Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

19 órája, kiri01 írta:

Sziasztok! Most néztünk egy 2009es 1.4 es 90 Le H s Astrat. Vezetett szerviz könyv, 127.000 km. 15.000 km ként olajcserék. Patent állapot bácsitól, aki első tulajdonos. Egy észrevételem van: alapjáraton dieseles hangja van a motornak, magasabb fordulaton, és menet közben nem vehető észre. Jól megy, kipróbáltuk. Olaj fogyás normális, nem kell után tölteni cserék közt. Mi lehet a hangos alapjárati hang oka? Vezérműlánc, hidrotőke? Hétfőn szakszervízbe is elmegyünk, nem mertem így lefoglalni. Nekem F Astrám van, annak csendesebb a hangja.

120.000 km és kötelező szerviz (ami az új tulajra vár) milyen költséges lehet?

Üdv: Attila

Valószínűleg lánchang. Normál esetben szép, csendes járású motor ez. Alapjáraton enyhe kattogás jellemzi, de az nem gond! 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 07. 07. at 22:15, kiri01 írta:

Sziasztok! Most néztünk egy 2009es 1.4 es 90 Le H s Astrat. Vezetett szerviz könyv, 127.000 km. 15.000 km ként olajcserék. Patent állapot bácsitól, aki első tulajdonos. Egy észrevételem van: alapjáraton dieseles hangja van a motornak, magasabb fordulaton, és menet közben nem vehető észre. Jól megy, kipróbáltuk. Olaj fogyás normális, nem kell után tölteni cserék közt. Mi lehet a hangos alapjárati hang oka? Vezérműlánc, hidrotőke? Hétfőn szakszervízbe is elmegyünk, nem mertem így lefoglalni. Nekem F Astrám van, annak csendesebb a hangja.

120.000 km és kötelező szerviz (ami az új tulajra vár) milyen költséges lehet?

Üdv: Attila

Elérkezett a vezérlés csere ideje+ vizpumpa is már akkor.

Nekem 1,5 éve ez SKF szettel+vizpumpa+termosztát+tömitések+munkadij kb.90K körül volt:(

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
10 órája, isuzuvectra írta:

Sziasztok ! Autó vásárlás előtt állok és 1.7 cdti motoros, 101 lovas H astrában gondolkodok. Hallottam egy autószerelőtől, hogy valamelyik 1.7-es típusoknak hengerfej problémáik szoktak lenni és lemez hengerfej tömítés van bennük. Esetleg tudja valaki melyik típusra vonatkozik ez ?

 

Köszi

Nekem nem volt még hengerfej problémám. Az igaz, hogy a fent van 4 gumi tömítés ami már nekem is kezdett elöregedni (11 éves a verda), de csak ezért megvenni vagy épp ezért nem venni meg egy autót az némileg könnyelműség. Nekem 17DTH motorom van, soha nem hagyott még cserben. (kopp-kopp), igaz kezdettől fogva kicsit traktoros hangja van de már megszoktam.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok és a kiszemelt egy Opel Astra H GTC 1.6 Sport lenne 116 lóerővel 2008-ból. Kérdésem, hogy mennyire megbízható ez a motor, valamint fenntartásban hogy teljesít és mennyire dinamikus? Miket kellene megnézni az autón mielőtt megveszem?

Köszi szépen,

Gábor

Link to comment
Megosztás:

3 órája, manaix.92 írta:

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok és a kiszemelt egy Opel Astra H GTC 1.6 Sport lenne 116 lóerővel 2008-ból. Kérdésem, hogy mennyire megbízható ez a motor, valamint fenntartásban hogy teljesít és mennyire dinamikus? Miket kellene megnézni az autón mielőtt megveszem?

Köszi szépen,

Gábor

Minden autót érdemes szakműhelyben átvizsgáltatni, ahol ellenőrzik a futómű, fék karosszéria és úgy egyben az autó állapotát. Érdemes átbeszélni az eladóval mikor / milyen szervizek voltak és ezek mennyire lettek dokumentálva. Próba kör is sok mindent elárul. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdvözlett ! 

Még nagyon csak nézelődő fázisban vagyok de el kell kezdeni gondolkodni ! H astrat szeretnék és mindenképpen benzineset . Jelenleg egy f astram van 60 lóval és azért szeretnék megválni tőle mert elegem van hogy küzd minden emelkedovel és előzèssel . A kérdésem az lenne hogy mennyire megfelelő a nehezebb kasznihoz az 1.6os ? Igazandibol nagyon szemeztem az 1.8assal de viszont az 1.8asokrol sokkal kevesebb információt találok és elsődlegesen ha lenne róla valami infotok annak örülnék :) ja és hogy persze még szűkebb legyen a kor csakis az 5 ajtós jöhet szóba :D de nem sürgős szóval ha 2 hónap alatt találom meg a tökéletes példányt akkor 2 hónap lesz :D csak ha 1.6ost nézek félek hogy megint ott fogok tartani ahol a párt szakad . 

 

Előre is köszönöm a válaszát ! 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekünk is 5 ajtós van, A16XER motorral. Nem szoktam kevésnek érezni, akkor sem, ha négyen ülünk benne.A "jól megy?"  kérdés mindig nagyon relatív. :) Nem "lép" nagyot (nem egy büdös dízel :lipssealed:),  de ha figyelsz a fordulatszámra, klasszul fog haladni, nem fognak szitkozódva kerülgetni a forgalomban. Persze, ha találsz 1,8-at, érdemesebb lehet azt venni. A Z18XER motor, teljesen ugyan az mint a Z16XER.

A kérdésed előtti hozzászólásban van egy link a különböző 1,6 benzinmotorok leírásához. Ha még nem nézted, kattints rá!

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv.Vásárlás előtt vagyok.A kiszemelt egy astra h 1.6 motorral. Több helyen olvastam hogy, inkább a z16xer mint a z16xep. Kérdés: amikor megjelent a xer változat akkor megszüntették a xep gyártását? Mert a kiszemelt autó egy 2008 as szedán. (105hp), a frissités pedig 2007ben jött tudomásom szerint :D

Másik kérdés pedig  az 1.7 cdti mennyire birja a várost? :D Nagyon kényes ez a motor?Mert ha nem sikerül 1.6ost akkor marad az 1.7 dizel.. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, RespA írta:

Üdv.Vásárlás előtt vagyok.A kiszemelt egy astra h 1.6 motorral. Több helyen olvastam hogy, inkább a z16xer mint a z16xep. Kérdés: amikor megjelent a xer változat akkor megszüntették a xep gyártását? Mert a kiszemelt autó egy 2008 as szedán. (105hp), a frissités pedig 2007ben jött tudomásom szerint :D

Másik kérdés pedig  az 1.7 cdti mennyire birja a várost? :D Nagyon kényes ez a motor?Mert ha nem sikerül 1.6ost akkor marad az 1.7 dizel.. 

Üdv! Lehet, hogy már korábban legyártották a Z16XEP motoros autót, de csak 2008-ban került forgalomba. Én úgy tudom, a két motort nem gyártották párhuzamosan. Az 1.7-es motort sokan használják városban is, de ha a DPF szűrőt nem tudja kitisztítani, akkor előbb-utóbb szerviz módba fog kapcsolni. A tisztításhoz nagyobb motorfordulat és hosszabb utazási idő kell. Sajnos az autó nem jelzi, hogy mikor szeretne tisztítani és néhány sikertelen kísérlet után feladja. Megoldás lehet bekalkulálni a vételbe a Pepas komfort modul árát, kb. 40-45e forint, az nem csak a DPF tisztítási igényt jelzi előre, de sok minden mást is okosít az autón (Youtube-on pl. van bemutató videó). Egyébként az 1.7-es motor elég jó és megbízható, a dízel motorok szervizigényét figyelembe véve, nekem Zafirában van vele tapasztalat; összességében városba és éves 20e km éves futás alatt inkább keresnék egy Z16XER motoros autót.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 11. 14. at 21:32, RespA írta:

A dizelek mi a szitu?Kèrdès az lenne hogy, melyik dizel motor mondható a "legmegbizhatóbbnak".Vagy melyiknel legkevesebb a hibalehetőség. Tisztában vagyok, hogy függ az előző tulajtól is.(2008 èvjárattol)

Eggyel feljebb írtam Neked válaszként az 1.7-esről. Nincs tapasztalatom a többivel, de olvasd el a tapasztalatokat itt:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/240/astra_h_vasarlasi_utmutato_es_erdekessegek

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv, 2011. dec gyártású H astra esetében (A16XER valószínűleg 116 Le) kilehet valahogy olvasni a hibakódot? G astránál ki lehetett villogtatni, ez a módszer ennél is működik? Esetleg van más trükk rá? Néztem egy autót, ha tényleg jó állapotú és meg tudnánk egyezni a tulajjal, akár meg is venném és nem bajlódok hitel felvétellel és új autó finanszírozással. Jó lenne 3-4 évig ez is talán. Viszont említett egy kis apróságot, valami vízhőfok hőmérő szenzort, ami vacakol. Mit kell erről tudni? Eléggé nyugtalanító, tekintettel arra, hogy nincs vízhőfok mutató.

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

1 óra, KMilán írta:

Üdv, 2011. dec gyártású H astra esetében (B16XER valószínűleg 116 Le) kilehet valahogy olvasni a hibakódot? G astránál ki lehetett villogtatni, ez a módszer ennél is működik? Esetleg van más trükk rá? Néztem egy autót, ha tényleg jó állapotú és meg tudnánk egyezni a tulajjal, akár meg is venném és nem bajlódok hitel felvétellel és új autó finanszírozással. Jó lenne 3-4 évig ez is talán. Viszont említett egy kis apróságot, valami vízhőfok hőmérő szenzort, ami vacakol. Mit kell erről tudni? Eléggé nyugtalanító, tekintettel arra, hogy nincs vízhőfok mutató.

Fék-gáz benyom ráadott gyújtásnál és kiadja a tárolt hibákat,ha vannak.Amennyiben nincs,úgy ECN 0000 látszik.Bár lehet olyan eltárolt hiba,amit csak OP-COM-mal,vagy TECH2-vel lehet kiolvasni.

Amennyiben a vízhőmérséklet jeladó a hibás,nem egy nagy tétel (pár ezer Ft).Igaz,ha rossz akkor tud érdekes dolgokat produkálni. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 06. at 21:50, Kovács Sándor írta:

Szia! Az enyém is mindig kiírja hogy ellenőrizzem a hűtőfolyadékot! Megnézem és minden rendben. Bevittem a szervizbe ellenőrizték hogy minden rendben van e, bekapcsol e a ventilátor ,stb , azt mondták ne foglalkozzak vele, ha veszek bele másikat az is elromlik. Ez van.

Hát majd kiderül. Remélem jobbak lesznek a tapasztalatok, mint a G astrával. Amúgy A16XER motor van benne.

Amúgy a belső levegőkeringető csappantyút, ha el lenne törve, hogyan lehet felismerni? A levegő "útján" hallani, mint a G astrában, ha nem állítaná át? Vagy a H astra már variál a ventilátor sebességgel is a kapcsoló nyomkodására?

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 06. at 21:50, Kovács Sándor írta:

Szia! Az enyém is mindig kiírja hogy ellenőrizzem a hűtőfolyadékot! Megnézem és minden rendben. Bevittem a szervizbe ellenőrizték hogy minden rendben van e, bekapcsol e a ventilátor ,stb , azt mondták ne foglalkozzak vele, ha veszek bele másikat az is elromlik. Ez van.

Még egy kérdés, ha kidobná ezt a hibaüzenetet, akkor mit kell vele csinálni? Hogyan lehet törölni az alacsony hűtőfolyadékszint jelző hibát?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, KMilán írta:

Üdvözlet!

Érdeklődnék, hogy a H astrához is járt Car Pass, vagy ez már digitális formátumú? (vagy ilyesmi)

Gondolom a gyári rádióhoz kell kód, ha leveszik az akkumulátort. vagy nem?

Akku levetel utan nem kell kod. Van Car Pass, es a kod akkor kell, ha cserelni akarsz valamilyen elektronikus egyseget. 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.