Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

nos, elkiabáltam, ma megint ezt művelte..sőt, a hangerőszabályzót is csak lefelé lehetett szabályozni a kormányról... gyújtás le,vissza...minden ugyanolyan... aztán később álló motornál próbálgattam,akkor gond nélkül ment...

lehet,hogy a can-bus-szal van összefüggésben... mindenesetre ez eddig a második alkalom volt... eddig mind2 alkalommal az átlagfogyasztáson volt az állás (amúgy mindig az inst cons-on van)

a hangerőszabályzó egyébként előbb megjavult,mint a BC gombok...hogy miért? passz...

CIM modul !!!! Elvileg jön egy uj softwer ami megoldja majd a problémat valamikor aug végén szeptember elején :)

Link to comment
Megosztás:

CIM modul !!!! Elvileg jön egy uj softwer ami megoldja majd a problémat valamikor aug végén szeptember elején :)

az jóB) akkor lehet,h egyszerre kellene majd megjátszanom a tempomatosítással:)

ezek az új progik a szakszervizekbe egyszerre érkeznek elvileg?

Link to comment
Megosztás:

az jó:) akkor lehet,h egyszerre kellene majd megjátszanom a tempomatosítással:)

ezek az új progik a szakszervizekbe egyszerre érkeznek elvileg?

elvileg igen

de ha jarsz feléjük menj be elmitsd a problémat hogy tudjanak róla! és mond neki hogy értesítsenke ha van uj softwer amit lehet el fognsak felejteni!

Link to comment
Megosztás:

bios frissítés kocsira... :) lassan ott tartunk, hogy letöltöd az image-et és flash progit, kiírod cd-re, berakod a fejbe, ő meg frissít... aztán majd jönnek a moddolt verziók is... B)

Lasan oda jutunk hogy tényleg havonta kéthavonta jön egy frissítés aztán nem sokára cd.n kapja az meberke bedobja telepíti és kész!

Link to comment
Megosztás:

nos, elkiabáltam, ma megint ezt művelte..sőt, a hangerőszabályzót is csak lefelé lehetett szabályozni a kormányról... gyújtás le,vissza...minden ugyanolyan... aztán később álló motornál próbálgattam,akkor gond nélkül ment...

lehet,hogy a can-bus-szal van összefüggésben... mindenesetre ez eddig a második alkalom volt... eddig mind2 alkalommal az átlagfogyasztáson volt az állás (amúgy mindig az inst cons-on van)

a hangerőszabályzó egyébként előbb megjavult,mint a BC gombok...hogy miért? passz...

Elrontottam! a hangerő szabályzó és a BC vezérlő gombok nem a CIM modul softwerfrissítésétől fognak megjavulni! Most mar elvielg tudják az opel szervizek hogy a kormányban valami kábelköteget kell cserélni! Nekem holn 7:15 kor cserélik :)

A sofwer frissítés azt a hibát oldja meg hogy néha nem indul az autó B)

Link to comment
Megosztás:

Elrontottam! a hangerő szabályzó és a BC vezérlő gombok nem a CIM modul softwerfrissítésétől fognak megjavulni! Most mar elvielg tudják az opel szervizek hogy a kormányban valami kábelköteget kell cserélni! Nekem holn 7:15 kor cserélik :)

A sofwer frissítés azt a hibát oldja meg hogy néha nem indul az autó B)

Hmm... nekem nem szokott nem indulni, csak akkor,ha beülök,beteszem a kulcsot és azonnal indítanék...akkor szokott olyat csinálni,hogy az indítómotor forog,de nem indul be a kocsi... vagy beindul és azonnal lefullad... ha beteszem a kulcsot és 0ba tekerek, várok pár tizedmásodpercet, majd indítózom, akkor mindig indul... itt arra is gondoltam,hogy lehet,hogy az immo nem képes olyan gyorsan beazonosítani,hogy minden ok a járgánnyal:) De már hozzászoktam és nem rohanok sosem annyira,hogy 1 másodperc is számítson:)

Ezek szerint a gombokhoz kábelt kell cserélni valszleg...hmm... anno az előző tulaj cseréltetett valamit...ennyire vacakok ezek a kábelek? Az autó alig múlt 3 éves, van benne 55ezer km... (ebből 6ezret én raktam bele 2,5 hónap alatt,mióta az enyém:)) )

Link to comment
Megosztás:

Hmm... nekem nem szokott nem indulni, csak akkor,ha beülök,beteszem a kulcsot és azonnal indítanék...akkor szokott olyat csinálni,hogy az indítómotor forog,de nem indul be a kocsi... vagy beindul és azonnal lefullad... ha beteszem a kulcsot és 0ba tekerek, várok pár tizedmásodpercet, majd indítózom, akkor mindig indul... itt arra is gondoltam,hogy lehet,hogy az immo nem képes olyan gyorsan beazonosítani,hogy minden ok a járgánnyal:) De már hozzászoktam és nem rohanok sosem annyira,hogy 1 másodperc is számítson:)

Ezek szerint a gombokhoz kábelt kell cserélni valszleg...hmm... anno az előző tulaj cseréltetett valamit...ennyire vacakok ezek a kábelek? Az autó alig múlt 3 éves, van benne 55ezer km... (ebből 6ezret én raktam bele 2,5 hónap alatt,mióta az enyém:)) )

Az enyém nincs 2 éves és van benne 93 ezer B) de nekem most lesz elöször cserélve :) az indulás meg meg egyértelmüan cim modul nekem ilyet is csinál hogy szol a radió tehát benn a kulcs akár több percig inditok és semmi de ennyira hogy nem is öninditozik.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Az enyém nincs 2 éves és van benne 93 ezer :wacko: de nekem most lesz elöször cserélve :unsure: az indulás meg meg egyértelmüan cim modul nekem ilyet is csinál hogy szol a radió tehát benn a kulcs akár több percig inditok és semmi de ennyira hogy nem is öninditozik.

No, ma rákérdezek a CIM modul szoftverre és a tempomat kapcsolóra is...és cseréltetem a kábeleket...még az is lehet,h ha nagyon nem akarják megcsinálni a tempomatot,akkor majd lemegyek vele Kecsóra:)

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy leírom hogy nekem milyen problémám lett az Astrámmal.2 és fél éves 1.6-os Eaytronic váltósat

vettem és kb 500 km-t mentünk vele amikor bemondta az unalmast.Mint utólag kiderült váltóvezérlő elektronikát kell benne cserélni.

Csak bízom benne hogy nem jön ki még1x semmilyen hiba.

Link to comment
Megosztás:

Használtan vayg ujjonna vetted! mondjuk lehet láma kérdés mert mert egyértelmünek tünik a dolog de megkérdem! Magyar autó? Ilyen ibárol még nem hallottam. Nekem most komplett km oralesz cserélve :unsure: gariba :wacko:

Nem újonnan vettem de magyar autó,akit kérdeztem azok közül se hallott még senki ilyen hibáról,de sajna ez van.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hello

Kb 6 hét múlva érkezik meg az új autóm ami egy astra h 1.4 caravan, enjoy + mp3.

Esetleg tanácsok, hogy mire figyeljek oda az átvételnél?

Ill valaki tudja hogy így be van-e kábelezve a tempomat?

Köszi előre is Alexxebb

Kuplung kapcsolo biztos nincs bbenne de a kabelek elvileg benne vanak!

Arra figylej oda hogy minden extrat amit kértél beleraktak e a kocsiba :lol: mert fordult már elő hogy kimaradt ez az :lol:

pl digit klima helyet manuál klima stb

Link to comment
Megosztás:

Beleptem a boldog Astra H tulajdonosok taboraba.

Nagyon jo gep, egybol at is nyalaztam a hozza adott ~350 oldalas leirasocskat. A kocsit hasznaltam vettem, es volt par dolog, amit nem ertek, illetve nem tudom, hogy is van ez:

- a radio automatikusan bekapcsol, mikor beinditom az autot. nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? (marmint az automatikus indulast)

- ez egy astra 1.4 enjoy gyari felszereltseggel (2 soros kijelzo) ez nem jelzi sehol a fogyasztast? nem lehet beallitani?

- a szamitogepen belepek a "Settings" menube, de az Ign. Logicon kuvol nincs semmi, ez normalis? (meg mi is tulkepp az ign logic on/off)

koszonettel!

tamas

Hello!

Nekem is Astra H 1.4 es van azt szem hogy essentia felszereltséggu

Az elsopontban tudok segiteni hogy kitudd a radio automatikus bekapcsolását kapcsolni, ugy hogy megnyomod a SETTING gombot

majd megjelenik az hogy AUDIO a nyilakkal kell lefelé menni a SYSTEM -ig majd megnyomod a JOBBRA nyilat és kiválasztod az IGN.LOGIC ON/OFF -ot és a

LE ill. a FEL nyillakal tudod ON-ra ill. OFF ra tenni!

ha kiválasztottad akkor vársz ugy 6 mpercet majd visszatér /megjelenik/ a főmenu !!!

De kellet hogy kapjál kulon CD 30/ CD 30MP3 -kiskonyvet bár a fentiekben emlitetted hogy nem kaptál!

És még ha a rádio be van kapcsolva akkor van a SETTING-szben kulon menuk pl: FADER vagy BASS, meg hasonlok!

Nekem is csak 2 soros a display és nem mutatja a fogyasztást, aztszem hogy ez a funkcio csak magasabb felszereltségu OPEL-ban van, bár az sem kizárt, hogy nem-e lehet kulon kérni plusszban!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem is Astra H 1.4 es van azt szem hogy essentia felszereltséggu

Az elsopontban tudok segiteni hogy kitudd a radio automatikus bekapcsolását kapcsolni, ugy hogy megnyomod a SETTING gombot

majd megjelenik az hogy AUDIO a nyilakkal kell lefelé menni a SYSTEM -ig majd megnyomod a JOBBRA nyilat és kiválasztod az IGN.LOGIC ON/OFF -ot és a

LE ill. a FEL nyillakal tudod ON-ra ill. OFF ra tenni!

ha kiválasztottad akkor vársz ugy 6 mpercet majd visszatér /megjelenik/ a főmenu !!!

De kellet hogy kapjál kulon CD 30/ CD 30MP3 -kiskonyvet bár a fentiekben emlitetted hogy nem kaptál!

És még ha a rádio be van kapcsolva akkor van a SETTING-szben kulon menuk pl: FADER vagy BASS, meg hasonlok!

Nekem is csak 2 soros a display és nem mutatja a fogyasztást, aztszem hogy ez a funkcio csak magasabb felszereltségu OPEL-ban van, bár az sem kizárt, hogy nem-e lehet kulon kérni plusszban!

A fogyasztás kijelzéshez ha nem tid ed van azaz nem olyan kijelzód aminél van két gomb akor elvileg tech2 vel ki lehet ütni a BC ahoz ugye mar BID kel azaz bord info display aminek job fölül hőfok bal fölül idő alatta 1 sorban pedig rds vayg cd cim stb van elvileg ez mar 3 soros ha jol tudom!

Radio-->TID-->BID

2006111012090173IM7.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az lenne a kérdésem hogy be lehet-e állitani ugy a világitást, hogy ha be startolom a motrot akkor bekapcsoljon a tompitott fényszorok, amikor bedig bedoglesztem a motrot és kihuzom a kulcsot akkor kikapcsoljon a világitás?

Ezt halottam az egyik Astras tulajdonostol, bár nem tudom hogy megoldhato-e!

Ha tudod valaki ehez hozzáfuzni valamit az tegye meg!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az lenne a kérdésem hogy be lehet-e állitani ugy a világitást, hogy ha be startolom a motrot akkor bekapcsoljon a tompitott fényszorok, amikor bedig bedoglesztem a motrot és kihuzom a kulcsot akkor kikapcsoljon a világitás?

Ezt halottam az egyik Astras tulajdonostol, bár nem tudom hogy megoldhato-e!

Ha tudod valaki ehez hozzáfuzni valamit az tegye meg!

Köszi

Tény hogy nekem ilyen :lol: ugyhogy megoldhat tech kettővel kell átprogramozni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bár lehet hogy hulye vagyok de mi is az a Tech2 ??? És hol tudják azt átprogramozni, tehát ki ??/csak gariban/

És mennyibe kerul az ilyesmi???? :lol:

a Tech2 a szervízcomputer neve, és megtalálható minden márkaszervízben, illetve a jobb felszereltségű maszekoknál... érdeklődj ki mit mennyiért csinál meg, elég nagy eltérések lehetnek...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bár lehet hogy hulye vagyok de mi is az a Tech2 ??? És hol tudják azt átprogramozni, tehát ki ??/csak gariban/

És mennyibe kerul az ilyesmi???? :lol:

Igazabol ezt az opciot ingyen beálítják ha megemlíted egy olajcserével összekötve nam nagy ügy.

Vagy beviszed valami elektonikai problémaval hogy oda kerüljön a szervizeshez, besétálsz és megkéred hogy álitsa mar beneked azt hogy igy meg ugy világítson.

Link to comment
Megosztás:

Igazabol ezt az opciot ingyen beálítják ha megemlíted egy olajcserével összekötve nam nagy ügy.

Vagy beviszed valami elektonikai problémaval hogy oda kerüljön a szervizeshez, besétálsz és megkéred hogy álitsa mar beneked azt hogy igy meg ugy világítson.

És azt hogy a fogyasztást is mutassa, azt is belelehet majd utólag tenni /tehát átprogramozva/ ??

Mert nekem csak a szimpla display van ez --> 2005050509452248IM7.jpg átprogramozva ez a display is tudná mutatni a fogyasztást???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.