Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

ez az 5 óra /nap fura, ilyet még nem hallottam. km megkötést igen. hmmm...

mondjuk a napi 3000 Ft-al sem vagyok kisegítve. Ha 6e-be kerül csak a verda, akkor is hozzá kell tenenm még 3at. Inkább bérelek 10ért, és annak a 20%-át, 2000 Ft-ot fizetek...

A bérautó hozzájárulás 3000Ft, a bérautó térítés kb kétszer ennyi... de ezt kb negyedszer mondom...

Link to comment
Megosztás:

Lehet,h negyedszer mondod,de nekem spec. nagy homályok vannak még e körül..

Nincs valahol leírva mindez komplett összefüggően?

Mivel minden biztosítónál más (időben is), ezért pontosan csak akkor tudod meg, ha bemész, és

igényled. Utána hamar megtudod, mennyit is kapsz. Csak az az egyforma mindegyiknél,

hogy kötelező megadniuk. :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tudna valaki ajánlani olyan Opel szervízt Budapesten,amivel meg van elégedve? Mert váltani szeretnék... Amúgy a kormánymodulos probléma odáig fajult,hogy nem megy a duda és a BC és rádiótávirányító vezérlés a kormányról,ha ég a lámpa és megy a motor és már visszaesett a fordulatszám normálisra... leoltott lámpánál megy. Azt mondták,hogy 40%,hogy a szoftverfrissítés megoldja, 60%,hogy cserélni kell a CIM modult,ami >100eHUF. Mondjuk ez utóbbit biztosan nem fogom kérni csak a duda miatt...inkább megoldom máshogy 2-3 ezerért...a CIM modul még mit csinál,tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

a kormány-kábelköteg volt már cserélve? úgy hallottam, nagy százalékban az oldja meg ezeket a problémákat. :(

kábelköteg? nem tudom elképzelni,mi lehet rossz a köteggel,ha lámpától függ a működés/nem működés... báár,ha rövidzárlat van valahol a lámpakábellel,akkor esetleg... de akkor meg miért függ attól,h indítás után közvetlenül próbálom-e vagy pedig mikor már visszaesett a fordulatszám avagy később..bár ezt a motorfüggőséget még tesztelni fogom...

Link to comment
Megosztás:

mi, 10 autónál 8 nál megoldottuk a CIM modul programozásával a hibát. a maradék 2 nél vagy a CIM modul csere, illetve a kormány kábelköteg csere segitett.

amugy az OPEL kiadott egy hibajavitást erre a hibára, ők a kormány kábelköteg cseréjét mondják...

Link to comment
Megosztás:

mi, 10 autónál 8 nál megoldottuk a CIM modul programozásával a hibát. a maradék 2 nél vagy a CIM modul csere, illetve a kormány kábelköteg csere segitett.

amugy az OPEL kiadott egy hibajavitást erre a hibára, ők a kormány kábelköteg cseréjét mondják...

Köszi az infót...remélem a sw vagy a kábelcsere segít...ha nem,akkor megoldom másképp:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még tök új vagyok ezen a fórumon, de látom igen hasznos infók hangzanak el. Nekem is lenne egy-két kérdésem Astra H Enjoy Plus BC-jével kapcsolatban.

Az autó BC kijelzője nagy mint a Vectráé. A kérdésem, hogy lehet-e erre a BC-re olyan szoftver-t feltölteni, ami több információval lát el, mint jelenleg ( csak timer van

rajta ). Nem ártana az áltag fogyasztás, apillanatnyi fogyasztás, a még megtehető km, stb. Látom hogy a korábbi topic-okban erre vonatkolzólag voltak megjegyzések,

de a további kérdés az, hogy nincs-e az upgrade-elés negatív hatással a BC-re? :( Hol csinálják? Csak szakszervíz? Mennyibe kerülhet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még tök új vagyok ezen a fórumon, de látom igen hasznos infók hangzanak el. Nekem is lenne egy-két kérdésem Astra H Enjoy Plus BC-jével kapcsolatban.

Az autó BC kijelzője nagy mint a Vectráé. A kérdésem, hogy lehet-e erre a BC-re olyan szoftver-t feltölteni, ami több információval lát el, mint jelenleg ( csak timer van

rajta ). Nem ártana az áltag fogyasztás, apillanatnyi fogyasztás, a még megtehető km, stb. Látom hogy a korábbi topic-okban erre vonatkolzólag voltak megjegyzések,

de a további kérdés az, hogy nincs-e az upgrade-elés negatív hatással a BC-re? :( Hol csinálják? Csak szakszervíz? Mennyibe kerülhet?

Káros hatása nincs. szervizben tech2 vel tudjak aktiválni. attól függ hova valósi vag van e szervizben ismerős mert ha van akkor ingyenes a mutatvány ha nincs akkor szerezni kell. :P vagy csusztatni a szervizesnek hogy csinálja meg :cry:

Link to comment
Megosztás:

mi, 10 autónál 8 nál megoldottuk a CIM modul programozásával a hibát. a maradék 2 nél vagy a CIM modul csere, illetve a kormány kábelköteg csere segitett.

amugy az OPEL kiadott egy hibajavitást erre a hibára, ők a kormány kábelköteg cseréjét mondják...

nekem frissítették a szoftvert...azt mondták,h egy darabig jó lesz,ha megint rossz,akkor CIM csere kéne... kábelkötegcserére rákérdeztem, azt mondták, azt még soha nem cseréltek senkinek...nem is értem,hogy ha az a hivatalos opel megoldás,hogy lehet...

amúgy elég vicc,h 4 csavart meghúzni 5e forint lett volna a kocsi alján,ha kérem..(majd valahogy alákerülök és én meghúzom),horribilisek az árak...

Link to comment
Megosztás:

Dini / Uhuhu - Köszi az infót. Esztergomi vagyok, de a szervíznek nincs valami jó híre ( kicsit lehúzós a banda ). Óbudai M...bo ajánlott?

miért jó valakinek, hogy lehuzatja magát? :( több opel és skoda márkaszervízben is kérdeztem többmindent, triviális alap dolgokat, autóspecifikus dolgokat, és csak pingvineztek, mintha életükben nem látták volna a típust... rakás jóllakott napközis, tisztelet a kivételnek, biztos akad köztük hozzáértő is...

keress normális maszekot, töredék áron megcsinál mindent, és még ért is ahhoz amit csinál, mert ő ebből él, tönkremegy ha nem tudja megoldani a problémát, nem teheti meg azt amit egy márka"szervíz"...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még tök új vagyok ezen a fórumon, de látom igen hasznos infók hangzanak el. Nekem is lenne egy-két kérdésem Astra H Enjoy Plus BC-jével kapcsolatban.

Az autó BC kijelzője nagy mint a Vectráé. A kérdésem, hogy lehet-e erre a BC-re olyan szoftver-t feltölteni, ami több információval lát el, mint jelenleg ( csak timer van

rajta ). Nem ártana az áltag fogyasztás, apillanatnyi fogyasztás, a még megtehető km, stb. Látom hogy a korábbi topic-okban erre vonatkolzólag voltak megjegyzések,

de a további kérdés az, hogy nincs-e az upgrade-elés negatív hatással a BC-re? :( Hol csinálják? Csak szakszervíz? Mennyibe kerülhet?

Nekem ugyanezt a Szentendrei úti Opel szervízben 10 perc alatt megcsinálták. Kétezer forintot kért a srác érte, de nem volt pofám ilyen keveset adni. Az Üllői úti Opel Toth-nál 25000-ért akarták megcsinálni.

Link to comment
Megosztás:

miért jó valakinek, hogy lehuzatja magát? :( több opel és skoda márkaszervízben is kérdeztem többmindent, triviális alap dolgokat, autóspecifikus dolgokat, és csak pingvineztek, mintha életükben nem látták volna a típust... rakás jóllakott napközis, tisztelet a kivételnek, biztos akad köztük hozzáértő is...

keress normális maszekot, töredék áron megcsinál mindent, és még ért is ahhoz amit csinál, mert ő ebből él, tönkremegy ha nem tudja megoldani a problémát, nem teheti meg azt amit egy márka"szervíz"...

Nos, szerintem azért,mert információhiány van...példa: pár hozzászólással feljebb kérdeztem,ki tud normális márkaszervízt,ki melyiket ajánlja...'tolongtak' az ajánlatok:)

Legutóbb a Wallisnál 50percbe telt,mire a munkafelvételis szóba állt velem,pedig csak 1 ügyfél volt előttem...aztán másfél óránál már a szerelő is előkerült... és végül három és egynegyed óra elteltével készen is volt a munka és visszaadták a kocsit... légkondi tisztítás és CIM szoftver csere volt... lehet,h csak én tartom soknak ezt az időt,amikor maga a munka kb. fél óra alatt megvolt.

Szóval akkor plz ajánljatok valami jó Opel szervízt,vagy egy szakit,aki nagyon ért az Opelekhez satöbbi... és Bpen található (vagy max. Érd magasságában)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nos, szerintem azért,mert információhiány van...példa: pár hozzászólással feljebb kérdeztem,ki tud normális márkaszervízt,ki melyiket ajánlja...'tolongtak' az ajánlatok:)

Legutóbb a Wallisnál 50percbe telt,mire a munkafelvételis szóba állt velem,pedig csak 1 ügyfél volt előttem...aztán másfél óránál már a szerelő is előkerült... és végül három és egynegyed óra elteltével készen is volt a munka és visszaadták a kocsit... légkondi tisztítás és CIM szoftver csere volt... lehet,h csak én tartom soknak ezt az időt,amikor maga a munka kb. fél óra alatt megvolt.

Szóval akkor plz ajánljatok valami jó Opel szervízt,vagy egy szakit,aki nagyon ért az Opelekhez satöbbi... és Bpen található (vagy max. Érd magasságában)

Köszi

most hivatalos márkaszervíz kell vagy ahol dolgoznak is? :P

1.

http://www.opelszerviz.hu

Érd, nekik minden computeres felszerelésük is megvan

2.

06 30 940 6438 - Petrovics - szintén Érd

ő azt mondta hogy egyelőre computerrel nem tud mindent, de a vashoz jól ért

ha valakinek audi/vw/skoda/seat gondja van, akkor a tlx.hu-nál vegye az alkatrészt, messze olcsóbb bárminél, márkaszervizeknek átlag 1/3-ad, 1/4-e, de sokmindenben 1/10-e :(

opelhez ajánlhatnátok hasonlót, biztos van, de a típuskörben még új vagyok...

Link to comment
Megosztás:

most hivatalos márkaszervíz kell vagy ahol dolgoznak is? :P

1.

http://www.opelszerviz.hu

Érd, nekik minden computeres felszerelésük is megvan

2.

06 30 940 6438 - Petrovics - szintén Érd

ő azt mondta hogy egyelőre computerrel nem tud mindent, de a vashoz jól ért

ha valakinek audi/vw/skoda/seat gondja van, akkor a tlx.hu-nál vegye az alkatrészt, messze olcsóbb bárminél, márkaszervizeknek átlag 1/3-ad, 1/4-e, de sokmindenben 1/10-e :(

opelhez ajánlhatnátok hasonlót, biztos van, de a típuskörben még új vagyok...

köszi! ilyesmi ajánlásokat vártam:) bár az előző sem rossz...

nekem szempont,hogy megoldják a problémámat és ne ködösítsenek össze-vissza,csak hogy több pénzt húzhassanak le rólam... péell ami a kartervédő miatt volt... megrendeltem,azt mondták 18e Ft, mire meghozták már 19e Ft lett,állítólag vmi cikkszám változott... munkafelvevő azt mondta,hogy speciális valami kell a roppantós anyás csavarokhoz, fel kell állni a lakatosműhelybe,stb. 5 ezerért csinálják meg... az alkatrészes fazon azt mondta,hogy ha van hozzá kulcsom (és van!), akkor simán meghúzom,amíg roppan,aztán kész... legjobban azt utálom,ha teljesen hülyének nézik az embert... no mind1...legközelebb árajánlatot kérek az alkatrészre is, bármi legyen is az, és ha nem annyiért hozzák,akkor reklamálok...és utánanézek a FVFnél,csinálhatnak-e ilyet,h megrendelek vmit és hirtelen drágább lesz,mire megjön...

Link to comment
Megosztás:

köszi! ilyesmi ajánlásokat vártam:) bár az előző sem rossz...

nekem szempont,hogy megoldják a problémámat és ne ködösítsenek össze-vissza,csak hogy több pénzt húzhassanak le rólam... péell ami a kartervédő miatt volt... megrendeltem,azt mondták 18e Ft, mire meghozták már 19e Ft lett,állítólag vmi cikkszám változott... munkafelvevő azt mondta,hogy speciális valami kell a roppantós anyás csavarokhoz, fel kell állni a lakatosműhelybe,stb. 5 ezerért csinálják meg... az alkatrészes fazon azt mondta,hogy ha van hozzá kulcsom (és van!), akkor simán meghúzom,amíg roppan,aztán kész... legjobban azt utálom,ha teljesen hülyének nézik az embert... no mind1...legközelebb árajánlatot kérek az alkatrészre is, bármi legyen is az, és ha nem annyiért hozzák,akkor reklamálok...és utánanézek a FVFnél,csinálhatnak-e ilyet,h megrendelek vmit és hirtelen drágább lesz,mire megjön...

természetesen nem tehetik meg, ez olyan mint amikor megrendelsz valamit egy webáruházban - még ha közben a nagyker ára feljebb megy, és a kiskernek veszteséges lesz, akkor is olyan áron kell adnia mint amilyenen kérted - csak hát ehhez persze bizonyítani kell hogy mennyi is volt...

kollégák most rendeltek valahonnan 0 forintért laptopokat, kíváncsi leszek a kimenetelre :( :P :cry:

Link to comment
Megosztás:

természetesen nem tehetik meg, ez olyan mint amikor megrendelsz valamit egy webáruházban - még ha közben a nagyker ára feljebb megy, és a kiskernek veszteséges lesz, akkor is olyan áron kell adnia mint amilyenen kérted - csak hát ehhez persze bizonyítani kell hogy mennyi is volt...

kollégák most rendeltek valahonnan 0 forintért laptopokat, kíváncsi leszek a kimenetelre :( :P :cry:

no ezaz...legközelebb árajánlatot kérek mindenre...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én most debütálok a fórumon. A haverok meg az öcsém ajánlották, akiket eddig idegesítettem az opelos hülyeségeimmel.

Azt mondták, itt próbálkozzam, mert itt mindig van valaki, aki járatos a témában.

Fél éve vagyok egy H 1.4 Enjoy plus tulaja. Az autó amúgy 2 éves lesz decemberben, 50700 km van benne. Felgyulladt az

insp felirat a napi km számláló helyén. Kapcsolatba léptem két szervizzel is, mindkettő azt mondta, rendes éves átvizsgálás és 60ezres szerviz szükséges. Kérdésem: a 60ezres szerviz miért? Nekem a szűk 10ezer km az kb. jövő április-május. Az előző szerviz tavaly novemberben volt, 31ezer párszáz km-nél. Ha az olaj 30 ezret bír, mert szintetikus, a szűrők cserélve voltak, az autót kíméletesen használtam, az se számít?

Ha valamelyikőtök esetleg ért hozzá, vagy tudja a választ, légyszi írjatok. Köszi.

A fedcomputeres témához annyit fűznék, hogy én a Gombosnál vettem az Astrámat, és a többet tudó szoftvert ajándékba

adták. Mindent tud, kivéve a guminyomás-ellenőrzést, mert az nem csak szoftverfüggő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én most debütálok a fórumon. A haverok meg az öcsém ajánlották, akiket eddig idegesítettem az opelos hülyeségeimmel.

Azt mondták, itt próbálkozzam, mert itt mindig van valaki, aki járatos a témában.

Fél éve vagyok egy H 1.4 Enjoy plus tulaja. Az autó amúgy 2 éves lesz decemberben, 50700 km van benne. Felgyulladt az

insp felirat a napi km számláló helyén. Kapcsolatba léptem két szervizzel is, mindkettő azt mondta, rendes éves átvizsgálás és 60ezres szerviz szükséges. Kérdésem: a 60ezres szerviz miért? Nekem a szűk 10ezer km az kb. jövő április-május. Az előző szerviz tavaly novemberben volt, 31ezer párszáz km-nél. Ha az olaj 30 ezret bír, mert szintetikus, a szűrők cserélve voltak, az autót kíméletesen használtam, az se számít?

Ha valamelyikőtök esetleg ért hozzá, vagy tudja a választ, légyszi írjatok. Köszi.

A fedcomputeres témához annyit fűznék, hogy én a Gombosnál vettem az Astrámat, és a többet tudó szoftvert ajándékba

adták. Mindent tud, kivéve a guminyomás-ellenőrzést, mert az nem csak szoftverfüggő.

Hello!

Igazabol a szintetikus olaj átka az hogy 1 év után a polcon állásba is tönkremegy legalabb is ezt mondja ezért van éves szerviz. igazabol a garanciád lejárt neked kell eldönteni ki akarod cserélni vagy mész vele igy tovább. Én lehet kidobnám. a szüröket meg tuti

a levegőszüröt pl én 10.000km ként kidobom a pollneszürőt is kb 2-3 cserélem évente. Igaz én 40.000km körül autozom egy évben.

Olajcserén minidg vitatkozik nép hogy a 30.000 sok vagy sem. szerintem elég sok a franc se tudja hogy kibirja e az olaj azt ajánlom hogy egy Shell kutnál ami nagyobb ott tudnak olaj viszkozitast mérni nézesd meg az kidobja ha mar nem jo az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.