Jump to content

Recommended Posts

Részemről lezárva a dolog, mert leehtne ezt ragozni a végtelenségig, de ehhez már télleg nincs kedvem bocsi :)

Túl bonyolítod a dolgot, az okosság meg elveszik a sok értelmetlen komment között. Szerintem a többi fórumozó majd eldönti, hogy a leírtak alapján minek mennyi a valóság alapja. 

Peace ;)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
41 perce, Gola írta:

Részemről lezárva a dolog, mert leehtne ezt ragozni a végtelenségig, de ehhez már télleg nincs kedvem bocsi :)

Túl bonyolítod a dolgot, az okosság meg elveszik a sok értelmetlen komment között. Szerintem a többi fórumozó majd eldönti, hogy a leírtak alapján minek mennyi a valóság alapja. 

Peace ;)

Ragozni nem kell, foleg, ha kedved sincs hozza...

Vilagosan leirtam, miert hibas az okfejtesed: a motor nem csak a legellenallas legyozesere hasznal uzemanyagot.

Nem hiszem, hogy ennek a belatasa meghaladna ertelmi kepessegeidet, de latom, barmire inkabb hajlando vagy, mint elismerni a tevedest.

Vigasztaljon, hogy nem vagy egyedul, biztos sokan drukkolnak neked az olvasok kozott. Az mar csak egyszeru pech, hogy tudomanyos es muszaki kerdesek nem nepszavazassal dolnek el...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a műszerfalon elkezdett világítani a kipufogógáz-kibocsátás visszajelző lámpa. Én arra gondolok, hogy a motortér "elején" lévő lambda szonda hibásodhatott meg? Állítólag ezt nem árt cserélni időnkét...

Köszi az ötleteket előre is!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, Pityeeesz írta:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a műszerfalon elkezdett világítani a kipufogógáz-kibocsátás visszajelző lámpa. Én arra gondolok, hogy a motortér "elején" lévő lambda szonda hibásodhatott meg? Állítólag ezt nem árt cserélni időnkét...

Köszi az ötleteket előre is!

Melyik az a kipufogógáz-kibocsátás visszajelző lámpa?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, Zsolti25 írta:

Melyik az a kipufogógáz-kibocsátás visszajelző lámpa?

Check Engine visszajelző lámpa, így talán ismerősebb! Megnézettem Tech2 műszerrel és Lambda szonda hibát jelzett, hat megérett a cserére úgy tűnik. Házilag cserélhető egyébként?

165ezer km-ert bírt ki!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 04. 13. at 23:05, Pityeeesz írta:

Check Engine visszajelző lámpa, így talán ismerősebb! Megnézettem Tech2 műszerrel és Lambda szonda hibát jelzett, hat megérett a cserére úgy tűnik. Házilag cserélhető egyébként?

165ezer km-ert bírt ki!

Vigyázat, elég sok minden eredményezhet olyan hibakodot ami lambdara utal, de az okozat és nem ok. 

Mi a hibakod? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 órája, kisp113 írta:

Vigyázat, elég sok minden eredményezhet olyan hibakodot ami lambdara utal, de az okozat és nem ok. 

Mi a hibakod? 

Nem tudom sajnos mi a hibakód, nem kérdeztem meg..., de ha megint jelez a műszerfal akkor újabb vizsgálatnál feljegyzem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
24 perce, Pityeeesz írta:

Nem tudom sajnos mi a hibakód, nem kérdeztem meg..., de ha megint jelez a műszerfal akkor újabb vizsgálatnál feljegyzem.

Ha csak megnézték és nem törölték akkor pedálteszttel(gyújtás le, fék+gáz egyszerre benyom, gyujtás rá) még mindig ki tudod olvasni a tárolt kódokat.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, kisp113 írta:

Ha csak megnézték és nem törölték akkor pedálteszttel(gyújtás le, fék+gáz egyszerre benyom, gyujtás rá) még mindig ki tudod olvasni a tárolt kódokat.

Törölve lett a hibakód, legközelebb figyelmesebb leszek és megkérdem, leírom a hibakódot! 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Utolsó közös utunk.

Nem tudom hogy a frissen cserélt vezérlés, vízpumpa, termosztát ...etc, vagy csak ilyen szépen akart elköszönni, de büszke lehet magára - én meg rá !

Z16XEP, kombi, Budapest - Szekszárd, nagyjából szabályosan, klímával a négy télikerék társaságában. 

9FNhHLI-yXJf7NMqkfNKzqclZjDl1P3Rfy3QXsZq

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 04. 16. at 14:53, Pityeeesz írta:

Törölve lett a hibakód, legközelebb figyelmesebb leszek és megkérdem, leírom a hibakódot! 

Újra megnézték a lambdaszondát és visszajött a hibakód (miért is ne?) ha jól emlékszem P0132 vagy P0134 de a hiba leírására pontosan emlékszem: az 1-es lambdaszonda válaszideje lassú, reakcióideje gyenge! Pár napon belül cserélem és már várom, hogy fog haladni utána a verda :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.