Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

valaki tud valami receptet, hogy autópályán miként tudom esetleg 6 lityi alá szorítani az átlagfogyasztást?

a kocsi 1.6xer, 205 széles téligumival. Guminyomás 2,4bar-ra emelve.

tempomat van

ha az a válasz: vegyek dieselt, az nem járható út.

vagy hülyeséget akarok :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

valaki tud valami receptet, hogy autópályán miként tudom esetleg 6 lityi alá szorítani az átlagfogyasztást?

a kocsi 1.6xer, 205 széles téligumival. Guminyomás 2,4bar-ra emelve.

tempomat van

ha az a válasz: vegyek dieselt, az nem járható út.

vagy hülyeséget akarok :rolleyes:

szerintem sehogy.

nehéz kaszni, nagy motor... én még nem láttam hogy valakinek 6 alatt fogyasztott volna. hacsak nem mész egyenes úton 80 at gyorsitás nélkül...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Elvileg semmit nem csökken a fogyasztés. A computer 95-98-as benzinre van belőve, a megasabb oktánszámmal nem tud mit kezdeni (98-asnak használja).

Sziasztok,

Egy Z18XE Astránál észrevehető bármilyen jellegű (fogyasztás, teljesítmény) javulás, ha sima 95 helyett mondjuk V-Powert tankol az ember?

Köszi: Zs.

Link to comment
Megosztás:

98-ast már nem lehet kapni, azért írtam v-powert. A 95 - 98 között lenne bármilyen külömbség?

98-as is van még néhány kúton. Sőt most láttam olyat, ahol eddig nem volt és megint el kezdték forgalmazni (Agip). A Lukoilnál meg az Esso-nál eleve maradt, mikor annak idején "megszüntették" a forgalmazást. A 98-astól kicsit rugalmasabb az autó és nem kell kifizetni jóval több pénzt, a "csodabenzinekkel" ellentétben :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

98-as is van még néhány kúton. Sőt most láttam olyat, ahol eddig nem volt és megint el kezdték forgalmazni (Agip). A Lukoilnál meg az Esso-nál eleve maradt, mikor annak idején "megszüntették" a forgalmazást. A 98-astól kicsit rugalmasabb az autó és nem kell kifizetni jóval több pénzt, a "csodabenzinekkel" ellentétben :rolleyes:

Tehát az összes marketing duma, hogy tökéletesebb égés, alacsonyabb fogyasztás humbug?

Link to comment
Megosztás:

Előtte esőtáncot kellett volna járnod, hát nem tudtad?!:rolleyes:

A fenébe, azt én is elfelejtettem, akkor ez volt a baj ;)

Sokáig tankoltam a prémium benzint, mert úgy gondoltam az milyen jó... aztán egyszer a 100-as után beletöltöttem majdnem egy tank sima 95-öst és meglepő módon jobban ment tőle az autó, szóval nálam abszolut nem vált be egyik szuperbenzin sem, pedig próbáltam V-Powert, Carrerat.

Link to comment
Megosztás:

Előtte esőtáncot kellett volna járnod, hát nem tudtad?!;)

oooóó de feledékeny hülye vagyok :rolleyes: na majd.... :D

egyik jóbarátom tankolta a kagylós kúton a drágább 95-öst 1.4 H-ba mert, hogy az neki megéri meg emnnyivel jobb lehet mint a sima.

Hát egyszer rák*rt és kifogyott a benzinje betért egy magyar olajtársasági kútra és telerakta 95 simával. hazament (kb 30km) aztán megint kezdődött a szokásos napi munkába járás és láss csodát fél lityivel kevesebb lett az átlagfogyasztása mint előtte!

Azóta csak olcsó normál M*l benzint használ.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi a H Astra átlagfogyasztása???Egybként meg a drágább benzinek csak abban jobbak hogy jobban megy a kocsi a fogyasztásuk csak 4%-al kevesebb ez az igazság én a G Astrámba Carrera 95 rakok mert szerintem az éri meg a legjobban!!! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ma rohantam főiskolára ZH-t írni, és 5-6 perces etapon meg kellett kicsit nyomnom a gázt. Perceken múlott, hogy beérjek a suliba (amúgy 1 év alatt ha 3* próbáltam a kocsi "végét"). 220-at ment óra szerint az autó 95-ös M*l benzinnel! Pedig eddig mindíg Carrera95-öst tankoltam bele (ezzel 213-215-volt a vége). Szóval a kutya közönséges M*l benzin is tökéletes...

Mennyi a H Astra átlagfogyasztása???Egybként meg a drágább benzinek csak abban jobbak hogy jobban megy a kocsi a fogyasztásuk csak 4%-al kevesebb ez az igazság én a G Astrámba Carrera 95 rakok mert szerintem az éri meg a legjobban!!! :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

A MOL benzin az egy nagy sz.r szerintem a legjobb az OMW szerintem.A Mol sokkal gyengébb és több is fogy belöle tapasztalat!!! :rolleyes:

Kinek mi jön be ;) én pl. a mol kúton elvből nem tankolok. A G Astrába a Jet kúton tankoltam, mert akkor még volt olyan, most a H-ba a Metro-s benzint öntöm, mert ezzel tűnik a legjobbnak. Az OMW-s nekem sajnos nem jó, most az Agip-ot fogom megpróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Eddig én sem tankoltam Mol-on. Talán, ha 2*. Mert hallottam a benzinükről negatív híreket. Most kipróbáltam, és ugyan azt hozza mint a többi (lehet, hogy csak nálam). Fogyasztásom nem változott.

A MOL benzin az egy nagy sz.r szerintem a legjobb az OMW szerintem.A Mol sokkal gyengébb és több is fogy belöle tapasztalat!!! :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

A MOL benzin az egy nagy sz.r szerintem a legjobb az OMW szerintem.A Mol sokkal gyengébb és több is fogy belöle tapasztalat!!! :rolleyes:

és ha nincs a környéken sem (szerencsére) OMW akkor hogyan vételezzünk???

amúgy is mindenki azt tankol amit akar

amúgy meg az OMW kutakra is a mol finomítóból kerül a cucc nagyon sok esetben tudtommal.

Link to comment
Megosztás:

HORSEPOWER miért nem jó az OMWs benzin ????? :rolleyes:

Nem mondtam, hogy nem jó ;) csak nekem nem jött be. Sokáig tankoltam azt, aztán egyszer teletöltöttem a Jet kúton és sokkal jobban ment vele az autó. Persze ez is relatív, igazából bennem van a hiba, mert minden apró eltérésre odafigyelek, amivel esetleg más nem is foglalkozna. De a két benzin között tényleg érezhető különbséget tapasztaltam. Egyrészt kevesebbet is fogyasztott, másrészt hamarabb felpörgött a motor. Ez gondolom az adalékolás miatt lehet, ami persze kutanként (és nem forgalmazónként) változó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tapasztalatom szerint sokkal jobban fogyasztott és ment a G Astram a Lukoil-os benzinnel, mint mással, de akkor még nem sok helyen voltak az országban. Az "új" H 1,8 Caravan is úgy érzem, hogy jobban megy a Lukoiltól mint a auchanos benzintől, bár mondjuk még csak kétszer itattam ezt az "új" jószágot.

Nekem 4 emberrel, full csomaggal 230 km autópálya(140-150), 25 km országút(90-110), 70 km Pest(1-80+klíma) az átlag volt 8,5 L/100km, auchanos benyával.

Visszafelé 4 ember, full csomag, 230 km autópálya(125-130), 25 km országút(80-90), Lukoilal feltöltve ~7.6L/100km.

Szokni kell ezt az átlagot..., kisebb nem lesz, foleg ilyen gumikkal...

Nem mondtam, hogy nem jó :rolleyes: csak nekem nem jött be. Sokáig tankoltam azt, aztán egyszer teletöltöttem a Jet kúton és sokkal jobban ment vele az autó. Persze ez is relatív, igazából bennem van a hiba, mert minden apró eltérésre odafigyelek, amivel esetleg más nem is foglalkozna. De a két benzin között tényleg érezhető különbséget tapasztaltam. Egyrészt kevesebbet is fogyasztott, másrészt hamarabb felpörgött a motor. Ez gondolom az adalékolás miatt lehet, ami persze kutanként (és nem forgalmazónként) változó.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.