Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Belémgyüttek az előbb... lökhárító megsérült,kicsit lejött a bal oldalon (vissza tudtam tenni). A másik autó nem úszta meg ennyivel,hűtő szétment,lámpák... Az enyémen a rendszámtábla elgörbült,betépődött és leesett...mennyibe kerül cseréltetni?Gondolom szakadt rendszámtáblával nem közlekedhetek (visszahajtogatható kb. egyenesre...)

Link to comment
Megosztás:

Ha kötelezőre megy, akkor biztos fizeti a biztosító, ez esetben kérni kell számlát az

okmányirodán, és azt a biztosítónak be kell mutatni.

Na igen, a biztosítót elemi érdeke kihagyni a fazonnak,aki belém jött...másképp akarja elintézni...ezzel nincs is nagy gond, fizesse ki a költségeimet,aztán jól van...

Link to comment
Megosztás:

Na igen, a biztosítót elemi érdeke kihagyni a fazonnak,aki belém jött...másképp akarja elintézni...ezzel nincs is nagy gond, fizesse ki a költségeimet,aztán jól van...

Azért vigyázni kell ezzel a "majd rendezem" dologgal. Utólag már nem tudod hivatalosan intézni.

Most néztem, én kaptam a rendszámhoz alapból bizonylatot, szal szerintem nem kell külön számlát

sem kérni róla.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, a biztosítót elemi érdeke kihagyni a fazonnak,aki belém jött...másképp akarja elintézni...ezzel nincs is nagy gond, fizesse ki a költségeimet,aztán jól van...

nem kaptál betétlapot? :( hát ez elég nagy hiba, örülhetsz ha fizet egy árva fillért is...

Link to comment
Megosztás:

nem kaptál betétlapot? :( hát ez elég nagy hiba, örülhetsz ha fizet egy árva fillért is...

Ez hülyeség, már megbocsáss. Egy sima fényezés eléri a 100e Ft-ot. Ennyit akar kipengetni zsebből? Én inkább bevállalnám azt az évi 10-20e Ft malust amit kapok majd. Ugyanis ebből a 10-20e Ft-ból az égvilágon semmit nem lehet megcsináltatni egy autón -> lásd a rendszám kerül majd 10-be....

Velem is próbálkozott a múltkor egy szuzukis aki nekem jött... Mondtam, ne vicceljen, felmegy évi 25-ről 30-ra a kötelezője, nem olcsóbb? A javítás idejére viszont kifizettetem vele a bérautót, azt ugyanis a magyar gyakorlat szerint nem állja a kötelező sohasem. Tehát számítson rá, h az ügyvédem megkeresi... Ha fizet, olcsóbb, mert ellenkező esetben peres eljárásra kerül sor és az ügyvédi költségeimet is ráverem. Ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Ez hülyeség, már megbocsáss. Egy sima fényezés eléri a 100e Ft-ot. Ennyit akar kipengetni zsebből? Én inkább bevállalnám azt az évi 10-20e Ft malust amit kapok majd. Ugyanis ebből a 10-20e Ft-ból az égvilágon semmit nem lehet megcsináltatni egy autón -> lásd a rendszám kerül majd 10-be....

Velem is próbálkozott a múltkor egy szuzukis aki nekem jött... Mondtam, ne vicceljen, felmegy évi 25-ről 30-ra a kötelezője, nem olcsóbb? A javítás idejére viszont kifizettetem vele a bérautót, azt ugyanis a magyar gyakorlat szerint nem állja a kötelező sohasem. Tehát számítson rá, h az ügyvédem megkeresi... Ha fizet, olcsóbb, mert ellenkező esetben peres eljárásra kerül sor és az ügyvédi költségeimet is ráverem. Ennyi...

Aláírattattam vele egy papírt,hogy ezt és azt megjavíttatja és ezeket meg azokat a költségeket vállalja,kifizeti...

Van ráció abban,hogy miért éri meg neki kicsengetni a javítást...

Link to comment
Megosztás:

Amúgy valóban elképesztő,hogy csak a lökös műanyagja sérült kicsit, alatta minden frankó, jó az a nagy acél/alu/mittoménmi gerenda keresztben:) Nagyon örülök,hogy ilyen biztonságos autóm van... azért elképesztő mindez,mert az övé nagyon csúnyán összetört (nem is Opel:) )

Link to comment
Megosztás:

Amúgy valóban elképesztő,hogy csak a lökös műanyagja sérült kicsit, alatta minden frankó, jó az a nagy acél/alu/mittoménmi gerenda keresztben:) Nagyon örülök,hogy ilyen biztonságos autóm van... azért elképesztő mindez,mert az övé nagyon csúnyán összetört (nem is Opel:) )

haverom nemrégiben beleszállt egy superb-be. a skoda lökösét majd le kell mosni, picit poros lett :P a calibra orra viszont rommá ment: lökösvas jól begörbült, szétnyomta a hűtést (a radi már amúgy is csereérett volt, annyira eresztett :cry: ), ezenfelül akku és reflektor csere, és még biztos derülnek majd ki apróságok... :(

Link to comment
Megosztás:

A javítás idejére viszont kifizettetem vele a bérautót, azt ugyanis a magyar gyakorlat szerint nem állja a kötelező sohasem. Tehát számítson rá, h az ügyvédem megkeresi... Ha fizet, olcsóbb, mert ellenkező esetben peres eljárásra kerül sor és az ügyvédi költségeimet is ráverem. Ennyi...

Ez nem így van. A kötelezőnek kell állnia a javítás idejére a bérautót (számlára), vagy kérhetsz helyette

bérautó hozzájárulást (ezt a kezedbe kapod számla nélkül, de csak feleannyi). És ezen még csak vitázni

sem szoktak :(

A károkozón ilyet jogi úton nem is hajthattál volna be. :P

Link to comment
Megosztás:

Aláírattattam vele egy papírt,hogy ezt és azt megjavíttatja és ezeket meg azokat a költségeket vállalja,kifizeti...

Van ráció abban,hogy miért éri meg neki kicsengetni a javítást...

Azt a papírt asszem használhatod a wc-n, ha meggondolja magát. Ugyanis gondolom tanúk nincsenek

rajta, illetve ha vannak is, neked kell bizonyítanod hogy tényleg ő volt a károkozó (minimum fényképek

vagy videófelvétel). Ez a magyar jog, sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Azt a papírt asszem használhatod a wc-n, ha meggondolja magát. Ugyanis gondolom tanúk nincsenek

rajta, illetve ha vannak is, neked kell bizonyítanod hogy tényleg ő volt a károkozó (minimum fényképek

vagy videófelvétel). Ez a magyar jog, sajnos.

Majd meglátjuk. Igazából rosszul járna,ha kekeckedne...ha elkezdi,megértetem vele,miért is:) De nem hinném,hogy megteszi. Majd írok,ha vége az ügynek.

Link to comment
Megosztás:

Majd meglátjuk. Igazából rosszul járna,ha kekeckedne...ha elkezdi,megértetem vele,miért is:) De nem hinném,hogy megteszi. Majd írok,ha vége az ügynek.

Na igen, ez egy jó megoldás, bár rizikó van benne :(

Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Nekem már 3 hónapja nincs autóm, miután GTK-ra nullázta egy terepjárós nő, talán a héten már

rakhatjuk összefele a fényezdéből... Szal csúnya 3 hónapot jártam végig, és még nincs vége...

de én még viszonylag jól jártam :P

Link to comment
Megosztás:

Na igen, ez egy jó megoldás, bár rizikó van benne :cry:

Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Nekem már 3 hónapja nincs autóm, miután GTK-ra nullázta egy terepjárós nő, talán a héten már

rakhatjuk összefele a fényezdéből... Szal csúnya 3 hónapot jártam végig, és még nincs vége...

de én még viszonylag jól jártam ;)

Sajnos ma Mo-n még mindig ez a "megértetem vele" a legkisebb rizikóval járó dolog. Ha pl naponta 0,5 m-re állsz meg a gyerekétől csikorgó gumikkal, akkor egyből megérti. És ez nem is törvénybe ütköző ma mo-n. Ha betartod a kresz-t. De ehhez bőr is kell a képeden...

Engem eddig minden alkalommal elhajtott a KGFB (évente min 1x belémjönnek). Ügyvéd szerint sem kötelességük állni a bérautó költségeit. Ezért aztán kötöttem egy kieg. biztosítást , ami a bérautó 80%-t téríti a javítás idejére. Ha akarom ferrarit bérlek, ha akarom trabantot. A 80% fix :( . Na, ezt a rám eső 20%-ot és a külön bizt díjat hajtom én be. Persze 100%-al indítunk, aztán nagylelkűen engedek... :D

Idevág: Szívesen bevezetném, hogy a helyszínelő rendőrnek, amikor odaérünk , csak mondunk 3 adatot az ablakon át: rendszám, ennyit álltam a dugóban, ennyi litert pöfögtem el. És simán ráverni a balesetet okozóra nem csak az összetört autót, szalagkorlátot, hanem a másik 1000 autós munkaidejét, üzemanyagát :P

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ma Mo-n még mindig ez a "megértetem vele" a legkisebb rizikóval járó dolog. Ha pl naponta 0,5 m-re állsz meg a gyerekétől csikorgó gumikkal, akkor egyből megérti. És ez nem is törvénybe ütköző ma mo-n. Ha betartod a kresz-t. De ehhez bőr is kell a képeden...

Hát akkor itt az ideje hogy felvilágosítsalak: a magyar jogrendszer pont azt bünteti jobban, aki "megértetni" akar.

Rablást, garázdaságot, bántalmazást meg lehet úszni pár hónap felfüggesztettel, de ha mondjuk valaki ellopja valamid,

és azt te tőle visszahozod pár pofon keretében, akkor tuti hogy téged fél évre bezárnak. :(

Engem eddig minden alkalommal elhajtott a KGFB (évente min 1x belémjönnek). Ügyvéd szerint sem kötelességük állni a bérautó költségeit.

1. cserélj ügyvédet, mert hülye hozzá

2. ha veszed a fáradtságot, bemész a biztosítóhoz, és írsz egy hivatalos kérelmet, miszerint a javítás idejére

igényled a bérgépkocsit, akkor nincs apelláta, meg kell adniuk. Igaz hogy most asszem napi 6000Ft a plafon,

amiért max régi astrát vagy szusit bérelsz számlára, de az is valami. Még egy dolog: csak a javítás idejére jár,

azaz a kárfelmérésig nem. ez csak minimális utánajárás kérdése, úgy látszik eddig nem jutottál eddig, pedig ha

tényleg évente intézed, már illene tudni :P

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor itt az ideje hogy felvilágosítsalak: a magyar jogrendszer pont azt bünteti jobban, aki "megértetni" akar.

Rablást, garázdaságot, bántalmazást meg lehet úszni pár hónap felfüggesztettel, de ha mondjuk valaki ellopja valamid,

és azt te tőle visszahozod pár pofon keretében, akkor tuti hogy téged fél évre bezárnak. :(

1. cserélj ügyvédet, mert hülye hozzá

2. ha veszed a fáradtságot, bemész a biztosítóhoz, és írsz egy hivatalos kérelmet, miszerint a javítás idejére

igényled a bérgépkocsit, akkor nincs apelláta, meg kell adniuk. Igaz hogy most asszem napi 6000Ft a plafon,

amiért max régi astrát vagy szusit bérelsz számlára, de az is valami. Még egy dolog: csak a javítás idejére jár,

azaz a kárfelmérésig nem. ez csak minimális utánajárás kérdése, úgy látszik eddig nem jutottál eddig, pedig ha

tényleg évente intézed, már illene tudni :P

Te próbáltad már? Én igen....

Link to comment
Megosztás:

Te próbáltad már? Én igen....

Nem is olyan rég :(

Sőt, most GTK-s autóra kértem bérautó hozzájárulást, és sima ügy volt, kérdés nélkül meg is kaptam.

Csak tudni kell, mit hova kell beadni, és ennyi. Ezt nem igyekeznek az ember orrára kötni, de hálisten

engem kiokosított egy nagyon jártas ember, aki ilyen tanácsadással foglalkozik, hálás köszönet neki érte :P

Szal ahelyett hogy vitázol, javaslom, legközelebb adj be te is egy ilyen igényről papírt, és meg fogod kapni. :cry:

Nekem egyébként csak a hitel szerződésmódosítási díjjal volt több vitás köröm a biztosítóval, de aztán mikor

a sokadik körben elköptem hogy akkor találkozunk a bíróságon, akkor eccercsak szó nélkül utalták az

összeget :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is olyan rég :(

Sőt, most GTK-s autóra kértem bérautó hozzájárulást, és sima ügy volt, kérdés nélkül meg is kaptam.

Csak tudni kell, mit hova kell beadni, és ennyi. Ezt nem igyekeznek az ember orrára kötni, de hálisten

engem kiokosított egy nagyon jártas ember, aki ilyen tanácsadással foglalkozik, hálás köszönet neki érte :P

Szal ahelyett hogy vitázol, javaslom, legközelebb adj be te is egy ilyen igényről papírt, és meg fogod kapni. :cry:

Nekem egyébként csak a hitel szerződésmódosítási díjjal volt több vitás köröm a biztosítóval, de aztán mikor

a sokadik körben elköptem hogy akkor találkozunk a bíróságon, akkor eccercsak szó nélkül utalták az

összeget :D

Nem vitázom, kérdeztem. Ha nincs igazam, elismerem, nyilván nem jól tudtam.

Van egy ilyen szöveged amit a biztosítónak beadtál?

Tehát:

a.) kárfelvétel.

b.) hitellevél megérkezik a szervízbe, javítás.

c.) bérautó.

d.) kérelem a biztosítónak mikor? javítás végeztével?

e.) a bérautó költségeinek mekkora részét térítették neked? Én olyan szoktam bérelni, hogy a Casco, pályamatrica, korlátlan km használat benne van az árban.

f.) mikor fizették ki?

Előre is köszi!

ui: KGFB-nél egyébként jobbak az esélyeid, mint CASCO-nál, mert nem vagy velük szerződéses viszonyban, nem érvényesek rád az ÁSZF-jei, csak a törvény, igaz?

Link to comment
Megosztás:

rögtön a kárfelvétel után bemászol a biztosítóhoz, és benyújtod az egyéb igényeidet hivatalosan

papíron (jól megfogalmazott levél formájában). Ez lehet a bérgépkocsi (vagy csak a hozzájárulás),

tréler, stb. Ők ezt elbírálják, és közlik hogy milyen összegben bérelhetsz autót (mint mondtam,

elég olcsó sajnos), vagy milyen összegű hozzájárulást adnak. Nekem 3000Ft napi hozzájárulást

adtak, erről számlát sem kell vinni.

Az összeget a kártérítéssel együtt fogják utalni.

Link to comment
Megosztás:

rögtön a kárfelvétel után bemászol a biztosítóhoz, és benyújtod az egyéb igényeidet hivatalosan

papíron (jól megfogalmazott levél formájában). Ez lehet a bérgépkocsi (vagy csak a hozzájárulás),

tréler, stb. Ők ezt elbírálják, és közlik hogy milyen összegben bérelhetsz autót (mint mondtam,

elég olcsó sajnos), vagy milyen összegű hozzájárulást adnak. Nekem 3000Ft napi hozzájárulást

adtak, erről számlát sem kell vinni.

Az összeget a kártérítéssel együtt fogják utalni.

aha, köszi. tehát, ha a kárfelvétel márkaszervízben történik, akmikor megyek a kocsiért elkérem a papírokat és irány a biztosító...

Link to comment
Megosztás:

Bérautó:

A javítás normaidejére + 1 napra igényelhető, 5 óra/nap használattal!

Ez a hivatalos verzsön....

Ha picit tájékozottabbnak tűnsz, ki tudod velük fizettetni arra az időszakra is, ami a kárfelvétel és a "hitellevél"/javítás megkezdése közben eltelik...

Link to comment
Megosztás:

Bérautó:

A javítás normaidejére + 1 napra igényelhető, 5 óra/nap használattal!

Ez a hivatalos verzsön....

Ha picit tájékozottabbnak tűnsz, ki tudod velük fizettetni arra az időszakra is, ami a kárfelvétel és a "hitellevél"/javítás megkezdése közben eltelik...

ez az 5 óra /nap fura, ilyet még nem hallottam. km megkötést igen. hmmm...

mondjuk a napi 3000 Ft-al sem vagyok kisegítve. Ha 6e-be kerül csak a verda, akkor is hozzá kell tenenm még 3at. Inkább bérelek 10ért, és annak a 20%-át, 2000 Ft-ot fizetek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.