Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Szerintem...

Szerintem is B) Biztos, hogy ez sem lenne pontos.

Ha nagyon ragaszkodnánk a pontossághoz (német precizítás :) ), akkor egy átfolyásmérőt kéne használni, ami valós időben mutatná, hogy éppen a terheléshez képest mennyi fogyaszt a motor. Gondolom vannak ilyenek, pl. board computer formájában :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
:lol: Én is maradok a jó öreg napi km. számlálónál.

ja,a zsebszámológép legalább pontos :lol:

BC: kerek 100 km után lefotóztam, az alábbia adatokkal:

megtett út: 100,1 km

felhasznált üzemanyag: 6,2 L

Átlagfogyi: 6,3 Ltr/100km

Ez ugye általános iskola 4-ik osztály, számolási hiba , egyes!!!

Tehát a saccométer helyett zsebszámológép :lol:

Link to comment
Megosztás:

ja,a zsebszámológép legalább pontos :lol:

BC: kerek 100 km után lefotóztam, az alábbia adatokkal:

megtett út: 100,1 km

felhasznált üzemanyag: 6,2 L

Átlagfogyi: 6,3 Ltr/100km

Ez ugye általános iskola 4-ik osztály, számolási hiba , egyes!!!

Tehát a saccométer helyett zsebszámológép :lol:

Ez nem feltétlenül hiba, noha furcsán néz ki.

A felhasznált üzemanyag a kijelző szerint 6,2l volt, ami valójában 6,2xl lehetett, amit átlagfogyiként már kerekítve 6,3l-nek írt ki.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem feltétlenül hiba, noha furcsán néz ki.

A felhasznált üzemanyag a kijelző szerint 6,2l volt, ami valójában 6,2xl lehetett, amit átlagfogyiként már kerekítve 6,3l-nek írt ki.

Szóval parír-ceruza a biztos. Nem minthe pár deci ide vagy oda számítana :(

Mindenesetre 3000 km után leesett 5.5-re a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Most jutottam el odáig hogy megnézzem mennyit is eszik az Astrám.Hát mint mondjak nagyon elszomorodtam amikor meglett az eredmény.Nekem 1.6 Easytronicos benzines Astrám van.

110 km-t mentem vele és 12,6 litert fogyasztott 60% városi és 40% közúti forgalomban.Ráadásul a max tempó sem volt több 140km/h-nál.

Kérdésem az lenne,hogy a teljesítményt és ezáltal a fogyasztást lehet-e szabályozni akár számítógéppel akár máshogy?

Link to comment
Megosztás:

Most jutottam el odáig hogy megnézzem mennyit is eszik az Astrám.Hát mint mondjak nagyon elszomorodtam amikor meglett az eredmény.Nekem 1.6 Easytronicos benzines Astrám van.

110 km-t mentem vele és 12,6 litert fogyasztott 60% városi és 40% közúti forgalomban.Ráadásul a max tempó sem volt több 140km/h-nál.

Kérdésem az lenne,hogy a teljesítményt és ezáltal a fogyasztást lehet-e szabályozni akár számítógéppel akár máshogy?

HA uj akkor fog ez meg lejebb menni.

Link to comment
Megosztás:

Most jutottam el odáig hogy megnézzem mennyit is eszik az Astrám.Hát mint mondjak nagyon elszomorodtam amikor meglett az eredmény.Nekem 1.6 Easytronicos benzines Astrám van.

110 km-t mentem vele és 12,6 litert fogyasztott 60% városi és 40% közúti forgalomban.Ráadásul a max tempó sem volt több 140km/h-nál.

Kérdésem az lenne,hogy a teljesítményt és ezáltal a fogyasztást lehet-e szabályozni akár számítógéppel akár máshogy?

Nekem is csóválta a fejét a szervizes,amikor meglátta a 12 liter feletti átlagfogyasztást...persze azt nem tudta,hogy 50km-e nulláztam, hosszú-hosszú órákat álldogáltam dugókban,hideg motorral 5km-eket mentem...sokszor kellett rohanni ezzel együtt... azóta csökken természetesen...sajnos hidegen többet eszik,ahogy elnézem,télen alapból is valamivel többet eszik a kocsi...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csóválta a fejét a szervizes,amikor meglátta a 12 liter feletti átlagfogyasztást...persze azt nem tudta,hogy 50km-e nulláztam, hosszú-hosszú órákat álldogáltam dugókban,hideg motorral 5km-eket mentem...sokszor kellett rohanni ezzel együtt... azóta csökken természetesen...sajnos hidegen többet eszik,ahogy elnézem,télen alapból is valamivel többet eszik a kocsi...

azóta 9.1 lett, nullázás nélkül:) lesz ez még jobb is:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem jellenleg 5,8L/100km :(

persze,mert dízel...amúgy érdekességképp:

http://totalcar.hu/nepitelet/?op=itelet&cat_id=68561

http://totalcar.hu/nepitelet/?op=itelet&cat_id=68179

ugyanaz a kocsi,ugyanaz a motor... azért én nem tartom túl hihetőnek,hogy 5ezres fordulaton csak 6.5et eszik...az enyém olyankor közelít a tizeshez...(rég néztem,de 8 fölött lehet valahol)

Link to comment
Megosztás:

Nekem jellenleg 5,8L/100km :P

Nekem most 6,4.

1.7 caravan.

Autópálya+bp-i araszolás a csúcsokban.

Sok?

A pillanatnyit nézegetve, mintha 100-as tempónál dimbes dombos helyen többet enne, mint 130-nál.

Mindkettő tempomatos.

Kimérni nincs türelmem, tehát csak érzés :(

Úgy tűnik nagyon nyomhattam neki. Papír-ceruza szerint 5.9 l/100 km...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

nekem 1.4 benzines van

ugy szoktam lemérni hogy megvárom mikor villan ki a sárga jelzés akkor tankolok bele mondjuk 20 litert és nullázom a számlálót majd mikor ujra kivillan akkor megnézem mennyi km -t mentem

ez elég biztosnak tünik mert nyilván ugyanakkor villan fel a benzinmérő figyelmeztető sárga led

többször lemértem volt mikor 10 literrel volt mikor 30 al és átlagosan mindig olyan 6,2-6,6 jött ki

mondjuk én nem is nyomom neki öregurasan vezetek vegyes használatban város országut (nincs autopálya)

de ha odalépek neki (1 évben 1x) 140-160 körül akkor már simán bekapja a 8,5-9 litert

Link to comment
Megosztás:

nekem 1.4 benzines van

ugy szoktam lemérni hogy megvárom mikor villan ki a sárga jelzés akkor tankolok bele mondjuk 20 litert és nullázom a számlálót majd mikor ujra kivillan akkor megnézem mennyi km -t mentem

ez elég biztosnak tünik mert nyilván ugyanakkor villan fel a benzinmérő figyelmeztető sárga led

többször lemértem volt mikor 10 literrel volt mikor 30 al és átlagosan mindig olyan 6,2-6,6 jött ki

mondjuk én nem is nyomom neki öregurasan vezetek vegyes használatban város országut (nincs autopálya)

de ha odalépek neki (1 évben 1x) 140-160 körül akkor már simán bekapja a 8,5-9 litert

Hát a mérési pontosag érdekes mert inteligen aszámitogép és ha pl ha autopályázol akkor mar 140km az üres tank elött szól azaz kivillan a lámpa ha füuton közlekedsz akkor 80-70 körül az utolso megtett 20km átlagsebeségének megfelelően villantja ki a lámpát :huh:

Én megjatam németországo autopályán 4,9L/100km el :lol: egy hete 1200km alatt :D

Link to comment
Megosztás:

Hát a mérési pontosag érdekes mert inteligen aszámitogép és ha pl ha autopályázol akkor mar 140km az üres tank elött szól azaz kivillan a lámpa ha füuton közlekedsz akkor 80-70 körül az utolso megtett 20km átlagsebeségének megfelelően villantja ki a lámpát :huh:

Én megjatam németországo autopályán 4,9L/100km el :lol: egy hete 1200km alatt :D

Nekem meg 9.3l/100km a fogyasztásom...BPen belül 1-2-5 kmes távokat megyek mindig...szegény motor be sem tud melegedni,azért...

Link to comment
Megosztás:

Hát a mérési pontosag érdekes mert inteligen aszámitogép és ha pl ha autopályázol akkor mar 140km az üres tank elött szól azaz kivillan a lámpa ha füuton közlekedsz akkor 80-70 körül az utolso megtett 20km átlagsebeségének megfelelően villantja ki a lámpát :huh:

Én megjatam németországo autopályán 4,9L/100km el :lol: egy hete 1200km alatt :)

nekem nincsen benne komputer

Link to comment
Megosztás:

kell bee dobni egyet! Kell szerezni egy Bc kijelzőt és feéprogramoztatni :huh: ennyi de lehet bc kijelződ is van cak nincs felprogtamozva :lol:

Kidobtam 12.000-nél a levegőszűrőt, ennek hatására lement vagy fél lityóval a fogyim. Annak tükrében, hogy az autón milyen szmetyó volt és az a légbeömlő tölcsér mit összeszedhetett ... nem is csoda. Szóval maradok a 10e km-kénti légszűrő cserénél!

a.

1.7 olajkályha

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.