Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett 1.6D Automata váltó


Guest

Recommended Posts

Én is szerettem volna digiműszercsoportot, de lebeszéltek róla. Azt mondták tök dizájnos, de ha mondjuk rásüt a nap, olvashatatlan. ..meg lassan is reagál, meg kell elektronikus sebességjeladó, át kell kötögetni ezt-azt és nem igazán tudtam volna mit hova.. szóval túl macerának találtam.. Meg azóta már kiegészült néhány analóg csodával, már nem is lenne értelme.

Még szerzek rá majd valami dögös alut, és itt meg is állok vele asszem..

:idea: Arról a telefonos riasztóról mesélj nekem, az érdekelne :roll:

Link to comment
Megosztás:

:idea: Arról a telefonos riasztóról mesélj nekem, az érdekelne :roll:

Van benne valami, amit a digit csoportról mondasz, de már nem fogom kiszedni! Meg hát nyálassssos is :)

A teflonos riogató meg tök eccerű, a riasztó pager-kimenete vezérli, azon csak akkor van villany, ha riaszt. Ilyenkor a telcsi indít egy hívást nekem, én meg tudom, hogy gáz van. Ennyi. Nem a legprofibb, de olcsó, és ha nem kellenek mindenféle extra szolgáltatások, akkor tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Na hey, az én rasztómon nicsen Pager kimenet. ..Akartam venni pagert csak huszonezer pénz -azt a bemenetekre és a szirénakimenetre kell kötni, és még azt is közli h. mié riaszt. Hátránya h. csak pár száz méteren belül működik, de nagyon jópofa kis kijelzője van.

A tied csak valami barkácsmobil :oops: , vagy valami eredeti mobilpager? Az ára érdekelne meg h. hol lehet szerezni ilyet :roll:

Link to comment
Megosztás:

A tied csak valami barkácsmobil :oops: , vagy valami eredeti mobilpager? Az ára érdekelne meg h. hol lehet szerezni ilyet :roll:

Eredetileg barkácsoltuk, haverommal :) Egy 5110-es Nokia volt az alap, kicsit beavatkoztunk a lelkivilágába... És stabilan működik (illetve működött néhány nappal ezelőttig, mikoris átalakítási melók miatt ki lett szedve)

Link to comment
Megosztás:

És hogyan csináltátok meg a telefont?? ..v. ez üzleti titok?

Csak mert egy bolti mobipager 60 rugó..

Dehogy üzleti titok!

Telefon szétszed, mi az egyes billentyűt ki szoktuk vezetékelni. Saját aksit nem használunk, stabilIC-vel oldjuk meg a tápot, az autó aksijáról, vagy külön riasztóaksiról. Szóval a kivezetékelt egyes gomb egy optocsatolón keresztül kap jelet, mikor a pager, vagy külső szirénakimeneten jön villany. A lényeg, hogy csak riasztáskor legyen rajta jel. Amelyik riasztón nincs ilyen, be lehet bonyolítani egy időzítővel, ami csak meghatározott idő után ad jelet a telcsinek, így kiküszöbölhető a be és kikapcsolási hang bekeverése. Telefonon egygombos tárcsázás és hívásismétlés bekapcs, és ha riasztás van, már hívja is a billentyűhöz tartozó számot. Ennél eccerűbben sztem nem lehet megcsinálni. Azért külső antennát szoktam ajánlani hozzá! Egyébként mi alapkiépítésben 15e-ért szoktuk szerelni, amiben az átalakított telefon, meg a beszerelés van benne. Ehhez jönnek még a sallangok, kártya, antenna, külön aksi stb.

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Ez érdekes! :(

Segíteni ugyan nem tudok, de nekem inkább egy-kettő között lehet érezni kicsit, hogy vált, kettő-három közt, csak hallani, hogy fordulatot ejt... Ja, és főleg városban, rövid távokon használom. Viszont jelentősen csokkentek az adott sebességekhez tartozó fordulatszámok, mikor kicsit ki lett kormolva, olyan ötszáz kilométeres körön! Lehet, hogy meg kellene egyszer jól zavarnod hosszú távon?

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes! :(

Segíteni ugyan nem tudok, de nekem inkább egy-kettő között lehet érezni kicsit, hogy vált, kettő-három közt, csak hallani, hogy fordulatot ejt... Ja, és főleg városban, rövid távokon használom. Viszont jelentősen csokkentek az adott sebességekhez tartozó fordulatszámok, mikor kicsit ki lett kormolva, olyan ötszáz kilométeres körön! Lehet, hogy meg kellene egyszer jól zavarnod hosszú távon?

:lol:

Köszi, de nehéz megzavarni mostan, mert városinak van használva, helybe topi, de esetleges hétvégi kiri 100-200 km még jöhet,

Mondtak olyat olajat kénecserélni, de jó a szine, a szintje és nem büdi, no meg szűrőt: arra azt hogy mosható, vagy nem : no most milyen? az előző tulaj sem tudja kérdeztem neki is rántós volt, de olajat cseréltek a szűrőt nem tudja.

Ha majd lesz 1-2 közt is esetleg, annak mi lehet az oka? majdani jóü tudáshoz.

Illetve azt mondták van rajta vali állíthatóság a gyorsabb, vagy más beállításokra, kis csavarok: hol s mit is lehet vele javítani vagy rontani.

Köszi: Gábor

:(

Link to comment
Megosztás:

Annyit tudok, hogy az automatához nem kellene hozzányúlni! Bármit csinálsz, csak rosszabb lesz! Én olajat cseréltem benne (szigorúan az előírt Dexron II) Azt is úgy, hogy a régit kiszívtuk belőle szervizben. Így kb 4-4,5l jött le, a benne lévő 6,5-7l-ből. Egyébként nekem is szép volt az olaj, de csere után mégis jobb lett az egész.

Én érdeklődnék kifejezetten automataváltókra specializálódott szerelőknél. Nem lesz olcsó, de ha tönkreteszed azt, ami benne van, biztos drágább lesz! Én le akarom cserélni az enyémet, nem veszed meg? :( A IX. ker-ben van egy jó szerelő, talán a Mester utcában... Megpróbálom a címét előkotorni!

Az egy-kettő közötti rántás nekem nem nagy, tulajdonképpen csak én érzem, de kettő-három között még simább.

A Varajet porlasztókról már rémregényeket hallottam! Állítólag sok velük a baj, szerencse, hogy nekem Pierburg van...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...

Nekem 1.6-os akrbis Ekadettem van a 84-es (első verzió a cseppből) szentetek honnan tunnék egy oan ótómata váltót bele szerváln, amit kis átalakítással rászerelhetnék? nagyon kéne. Vagy ha van ötletetek a folyton kidörzsölődő kuplungbowden orvoslására, az is érdekelne, de mindenképpen szerzek egy ótómatát :-))

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Annyit tudok, hogy az automatához nem kellene hozzányúlni! Bármit csinálsz, csak rosszabb lesz! Én olajat cseréltem benne (szigorúan az előírt Dexron II) Azt is úgy, hogy a régit kiszívtuk belőle szervizben. Így kb 4-4,5l jött le, a benne lévő 6,5-7l-ből. Egyébként nekem is szép volt az olaj, de csere után mégis jobb lett az egész.

Én érdeklődnék kifejezetten automataváltókra specializálódott szerelőknél. Nem lesz olcsó, de ha tönkreteszed azt, ami benne van, biztos drágább lesz! Én le akarom cserélni az enyémet, nem veszed meg? :wub: A IX. ker-ben van egy jó szerelő, talán a Mester utcában... Megpróbálom a címét előkotorni!

Az egy-kettő közötti rántás nekem nem nagy, tulajdonképpen csak én érzem, de kettő-három között még simább.

A Varajet porlasztókról már rémregényeket hallottam! Állítólag sok velük a baj, szerencse, hogy nekem Pierburg van...

Mire akarod lecserélni? Nem egy 5sebességesre véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.