Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

2 órája, LeviCsúza írta:

Tisztelt Fórumtársak!

 

Segítséget kérnék!

Alufelni vásárlásba fogtam, találtam is egy jó állapotú eredeti Opel felnit ami egy Zafiráán volt.

Az én autóm Opel Astra H 1.6 motor , 2011-es évjárat. A felnim adatai 5*110, ET 35, 65.1 mm. A felni amit vennék egy 1999-es Zafirán volt, az ET száma 43.

Jó lenne az én astrámra?   

Igen jó lesz,de a kerèk beljebb lesz 8mm-el ami nem annyira mutat jól föleg egy alufelninél:(

Link to comment
Megosztás:

5 órája, LeviCsúza írta:

Tisztelt Fórumtársak!

 

Segítséget kérnék!

Alufelni vásárlásba fogtam, találtam is egy jó állapotú eredeti Opel felnit ami egy Zafiráán volt.

Az én autóm Opel Astra H 1.6 motor , 2011-es évjárat. A felnim adatai 5*110, ET 35, 65.1 mm. A felni amit vennék egy 1999-es Zafirán volt, az ET száma 43.

Jó lenne az én astrámra?   

A meglévő felnid az ET szám alapján lemez és 15".

H Astrán alufelniből a 15"-os szerintem elég kicsi és ahogy fentebb írták az ET43-as nem is igazán esztétikus.A linkelt felni G Astrára és értelemszerűen A Zafirára való.Amennyiben nem létszükséglet azt mondanám,hogy várj kicsit türelemmel (addig még akár a pénzmag is növekedhet) és H Astrára való felnit vegyél (16" jobban áll neki).Hidd el,nem bánnád meg. :)

Link to comment
Megosztás:

19 perce, rotel írta:

A meglévő felnid az ET szám alapján lemez és 15".

H Astrán alufelniből a 15"-os szerintem elég kicsi és ahogy fentebb írták az ET43-as nem is igazán esztétikus.A linkelt felni G Astrára és értelemszerűen A Zafirára való.Amennyiben nem létszükséglet azt mondanám,hogy várj kicsit türelemmel (addig még akár a pénzmag is növekedhet) és H Astrára való felnit vegyél (16" jobban áll neki).Hidd el,nem bánnád meg. :)

Nem biztos,lehet alu is ekkora ET-vel.Amúgy ha 6,5J széles ami fennt van most,akkor 14mm-el lesz beljebb a kerék az ET35-höz képest,ami finoman szólva is "nem szép"

De ha az esztétika nem lényeg akkor mehet természetesen.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Nem biztos,lehet alu is ekkora ET-vel.Amúgy ha 6,5J széles ami fennt van most,akkor 14mm-el lesz beljebb a kerék az ET35-höz képest,ami finoman szólva is "nem szép"

De ha az esztétika nem lényeg akkor mehet természetesen.

OFF!

Fogadni mernék rá,hogy a fórumtárs jelenlegi felnije acél! :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

H astra esetében a csomitartóba ha szeretnék egy normális pótkereket, nem ezt a kompresszor+trutyi kombót, akkor a "gyári" emelő+vonószem+kerékkulcs hungarocell rögzítő befér a kerék alá, ugye?

Mi a gyári mérete? 5*110 R15, de mi a H astra ET felni ET száma? Vagy minden opel ami 5*110-es, az ugyan az?

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, premium írta:

Sziasztok!

H astra esetében a csomitartóba ha szeretnék egy normális pótkereket, nem ezt a kompresszor+trutyi kombót, akkor a "gyári" emelő+vonószem+kerékkulcs hungarocell rögzítő befér a kerék alá, ugye?

Mi a gyári mérete? 5*110 R15, de mi a H astra ET felni ET száma? Vagy minden opel ami 5*110-es, az ugyan az?

 

Köszönöm!

Üdv!

ET 35

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...
2 órája, Tibihoho írta:

16-colos felnire.

Ki mit szól a 195/65/R16-os nyári gumi választáshoz?

Nem valo ra, 195/65-bol az R15 a gyarilag jovahagyott meret.

Ettol persze nyilvan fog vele gurulni az auto, valoszinuleg meg ossze sem fog akadni a gumi a kasznival, de szabalytalan is (vizsgan pl. bukhat miatta), es nincs semmi ertelme sem.

Szoval hacsak nem ingyen vagdalnak hozzad ilyen gumikat (bar akkor is el lehet adni, es venni jot), en nem tennem fel.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, csaba66 írta:

Nem valo ra, 195/65-bol az R15 a gyarilag jovahagyott meret.

Ettol persze nyilvan fog vele gurulni az auto, valoszinuleg meg ossze sem fog akadni a gumi a kasznival, de szabalytalan is (vizsgan pl. bukhat miatta), es nincs semmi ertelme sem.

Szoval hacsak nem ingyen vagdalnak hozzad ilyen gumikat (bar akkor is el lehet adni, es venni jot), en nem tennem fel.

Szia akkor kicseréltetem195/65 R15 re.

Az már jó lessz nyárinak 16col felnire igaz?

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Tibihoho írta:

Szia akkor kicseréltetem195/65 R15 re.

Az már jó lessz nyárinak 16col felnire igaz?

Ha mar van 16-os felnid, akkor arra 205/55 R16-ot vegyel. Az R15 azt jelenti, hogy 15 collos felnire valo...

16 perce, Frankie64 írta:

Ez ugye valami vicc csak ? :-) 

Nehez eldonteni :)  De feltettem, hogy nem tudja, mit jelent a gumik adataiban az Rxx...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Most 205/55R16 os téli gumi van az autón azt ajánlották nyárinak jó a 195/65R15is felrakható.Ez gyári váltó.Én is azt szeretném ha magasabb lenne a gumi a jelenleginél.Köszönöm a véleményeket.Kérném csak azok adjanak tanácsot akik valóban értenek hozzá Köszönöm!

Módosítva : Tibihoho
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tibihoho írta:

Most 205/55R16 os téli gumi van az autón azt ajánlották nyárinak jó a 195/65R15is felrakható.Ez gyári váltó.Én is azt szeretném ha magasabb lenne a gumi a jelenleginél.Köszönöm a véleményeket.Kérném csak azok adjanak tanácsot akik valóban értenek hozzá Köszönöm!

Ehhez azert nem kell olyan baromi nagy hozzaertes :)

Teny, hogy a gyari meretek 195/65 R15 es 205/55 R16. Teny tovabba, hogy az egyikhez 15, a masikhoz 16 collos (atmeroju) felni kell.

Ha jelenleg 16 collos felnid van, es arra akarod tenni a nyari gumikat, akkor a 15-os nem fog ramenni. Ha uj felniket is veszel, akkor azok lehetnek 15-osek, vagy 16-osak, es nyilvan a hozzajuk passzolo meretu gumikat kell valasztani. 

 

Potkerdes a valoban hozzaertokhoz: szabalyos-e elore 16-os felniket tenni, hatra pedig 15-oseket, vagy forditva?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Tibihoho írta:

Sziasztok !

Most 205/55R16 os téli gumi van az autón azt ajánlották nyárinak jó a 195/65R15is felrakható.Ez gyári váltó.Én is azt szeretném ha magasabb lenne a gumi a jelenleginél.Köszönöm a véleményeket.Kérném csak azok adjanak tanácsot akik valóban értenek hozzá Köszönöm!

Az sem mindegy milyen átmérőjű a féktárcsád. Lehet hogy fel sem megy az R15- ös felni.

Én nem raknék a gyárinál kisebb méretet. 

 

Módosítva : toma2105
Link to comment
Megosztás:

15 órája, toma2105 írta:

Az sem mindegy milyen átmérőjű a féktárcsád. Lehet hogy fel sem megy az R15- ös felni.

Én nem raknék a gyárinál kisebb méretet. 

 

Az enyémen 195/65*15 a téli is meg a nyári is, 1,7 d kombi 101 paci maradéka :) . Tárcsa elöl, hátul. Eredetileg 16" volt de én már így vettem. A 6,5" lemez felnin teljesen jó, de a 7" alun már határeset a 195-s.  Nekem teljesen jól működik A-ból B-be eljutni, meg földutazni. 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, csaba66 írta:

Ehhez azert nem kell olyan baromi nagy hozzaertes :)

Teny, hogy a gyari meretek 195/65 R15 es 205/55 R16. Teny tovabba, hogy az egyikhez 15, a masikhoz 16 collos (atmeroju) felni kell.

Ha jelenleg 16 collos felnid van, es arra akarod tenni a nyari gumikat, akkor a 15-os nem fog ramenni. Ha uj felniket is veszel, akkor azok lehetnek 15-osek, vagy 16-osak, es nyilvan a hozzajuk passzolo meretu gumikat kell valasztani. 

 

Potkerdes a valoban hozzaertokhoz: szabalyos-e elore 16-os felniket tenni, hatra pedig 15-oseket, vagy forditva?

Rémlik hogy sportkocsin van olyan hogy az első kerék kisebb a hátsó meg nagyobb, de szerintem még ott sem túl gyakori.  De azt hiszem opel fórumon vagyunk, szóval itt azért legyen egyforma. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.