Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

2005-s 1,7-s CDTI, H astrám van, a következő lenne a kérdésem, pár napja vettem észre hogy amikor sebességet váltok 1-2-be vagy 3-4-be úgy érzem mintha valamibem finom akadna s átbillen rajta a kapcsolókar középen, jelzem nem akad meg annyira hogy kell erőltessem, de mintha kicsitt valaminek a tetején átcsúszna oldalt, természetesen veszi mindegyik sebességet s gyorsul normálisan, természetesen benyomom teljesen sebességváltáskor a kuplungot a megfelelő fordulatszámon, 2-3-ba vagy 4-5-ba való váltáskor nincs ilyen gondom, s az autó nem jelez ki semmit hogy bármiféle baj lenne.
Ez természetes, volt valakinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! 
Győr-Moson-Sopron megyéből van valaki, vagy tud valaki valakit, aki ért autó villamossági dologhoz ?
Olyan gondom van, hogy hol a km/h hol a fordulatszámmérő nem indul el, hol mindkettő nem megy. 
Megállok, 3,4,5* indulok se jó, de van amikor "elkapja" és akkor 2.-ra jó, vagy csak egy piros lámpánál állok meg.
Tolatókamerám van, és AUX -n Dension. :/ 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, gjózsef írta:

Sziasztok

A katalizátor előtt lambdaszondát szeretnék cserélni de, nem tudom kiszedni a régit.
Valakinek lenne valami ötlete hogyan tudnám kiszerelni?
Szerszámom van hozzá de, meg se moccan.

Csavarlazító hegyek kellenek akkor. És vagy 3 napnyi türelem.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kukacka írta:

Csavarlazító hegyek kellenek akkor. És vagy 3 napnyi türelem.

Ilyen esetekben a szerelők fel szokták autogénnel melegíteni és úgy óvatosan ki lehet csavarni.Én azt javaslom,hogy inkább vidd el szerelőhöz,minthogy a menetet szétroncsold,mert akkor még drágább lesz a csere.

 

Link to comment
Megosztás:

26 perce, rotel írta:

Ilyen esetekben a szerelők fel szokták autogénnel melegíteni és úgy óvatosan ki lehet csavarni.Én azt javaslom,hogy inkább vidd el szerelőhöz,minthogy a menetet szétroncsold,mert akkor még drágább lesz a csere.

 

Igazándiból ezt megoldja az autó, mert ha beáztattad, kocsikázol, úgyis melegszik. Utána megint megpancsolni és másnap megint autókázás. Én úgy tekertem ki mind a kettőt, mintha vajazva lettek volna. És nem kellett acetilén meg gázlámpa.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A héten egy elég kellemetlen dolog történt. A kocsi szerelőnél áll, sajnos saját lábán nem ért oda :( Valószínű szétröppent a TURBO. Vagyis remélhetőleg csak az! 

Z19DT- NINCS részecskeszűrő. No szóval egy körforgalomból kigyorsítva egy elég hangos durranó fütyülő posszanást hallottunk. Majd elment az erő, hátul hatalmas fehéres füst. Gyors félreállás, közben pedig valami csörgö csikorgo hangot elölről néha néha. Jövő héten remélhetőleg rákerül a szétszedésre. Szerencsére sikerült leállítanom, nem pörgött fel. Valószínű a katalizátort teleköpte olajjal.. esetleg extra dolog van amire kellene figyelni?

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy családi H hozzám kerül, emiatt gondolkodom, hogy a dobféket tárcsafékre cserélném. Emlékeim szerint korábban volt erről szó itt a fórumon, de sajnos nem találok semmit. Tudnátok segíteni, mi szükséges a cseréhez? Jelenleg 4x100-as a lyukosztás az agyon. Ezt kell cserélni vagy csak veszek tárcsát/nyerget és felrakom? Előre is köszönöm. G.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy családi H hozzám kerül, emiatt gondolkodom, hogy a dobféket tárcsafékre cserélném. Emlékeim szerint korábban volt erről szó itt a fórumon, de sajnos nem találok semmit. Tudnátok segíteni, mi szükséges a cseréhez? Jelenleg 4x100-as a lyukosztás az agyon. Ezt kell cserélni vagy csak veszek tárcsát/nyerget és felrakom? Előre is köszönöm. G.

Van 4 luku fektarcsa, 240 es 264 mm atmerovel is, tehat az agy maradhat. A nyereg nem eleg, kellenek a nyeregtartok is, es valoszinuleg uj kezifek kotel is.

Gyakorlatilag nyilvan megcsinalhato, de elvileg biztos engedelykoteles.
 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, csaba66 írta:

Van 4 luku fektarcsa, 240 es 264 mm atmerovel is, tehat az agy maradhat. A nyereg nem eleg, kellenek a nyeregtartok is, es valoszinuleg uj kezifek kotel is.

Gyakorlatilag nyilvan megcsinalhato, de elvileg biztos engedelykoteles.
 

Köszi,, akkor ránézek mit lehet kapni. Az mindegy, hogy 240 vagy 264 mm? Engedélyt úgy érted, hogy újra kell műszakiztatni? Köszi. G.

Módosítva : huggybear
Link to comment
Megosztás:

2 órája, huggybear írta:

Köszi,, akkor ránézek mit lehet kapni. Az mindegy, hogy 240 vagy 264 mm? Engedélyt úgy érted, hogy újra kell műszakiztatni? Köszi. G.

A nagyobbal jobb a fekhatas, de ha eredetileg dob volt, akkor nyilvan eleg a 240-es is. Szerinted fogsz erezni barmi kulonbseget, vagy miert akarod cserelni?

Elvileg papirmunka + uj vizsga, de nem tudom, mennyire foglalkoznak vele. Ha tarcsat cserelnek dobra, ott nyilvan jogos lenne a belekotes, de ezen lehet, hogy siman atsiklanak. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy 2005-ös Vauxhall H Astrám 1.6 (Azért Vauxhallt írtam mert Angliában lakom).

Több problémám is akadt vele az utobbi időben. Első körben a jobb hátsó ajtom nem nyílik. Gyerek zár volt rajta, majd ezt a modot feloldottam a kulcsal az ajto élén lévő kis pocokkel, becsuktam és azota nem nyílik. Van-e valakinek valami ötlete, miért történhetett és hogy hogyan lehetne orvosolni? Központizár, elektromos ablak, és hangszszóró is van az ajtóban. A központi zár működik, hallatszodik és a hangszoró is szól. A kilincs teljesen ugy viselkedik huzásra-nyitásra mint az elött és mint a társai.

Valaszaitokat előre is köszönöm.

Áron

Link to comment
Megosztás:

17 órája, arcsi írta:

Sziasztok!

Volna egy 2005-ös Vauxhall H Astrám 1.6 (Azért Vauxhallt írtam mert Angliában lakom).

Több problémám is akadt vele az utobbi időben. Első körben a jobb hátsó ajtom nem nyílik. Gyerek zár volt rajta, majd ezt a modot feloldottam a kulcsal az ajto élén lévő kis pocokkel, becsuktam és azota nem nyílik. Van-e valakinek valami ötlete, miért történhetett és hogy hogyan lehetne orvosolni? Központizár, elektromos ablak, és hangszszóró is van az ajtóban. A központi zár működik, hallatszodik és a hangszoró is szól. A kilincs teljesen ugy viselkedik huzásra-nyitásra mint az elött és mint a társai.

Az ajtó átvezető kábeled van elszakadva, sajnos típushiba. Én kétszer javítottam 2 év alatt mert elsőre csak összeforrasztottam és nem toldottam. Hosszabbítás után pedig be kell NAGYON zsírozni, hogy a műanyag csőbe csúszkáljon a vezeték az ajtó nyitásakor (ne tapadjon le).

Link to comment
Megosztás:

23 órája, csaba66 írta:

A nagyobbal jobb a fekhatas, de ha eredetileg dob volt, akkor nyilvan eleg a 240-es is. Szerinted fogsz erezni barmi kulonbseget, vagy miert akarod cserelni?

Elvileg papirmunka + uj vizsga, de nem tudom, mennyire foglalkoznak vele. Ha tarcsat cserelnek dobra, ott nyilvan jogos lenne a belekotes, de ezen lehet, hogy siman atsiklanak. 

Igazából nem feltétlenül a fékhatás miatt, inkább a karbantartás, a könnyebb ellenőrzés miatt. Az a bajom, ha leszedem a dobot és már vállas kicsit, akkor nem tudom normálisan visszarakni, fel kell szabályoztatni, szóval körülményesebb illetve az alufelni alatt a tárcsa jobban mutatna. Persze ez már talán csak toronybeli zavar részemről :-). Legfőképp azért gondoltam volna cserélni, mert 13 év után most szeretném majd szétszedni (újonnan vettük és még nem volt szétszedve) és ha vennem kell dobot meg pofát akkor már lehet, hogy majdnem ott vagyok, mint tárcsa + betétek, persze, ha jó áron tudok két nyerget szerezni. Nektek mi a véleményetek? Engedjem el ezt a dolgot? Köszi. G.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, huggybear írta:

Igazából nem feltétlenül a fékhatás miatt, inkább a karbantartás, a könnyebb ellenőrzés miatt. Az a bajom, ha leszedem a dobot és már vállas kicsit, akkor nem tudom normálisan visszarakni, fel kell szabályoztatni, szóval körülményesebb illetve az alufelni alatt a tárcsa jobban mutatna. Persze ez már talán csak toronybeli zavar részemről :-). Legfőképp azért gondoltam volna cserélni, mert 13 év után most szeretném majd szétszedni (újonnan vettük és még nem volt szétszedve) és ha vennem kell dobot meg pofát akkor már lehet, hogy majdnem ott vagyok, mint tárcsa + betétek, persze, ha jó áron tudok két nyerget szerezni. Nektek mi a véleményetek? Engedjem el ezt a dolgot? Köszi. G.

Nem sok dolgom volt dobfekkel, de a dob visszarakasa nem jelentett gondot, forgattam rajta parat, es a helyen volt. Szoval emiatt nem allnek neki tarcsasitani...

Ha 13 evig nem kellett hozzanyulni, akkor valoszinuleg a jovoben sem lesz tul gyakori program :)
 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

Nem sok dolgom volt dobfekkel, de a dob visszarakasa nem jelentett gondot, forgattam rajta parat, es a helyen volt. Szoval emiatt nem allnek neki tarcsasitani...

Ha 13 evig nem kellett hozzanyulni, akkor valoszinuleg a jovoben sem lesz tul gyakori program :)
 

Ez mondjuk igaz. Köszi a tanácsokat, azt hiszem inkább másra költöm az a pénzt :) G.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Zsolti25 said:

Az ajtó átvezető kábeled van elszakadva, sajnos típushiba. Én kétszer javítottam 2 év alatt mert elsőre csak összeforrasztottam és nem toldottam. Hosszabbítás után pedig be kell NAGYON zsírozni, hogy a műanyag csőbe csúszkáljon a vezeték az ajtó nyitásakor (ne tapadjon le).

Nagyon köszönöm a válaszod! 

És hogyan lehet segiteni rajta hogy ki tudjam nyitni? Mert azóta egyszer sem sikerült kinyitni. 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Astra H 1.6-os benzines Z16XEP motorral adódott egy kis gondom. Már bő egy éve előfordul kb. 2hetente, hogy indítom a kocsit, felpörög a motor, aztán szépen lassan le is áll (mint egy lefulladás után). Eddig másodjára mindig indult, ma már csak negyedjére. Valamikor hidegen csinálja, van amikor melegen is. Én elvoltam vele így, de mivel lassan eladósorba kerül, nem akarom így hibásan eladni. Mi lehet a hiba oka? Benzinszivattyú, lambda-szonda, rossz levegő-benzin keverék, egyéb (elektromos) hiba? Hibakódot nem ír a kocsi. Viszont ilyenkor a motorhiba-piktogram égve marad, ill. a szerelő-szükséges-piktogram villog. Diagnosztikai műszerrel hamar kiderül a hiba vagy hosszas tesztelgetést igényel? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok!

Z16XEP Astra H kombival  kapcsolatban lenne kérdésem.

Egy ideje "szegény üzemanyag keverék" motorhiba lámpa miatt próbálkozom szerelőről szerelőre járva. Legutóbb kiiktattattam az EGR-t és a szívósort. Azóta "csak" időszakosan gyullad ki a lámpa, majd pár nap, illetve km után elalszik. Folyamatosan figyelem, próbálok logikát és rendszert találni  a hibalámpa kigyulladásának, illetve elalvásának okában. Még nem telt el túl sok idő, de egyenlőre az a megfigyelés, hogy kétszeri tele tankolás után 90, illetve 180km megtétele után kigyulladt, majd fél és 1/3 tank közt ismét elalszik a lámpa.  Van esetleg valami nyomás érték, az üzemanyag-szivattyú működése, vagy egyéb dolog, ami a benzinszinttel összefüggésben változik és ilyen hibát okoz?

Másik jelenség, ami nem tudom, hogy összefügg-e ezzel: kb. 3 hónapja kezdődött az autó jobb hátulja felől egy különös sípoló hang, ami nem állandó. Néha hallani, aztán egy időre megszűnik (mikor szerelőhöz viszem), majd ismét előjön. A felvétel nem 100%-ban adja vissza az "élményt", de hátha van valakinek ötlete:

https://drive.google.com/file/d/10JmRXLUeq_hJ9_3PT2SzFXVGY7lzYQG2/view?usp=sharing

Köszönöm szépen előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 2005, 1.7 H(DTH) Astrám van a reggeli indulásnál az alapjárat ingázik, illetve fura kopogást hallok a motortérből... Mi lehet ez... Plusz hol a motorkulcsos jelet, hol a motor jelet teszi ki, 5 éve használom, most kezdenek jönni a nyavajái...☹️

Módosítva : Káttya
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Káttya írta:

Sziasztok! 2005, 1.7 H(DTH) Astrám van a reggeli indulásnál az alapjárat ingázik, illetve fura kopogást hallok a motortérből... Mi lehet ez... Plusz hol a motorkulcsos jelet, hol a motor jelet teszi ki, 5 éve használom, most kezdenek jönni a nyavajái...☹️

Ird meg, milyen hibakodokat ad, a kiolvasas modjat ld. itt: 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.