Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Hy!

Most szeretnék venni új alufelniket és szeretném tudni hogy melyek a JO márkák ami mellet érdemes dönteni?

Hogy stabil jo legyen na meg persze szép is :D

BBS, AEZ, OZ stb.

alessio olcsó felnijei puhák, bár minden olcsó felni puha, sűrűn görgőztethető.

Ha jót akarsz, akkor még a tömegekre is figyelhetsz. Nem lényegtelen ez sem. :D

Link to comment
Megosztás:

BBS, AEZ, OZ stb.

alessio olcsó felnijei puhák, bár minden olcsó felni puha, sűrűn görgőztethető.

Ha jót akarsz, akkor még a tömegekre is figyelhetsz. Nem lényegtelen ez sem. :D

THX

És a DEZENT, MAK, ALUTEC vagy az OZ RACING ezek közül melyik a jobb??

Kicsit az OZ Racing felé hajlok.

Bár nem értem hogy mijen "tömegekre is figyelhetsz" ????? :D

Link to comment
Megosztás:

THX

És a DEZENT, MAK, ALUTEC vagy az OZ RACING ezek közül melyik a jobb??

Kicsit az OZ Racing felé hajlok.

Bár nem értem hogy mijen "tömegekre is figyelhetsz" ????? :D

ezek közül talán az OZ.

tömeg. Nem mindegy, hogy 15 kiló a felni, vagy 9.

Ez rugózatlan tömeg, a nagyobb tömeg így rosszabb. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy 1.6 16V H Astra Caravan milyen osztókörű felnikkel van ellátva? Láttam már 4, és 5 csavarost is.Mitől függ, hogy 4 vagy 5 csavaros?

Hello!

4x100 vagy 5x110! Elvileg motor teljesíténytől függ, és ha aktiv futomű van alatta akkor alapból 5x110! azt tudom hogy 1.4 az biztos 4 csavaros, az 1.7cdti az 5 csavaros már. Én ugy gondolom hogy a 1.6 os is mar alapbol 5 csavaros mert 100Le fölött van. de lehet tévedek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Eladó 16 colos alufelnim lenne oplere, (5 csavaros) nem tudom a lyukkör kiosztását,

205/50/R16-os Continental gumikkal.

Irányár 60.000 Ft

Szokol Attila

20/2652159

Tudsz róla képet felrakni? Ill. milyen idős a felnid, a gumid? Ill. milyen állapotban vannak?

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Üdv.Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni alufelni ügyben.

Tudom, hogy 5x110-es a gyári lukosztás, viszont többen állítják(gumisok-felnisek is), hogy az 5x112-es, illetve még az 5x108-as is jó.

Van valakinek ezügyben tapasztalata, véleménye?

Köszi előre is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni alufelni ügyben.

Tudom, hogy 5x110-es a gyári lukosztás, viszont többen állítják(gumisok-felnisek is), hogy az 5x112-es, illetve még az 5x108-as is jó.

Van valakinek ezügyben tapasztalata, véleménye?

Köszi előre is! :lol:

forgókúpos csavarral igen, de egyébként nem túl jó megoldás... a felelőtlen gumis persze hogy azt mondja hogy jó, hiszen ő akarja eladni neked a nem rávaló felnit, meg hozzá a jó drága csavart, utána hozzá mész majd görgőztetni is, plusz biztos jó haverja a futóműves akihez meg a kerékcsapágy miatt mehetsz... inkább vadássz a használt oldalakon rávalót, én tavasszal 32e-ért vettem a teljesen újszerű enzo H 15-ös garnitúrámat...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

Egyébként azért kérdeztem, mert típusra is (egy bizonyos oldalon) bejött mindhárom méret.

Sokkal nagyobb a választék így, hogy nem kizárólag az 5x110-es méretre kell hagyatkoznom.

Én is úgy gondoltam, hogy talán az az 1-1 mm. nem számíthat annyit, de gondoltam előbb azért kérek tanácsot, mivel ilyen gondom eddig nem volt.

Kb.1 hónapja vettem egy 1,7cdtdi-t, lemezfelnin téligumival, úgyhogy tavaszra kellene beszereznem 17 v.18"-os alukereket + gumit.

Esetleg valaki tud jó(olcsó és jó) lelőhelyet???

Köszi előre is és utólag is a segítséget!

Üdv: nyegleo!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hello,

5x110es (ET41) felnin eladó alig futott Conti Wintercontact téligumi, 195/65/R15 méretben.

Sajnos tévedésből ilyet vettem, mielőtt utánajártam volna, és mikor fel akartam rakni, kiderült, hogy nekem 4x100 kell...

IÁ: 80ezer HUF, képeket e-mailben tudok küldeni.

Érd.: +36304105262 / tcsb80@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.