Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Vennék 17-es kereket a H astrámra és most találtam egy egész jót, de 48-as az ET-je, ha jól tudom nekem meg 36-os. Ezáltal befelé mozdulna 8mm-t, tudna-e esetleg valaki segíteni hogy elfér-e vagy kellene alá pogi, esetleg pogit hosszabb csavarokkal hol találnék mi pénzért?

köfi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

4x100 vagy 5x110! Elvileg motor teljesíténytől függ, és ha aktiv futomű van alatta akkor alapból 5x110! azt tudom hogy 1.4 az biztos 4 csavaros, az 1.7cdti az 5 csavaros már. Én ugy gondolom hogy a 1.6 os is mar alapbol 5 csavaros mert 100Le fölött van. de lehet tévedek.

Nekem az 1.6-os benzineshez is 4x100as van...

Link to comment
Megosztás:

ugy emlékszem, hogy az 5 ajtós az 4 a kombi meg 5 csavaros

az enyém 5 ajtósként 5 csavaros, ráadásul hátul is tárcsafék van a 80LE mellé, szóval úgytűnik még teljesítmény és méret alapon se nagyon lehet megközelíteni a kérdést - ami éppen volt a polcon... :lol: pechesebbeknek lehet tengelyenként is eltér :D

Link to comment
Megosztás:

az enyém 5 ajtósként 5 csavaros, ráadásul hátul is tárcsafék van a 80LE mellé, szóval úgytűnik még teljesítmény és méret alapon se nagyon lehet megközelíteni a kérdést - ami éppen volt a polcon... :lol: pechesebbeknek lehet tengelyenként is eltér :D

a tengelyenként eltérés szép lenne...viszont nekem sajna dobfékem van hátul...pedig most már 99.2kW-os a kis drága:)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Sziaszok!

Meg tudja mondani valaki, hogy a 4 lyukú 15"-os gyári acélfelni milyen széles, és mekkora az ET száma?

A G Astrájé jó lehet a H-ra? (15"x6" ET49)

Köszi!

Szalma

Hali!

Sajna az ET szám nem passzol, mert a H-n az 37 (bár nem annyira gáz sztem, téli gumihoz én is ET49 Vectra B felnit használok).

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Sajna az ET szám nem passzol, mert a H-n az 37 (bár nem annyira gáz sztem, téli gumihoz én is ET49 Vectra B felnit használok).

Hi!

Feltételezem, hogy Opelék nem gyártanak minden típushoz külön felnit, ezért ha a Vektra B és az Astra G ugyanaz, akkor az Astra H-ra remélem, hogy lusták voltak más felnit gyártani.

Tegnap a szervízben azt mondták, hogy a H Z14XEP első kerékcsapágya ugyanaz mint a G Z14XE, ebben az esetben egyértelmű a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Feltételezem, hogy Opelék nem gyártanak minden típushoz külön felnit, ezért ha a Vektra B és az Astra G ugyanaz, akkor az Astra H-ra remélem, hogy lusták voltak más felnit gyártani.

Tegnap a szervízben azt mondták, hogy a H Z14XEP első kerékcsapágya ugyanaz mint a G Z14XE, ebben az esetben egyértelmű a dolog...

Sajnos rosszul tudod, nem voltak lusták :lol: . Ahogy már írták korábban a H-n 37-es az Et és ez sajnos azt jelenti hogy a 49-es befelé fog menni 12mm-t. Valószínű nem lesz semmi gondod vele, de a nyomtávod keskenyebb lesz! Ja és attól hogy a csapágy ugyanaz a bölcső, a csonkállvány más és természetesen a nyomtáv is!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos rosszul tudod, nem voltak lusták :lol: . Ahogy már írták korábban a H-n 37-es az Et és ez sajnos azt jelenti hogy a 49-es befelé fog menni 12mm-t. Valószínű nem lesz semmi gondod vele, de a nyomtávod keskenyebb lesz! Ja és attól hogy a csapágy ugyanaz a bölcső, a csonkállvány más és természetesen a nyomtáv is!

Ez az ET elég érdekes, mert nekem a gyári vas felni az Astra H-n ET 35 -ös, vagy ahány autó annyi fajta :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos rosszul tudod, nem voltak lusták :D . Ahogy már írták korábban a H-n 37-es az Et és ez sajnos azt jelenti hogy a 49-es befelé fog menni 12mm-t. Valószínű nem lesz semmi gondod vele, de a nyomtávod keskenyebb lesz! Ja és attól hogy a csapágy ugyanaz a bölcső, a csonkállvány más és természetesen a nyomtáv is!

Az ET-t honnan mérik? Mert ha valamelyok szélétől, akkor a szélesség miatt (16"-6,5" / 15"-6") a felni szélességében is van eleve 12mm. Így elképzelhető, hogy pont 0 az eltérés, de lehet hogy 24 (ha jól okoskodom :lol: ).

Link to comment
Megosztás:

Az ET-t honnan mérik? Mert ha valamelyok szélétől, akkor a szélesség miatt (16"-6,5" / 15"-6") a felni szélességében is van eleve 12mm. Így elképzelhető, hogy pont 0 az eltérés, de lehet hogy 24 (ha jól okoskodom :lol: ).

Agyközéptől mérik ha minden igaz...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Sajna az ET szám nem passzol, mert a H-n az 37 (bár nem annyira gáz sztem, téli gumihoz én is ET49 Vectra B felnit használok).

Én is télihez szeretném felrakni.

Asszem a felni vásárlás elött kipróbálom, hogy átrakom a kerekeket a G-ről, és kipróbálom.

Jó lett volna megspórólni a kerékcseréket. (Lustaság fél egészség :lol: )

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok

Egyből két kérdés:

1. 8J ET35-ös felni befér a H Astrába? (csak megjegyzésként, ha estleg valaki nem tudná: 8J = 8 inch)

2. Tudja-e valaki az 5 lyukú változat kerékagy átmérőjét? Tehermentesítő gyűrűhöz kellene ez az infó.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Láma vagyok a témában, ezért olyan kérdésem lenne, hogy a 2008-as 1.9(150Le) Gtc-mre 16"-os felni ami 5X110 az jó e vagy nézni kell e még ilyeneket hogy felni szélessége illetve felni mélysége!

gondolom hogy igen ezt konkrét példára átültetve egy 6,5" ET39 jó e nekem ha nem akkor milyen érték a megfelelő!

Köszi előre is!

Üdv

Atti

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.