Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

A belső levegő fújó ventilátor olyan mintha egy kicsit szorulna. Be lehet ezt valahogy olajozni ? Kiszedtem a motort, de nem tudom szétszedni. Lehet, hogy nem is lehet ? Erősen tele van szénnel :( Tudja valaki, hogy érdemes e ezzel foglalkozni ? Vagy hagyjam amíg működik azután csere.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek 

Van egy kis gondom az autóval ami 1.8 benzines, útközben lehet érezni a benzin szagát, megállok és mindent körbe szaglászok az autó körül ( motortér benzintank stb) semmit nem érzek, szerintetek mi lehet a gond?  előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, gida76 said:

Üdv mindenkinek 

Van egy kis gondom az autóval ami 1.8 benzines, útközben lehet érezni a benzin szagát, megállok és mindent körbe szaglászok az autó körül ( motortér benzintank stb) semmit nem érzek, szerintetek mi lehet a gond?  előre is köszönöm a válaszokat.

 

1 hour ago, gida76 said:

Még valami az autó jól megy mint az álom, gondom nincs vele csak tartók ettől a problémától mert külföldön vagyok és még 2000 km a haza út.

Csak 1 ötlet ... nem lehet, hogy tankolásnál esetleg beleléptél valami "benzintócsába" és a talpadon bevitted az utastérbe? Vagy a szellőztetőn keresztül jön kintről?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó topicba írok-e. De szeretnék tanácsot kérni. Kombi 2007es Astrara milyen biciklitartót ajánlatok? Nincs vonohorog. Két bicikli szállítására használnám. Nem túl drágán. Valakinek ötlet, tipp?

köszi

Áron

Módosítva : forumadmin
áthelyezve ebbe a témakörbe - admin
Link to comment
Megosztás:

56 perce, ToKa94 írta:

Sziasztok!

Nem tudom jó topicba írok-e. De szeretnék tanácsot kérni. Kombi 2007es Astrara milyen biciklitartót ajánlatok? Nincs vonohorog. Két bicikli szállítására használnám. Nem túl drágán. Valakinek ötlet, tipp?

köszi

Áron

Szia.

Ha tetőre szeretnéd, akkor oda elsőként kellene 2 db. kereszttartó, aztán maga a bringatartó. Az úgy elég drága, ha mondjuk nem szállítanál máskor más cuccot a tetőn. Létezik a hátsó ajtóra felrakható bringaszállító. Az ajtó felső részére akad be, illetve a lökhárítón támaszkodik fel. Én pár éve béreltem ilyet Thule-ból pár napra. Három bringát vittem le vele Siófokra Budapestről, meg aztán vissza. Először féltem, hogy nem annyira stabil, de röhögve bírta a 100-110-es tempót a cucc. Vannak más márkák is, amik olcsóbbak, ez ugye a hordozók Mercedese. Annyi, hogy a kombi miatt a rendszám nem fog látszani, az meg ugye szabálysértés, így azt valahogy meg kell oldanod, hogy látható legyen. A másik, hogy ilyenkor a csomagtartót nem tudod felnyitni, így figyelni kell a pakolásra, ha sok cuccot viszel és út közben kell valami, vagy mondjuk szopóroller is lehet, ha pl. defektet kapsz.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 14. at 19:04, RokaRudi írta:

Sziasztok!

Most bukkantam rá, hogy lehet pedál tesztet csinálni hibakód kiolvasáshoz.

Ezt kaptam.

000970

Ez mi lehet? Neten olyasmit találok, hogy CAN bus-val kapcsolatos.

Motor A16XER

Can-busnál nincs kommunikáció, nem kell vele foglalkozni, törölni kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Reggel indítom az autót, kb 4-5 percet ketyereg,  ilyenkor hangosabb egy kicsit a motor hang, és "remeg, rángatózik" egy kicsit, az alapjárattal kapcsolatos ez az észrevétel, de aztán elmúlik, nem tudom, hogy ez mennyire szokásos, családban egy másik autónál nem vettem még észre, legalábbis ennyire nem tűnt fel. 

Vajon ez mitől van ?

A másik kérdésem, hogy újabban indulás után kb 5-6 km-t megteszek, és ez jön elő:

365viz.png

 

Ez jót jelent ?
Illetve, ha leokézom, és megnézem a vízhőfokot a kijelzőn, ott 71 fok főlé nem ment, legalábbis még nálam nem. Igaz kb a munkahelyem egy jó 25km-re van tőlem,  szóval még oda jutok nem megy 71 fok főlé. 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Devis írta:

Illetve, ha leokézom, és megnézem a vízhőfokot a kijelzőn, ott 71 fok főlé nem ment, legalábbis még nálam nem. Igaz kb a munkahelyem egy jó 25km-re van tőlem,  szóval még oda jutok nem megy 71 fok főlé. 

Alapjarat ugyben passz, de nem artana megirnod, milyen motorrol van szo... 

A homerseklet jelzes nem gyari, egy komfort modul nevu kutyu csinalja, ld.: http://www.pepas.cz/wp-content/uploads/EN_UG_OCU-01_LAST.pdf

Ha 5-6 km utan eleri a 80 fokot, az jo, viszont ha 25 km utan nem jut 71 fole, az rossz. Kerdes, hol nezed a homersekleteket, mert ha mindket erteket a komfort modul adja, akkor finoman szolva is ellentmondasban van onmagaval. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Devis írta:

Itt a kijelzőn, bal sarokba kis négyzetbe írja, most per pill nem vagyok autó közelbe a kép miatt. 
Z16xep motor. 

Akkor a komfort modul hulyult meg, huzd ki negyed orara, hatha az ujrainditas helyrehozza.

Motor ugyben passz, kerdezd meg a benzines rovatban...

Link to comment
Megosztás:

14 órája, csaba66 írta:

Akkor a komfort modul hulyult meg, huzd ki negyed orara, hatha az ujrainditas helyrehozza.

Motor ugyben passz, kerdezd meg a benzines rovatban...

Nem hülyült az meg, ki van rakva kis ablakba a motorhőfok, a BC görgő hosszú nyomásával kikapcsolható a funkció. A komfort modul egyszer 80 foknál kiírja a figyelmeztetést, utána vagy a kis ablakban látni, vagy a Diagnosztikában, vagy UHP fülön ha be van kapcsolva.

Benzines motornak legalább 96 körül kell lennie, termosztát 105 fokos.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Davee írta:

Nem hülyült az meg, ki van rakva kis ablakba a motorhőfok, a BC görgő hosszú nyomásával kikapcsolható a funkció. A komfort modul egyszer 80 foknál kiírja a figyelmeztetést, utána vagy a kis ablakban látni, vagy a Diagnosztikában, vagy UHP fülön ha be van kapcsolva.

Benzines motornak legalább 96 körül kell lennie, termosztát 105 fokos.

Nem is az a baj, hogy kint van a hofok, hanem hogy mikozben jelzi a 80 fok elereset, a kis ablakban nem megy 71 fole...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy, 70-80 fokos víznél miért kapcsol be a hűtőventillátorom?

Egyébként úgy vettem észre hogy a nagy melegben sem ment még egyszer sem 85 fok fölé a víz hőmérséklet, sőt ha egyenletes tempóval haladok, és kint 25 fok van, akkor simán le megy a hőfok 75 fok-ra. Lehetséges hogy nem jól működik a termosztátom?

Vagy a TID kijelzőm nem pontosan mutatja a hőmérsékletet?

 

 

Módosítva : toma2105
Link to comment
Megosztás:

25 perce, toma2105 írta:

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni hogy, 70-80 fokos víznél miért kapcsol be a hűtőventillátorom?

Egyébként úgy vettem észre hogy a nagy melegben sem ment még egyszer sem 85 fok fölé a víz hőmérséklet, sőt ha egyenletes tempóval haladok, és kint 25 fok van, akkor simán le megy a hőfok 75 fok-ra. Lehetséges hogy nem jól működik a termosztátom?

Vagy a TID kijelzőm nem pontosan mutatja a hőmérsékletet?

Ha megy a klima, akkor jogos lehet a ventilator kapcsolas.

A termosztat lehet beteg, de a ventilator kapcsolasahoz kozvetlenul nincs koze.

A homerseklet adat digitalisan megy a CAN buszon, igy arra nem sok esely van, hogy jo adat mellett rossz erteket irjon ki a kijelzo, de meg lehet probalni az akkut lekotni egy fel orara.

Ha maga a homerseklet adat rossz, akkor sem vilagos, miert kapcsolna be a ventilator, hiszen elvileg ugyanabbol dolgozik, de meg kene nezni a rajzot ahhoz, hogy pontosan kideruljon, hogy megy a vezerlese.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Ha megy a klima, akkor jogos lehet a ventilator kapcsolas.

A termosztat lehet beteg, de a ventilator kapcsolasahoz kozvetlenul nincs koze.

A homerseklet adat digitalisan megy a CAN buszon, igy arra nem sok esely van, hogy jo adat mellett rossz erteket irjon ki a kijelzo, de meg lehet probalni az akkut lekotni egy fel orara.

Ha maga a homerseklet adat rossz, akkor sem vilagos, miert kapcsolna be a ventilator, hiszen elvileg ugyanabbol dolgozik, de meg kene nezni a rajzot ahhoz, hogy pontosan kideruljon, hogy megy a vezerlese.

A klíma használata nélkül is megy a venti...  Nem folyamatosan, de szerintem 70-75 fokos víznél nem kéne bekapcsolnia. Akkor első körben megpróbálom az akksi lekötést.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok. 

A következő problémára keresek választ. Z16xer motorú H astrában ha bekapcsolom a klímát akkor szakaszosan bekapcsol a hűtőventilátor (kb. 10 mp enként 4-5 mp re bekapcsol). Ha kikapcsolom akkor nem kapcsol be csak ha eléri az adott hőfokot. Az autóban 1db ventilátor van (gondolom több fokozattal). 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, markiadam27 said:

Sziasztok. 

A következő problémára keresek választ. Z16xer motorú H astrában ha bekapcsolom a klímát akkor szakaszosan bekapcsol a hűtőventilátor (kb. 10 mp enként 4-5 mp re bekapcsol). Ha kikapcsolom akkor nem kapcsol be csak ha eléri az adott hőfokot. Az autóban 1db ventilátor van (gondolom több fokozattal). 

Előre is köszönöm a válaszokat. 

A klíma hűt rendesen? Lehet nincs már benne elég gáz és amiatt csinálja. Nemrég valaki panaszkodott még ilyesmire. Akkor azt hittem ez normális, de mint kiderült nem az. Rémlik, hogy valamelyik régebbi autóm csinálta aminek baj volt a klímájával. Folyton tölteni kellett mert elillant belőle a gáz.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, quad405 írta:

A klíma hűt rendesen? Lehet nincs már benne elég gáz és amiatt csinálja. Nemrég valaki panaszkodott még ilyesmire. Akkor azt hittem ez normális, de mint kiderült nem az. Rémlik, hogy valamelyik régebbi autóm csinálta aminek baj volt a klímájával. Folyton tölteni kellett mert elillant belőle a gáz.

A klíma hűt rendesen. Legutóbb a kompresszor mágnestekercsét cserélték és akkor a gázt is megnezték és rendben volt. Én még az előtét ellenállásra gyanakszom ami a kesztyűtartó mögött van, mert csak akkor csinálja ha bekapcsolom a kímát és kapcsolok egy fokozatot. 

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, markiadam27 said:

A klíma hűt rendesen. Legutóbb a kompresszor mágnestekercsét cserélték és akkor a gázt is megnezték és rendben volt. Én még az előtét ellenállásra gyanakszom ami a kesztyűtartó mögött van, mert csak akkor csinálja ha bekapcsolom a kímát és kapcsolok egy fokozatot. 

Amire te gondolsz az a szellőztető ventilátor előtét ellenállása. Az van a  kesztyűtartó mögött. De ha nem tévedek, neked a motor hűtőventilátora indul be szakaszosan. Annak  a motortérben vannak az előtét ellenállásai a venti közelében. Abban van logika, hogy mivel az egyes fokozat nem működik, ezért egyből a második kapcsol be, viszont az gyorsabban hűt és emiatt elég ha szakaszosan működik. Úgy tudom ez hibakódot is produkál. Próbáld megnézni pedál-teszttel, de op-com-nal biztosabb. De biztos a 2. fokozaton működik, meg tudod ítélni? Vagy esetleg nincs valami Astra a közelben, hogy összehasonlítsd?

Egy klímás nekem egyszer azt mondta, hogy nem igazán lehet megállapítani, hogy a megfelelő mennyiségű gáz van-e a rendszerben, csak ha leszívod és megméred. (vagy ismered a típust és tudod, hogy adott körülmények közt mennyire kell hűtenie) Valami furát is mondott, hogy ha kevesebb a gáz, akkor nagyobb a nyomás a rendszerben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.