Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

21liter E85-tel feltöltött tank (a többi 95ös)....tapasztalatok: az alján mintha erősebb lenne, nyélgázra kicsit bátortalanabban gyorsul... fogyi: 95össel 5.9es útvonalat (Bp-Gárdony 6-7es) 6.3-mal tettem meg, nagyjából ugyanúgy,ahogy a 6 szokott kijönni...visszafelé elég sok padlógázas gyorsítósdi,kocsisorelőzés,stb. 6.9...azért érezhetően többet eszik,mint 95-ösből,de nem vészes...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Sziasztok!

A kocsiban már van 1600km a fogyasztása 6,8-7,2 /100km vegyesbe, ez belefér vagy nagyon sok? A kocsi 1.4 ECOTech és az 1.6i kevesebbet evet mint ez. :S vagy még várjak vele pár ezer km-ert hogy visszaessen?

Lehet hogy egy kicsit vissza fog esni vegyesnél, de nem hiszem ha csak város 7,2 és felette!

Link to comment
Megosztás:

testvérem,

legkisebb motor, nehéz kaszni, több tonna elektronika, szervo, klima, istentuggyamégmi...

ez ennyi. sőt örülj hogy ennyi. ha elkezdenél gyorsulgatni vele + tempos utazót menni vele akkor lepődnél meg csak hogy mennyit eszik...

az asszonynak van egy 1.4 es astra G je, és 150 nél közelitett a 9 hez a fogyasztása. az én 1.8 asom ott 8 körül se nagyon eszik...

ezek az autók már rég nem fogyasztanak 5-öt mint ahogy sokan szeretnék... 90 lóerőt etetni kell...

régen az 1.4 60 lóerő volt. az simán 6 alatt elment ha épp nem siettél... mondjuk azzal nem is lehetett <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én tanácsot, vagy eligazítást szeretnék kérni, hogyan lehet fórumot, vagy témát, vagy ehhez se értek mit nyitni...., szóval kérdést feltenni az itt Lakóknak?

Kibic vagyok az OPEL-ben, tizen évig audikat nyúztam, belefáradtam az öreg kocsi miatti izgalmakba és a folyamatos váratlan kiadásokba, Barátom nagy matematikus és azt szorozta ki évekkel ezelőtt, hogy OPEL-t venni nagyon okos. Amikor átérezte a parámat OPEL ASTRA H CDTi-t tanácsolta (kombi, mert abban férek el) 1 éveset, mert az már jól elvesztette az árát, 1.7-est, mert az az olcsóbb, meg azt lehet kapni sokat. Nagy a dilemma, eladtam az 1.8 T Quattro A4-emet a minap (13 éves volt) és most a fórum lakók tapasztalatain felszívva magam sodródnék kicsit irányítottabban az OPEL tulajdonosok tábora felé. Szeretném tudni, hogy jó-e az irány, nyugis megbízható családi autót szeretnék és az a 3M körüli ár amit képes volnék még kicsöngetni egy autóért. Amiben várnám a segítséget: szervíz tapasztalatok? dízel, vagy benzines? nyugodtan alszom-e majd? megvegyem-e a garanciát 2-5 éves koráig kb. 250 EFt)? mire kell odafigyelni vásárlásnál? félni kell-e a márkaszervízektől, hogy a fél kocsit kilopják? megy-e az 1.7 cdti (nem akarok nagyképű lenni, nagyon jó az 1.8 T-s audi, de meghalt a turbóm, már vagy egy éve, tudom milyen, ha esik a kilóméteróra az érdi emelkedőn és már nem akadok ki rajta) minden érdekelne... minden, amit egy leendő kocsivásárlót érdekelhet...

Link to comment
Megosztás:

Hát Vazze! Ma nyúztam meló fele a kocsit, azt kapkodta is a benyát 9-10 közé... Az 1.6 az 6,5 lityóval jártam, lehet marad a garázsban hétvégi autónak és nyúzom a piros veszedelmet tovább...

Kollégának is ilyen van azt mondta hogy olyan 6,8 körül nyal neki, de ez a ma reggel... áhhh <_< az enyém nem nagyon akar 7 alatt enni vegyesbe...

Amúgy igen én is számoltam hogy az f astrám 1.6 és 950kg ez meg 1.4 és 12xx kg vagy mennyi. Klímával meg rá se merek nézni, de nagyon benyalja. 1 tank benya 6-700 km-re elég... remélem ha lesz benne pár ezer km-er akkor javul valamennyit...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én tanácsot, vagy eligazítást szeretnék kérni, hogyan lehet fórumot, vagy témát, vagy ehhez se értek mit nyitni...., szóval kérdést feltenni az itt Lakóknak?

Kibic vagyok az OPEL-ben, tizen évig audikat nyúztam, belefáradtam az öreg kocsi miatti izgalmakba és a folyamatos váratlan kiadásokba, Barátom nagy matematikus és azt szorozta ki évekkel ezelőtt, hogy OPEL-t venni nagyon okos. Amikor átérezte a parámat OPEL ASTRA H CDTi-t tanácsolta (kombi, mert abban férek el) 1 éveset, mert az már jól elvesztette az árát, 1.7-est, mert az az olcsóbb, meg azt lehet kapni sokat. Nagy a dilemma, eladtam az 1.8 T Quattro A4-emet a minap (13 éves volt) és most a fórum lakók tapasztalatain felszívva magam sodródnék kicsit irányítottabban az OPEL tulajdonosok tábora felé. Szeretném tudni, hogy jó-e az irány, nyugis megbízható családi autót szeretnék és az a 3M körüli ár amit képes volnék még kicsöngetni egy autóért. Amiben várnám a segítséget: szervíz tapasztalatok? dízel, vagy benzines? nyugodtan alszom-e majd? megvegyem-e a garanciát 2-5 éves koráig kb. 250 EFt)? mire kell odafigyelni vásárlásnál? félni kell-e a márkaszervízektől, hogy a fél kocsit kilopják? megy-e az 1.7 cdti (nem akarok nagyképű lenni, nagyon jó az 1.8 T-s audi, de meghalt a turbóm, már vagy egy éve, tudom milyen, ha esik a kilóméteróra az érdi emelkedőn és már nem akadok ki rajta) minden érdekelne... minden, amit egy leendő kocsivásárlót érdekelhet...

vegyél 1.7 dieselt, mert jó kocsi... isuzu motor. a befecskendezőjén kívül nem nagyon tudok roszzat mondani rá, az be szokott szarni, de az sem azért mert rosssz, hanem azért mert szemét üzemanyagot tankolunk itthon...

a márkaszervizesek mind szemetek, lopnak mint az állat. a józsi bácsi meg tök rendes az nem lop, és ért mindenhez a skoda 120 ashoz, az astrához is... és ne is ver át, mert annak nem kell a te pénzed... :huh: írnék még erről, de megsértődni itt mindenki, és az lenne a vége, többet nem fórumoznék <_<

jól nézd meg, lehetőleg magyar szervizkönyveset vegyél, mert aminek nincs szervizkönyve az vissza van tekerve...

ha magyarországi és 2 év alatti, akkor én biztosan vennék rá kiterjesztett garanciát, márcsak a nyugalmam miatt... 4 befecskendező félmillió forint, 1 computer meg kétszázezer...

szóval ha jót veszel akkor jó döntés , ha szart veszel akkor utálni fogod az opelt, pedig a kereskedő tehet arról hogy átvert...

na ennyi jutott eszembe így korareggel...

Link to comment
Megosztás:

Hát Vazze! Ma nyúztam meló fele a kocsit, azt kapkodta is a benyát 9-10 közé... Az 1.6 az 6,5 lityóval jártam, lehet marad a garázsban hétvégi autónak és nyúzom a piros veszedelmet tovább...

Kollégának is ilyen van azt mondta hogy olyan 6,8 körül nyal neki, de ez a ma reggel... áhhh <_< az enyém nem nagyon akar 7 alatt enni vegyesbe...

Amúgy igen én is számoltam hogy az f astrám 1.6 és 950kg ez meg 1.4 és 12xx kg vagy mennyi. Klímával meg rá se merek nézni, de nagyon benyalja. 1 tank benya 6-700 km-re elég... remélem ha lesz benne pár ezer km-er akkor javul valamennyit...

ennyi sajnos... nagy csodát sosem szabad várni a model legkisebb motorjától...

itt igazából a marketing tehet, hogy meghülyiti a népet, hogy milyen gazdságos, és az is, de azt lehetetlen egy normális vezetési stilussal előcsalogatni...

monnyuk biztos keveset fogyaszt az alföldön 5. ben 90 nél...

ott az asszonyé is 6.4 et evett klimázva... 1x. és soha többet...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
ennyi sajnos... nagy csodát sosem szabad várni a model legkisebb motorjától...

itt igazából a marketing tehet, hogy meghülyiti a népet, hogy milyen gazdságos, és az is, de azt lehetetlen egy normális vezetési stilussal előcsalogatni...

monnyuk biztos keveset fogyaszt az alföldön 5. ben 90 nél...

ott az asszonyé is 6.4 et evett klimázva... 1x. és soha többet...

jaja, ha behajtod a külső tükröket, rábaringen mész 90-el körbe-körbe felhúzott ablakokkal +20 fok kinti hőmérsékletnél, üzemmeleg motorral és repülőrajttal, na akkor fog 6 alatt fogyasztani...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
jaja, ha behajtod a külső tükröket, rábaringen mész 90-el körbe-körbe felhúzott ablakokkal +20 fok kinti hőmérsékletnél, üzemmeleg motorral és repülőrajttal, na akkor fog 6 alatt fogyasztani...

Na most hogy elmentem vele már 8e km-ért így már többet tudok nyilatkozni... Akármit is mondtok a fogyasztásom 5,8-6 liter között van, 80-100 között, sajnos felénk az utak többet nem engednek állapotukból kifolyólag. Vegyesben Rétság-Székesfehérvár és vissza, lebontva 100km-re amiben autópálya, közút, város, BP így jött ki fogyasztásra 5,9l/100km (klíma nélkül)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

A következő volna a kérdésem:mennyit fogyaszt a 100 lovas 1,7-es ISUZU motoros astra?

Olyan okból kifolyólag érdekel,mert pár hónap múlva szeretnék venni egy karavant.

Mit kell róluk tudni,problémák stb.. is érdekel.

előre is köszi válaszotokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő volna a kérdésem:mennyit fogyaszt a 100 lovas 1,7-es ISUZU motoros astra?

Olyan okból kifolyólag érdekel,mert pár hónap múlva szeretnék venni egy karavant.

Mit kell róluk tudni,problémák stb.. is érdekel.

előre is köszi válaszotokat

hy

nekem van egy ilyen motoros nem karaván változat, cosmo felszereltséggel! 2004 es használtan vettem 100ezer km volt benne ma már 170ezer van benne! edddig egy feszítőgörgöt és egy olajpumpát cseréltem! olaj és minden máson kivül! meg egy két stabilizátort is cseréltem, de amugy megvagyok vele elégedve! a fogyasztás én vegyesen használom föleg városba és nem nyomom neki igy eszik 6L télen nyáron kb fél literrel kevesebb! autopálya 130as temponál klimával 5.7 kb! jah és a 100lovas változat z17dth!

Link to comment
Megosztás:

hy

nekem van egy ilyen motoros nem karaván változat, cosmo felszereltséggel! 2004 es használtan vettem 100ezer km volt benne ma már 170ezer van benne! edddig egy feszítőgörgöt és egy olajpumpát cseréltem! olaj és minden máson kivül! meg egy két stabilizátort is cseréltem, de amugy megvagyok vele elégedve! a fogyasztás én vegyesen használom föleg városba és nem nyomom neki igy eszik 6L télen nyáron kb fél literrel kevesebb! autopálya 130as temponál klimával 5.7 kb! jah és a 100lovas változat z17dth!

Nekem is 5,5-6L között eszik. Vásárlásnál érdemes megnézni, hogy működik-e a kürt és a kormányon lévő multigombok, mert ha ezek nem reagálnak akkor CIM modul frissítés a megoldás (vételárból le kell alkudni, vagy átvétel előtt meg kell csináltatni az eladóval!) Én most egy olyan hibával küzdök, hogy 5. seb. fokozatban 140-nél letilt, hallottam már mástól is ezt a hibát. Érdemes ezt is kipróbálni.

Olajszivattyút miért kellett cserélned? Mi volt a tünet, vagy előjel?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 5,5-6L között eszik. Vásárlásnál érdemes megnézni, hogy működik-e a kürt és a kormányon lévő multigombok, mert ha ezek nem reagálnak akkor CIM modul frissítés a megoldás (vételárból le kell alkudni, vagy átvétel előtt meg kell csináltatni az eladóval!) Én most egy olyan hibával küzdök, hogy 5. seb. fokozatban 140-nél letilt, hallottam már mástól is ezt a hibát. Érdemes ezt is kipróbálni.

Olajszivattyút miért kellett cserélned? Mi volt a tünet, vagy előjel?

Mármint a 140-es tempót érdemes kipróbálni? ;)

Egyébként amit írtál CIMmodul ennek koze van a kürthöz?

és mégis mennyibe fáj ez a frissítés?

Link to comment
Megosztás:

Mármint a 140-es tempót érdemes kipróbálni? ;)

Egyébként amit írtál CIMmodul ennek koze van a kürthöz?

és mégis mennyibe fáj ez a frissítés?

Érdemes kipróbálni autópályás sebességnél is, hogy hogy viselkedik az autó, nem-e rángatja a kormányt, nem-e húz valamerre, gyorsul-e szépen. A CIM (kormányoszlop) modul vezérli többek között a kürtöt. A frissítés 5-10 e. ft körüli költség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem a kürt az müködik, de a kormányon lévő gombokkal már nekem is volt gondom!!! nem reagál mindig, de a gombokkal semmi probléma elvileg! rádugtuk computerre és ott is kidobta, hogy van vele valami, a tempomat is ott volt, de azzal 1x volt probléma a 2év alatt! CIM modult frissitem és megoldja a problémát???

Van még egy olyan problémám, hogy a kijelzön magjelent valami kis folt, ami nem is folt hanem csikos talán! erre ha lenne valakinek tippje szivesen meghalgatom:)

jah meg villáskulcs is elöjön de kb 1percet jár a motor és elalszik...:S:S:S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát lecseréltem a GSi-t egy GTC-re, de mindenképp hű vagyok az Opelhoz...

Olyan problémám lenne hogy ma a Hungárián belementem egy kibebaszott kátyuba és az autó bemondta az unalmast, nem akar beindulni.

Azt mondták nekem hogy elvileg van rajta egy pöcök ami elzárja ilyenkor a benzint és h azt csak fel kell húzni és jó lesz.

Na én azt hol is találom meg az autón??????????????????????

Aki tud segíteni az írjon.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát lecseréltem a GSi-t egy GTC-re, de mindenképp hű vagyok az Opelhoz...

Olyan problémám lenne hogy ma a Hungárián belementem egy kibebaszott kátyuba és az autó bemondta az unalmast, nem akar beindulni.

Azt mondták nekem hogy elvileg van rajta egy pöcök ami elzárja ilyenkor a benzint és h azt csak fel kell húzni és jó lesz.

Na én azt hol is találom meg az autón??????????????????????

Aki tud segíteni az írjon.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem a kürt az müködik, de a kormányon lévő gombokkal már nekem is volt gondom!!! nem reagál mindig, de a gombokkal semmi probléma elvileg! rádugtuk computerre és ott is kidobta, hogy van vele valami, a tempomat is ott volt, de azzal 1x volt probléma a 2év alatt! CIM modult frissitem és megoldja a problémát???

Van még egy olyan problémám, hogy a kijelzön magjelent valami kis folt, ami nem is folt hanem csikos talán! erre ha lenne valakinek tippje szivesen meghalgatom:)

jah meg villáskulcs is elöjön de kb 1percet jár a motor és elalszik...:S:S:S

Szerintem érdemes megkérdezni a márkaszervizt, hogy egy frissítéssel rendbe jönnének e a kormányon a dolgok, nekem azt mondták, hogy igen, csak még nem volt időm beugrani. Ha a villáskulcs beindítás után jön elő és utána alszik el, az 99%, hogy izzítógyertya baj fék+gázzal olvasd ki a hibát, és okosabb leszel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát lecseréltem a GSi-t egy GTC-re, de mindenképp hű vagyok az Opelhoz...

Olyan problémám lenne hogy ma a Hungárián belementem egy kibebaszott kátyuba és az autó bemondta az unalmast, nem akar beindulni.

Azt mondták nekem hogy elvileg van rajta egy pöcök ami elzárja ilyenkor a benzint és h azt csak fel kell húzni és jó lesz.

Na én azt hol is találom meg az autón??????????????????????

Aki tud segíteni az írjon.

Köszönöm!

az opelekben nincs ilyen...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.