Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

On 2019. 01. 11. at 18:23, csicsó írta:

Ez állítás.Vagy kérdezni akartad?

Ha igen mire vagy kiváncsi konkrétan?

Kérdezem sikerült vennem egyet, remélem nem lesz vele gondom. Egyedül a kiegyenlítő tartály idegesít a víz az tiszta benne, de a tartaly valamiért be van feketedve, matulva. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 14. at 6:40, zsolt5566 írta:

Kérdezem sikerült vennem egyet, remélem nem lesz vele gondom. Egyedül a kiegyenlítő tartály idegesít a víz az tiszta benne, de a tartaly valamiért be van feketedve, matulva. 

Nekem G-ben volt ez a motor. A dinamizmusa tetszett, de a mostani H astra az könnyebben felmegy a hegyen, még ha nem is ugrik úgy, mint az 1.4. Igazából egy dolog jó szerintem benne, méghozzá a láncos vezérlés. Kevésbé szokott gond lenni vele, pluszban amíg nem csörög, zörög nyugodt lehetsz, nem kell a cseréjén gondolkozni. Ugyanakkor van twinport és EGR is, ami nem kis bosszúságot tud okozni, valamint a motor tömítések (szerintem) gyengék, és a főtengely szimeringek is. A friss olajat nekem mindig kinyomta egy picit, végül már tökmindegy volt neki és maradt az utántöltögetés..... Maga a szimering olcsó, de a szerelőnek sok melóval jár a cseréje.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Astra twintop vásárlása előtt állok és szeretnék infókat gyűjteni a típusról.

Mindenképpen benzinest akarok venni 1,6t vagy 2,0t motorral. Gyengébbet nem akarok, mert a mostani autómhoz képest nem szeretnék teljesítményben visszalépni. Mit lehet tudni erről a 2 motorról, melyik a jobb/megbízhatóbb?

Illetve ha valaki leírná általánosságban, hogy mik a típushibák és miket kell alaposan megnézni egy twintopnál, annak nagyon örülnék.

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok érdeklődnék vásárolni szeretnék egy opel astra h gtc opc-t! https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_6_gtc_sport_opc-_line_recaro_tempo_dif-13590233 véleményekre lennék kíváncsi mit kéne meg nézni  vásárlás  előtt és hogy igaz e hogy nagyon rozsdásodik? Jó pár oldalt körbe néztem de nem tálaltam hogy típushibái mi és hogy tényleg rohad e? Ja és tényleg gyenge az 1,6 vagy csak tévhit.? Vagy még ő lenne ami 2 közöl  nem tudok dönteni  kéne segítség.  https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_8_gtc_sport-13977213

Módosítva : drmartini
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 28. at 20:40, drmartini írta:

Sziasztok érdeklődnék vásárolni szeretnék egy opel astra h gtc opc-t! https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_6_gtc_sport_opc-_line_recaro_tempo_dif-13590233 véleményekre lennék kíváncsi mit kéne meg nézni  vásárlás  előtt és hogy igaz e hogy nagyon rozsdásodik? Jó pár oldalt körbe néztem de nem tálaltam hogy típushibái mi és hogy tényleg rohad e? Ja és tényleg gyenge az 1,6 vagy csak tévhit.? Vagy még ő lenne ami 2 közöl  nem tudok dönteni  kéne segítség.  https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_8_gtc_sport-13977213

Sajnos az 1 .8 ast el vitték :( de ha tud valaki segíteni  hogy 1.6 os milyen azt meg köszönném. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A H generáció Z14XEP és Z16XEP motorjairól hallottam hogy szintén szeretik csipegetni a motorolajat mint a jelelegi 1.6 16v (Z16XE) Astra-m. A 2008 után (ha jól rémlik ekkor történt motorváltás?) 1.4 és 1.6 szintén jellemzően olajfogyasztós? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2019. 05. 10. at 17:01, 8x57js írta:

HELLO!

 

Érdeklődnék, most lesz először 6 gangos váltóm--holnap---...Ti hogyan használjátok. Videót néztem 130nál forog olyan 2250körül. ha csak simán 90körül haladsz fűúton...kapcsoltok 6.at? Vagy nem tesz jót a technikának...

akkor a tied diesel, nyugodtan rakhatod. De ha gyorsítani akarsz nagyobbat, akkor váltsz vissza, ha hosszú távon mész pályán, akkor néha ne végig ugyanazt a sebességet tartsd 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 28. at 20:40, drmartini írta:

Sziasztok érdeklődnék vásárolni szeretnék egy opel astra h gtc opc-t! https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_6_gtc_sport_opc-_line_recaro_tempo_dif-13590233 véleményekre lennék kíváncsi mit kéne meg nézni  vásárlás  előtt és hogy igaz e hogy nagyon rozsdásodik? Jó pár oldalt körbe néztem de nem tálaltam hogy típushibái mi és hogy tényleg rohad e? Ja és tényleg gyenge az 1,6 vagy csak tévhit.? Vagy még ő lenne ami 2 közöl  nem tudok dönteni  kéne segítség.  https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_1_8_gtc_sport-13977213

szerintem 1,6 gyenge bele. Meg a desinghoz se illik, ezt úgy értem, hogy optikás de nem erős. Ha mondjuk szívót akarsz akkor z18xe vennék a helyedbe, az egy jó kis moci.

Nem rozsdásodnak ezek, csak, ha már volt törve, vagy javították. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, snec írta:

akkor a tied diesel, nyugodtan rakhatod. De ha gyorsítani akarsz nagyobbat, akkor váltsz vissza, ha hosszú távon mész pályán, akkor néha ne végig ugyanazt a sebességet tartsd 

Koszonom. Nos eddig G astra volt Y17dt.. Hat ahhoz kepest ez egy rakéta. Nagyon furcsa is. Jobb uttartas kenyelmesebb... Hozzateszem szerintem ez egy nagyon szep forma..foleg a hatulja keves kombi van ami igy tetszene... 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 05. 11. at 19:24, snec írta:

akkor a tied diesel, nyugodtan rakhatod. De ha gyorsítani akarsz nagyobbat, akkor váltsz vissza, ha hosszú távon mész pályán, akkor néha ne végig ugyanazt a sebességet tartsd 

Sztem értelmetlen 90-nél a 6.

Egy kisebb lassitás,emelkedö már lehet is visszakapcsolni...

Ott mennyit forog amúgy?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Úgy néz ki hogy másfél év Golf 7 után kell egy olcsóbb és megbízható(bb) autó után néznem, és ismételten kacsintgatok a korábban jól bevált H Astrával.

Ezúttal külföldről szeretnék hozatni egy magas felszereltségű, lehetőleg nem alapmotoros kombit. Kérdésem a hajtáslánccal kapcsolatos, ezzel a két motorral mire lehet számítani?
1. Z18XER

2. Z16LET

Az 1.6 turbónál bekavar az M32 váltó, de annak elébe lehet menni. Mi van még? Érdekes módon nem nagyon van árban eltérés, z18-ból kicsit bővebb a választék.

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2019. 07. 08. at 12:06, kisp113 írta:

Sziasztok,

Úgy néz ki hogy másfél év Golf 7 után kell egy olcsóbb és megbízható(bb) autó után néznem, és ismételten kacsintgatok a korábban jól bevált H Astrával.

Ezúttal külföldről szeretnék hozatni egy magas felszereltségű, lehetőleg nem alapmotoros kombit. Kérdésem a hajtáslánccal kapcsolatos, ezzel a két motorral mire lehet számítani?
1. Z18XER

2. Z16LET

Az 1.6 turbónál bekavar az M32 váltó, de annak elébe lehet menni. Mi van még? Érdekes módon nem nagyon van árban eltérés, z18-ból kicsit bővebb a választék.

 

Köszi!

Ha tudsz szerezni Gen2 M32 váltót akkor már nem lesz gond azzal sem, abban már orvosolva van az olajjárat!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv mindenkinek érdeklődnék mi a véleményetek a H Astráról melyik motor jobb 1.4 -1.6 benzines mert tervben van hogy venni kénék egy újabb használt kocsit mármint h astrát mert most még G Astrám van????Első sorban benzinest akarok !!!!Kérem aki tudd pozitív és legfőképpen negatív dolgokat is írja le danke????????Még egyébként ilyen 2010 körüli Hyundai i 30-asban is gondolkodok!!!Valahol azt halottam hogy nehéz elindulni a H astrákkal fulladás közeliek stb meg hogy az 1.4-esnél az 1.6-os benzines is csak lehelettel gyorsabb!!Válaszotokat előre is köszönöm!!!!Kérem aki tudd segítsen!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Nem szeretnék vitát generálni, vagy rejtett hirdetni a kérdéssel, de megkérdezném, mert tanácstalan vagyok, bármennyire is böngészem a használtautós hirdetéseket és viszonylag gyorsan el kellene döntenem, hogy beleugrok-e egy évvégi "kampányos" autócserébe.  Kb mi az az összeg amire számíthatok, mennyiért hirdessem meg az autót? (2011 évvégi gyártás, 2013. májusi Mo-i üzembehelyezés, 5 ajtós, fekete, A16XER, alap klíma, elöl e.ablak, legegyszerűbb kijelző. Valós 68eKM, második tulaj vagyok, de végig családban volt. Sérülése egy-két kisebb karcon kívül nincs. A feketén ugye az is meglátszik, ha ránézel...:unsure:)

Köszi!

(Ha szabálytalan a kérdés, kérem a modikat, töröljék.)

 

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kishenceg írta:

Sziasztok!

Nem szeretnék vitát generálni, vagy rejtett hirdetni a kérdéssel, de megkérdezném, mert tanácstalan vagyok, bármennyire is böngészem a használtautós hirdetéseket és viszonylag gyorsan el kellene döntenem, hogy beleugrok-e egy évvégi "kampányos" autócserébe.  Kb mi az az összeg amire számíthatok, mennyiért hirdessem meg az autót? (2011 évvégi gyártás, 2013. májusi Mo-i üzembehelyezés, 5 ajtós, fekete, A16XER, alap klíma, elöl e.ablak, legegyszerűbb kijelző. Valós 68eKM, második tulaj vagyok, de végig családban volt. Sérülése egy-két kisebb karcon kívül nincs. A feketén ugye az is meglátszik, ha ránézel...:unsure:)

Köszi!

(Ha szabálytalan a kérdés, kérem a modikat, töröljék.)

 

Hát most kábé az F-ek 500-alatt mennek, a G-k 500-1.5-ig, a H-k meg szerintem 1.5 és 2 között. Nagyon szórt az ár függ attól is hogy hol élsz . Én úgy áraztam be az F-et hogy a hahun beállítottam ugyanazokat a paramétereket amik az enyémen is vannak ( évjárat, motor, bódé, és a többi) megnéztem jópárat és az alapján írtam árat. A valós 68 ezer kiolométer sokat dob rajta de csak annak a rétegnek amelyik képes megnézni az adatbázisban hogy tényleg ennyi-e a valós. Esetleg az egyik kép lehetne egy képernyőmentés erről az infóról, akkor többen elhiszik hogy tényleg ennyi. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2020. 01. 01. at 16:02, kisp113 írta:

Sziasztok!
 

Azt jól sejtem hogy a 2008 as évjárat még nem ezzel a lámpatesttel volt? (csak előtte, meg a classic iii)
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1_6_enjoy_szerv_konyvnavirendszamos-15224028?fbclid=IwAR1u7S5BCYPAkseagpCwj8A-Vrqvqe2m69tX6YB1ejqqP69zfCMjSrTGBkQ

Egyéb észrevételt is köszi!

Még? Ezt hogy érted? Nekem az a furcsa, hogy 2008-as, de facelift előtti első lámpa van benne. Miközben a lökhárító már faceliftes...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.