Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

10 perce, csaba66 írta:

En sem jovore fogok villanyautot venni, es nem is okvetlenul Opelt, csak arra batorkodom utalni, hogy kozelebb van mar ez a dolog, mint legtobben gondoljak.

Az en H-m meg kibirja azt a 6-8 evet, nekem eleg a szingli turbo :)

 

 

Én akkor a második fészliftes szériából fogok majd elektronyost venni 10-12 év múlva. :) Egy 20 éves 500.000km-t futott autóval már nem tartanám üzembiztosnak a rendszeres 200km-es autópályás ingázásokat. De tudom, szerinted egy ilyen is sokkal megbízhatóbb, mint az új autó... ezt már ismerem. ;)

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Cserenkov írta:

Én akkor a második fészliftes szériából fogok majd elektronyost venni 10-12 év múlva. :) Egy 20 éves 500.000km-t futott autóval már nem tartanám üzembiztosnak a rendszeres 200km-es autópályás ingázásokat. De tudom, szerinted egy ilyen is sokkal megbízhatóbb, mint az új autó... ezt már ismerem. ;)

Az ne zavarjon, hogy nem ezt mondtam...

Az ilyen kifacsarasa a dolgoknak kb. az a szint, amin haborogtal nemreg, amikor a szmogrol es a savas esorol szakertettek neked.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

En sem jovore fogok villanyautot venni, es nem is okvetlenul Opelt, csak arra batorkodom utalni, hogy kozelebb van mar ez a dolog, mint legtobben gondoljak.

Az en H-m meg kibirja azt a 6-8 evet, nekem eleg a szingli turbo :)

Amire bejön az olcsó, gyorsan tölthető, hosszú távra alkalmas elektromos autó, addig szerintem még kényelmesen le tudunk amortizálni egy új autót rendeltetésszerű használat mellett.:-)

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Cserenkov írta:

Ezek szerint akkor bizonyára összetévesztettelek valakivel...

Nem tevesztesz ossze, irtam hasonlo dolgokrol. De nem azt, hogy 20 ev es 500e km utan megbizhatobb egy auto, mint egy uj.

Azzal nem tudok mit kezdeni, ha direkt nem akarod megerteni azt, amirol szo van. Oriasi pechedre a vilag nem linearis en nem fekete-feher, de ha csak ilyen formaban tudod felfogni, akkor nincs mit tenni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Just now, z16xep astra írta:

Hello! Tudja valaki, hogy a g-astra alufelnije jó-e a h-ra? 15-ös, a g-sen 195/60, a h-n 195/65 a méret. Köszönöm!

Rámenni rámegy, de a H ET-je kisebb. 37, míg a G-nek 49.

Alapból a G szélessége 6" 15-ötösben, H-nál 6,5 szokott lenni.

 

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎05‎.‎11‎. at 18:11, z16xep astra írta:

Hello! Tudja valaki, hogy a g-astra alufelnije jó-e a h-ra? 15-ös, a g-sen 195/60, a h-n 195/65 a méret. Köszönöm!

12 mm-rel beljebb lesz a kerék a gyárihoz képest, én nem tenném fel.

Csökkenő stabilitás, túlterhelt kormánymű.

Esetleg nyomtávszélesítővel, de inkább úgy sem.

40k-ért eladhatod a G alufelniket, 50k-ért vehetsz H felnit (akár 16"-ost is), 10k-ért nem éri meg a kockázatot.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Astra H 2007-es évjáratú kocsimra, amin gyárilag 205/55 R16-os gumi és lemezfelni van, helyette 205/40 R17 vagy R18-as méret felrakható (alufelni-re váltás), jól nézne ki? Első körben a látvány is nagyon érdekelne, képekkel esetleg tudtok szolgálni? Persze az infók-nak is nagyon fogok örülni.

Előre is köszönöm a válaszotokat és a fotókat :)

István

Módosítva : Pityeeesz
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Pityeeesz írta:

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Astra H 2007-es évjáratú kocsimra, amin gyárilag 205/55 R16-os gumi és lemezfelni van, helyette 205/40 R17 vagy R18-as méret felrakható (alufelni-re váltás), jól nézne ki? Első körben a látvány is nagyon érdekelne, képekkel esetleg tudtok szolgálni? Persze az infók-nak is nagyon fogok örülni.

Előre is köszönöm a válaszotokat és a fotókat :)

István

Váltóméretet tegyél inkább az nem fog bután kinézni. 17"-ban 215/45 vagy 225/45, 18"-ban 225/40.

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Davee írta:

Váltóméretet tegyél inkább az nem fog bután kinézni. 17"-ban 215/45 vagy 225/45, 18"-ban 225/40.

 

Köszönöm a válaszod. Engem mindig az összhatás érdekelt, hogy lássam összerakva milyen is. Ezért lenne nagyon szuper, ha néhányan tudnátok saját képet mutatni :)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Davee írta:

Váltóméretet tegyél inkább az nem fog bután kinézni. 17"-ban 215/45 vagy 225/45, 18"-ban 225/40.

 

Az enyémen (a TwinTop-on) gyárilag 225/45 R17 volt, de nagyon rázkódott ezért visszamentem 205/55 R16-a. Kicsit jobb lett, de az ötajtósomon lévő 195/65 r15 volt eddig a legkomfortosabb. Ha ez a mostani levásik róla teszek egy próbát a 215/55 R16-ossal.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

2006-os Astra H GTC 1.9 CDTI-re szeretnék téligumit és lemezfelnit vásárolni. A problémám az, hogy nem tudom milyen méretű és ET számú lemezfelnit tudok felszerelni. A gyári gumiméret 225/40 R18, télre mindenképp kisebb felnit szeretnék. 15"-ra tudok váltani? Köszönöm. 

Poonkie

Link to comment
Megosztás:

Téligumi vásárlása elött állok.Több márka is szóba jött 195/65 R15 méretben.

"Erősorrendben"a következőek:

-Hankook Winter I'cept RS2

-Nokian WR D4

-Goodyear Ultragrip9

Az első 2 is megfelelne,sőt a Hankook nagyon jó áron is lenne,de a tesztek szerint zajos csakúgy,mint a Nokian ami autópályán jön ki leginkább.

Ha van tapasztalatotok ezekkel a márkákkal írjátok meg légyszi!

köszi

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

Téligumi vásárlása elött állok.Több márka is szóba jött 195/65 R15 méretben.

"Erősorrendben"a következőek:

-Hankook Winter I'cept RS2

-Nokian WR D4

-Goodyear Ultragrip9

Az első 2 is megfelelne,sőt a Hankook nagyon jó áron is lenne,de a tesztek szerint zajos csakúgy,mint a Nokian ami autópályán jön ki leginkább.

Ha van tapasztalatotok ezekkel a márkákkal írjátok meg légyszi!

köszi

 

Nekem a Hankookkal van: valóban nagyon zajos, egyébként jó.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, snec írta:

én nekem volt régen Kléber, nagyon jól tapadt. Hóba például marha jó volt, haver aki jött utánam nem értette, hogy mitől marad le, pedig neki új Pirelli gumijai voltak. 

Hóban a legtöbb téligumi jól teljesít a tesztek szerint

A jó téligumi legfőbb ismérve a vizes úton való jó tapadás,általában az olcsóbb gumik ebben gyengék

Nálunk itt Fejérben nem jellemző a sok hó télen,inkább a nedves útburkolat jellemzi az útviszonyainkat,ezért keresek olyan gumit ami ebben jó.Ez pedig a prémium kat.:Conti,Goodyear,Dunlop 

Mostanában többet feltévedek pályára is,így asszem a goodyear lesz a befutó.

Amúgy találkoztam 2 anomáliával itt Fehérváron:(vagy ez általános csak én jártam régen gumisnál...)

-egyik helyen csak a náluk vásárolt új gumit szerelik fel a hozottat nem

-máshol ha nem kell felrakni autóra az általuk szerelt kereket akkor drágább a szerelés kerekenként 400Ft-tal:huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha az általam megvásárolni kívánt acélfelni 6,5x16" 5x110 ET41 méretű, akkor az a gyári  ET37 -hez képest fog-e gondot okozni?

A téligumi mérete nem változna: 205/55 R16

Előre is köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.