szerintem.

Az az igazság, hogy egy-egy idősődő használt autó megvásárlásakor már olyan típus ismerettel kell(ene) rendelkezni, ami már csak a megvétel után ragad az emberre. És sokan nem is úgy vesznek autót, hogy beleszeret egy típusba, hanem megnézi mennyi pénze van, felméri a piacot és az igényeit, aztán vesz valamit :)

Persze így a legkönnyebb pofonba szaladni..

én látom anélkül is, hogy szar egy fényezés, vagy rosszul van megcsinálni, hogy megmérem. akár egy karc miatt is átfújhatták, vagy, mert matt volt, nem gond, ha vastagabb, ha rendesen meg van csinálva. Viszont nekem van egy olyan szokásom, hogy nem veszek olyan kocsit ami már sérült volt. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, snec írta:

én látom anélkül is, hogy szar egy fényezés, vagy rosszul van megcsinálni, hogy megmérem. akár egy karc miatt is átfújhatták, vagy, mert matt volt, nem gond, ha vastagabb, ha rendesen meg van csinálva. Viszont nekem van egy olyan szokásom, hogy nem veszek olyan kocsit ami már sérült volt. 

Jó szemed lehet. Anno amikor az Astrát vettem, bevittük egy kereskedésbe a tulajdonossal (ismerőse volt a kereskedő), hogy a hitelről adjon infót. A lényeg, hogy körbe is mérettük az autót. Mérés közben mondja a fickó, hogy itt is gyári, itt is, itt is. Erre megállítja a tulaj, hogy az kizárt, mert itt mi fújtuk le.:-) A lényeg, hogy az Astra valóban enyhén sérült volt, kb. 1, 1,5 évesen javították, de most 11 évesen sem volt rajta egy rozsdapötty, vagy pattanás sem, amikor eladtam. Szóval sokat számít a javítás minősége, meg hogy mit javítottak rajta. Egy ajtót, első sárvédőt könnyen ki lehet cserélni, le lehet fényeztetni, azzal nem lesz gond. Ha szerkezetileg sérült, ott már erősen kérdés a munka és a felhasznált anyagok minősége.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.